Uklízíte po svých psech?

Od: odpovědí: 39 změna:
Zdravím,
měl bych dotaz na všechny pejskaře, a to, zdali uklízíte výkaly po svých psech? Bydlím v malé obci cca 2000 obyvatel a nacházím skoro pořád výkaly za naším plotem na trávníku. Trávník je tak 1.5m široký a vyzdvižený oproti silnici za obrubníkem. Nejhorší je to v létě, když praží slunce, pak to pěkně smrdí, a nebo, když si toho nevšimnete a sekáte trávník v létě, věřte, že přejet to sekačkou je děsný smrad a uklízet výkaly po cizích psech nechce přeci nikdo. Jistě si dokážete představit, že mě to rozčiluje, ale to by rozčilovalo asi každého, zabránit tomu nemůžete, maximálně někoho seřvat, když ho s tím psem přistihnete, jak ho v klidu nechává kálet u vašeho plotu. Sám jsem měl psa, byl starý již nežije, ale nikdy jsem ho nenechal kálet před něčím plotem, či domem a vždy jsem měl u sebe pytlík, když tomu nešlo zabránit. Hádám, že tak 95% lidí neřeší, kde co nechají a zbylých 5% uklízí maximálně tak ve městě. Chtěl bych tedy podobné lidi vyzvat, aby brali ohled na druhé a po svých psech si uklízeli. Co si o tom myslíte Vy, jak byste se zachovali, kdyby se Vám tohle dělo, připadá Vám to v pořádku?
39 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar kolikoli

Máme malého psa na vesnici, ale když s ním někam jdu, tak si beru sáčky a nadílku sbírám. Jednou jsem sáčky zapomněla a samozřejmě hned u silnice se vydělal pod keřík. Hned vedle ležel igelitový sáček, tak jsem to dala do něj. Ale trochu jsem si v ten moment uvědomila, jak jsou lidé hrozně pokrytečtí. (Nejen) psí hovínko je přírodní materiál... rozloží se. A přesto kvůli nim tolik lidí bojuje, jak to zošklivuje okolí, smrdí to atd. A potom se člověk rozhlédne, vidí tamhle igelit, tamhle plechovku... věci, kterým trvá stovky let, než se rozloží. A to už nikomu nevadí, nikdo proti tomu nebrojí... A vlastně je to z jednoduchého důvodu - takhle odpadky vyhazuje kde kdo. A proč by teda toto kritizoval, když sám takhle zahodí sáček od rohlíku. "Vždyť to někdo sebere" "Koš je daleko" atd. Ale psí hovínko... to je katastrofa, že?

doplněno 28.08.15 17:14:

Ještě bych ráda doplnila, že teď bydlím v centru Prahy a za celý ten rok a půl jsem narazila víckrát na lidská než na psí hovínka...


Ahoj, já odpadky volně nepohazuji, ať je to psí hovínko nebo hov**, klidně i odpadky, musím to stejně uklízet já, člověk co by mi před barákem odhodil odpadek by ode mě dostal stejně tak vynadáno jako by tam nechal kálet psa. Zaměřil jsem se tu na psy, protože odpadků před barákem nenalézam zase tak moc, spíše hojno psích exkrementů, rozdíl mezi odpadem a exkrementem je, že to rukou samozřejmě neseberete, opravdu věřte, že obzvláště v letních horkých dnech jako byly letos je to opravdu cítit, někdy je to od psa nebo nebohých kolemjdoucích rošlapané a nejde to ani sebrat, sice se to rozloží jak píšete oproti plastům, ale určitě tu každý už nějaké to hovínko vyšlápl a všichni víme, že to nic příjemného není, když už jsou lidi bezohlední vůči lidem, kteří to musí uklízet, měli by brát ohled na druhé lidi, kolemjdoucí, nikde není psáno, že si to svém psovi nemohou stejnou cestou vyšlápnout oni. Přál bych si, aby tu žilo víc zodpovědných lidí, jako Vy co sem píšete a po svých psech si svědomitě uklízíte :)
Jo, ale když šlápnete na plechovku těsně před autem, do kterého nastupujete, tak Vám nezačne po pár desítkách metrech jízdy smrdět celé auto... Fakt se mi to stalo... Levá noha, spojkový pedál a kus koberce v autě, uklízel jsem to asi půl hodiny a bylo mi fakt na blítí. Kdo po svém psovi není schopen uklidit, tomu bych v tom vymáchal ksicht.

 


3x

Já si po svém psu samozřejmě uklízím,vůbec bych si nedovolila to neuklidit.Když je tma,chodím s baterkou.Také mě to štve,když jdu venčit,tak pozoruji co ,kde co zase přibylo.A že to jsou někdy kupy.Já bych za takové znečišťování dávala pokuty.Vyfotit majitele i psa a poslat na Městský úřad.Většinou to jsou,ale cizí pejskaři,kteří jen prochází a i když odp.koš mají na dohled,tak to nechají ležet.To se rozhlížejí kolem sebe jestli někdo nekouká a jdou dál.Úplně vás chápu,že jste tou bezohledností znechucený.Mě toto také vadí.Aby člověk koukal pořád pod nohy.Dokonce jsem v okolí bytovky vylepila papíry,myslím,že to trochu pomohlo,ale některým neandrtálcům to nedojde.Jsou i tací pejskaři,že pustí psa a než dojdou,tak už je po všem,takže si ani nevšimnou.

 


3x
avatar samurraj

Každý, kdo má psa by si po něm měl uklízet! Já chytit pejskaře, jak mi jeho pes sere u plotu, tak bych ho donutil to sesbírat. Není nic horšího než šlápnout do exkrementu. A jelikož já nemám exkrementy rád a nebavilo by mě to po trávníku uklízet a pořád se dívat, abych do něčeho nešláp, tak žádného psa ani jiné zvíře nemám a nechci. Na zvířátka se s dětmi rád jezdím dívat do zoo.


Zdravím, měl jsem psa a jak říkáte, prostě už žádné další jakékoli zvíře nechci, mám větší volnost a o starosti míň, prostě bych do toho znovu nešel, to ale neznamená, že by se mi po mém psu někdy nezastesklo, ale není pro mě řešení pořizovat si nějaké další zvíře :)

JJ ono každé zvíře, byť třeba morče nebo rybičky člověka svazujou. Musí se to krmit, starat se o to, dávat tomu péči. Nesnáším lidi, kteří si pořídí nějaké zvíře, za chvilku je omrzí a zvíře skončí v útulku. Tyhle nezodpovědné bastardy bych řezal elektrikářským kabelem. A protože vím, že je to úvazek mít zvíře na dlouhou dobu, tak bych si zvíře nepořídil. I když je mám rád (pokud mi neškodí na pozemku).

 


2x
avatar iv
Jsem zodpovědný pejskar, uklízím po svém hafanovi všude, vůbec si nedovedu představit, že bych to nedělala. Ale vidím všude kolem sebe kolik pejskaru neuklizi, kolikrát koukal jakože nic...

 


2x
avatar minda

jsem pejskař a kromě piškotů mám po kapsách vždycky i pár igeliťáků - uklízím, i když mě nikdo nevidí ;) ale jenom v civilizaci, v polích a v lese ne... jak píše i Kolikoli, mně u našeho plotu víc vadí různé plasty apod.bordel, co nám tam lidi hází - víc jak hovínka, ty za chvíli zmizí, lidský bordel ne... ale bydlím na vesnici, to je asi něco trochu jiného - ve městě jsou psí exkrementy hotová pohroma...

 


2x

Odpovědi jsou jen mnoha pejskařků zbožná přání, neuklízejí. A uklízet nebudou.

Arogantně neuklízejí. Doslova na to kašlají, potažmo se..u. Většinou mají problém sami se sebou. Zvracejí při představě jít do práce a k tomu jejich seroucí pejsek, večer némlich to samé...

 


2x
avatar babkazov

Cokoliv si obléknu a má to kapsy, určitě v levé kapse jsou sáčky. Sbírám velmi zodpovědně :-D Občas vypadám jako cvok, když se zahledím na jedno místo a jdu bez pozvednutí očí. Protože, sotva kouknu jinam, mám problém najít. Takhle jsem hledala a sousedka, která šla okolo se ptala co hledám. "Nemůžu vám to říct, protože byste všude říkala, že jsem sprosťačka" *haha*

 


2x

Sbírám pokaždé. Problém je, že nesbírají především majitelů větších psů. A hovínka našich malých drobečků jsou nic oproti těm jejich *smich* Ale zase si říkám, proč pořád lidi nadávají, přitom jsou to strašný prasata. Všude v trávě odpadky, na zastávce bordel okolo koše, protože se někdo netrefil a byl líný to zvednout, když je v Brně zelený pivo, tak celé Mendlovo náměstí je doslova obsypané. Nadávají na pejskaře ale nejdřív by si měli sami sáhnout do svědomí, jestli opravdu nikdy nic nehodili na zem a nesebrali to.*nevi*

doplněno 30.08.15 19:26:

A ještě bych ocenil nějakou snahu od města. V Brně platíme přes tisícovku ročně a ještě nikdy jsem nenarazil na pytlík v držáku na ulici. Kam ty naše peníze teda jdou? Přitom starosta tvrdí, že to jde na pytlíky. Vždycky s sebou nějaký mám, ale občas se prostě může stát, že žádný nemám.

 

 


1x
avatar inzinyrka

Skoro každý víkend jsem hlídací "babička" - opatruji synovu fenečku. Uklízím po ní vždycky, jenom když jsme v lese nebo v poli, přijde mi to zbytečné, ale nikdy se nevykaká na cestě - jen mimo.

 


1x

Dobrý den. Ano, po svém psovi venku uklízím. Nosím si s sebou vlastní igelitové sáčky.

 


1x
avatar ria

Uklízím po svých psech i po lidech od obalů po tatrankách, bombonech, flaškách, odhozených letácích.. Lidi jsou větší prasata ;) Obzlášť matky a ženy při měsíčkách, které vyhodí v lesech své hygienické potřeby do křoví a ukojení muži své kondomy.

 


1x

To je zase debata o ničem. Lidé buď po svých psech uklízí, ale nemají potřebu se s tím svěřovat na internetu, nebo se naopak pochlubí jak jsou čistotní, nebo neuklízí a nepřiznají to a nebo neuklízí a hrdě se k tomu hlásí. S tím tady opravdu nic neuděláme. Já naopak všude narážím na lidské exkrementy - v parcích, kde je vážně fajn když se mi v tom můj pes vyválí nebo to chce sežrat (podle toho poznám, že se nejedná o psí hovínko), na koupalištích, kde lidem přijde daleko jít na WC a hodí to do křoví, v lesích... všude podpapíráky. Vídám spoustu pejskařů se sáčky na exkrementy ale ještě jsem neviděla člověka, jak to po sobě sebere do sáčku a hodí do koše.

doplněno 30.08.15 11:04:

Novou vyhlášku v Praze spíše vítám, protože nemám ráda, když moje psy na vodítku obtěžují cizí volně pobíhající psi:) Ovšem podle diskuzí to vypadá, že to stejně nebude nikdo respektovat.

Tam kde je to nutné tak tam uklízím.Když nechci uklízet tak jdu se psama do polí.A co jsem si všimla tak uklízí víc ženy so mají malé pejsky a chlapi na to prdí .No ale je to jen ho...o,za chvíli se to rozpadne Mě to zas tak nevadí.Tady jde o děti aby si měli kde hrát A co kočky ty se vykadí do pískoviště a nikomu to neva :)

doplněno 30.08.15 09:40:

Horší když je to na chodníku

Kočky jsou čistotné :) ty si vyhrabou dirku, udělají bobek a zahrabou :).. Je pravda že i já jsem jako dítě někdy vyhrabala v pískovišti kočičí bobek.. :) Ale pořád si myslím, že proti lidem jsou zvířata víc čistotnější a je to zbytečné "haloo" od lidí, kteří nemají psy rádi.. :)

doplněno 30.08.15 15:38:

Doporučím pořídit si ceduli - jako zákaz vjezdu uvnitř přeškrtnutý bobčící pes.. klidně vám udělám návrh, a vy si jí vytiskněte a dejte kam potřebujete, sousedi tohle taky řešili a pejskaři, když vidí ceduli tak svého psa od toho místa odhání..

Ria, bezva nápad s tou cedulí. Myslím si, že bude účinná.

 


0x
avatar minda

teď jsem si vzpomněla na 1 příhodu - třeba vás inspiruje... ;) jeli jsme něco vyřídit do města na úřad, psa s sebou, spěchali jsme - vystoupíme z auta, pes se vykadí na trávník u paneláků, jéžiš a igeliťáky jsem zapomněla doma, prý kašli na to, spěcháme - tak jo, spěcháme a když jsme se vrátili, máme na autě u stěrače jakýsi pytlík - zvednu to, bylo to tam nastražené otevřenou stranou dolů - no, umíte si představit, co se vysypalo a rozpatlalo po našem předním skle... :-D*smich*

ha ha a dobře vám tak

 


0x

Bydlím dál od obce, kolem je les, tam neuklízím, je tam plnoo výkalů i od jiných zvířat. Pokud ale jdu se psem do obce, tak po něm vždy uklidím. Máme vyhlášku o pohybu psů, nesmí na volno, takže ho pouštím jen na svých pozemcích, jinak je na vodítku.

 


0x
avatar sepi

Samozřejmě, po sobě taky spláchnu ))

 


0x

Čtrnáct let jsem měla fenečku a poctivě po ní uklízela,kromě procházek v lese a tak. V každé bundě nebo kabelce jsem měla sáčky.Ano, párkrát se stalo,když už to byla stará dáma,že trpěla průjmem,to fakt sebrat nešlo. Nikdy to ale nepustila na chodníku ,vždy do trávy,tak se to vsáklo.:)

 


0x

Ne, nesbírám. Odpadky se rozkládají daleko déle než nějaký mini bobek mého mini psa. Smrad je též zanedbatelný a pokud mě někdo zkritizuje, vzpomeňte si kdy jste naposled něco pohodily po zemi. A ano, udělal to někdy každý.

Ono něco jiného je když máte pidi psa a nebo tele, že jo. Naši mají 2 jezevčíky, po kterých není nikde ani nic vidět a pak mají Kólii a to už je problém.

Prosím, mluvte za sebe. Po zemi opravdu nic nepohazuji a pokud mi něco omylem vypadne, nejsem líná se ohnout.
Mini bobky od mini psů se opravdu báječně čistí z např. mini botiček dětí..
Ale jednou jsem také vyšla ven bez sáčku a nikde v okolí žádný, co jsem měla dělat, do ruky to nevezmu. A just mě u toho viděl dědek a už řval. Za prvé taková potupa, že řve zrovna na mě, když zrovna já to jako jedna z mála poctivě uklízím, taková křivda a za druhé ten způsob. Řval na mě nepříčetně, slyšet nic nechtěl. Strašné.

Taky se přidávám k těm, kteří po zemi nic nehážou. a coklit, to je holt zákon schválnosti

 


0x

ano, je přece blbé to nechat na ulici: poradte.cz/...

 


0x
avatar 72mona3

Uklízím a někdy si říkám, jestli nejsem jediná. Bydlím v okrajové části města a hovínka (i mega ho...) se sice neválí všude po chodnících, ale dost je jich na úzkých trávnících podél silnice. Nesebrala jsem jen jednou večer...dočasně. Ráno jsem si ho hrdě odnesla při dalším kolečku. Mona

 


0x
avatar andri
U nas deti ve skole nakreslili obri obrazky s kadicimi psy s rozkazem uklizejte,nechceme atd.Byl to projekt.Posleze roznesli po okoli a vylepili na zastavky,ploty atd.
Ono to nekoho donuti.Musim uznat ze hovinek v okoli ubylo.Lide uklizi i z krovi.Jeste musime docilit k tomu aby pribylo vic odpadkovych kosu nebo pytliku na chodnicich.

V Ostravě fasujeme zelené pytlíky. Dva veliké balíčky, v kanclu, při placení poplatků za psa. Jsou bezva a já jsem za ně ráda.

Prave ze u nas je problem vubec najit odpadkovy kos.v naší ctvrti jsou vzdalene da se rict 200m.nikoho ovsem nebavi chodit s plnym pytlikem a promenadovat se snim.Nekomu do popelnice to hodit taky ne.JE tu hodne popelnic a ty jsou uzamceny za plotem.Proste musi to byt poctivci co sbiraji.Nedavno jsme meli hromadku pred vchodem,nebyla jsem schopna vyjit s baraku,jen obrim krokem a co ti co soupou nohama s berlickami?Samozrejme ze to byl ten bernadyn ktery chodi kolem.Nikdy jsem nevidela ze by jeho panicka cokoliv sbirala nebo nesla.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]