Nesnašející slepice

Od: Datum: 20.07.15 20:57 odpovědí: 7 změna: 21.07.15 09:36

Dobrý večer, moc prosím o pomoc. Máme 12 slepiček a jednoho kohouta a dnes jsme na 100% zjistili, že jedna slepička stále sedí na vajíčkách (podkládku). To by asi žádný problém nebyl, ať si sedí, ale problém máme s tím, že nám více jak 5 dní ostatní slepičky nesnášejí.

Může to být tím, že jim ta jedna sedí na snášedle? Dle všeho tam sedí již delší dobu, ale dnes jsme jí označili a ověřili si, že je to ta jedna a samá slepice. Když jsem hledala informace tak vůbec nekvoká, ale když jsme jí vyhazovali ze snášedla tak se čepýřila.

Prosím co máme dělat aby ostatní slepičky začali snášet? Už jsme bezradní. Moc děkujeme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 20.07.15 21:04

Na 12 sliepok jedno hniezdo nestačí, my sme robili aspoň tri - štyri. Ak je miesto, tak tú jednu izolovať, možno predsa bude chcieť kvočať.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: andrevo
Datum: 20.07.15 21:22

Velice děkuji. Měli jsme udělaná dvě snášedla v krabici, ale začali nám tam spát mladší slepičky tak jsme udělali snášedlo na patýrku. Na to konto slepičky zase začali snášet - je tomu více jak měsíc, ale před 5 dny přestali. Až dnes jsme zjistili po označení slepičky, že je to ta jedna a samá. Pod patýrkem měli udělaná další dvě sezení a nic. Nadále jsem měli 2 dny krabici aby byli když tak od sebe oddělené když teda ona chce sedět a ty ostatní aby snášeli a též to nepomohlo. Už nevíme co a jak =(

Datum: 20.07.15 21:11
avatar

Prohledejte různá zákoutí, kde by mohly slepice zanášet a vejce seberte. Postavte další kukaně, když budou slepice snášet. Když jedna obsadí hnízdo, tak kam mají snášet ty ostatní?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: andrevo
Datum: 20.07.15 21:19

Prohledali jsme vše a nikde nic není =(

Měli jsme udělaná 3 místa a ani do jednoho chodit nechtějí. Nejprve jsme měli udělané dvě krabice, ale do těch nám před měsícem a půl začali lehat mladší slepičky tak jsme udělali snášedlo na patýrku a zase snášet začali, ale před 5 dny přestali a až dnes jak jsme označili slepičku jsme zjisitli že tam stále sedí. Teď nevíme co a jak. 2 dny jsme zkoušeli tam mít krabici aby to bylo rozdělené, ale ani tak žádné vajíčko.

Od: uska®
Datum: 20.07.15 21:19

Slepice nesnáší - je vedro. Pohledejte zde, dotazy se opakují.

Sedící slepici oddělte zvlášť, sežeňte vejce od souseda a nechte jí kuřata vysedět. Stejně byste nemohla použít vlastní vejce - příbuzenská plenitba. Dnešní slepice mají potlačený pud kvokavosti. Je možné, že vám nevydrží sedět a z vajec sleze.

třeba zde https://www.poradte.cz/zvirat…pet-tema-slepice-nenesou.html

Ohodnoceno: 1x
 
Od: andrevo
Datum: 20.07.15 21:24

Velice děkuji. Zkusíme to a uvidíme. Teplo nás napadlo, ale to by přeci nepřestali snášet úplně všechny nebo ano?

A na noc jí též izolovat?

Od: uska®
Datum: 21.07.15 09:36

Kvočna musí být celou dobu sezení izolovaná od ostatní drůbeže. Dejte jí třeba do kotce králíkárny, v dostatečné vzdálenosti jí dejte pšenici, vodu a hrst písku. Nic více, aby nedostala průjem. Kvočka se musí zvednout z hnízda a jít se nažrat a vykálet. Jinak se vykálí do hnízda a znehodnotí násadová vejce.

Ano, je to možné, že neponesou všechny. Ve vedru slepice málo žerou a není z čeho by se tvořila vejce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.