Jak se zbavit blech?

Od: Datum: 10.09.14 08:26 odpovědí: 4 změna: 05.11.14 17:12

Dobrý den.

Potřebuji se dozvědět jak se máme zbavit psích blech. Já vím že na netu je všechno napsané, ale přesto jsem přesvědčená o tom že nejlépe poradíte Vy z vlastní zkušenosti a proto se obracím na Vás. Jaký preferujete postup? Prosím o radu jaké prostředky na odblešení i ty ze staré školy, moc děkuji všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.09.14 08:56

Dobrý den, záleží na tom, jak moc je pejsek zablešený. Já jsem vždy vystačil s přípravkem Diffusil Forte (sprej) - postříkat pejska i pelíšek. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 10.09.14 09:12

Recept je jednoduchy.

Bolfo sprej, pak nasadit protiblesacky obojek. Byt/boudu (no proste kde se hafan pohybuje) vystrikat biokilem, pripadne tam zapalit toto

https://www.poradte.cz/zvirat…avit-blech-od-psa-v-byte.html

https://www.poradte.cz/domacn…cem-proti-blecham-v-byte.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.09.14 11:49

Nestačí odblešit psa, ale musí se provést sanace všech prostor kde se zablešený pes pohyboval.

Proti mnohým dnešním prostředkům si blechy již vypěstovaly rezistenci a nedaří se je zcela vyhubit ve všech stádiích, takže opravdu účinný a přitom cenově výhodný je "starý, dobrý" osvědčený Neostomozan.

V lékárně nebo u veterináře si nechte odlít potřebnou dávku. 1dl stačí na 10l roztoku a stojí cca 110 Kč. Řiďte se příbalovým letákem nebo radami veterináře.

Připravte si roztok, psa v něm vykoupejte. Část roztoku nalijte do roprašovače a veškeré spáry, škvíry, textílie atd. postříkejte. Textílie. které lze prát na vyšší teploty vyperte jako obvykle v pračce v běžném pracím prostředku a přidejte trochu Sava (např.). Veškeré povrchy umyjte roztokem a nakonec vytřete podlahy.

Neostomozan má ještě navíc tu výhodu, že působí cca 2-3 týdny repelentně, takže při dodržení doporučeného postupu se nejen zaručeně zbavíte blech, ale psa nebudou obtěžovat nějaký čas ani klíšťata, komáři, mouchy atd.

Neostomozan používáme léta jak preventovně jako repelent k postřiku psů (i koní), tak na pravidelnou preventivní sanaci chovatelského zařízení, tak i bytových prostor v případě, kdy se u nás nějaká blecha objeví. Občas si nějakou přivezeme ze psí akce , jako nechtěný bonus a občas nějaká blecha přijede na kočce atd.

Na toto téma je zde mnoho odkazů (i na Neostomozan jsem už dávala několik odkazů), takže si zadej tato hesla do místního vyhledavače .

Ohodnoceno: 4x

Datum: 10.09.14 14:33

No pane jo,naše fenečka má 11roků a nikdy blechy neměla.Ani nevím jak je má dlouho.Ale protože už byla zarostlá tak jsem ji to vzala strojkem úplně na krátko a asi za měsíc se začala drbat tak jsem ji prohlédla a našla první blechu a pak další a další.Dělám pro ni co můžu ale že to je tak zdlouhavé by mě ani nenapadlo.Musím vydržet je to náš mazánek a pro ni udělám všechno.Moc děkuji za rady.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.