Nemocná ouška

Od: Datum: 19.10.14 18:36 odpovědí: 7 změna: 06.11.14 19:18
Hezký večer,
prosíme o radu. Máme tříletou fenku středního pudla. Téměř od narození trpí opakovanými záněty obou uší, a to i přesto, že jí je denně čistíme a kapeme na doporučení veterináře. Letos na jaře podstoupila fenka operaci uší-byly jí pod narkózou vyčištěny. Ale záněty se začaly objevovat znova. Zkoušely jsme i speciální dietu a protialergenní granule, v domění, že by mohlo jít o alergii na krmivo. Nic platné. Fenečka neustále třepe hlavou, ouška má rozškrábaná do krve, kňučí bolestí. Nyní chceme hledat spásu u homeopatik. Už si vážně nevíme rady. Máte někdo podobné zkušenosti? Prosíme o radu co s tím, abychom fenečce alespoň její problém zmírnili. Předem děkujeme za případné odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: anony
Datum: 19.10.14 19:01

Mě osobně když mě bolí uši tak si tam nakapu vodu z netřesku a v naší rodině nám to vždy pomohlo, ale jak to zabírá u psa to nevím můžete zkusit, ale je to jen "babská rada" , ale podle mě to na tohle nepomůže, ale za zkoušku nic nedáte :) Přeju ať se vám to brzo vyřeší :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.10.14 19:45
Děkuji za odpověď. V životě jsem o tom neslyšela. Za zkoušku to určitě stojí. Ublížit jí to nemůže.Děkuji a přeji hezký večer.
Datum: 19.10.14 19:46
Chtěla jsem napsat, že jí to nemůže ublížit.
Datum: 20.10.14 07:40

Ta ouška jí smrdí? Čichněte si! Vevnitř, ve zvukovodu, ji rostou chlupy? Jestli chlupy roostou, je potřeba je pinzetou vytrhat. Bez toho nepůjde nic změnit. Zvukovod musí být bez chlupů. ;) Jak a jak často čistíte za běžného provozu? Tamponem, smotkem vaty na sirce? Když tamlonem vyčistíte, jak ten tampon, tedy ten šurvajz vypadá? Je žlutý, bílý nebo tmavý? Čím smrdí? Rozkladem, kysele, specifickým puchem? Čistíte nasucho nebo v něčem ten tampon máčíte? Po příchodu z venku, usušíte jí uši, boltce? Víc otázek než rad, ale toto všechno je potřeba vědět.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.10.14 19:19
Hezký večer, velice Vám děkuji za Váš zájem a omlouvám se, že reaguji až tak dlouho. Fenečce ouška smrdí hodně, a to jak píšete specifickým puchem.Nemusíte k nim ani čichat, stačí, že projde. Je to opravdu hodně cítit. Ta nečistota je tmavá. Fenka byla oproti jejím sourozencům už po narození hodně ochlupená. Chlupy jí rostou hrozně rychle. Ale ouška se jí snažíme udržovat bez chloupků. Jsme si toho vědomi. Čistíme jí je nasucho, ale i tamponem namáčeným v OTODINE. Pečujeme o její ouška denně .Po procházce boltce nevysušujeme, to nás nenapadlo. V úterý jsem navštívili homeopatičku. Naordinovala jí tedy homeopatika rozpuštěna ve vodě se slivovicí. Je jí to podáváno injekční stříkačkou. Prý by to mohlo být i psychické. Vloni se nám narodilo miminko, i když jsme se snažili, aby fenka nebyla odstrkována, přece jen asi vycítila, že už není na prvním místě. Takže teď jen čekáme na nějaký zázrak. Děkuji a přeji hezký večer.
Datum: 24.10.14 07:55

Jste si naprosto jistí, že to není ušní svrab? Ten tmavý šurvajz, když příjde do mokra, zčervená? Jestli ano, pak je to krev ve výkalech roztoče, kterému se říká svrab. Ten zůstává v srsti, v textilu všude, kam psina položí hlavu. https://www.poradte.cz/zvirat…rovi-neco-vlezlo-do-ucha.html Nemohlo by tohle být podobné? V této otázce najdete i řešení.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.11.14 19:18
Hezký večer, tak pravděpodobně budete mít pravdu s tím ušním svrabem. Ten samý názor měla i veterinářka, která podává fenečce homeopatika. Fenka se od té doby úplně jinak chová, je veselá. Od tohoto úterý začala být léčena na ušní svrab, byla jí dána pipeta. Tak jsme zvědaví, zda to to bude opravdu ten svrab. Fenečka byla 3 roky léčena na záněty, navštívily jsme několik veterinářů, vždy s nadějí na zlepšení. Bohužel zlepšení nepřicházelo, jen samotná již zmíněná operace nás vyšla na tisíce. Takže teď nám opět svitla naděje. Napíši, zda to fenečce pomohlo. Velice děkuji "babkazov".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.