Jakou školu na veterinářku?

Od: Datum: 31.08.14 19:08 odpovědí: 8 změna: 01.09.14 16:06

Ahoj‚chci být veterinárkou pujdu do 7 trídy‚znáky nic moc.Cci se zeptat jestli potfebuju ysokou a stední (na žádnou se asi nedostanu) (stidím se)?miluju psy a vím o nih hodně a to opravdu hodně‚staÇí jen ucnák neo mám smulu.dekuji.PS omluvte chyby nefungují mi n písmenka‚musela jsen použít písnenka z výběru spec. znaků‚což mě štvalo.díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.14 19:14

Měla by sis pořídit novou klávesnici. *smich* No, veterinářka. Tak na tuhle profesy nestačí jen mít ráda zvířátka. Musíš být velice chytrá. Po základní škole jít na gymnázium nebo na jinou střední školu s maturitou, a pak pokračovat na vysokou školu veterinární, která je třeba v Brně. Nemusím dodávat, že musíš mít brilantní znalosti v oblasti biologie (zejména zoologie), chemie a fyziky. Na té vysoké tě čeká spousta dřiny, zatímco doktoři studují do každičkého detailu lidské tělo (latinsky samozřejmě), ty budeš takhle do detailu studovat ptáky, savce, ryby, obojživelníky... Podle některých je studium na veterině ještě náročnější než na medicíně.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 31.08.14 21:18

Souhlas. Veterinář je MVDr. = vysokoškolský titul, aby jsi ho získala, musíš mít maturitu, kterou získáš jedině po úspěšném absolvování střední školy (maturitního oboru, popř. nástavby). Takže tě asi zklamem, ale přes tu SŠ+VŠ nejede vlak. Jedině nějaký asistent, ale na to bych se zeptal spíš v ordinaci veterináře. Já sám mám strašně rád zvířata, ale když se pak s nimi setkávám z druhé strany, kdy potřebují skutečně pomoct (nemocná a zraněná zvířata), tak mám kolikrát slzy v očích. Moc si veterinářů vážím, že tu práci dělají, ale já bych jí dělat nemohl.

Trošku mimo téma: samozřejmě si vážím i jiných profesí, např. i popelářů, minule chudák jezdil sám řidič, popojel pár metrů, vyskočil, ty těžké popelnice nasoukal k autu a vysypal je, potom uklidil, skočil do auta, zas popojel pár metrů a tak pořád dokola. Asi měli hoši podstav a dovolenou nebo co ...? *nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.08.14 22:22

Veterinární vysoká škola je v republice pouze jedna a skutečně je těžké se na ní dostat i pro vynikající maturanty.

A ani po úspěšném studiu na této škole není žádná jistota, že nalezneš uplatnění "u psů" a že nebudeš muset pracovat na vsi u hospodářských zvířat nebo třeba na jatkách jako kontrola masa.

Střední školy se zaměřením na některé veterinární obory jsou v každém kraji (někde je jich i víc) a je o ně také velký zájem.

Ovšem je třeba zdůraznit, že jen zlomek absolventů těchto SŠ najde uplatnění v oboru, natož v ambulancích pro malá zvířata a na veterinárních klinikách pro malá zvířata a pokud ano, tak jako pomocný personál.

Tvoje představy o tomto studiu a povolání jsou zřejmě hodně romantické a hlavně nejsi asi dostatečně sebekritická, protože dosavadní výsledky nejsou nijak valné ani na základní škole.

Pokud miluješ psy, jak píšeš a hodně o nich víš, jak píšeš můžeš se jim věnovat i bez výběrového studia. Na chov psů nebo pomoc v útulcích nepotřebuješ VŠ.

Od: lmgify
Datum: 01.09.14 01:07

O rok starší holka tady před pár dny založila stejnou otázku a nahromadila se tam spousta zajímavých odpovědí včetně odkazů na internetové stránky, kde je další spousta zajímavého čtení.

Jestli chceš být veterinářkou (ať už doktor nebo asistent), tak zatím pro to překvapivě děláš strašně málo. O tyto školy je velký zájem a tak si mohou vybírat mezi těmi nejlepšími, kteří pro to něco dělají, jako třeba že se učí do školy.

Koukal jsem náhodně na asi 5 středních škol poskytujících vzdělání v oboru Veterinářství (odkaz je v té druhé otázce) a na všechny se hlásí 2x více zájemců, než mohou přijmout. Schválně se podívej do toho seznamu, jak je na tom škola, která je nejblíže k místu, kde bydlíš (případně napiš, ve kterém městě bydlíš a my ti to najdeme).

Existují i nějaké učební obory se zaměřením na zvířata (odkaz opět v té druhé otázce), ale to není nic zaměřeného na pejsky. Je to spíše na pomocné práce kolem hospodářských a exotických (ZOO) zvířat.

Od: mon
Datum: 01.09.14 12:01

No hele řeknu ti to takhle, když chceš na veterinu, tak je nejlepší jít na gympl a pak na vejšku. Záleží jaké máš známky a jak ti jde biologie a chemie. Ale podle tvého příspěvku to asi nebude nic moc.

Datum: 01.09.14 14:59

Já jsem taky chtěla být veterinářka, ale myslím, že to na tohle nedotáhnu. Já mám taky ráda psy a kočky a taky vím o nich hodně informací, ale to na veterináře prostě nestačí. Musíš mít moc dobré známky a být velmi dobrá hlavně v biologii (přirodovědě, přírodopisu... nevím, jak na to říkáš ty), chemii a fyzice. I matematiku musíš trochu umět. No holka, pokud budeš mít fakt dobré známky a hlavně v těhle předmětech, tak je to jenom na Tobě, ale ještě nad tím popřemýšlej. Vystudovat se za veterináře není jenom tak. ;)

Micka

Od: lmgify
Datum: 01.09.14 15:20

Ty mas jeste rok a pul na to zjistit, jestli se matematiku dokazes naucit a jestli ta lonska trojka byla jen nahoda nebo jestli studium na gymnaziu neni pro tebe. Uvidis podle znamek ted v osmicce a pak v 1.pololeti devitky.

Datum: 01.09.14 16:06

Hm.. nevím, uvidím, ale myslím, že na veterináře nepůjdu. Nakonec jsem se rozhodla pro počítačovou grafiku, jelikož mě do toho hodně přemlouvají rodiče i známí a i já to chci zkusit. Měla jsem na výběr buď zvěrolékař a nebo PC grafika a nakonec to bude opravdu ta grafika.

Micka

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.