Opět téma slepice nenesou

Od: Datum: 17.07.15 10:53 odpovědí: 11 změna: 07.08.15 11:33

Dobrý den,

je červenec a nám přestaly nést slepice. Máme 3 roční a 3 kuřice asi 23 týdnů staré. Než začala ta šílená vedra, tak ty roční nesly 1-2 vejce denně a ty kuřičky jsme zrovna pořídili a měli jsme od nich zatím 3 malá vajíčka. Pak začala ta vedra a už druhý týden nenesou. Může to být tím vedrem? Ale nezačaly nést ani když se ochladilo :( Krmíme pšenicí, zbytky z kuchyně, slepičky mají celý den volný pohyb po trávě na louce, na kompostě i na pastvině s ovcemi. Kdyby nám vejce něco odnášelo (kuna, potkan apod.) to bychom si asi všimli, přece by se jim nepodařilo odnést vždycky všechna vejce tak, aby se žádné nerozbilo. Kolem kurníku chodí občas kočka i kocour, za plotem běhají psi, že by byly ve stresu? Ale proč tak najednou? Ti psi a kočky jsou tak od začátku, co slepičky máme. Budu ráda za každý názor.


doplněno 08.08.15 10:08:

Děkuji všem za odpovědi. Rada od zkušených se vždycky hodí. Slepičky už nesou, přesně tak, jak jsme si představovali *tanec* Máme 1-3 vajíčka denně. Buď jim bylo opravdu vedro a nebo odpočívaly :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 17.07.15 11:04

Zdravím, dáváte minerální doplněk či alespoň (to je úplné minimum) rozdrcené vaječné skořápky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.15 12:18

Rozdrcené skořápky dáváme, minerální doplňky ne. Předpokládám, že v létě, když si nahrabou co potřebují, to není tolik potřeba. Že by z nedostatku minerálů jeden den byla 2 vajíčka a od dalšího dne už žádné?

Od: uska®
Datum: 17.07.15 13:36

Ale nezačaly nést ani když se ochladilo :(
Když se ochladí na 1 -3 dny, tak slepice se neroznesou. Je to tím vedrem. Roční a starší slepice v prázdniny obvykle nenesou a mladé se vám díky vedru ještě pořádně neroznesly. Jen na pšenici být slepice nemohou Kupte si směs pro nosnice a zapracujte do žráda asi 1/4 litrový hrnek denně, třeba do míchanice z namočeného chleba, zbytků a řezaných kopřiv.. Uspíšíte tím snášku. Nebo alespoń vitamínky, ale s těmi nemám dobré zkušenosti, ty také musíte nějak do žrádla zapracovat..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.15 16:42
avatar

Možná nesou, jen ne tam, kam chcete. Já bych prohlédla možné úkryty mimo kurník. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 17.07.15 21:19

3 slepice je málo a 3 mladé, co s tím chcete dělat za zázraky? pšenici namáčet, minmálně obden lépe denně udělat michanici :spařený šrot,+ kopřivy + plastin/ či konvit/ už nevím jak se to jmenuje...pokud máte možnost odněkud kuřecí kosti - drtit, a denně přilepšit směsí pro nosnice, pokud jim nedáte pořádně nažrat a myslíte si že je odbydete pšenicí, trochou zbytků z kuchyně a volnou pastvou tak jste na dost velkém omylu...žádné výkony nečekejte..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.07.15 10:07

Nečekáme zázraky ani super výkony, stačí nám 2-3 vejce denně, jen pro naši spotřebu. Jen mě zajímá proč, když půl roku v pohodě nesly, najednou ze dne na den přestaly. ale děkuji za názor

Datum: 18.07.15 10:24
avatar

Prostě odpočívají. Budete mít bio vejce, podle přírody a ne podle klecového odchovu, jeden den - jedno vejce. Když jsou tři slípky, nebudete mít tři vejce, leda okolo velikonoc. Jaký máte druh slípek? Podle druhu je i nosnost. Lehké plemeno snese asi 200 vajec za rok. Jinak je rozpětí od 160 - do 300. Záleží opravdu na druhu, způsobu chovu, výživě, v zimním období přisvěcováním a tepelných podmínkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.15 11:09

Jsou to hybridy Lohmann. Máme 3 roční slepičky a 3 kuřice. Proto počítám 2-3 vejce denně ... až se roznesou i ty kuřičky :) Děkuji za odpověď

Od: era
Datum: 05.08.15 01:33

Podívejte se zda nemáte v kurníku čmelíky, i to může být důvod proč slepice nenesou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 17:39
avatar

Hlavně dostatek čersvé vody a stín asby se mohly schovat, moje snáší.

Ovšem koupila jsem kuřice Horal a sotva začaly snášet, rozhodly se dvě kvokat. Jednu jsme uvázali k jabloni za nohu, na noc dávali na řady a už zase snáší. Ovšem druhá se zaběhla a nebyla k nalezení, sedí v maliní, museli jsme ji udělat střechu aby na ni nepršelo, vajec ¨měla 18, po prosvícení zbylo 11, kuřata je i slyšet pípat a počítám do 2-4 dnů se líhnou. Do Brna do paneláku si je vzít nehodlám a tak doufám, že bude teplé září - listopad. Co to bude za rasu jsem napnutá, ona horalka a kohout susex dominant.

doplněno 07.08.15 11:16:

POkud máte ČMELÍKY nebo mají na nohách vápenku doporučím vám levný a účinný přípravek, vyrábí ho Bioveta Ivanovice na Hané a jmenuje se BIOKIL 1l/190,- neředí se a v pohodě vystačí na vystříkání dvou místností (řady a kukaně) a 20 slepic + 1 kohout. Jelikož je i na blechy tak ještě 4 kočky + jejich pelíšky preventivně. Na vápenku mimo vystříkání je výborné namočit slepicím nohy v oleji, já používám ten z fritézy tak 2x do roka.

doplněno 07.08.15 11:22:

Čtu, že máte 3 staré a 3 kuřice, víte že slepice nesnese vejce denně? Víte, že má i přetržku ve snůšce (pokud ji nesvítíte jako v drůbežárně) Mám slepic 20 + kohouta, jedna sedí na vejcích, 1 kvoká a nedá si říct, kuřice 23 týdnů začínají snášet, jeden den je 15 vajec a další 7 nebo taky 2 a pak zase 15...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 07.08.15 11:33

Jen dopním. Biokill je pro některá zvířata toxický, např pro kočky

http://antiparazitika-pro-psy…ay-500ml/specifikace/#section

Vyráběl se Biokill se žlutou nálepkou a s oranžovou. Teď už nevím, který byl na zvířata a který na prostředí. Možná to už výrobce nerozlišuje, chce to přečíst návody. Na Heuréce máte oba druhy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.