Chci být veterinářem - otázky

Od: Datum: 29.08.14 19:06 odpovědí: 20 změna: 01.09.14 12:07

Zdravím Vás! Chtěla bych se v budoucnosti stát veterinárním lékařem, ale měla bych k tomu pár otázek.

Chodím nebo spíše teď po prázdninách půjdu do 8 třídy ZŠ a ráda bych věděla, jaké předměty mi musí jít, abych se mohla v budoucnosti stát zvěrolékař. Jako samozřejmost beru rozhodně biologii, chemii a fyziku, ale hodně mě trápí matematika. Já si myslím, že je taky hodně důležitá, ale skoro každý mi říká, že na studium veterináře není až tak moc důležitá. Podstatná je prý hlavně biologie, chemie a fyzika. S matematikou mám trochu problémy, ale fyzika i biologie mi vždycky šla. S tou matematikou tento rok i příští hodně zapracuji, ale já bych hlavně chtěla vědět, které předměty jsou na studium veteriny nejdůležitější. Mám strašně ráda zvířata, a to jsou hlavně domácí mazlíčci - kočky, psi, hlodavci atd. A moje poslední otázka zní. Kdybych náhodou to na toho veterináře dotáhla, tak existuje zaměření i přímo na veterináře pro malá zvířata (domácí mazlíčky)? Nebo je to všechno v jednom, jako hospodářská zvířata i domácí mazlíčci? Blíže u mého srdce jsou spíše ti mazlíčci než hospodářská domácí zvířata. Budu moc vděčná za rady. Stejně mám ještě hodně času na přemýšlení. Děkuji moc!

Micka

doplněno 29.08.14 19:08:

Ještě chci dodat, že jsem obrovský pejskař i kočkař. Doma chovám i králíky a křečky. Kdybych neměla svého psa a kočky (+ ostatní zvířátka), tak bych se asi zbláznila. Samozřejmě vím, že stát se veterinářem není tak lehké.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.14 19:12

tyjo! ty jsi mladší než já? já myslela, že jsi dospělá, podle toho, jak jsi mi psala u otázky(už jsem ti poslala tu fotku, k té tázce, díky moc)
Tak matematika je potřebná v každém oboru, ale myslím že jako veterinář nebudeš potřebvat lineární rovnice...

Měla by ti jít samozřejmě ta Biologie, potom zřejmě i nějaká historie ohledně zvířat aby jsi věděla, co z čeho se vyvinulo attd... a ta fyzika a chemie

PS: myslím, že ta matematika-potřebná bude v chemii a ve fyzice

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.08.14 19:17

Ano, jsem mladší, ale ve psech a kočkách se opravdu hodně vyznám, ale nejsem 10 letá holčička :-D

Jinak díky moc. Fyzika a Biologie mi nedělá problém, Chemii budu mít teď poprvé, tak nevím, jak ji budu zvládat. Matematika mi dělá trošku problémy, ale nějak s tím zapracuji. Jinak já jsem už odmalička milovala zvířata a prostě ten veterinář je nejblíže u mého srdce a já prostě chci pomáhat zvířátkům a zachraňovat je. Jen nevím, jestli to zvládnu. Všechno to učení, studium atd. atd.

Datum: 29.08.14 19:28

,,My patříme kk těm, co jdou dennodenně za svým snem" text jedné písničky, vždy když si budeš myslet že to nezvládneš, když se budeš cítit, že to nedáš tak si tohle řekni, když máš cíl a jdeš si za ním, dosáhneš jej, a víš co? já odmalička chtěla být učitelka a víš co studuju? zdravotnickou školu, ale pro mě je ted spíš důležitá maturrita a pak se mpžu zaměřit.
Každopádně tím chci říct, že když ti nevýjde škoa, nezoufej, dosáhneš toho jinak... moje mamka je mým vzorem - vtomto...chtěla být kadeřnicí, ale rodiče ji dali na gympl, má jen maturitu z gymplu a je suprovní kadeřnice-profesionál, myslím, že člověk nemusí vystudovat v oboru nebo výšku, stačí, když se o to opravdu hodně zabýváš, vše víš, co potřebuješ a hlavně praxe, ta tě naučí nejvíce :)) ... hodně štěstí, držím ti palce, ty to dokážeš :)) každopádně, jdi si z svý ssnem, veterinářů je málo :))

Datum: 29.08.14 19:54

Děkuji za pěkně napsanou odpověď, opravdu mě dojala *plac* Mě mamka taky vždycky říká, že mám jít za svým snem, za tím, co je u mého srdce nejblíže a doufám, že tu matiku nějak prokousnu. Samozřejmě i jiné předměty, protože ty taky nebudou zrovna v 8 třídě nejlehčí. Jinak moc děkuji. Hlavní je, že o těch zvířatech něco vím, ale já jsem spíše na pejsky a kočky, ale taky chovám i jiné zvířátka. :) Jinak moc děkuji!

Micka

Datum: 29.08.14 20:00

Nemáš vůbec zač :) máš vlastně velké štěstí...už v 8.třídě víš, co chceš dělat já mám 16 a nevím, ted kdyz studuji zdravotnictví, chtěla bych být zubař, myslím, že to má u mě větší smysl..ráda studuji... a když tě to bude bavit, to je hlavní, tak t zvláádneš a nějaká matematika ti může být ukradená :) je to jen jeden předmět :)

Od: kayy*
Datum: 29.08.14 20:04

Co máš z matematiky? :)

Datum: 29.08.14 20:10

Měla jsem na vysvědčení 3 :( a myslím, že to na veterináře není :( Jinak z biologie a fyziky jsem měla jedničky... jenom ta matematika mi prostě nejde :( a snažím se :(

Micka

Od: lmgify
Datum: 29.08.14 20:56

Trojka z matematiky v sedmičce ... To není moc hezké. Zjevně ti uniká něco úplně zásadního z podstaty matematiky. Chtělo by to, aby ti to nějaká kamarádka nebo kamarád, který tomu rozumí, vysvětlil. Opravdu na tom není nic těžkého. Jen to chce pochopit, že to jsou všechno logické věci, které spolu souvisí. Žádný vzorec nespadl z oblohy, ale je to jen zápis něčeho, co je úplně selský rozum a dá se během minuty odvodit z náčrtku na papíru.

Datum: 29.08.14 21:29

Já matematiku jinak chápu, nejsem v ní zas takovej blbec. Někdy něco pochopím lépe a někdy někdy ne.

Micka

Datum: 29.08.14 20:49

Koukam na SŠ obory o veterinarnim lekarstvi (úplně dole na stránce pod "zemědělství a veterinární péče") a moc tam toho vhodneho nevidim jako pripravu na VŠ (když chceš být lékař), takže asi budeš muset jít na gymnázium.

Jako předměty bych viděl nejdůležitější biologie a chemie. Ta fyzika zase ani moc ne. Možná některé části. Stejne jako matematika. Nemusíš v nich být špička. Stačí je jen chápat a v životě se ti to bude hodit.

Veterinární obory a fakulty (ta v Brně je nejznámější, ale překvapuje mě, že by se to snad nikde jinde neučilo?). Můžeš se podívat na seznam oborů, které vyučují. Mají tam jeden speciálně pro psy a kočky a dalši speciálně pro drobné savce (s ptáky a plazy) - sem asi budou spadat ti tvoji domácí hlodavci.

P.S. Tak ta veterina v Brně asi opravdu bude jediná škola v ČR. Seznam veterinárních fakult v Evropě.

Datum: 29.08.14 21:48

Jako střední určitě gymnázium, jelikož přijímací zkoušky na VET jsou docela spožité (není divu, žádaný náročný obor), kde tě nemine nic. Ani ta matematika. Sice se s ní budeš trápit, ale takových bylo, je a bude.

Teď je pro tebe důležité si pohlídat průměr (známky do 3 včetně gymnázia akceptují), průměr do 1,5, ale čím lepší výsledky jsou tím vyšší šance (kritéria se často bodují).

Pravděpodobně si k veterině budeš muset najít alternativu pro případy, kdy se nedostaneš (zatím daleko), z gymnázia však můžeš kamkoliv.

Otázkou je však přijetí a dostudování gymnázia.

Od: lk
Datum: 29.08.14 21:38

a střední škola veterinární? můj kamarád ji studoval v 90. letech, když pak nešel na VŠ tak pracoval ve veterinární ordinaci i když nebyl veterinář.

Co třeba tohle?

http://mojeveterina.cz/stredn…redni-veterinarni-skola-praha

Datum: 29.08.14 22:02

Ona chce byt veterinarni lekar a s tou stredni skolou muze byt jen ASISTENT veterinarniho lekare, jak se pise na tech strankach, ktere jsi poslal.

Od: lk
Datum: 31.08.14 21:03

ano, byl to návrh na SŠ zajímavou pro tazatele. Potom může jít bud na vysokou, anebo i bez ní případně pracovat ve veterinární ordinaci, i když ne jako veterinární lékař.

Datum: 29.08.14 22:18

Existuje stredoskolsky obor Veterinářství a ta škola je jedna z několika v ČR, kde se ten obor učí. Zhruba v každém kraji je jedna škola.

Od: mon
Datum: 31.08.14 13:00

Ahoj, taky bych chtěla být veterinářkou. Zvolila jsem si gympl, ted jdu do druháku. Pak bych chtěla na veterinu do Brna. V prváku se nás poradce ptal na jako VŠ budeme chtít jít a když jsem řekla, že na veterinu, tak mi řekl, že důležitá je Biologie, Chemie. Z fyziky se na veterinu přijimačky už nedělají a matiku na veterinu myslím nepotřebuješ.

Datum: 31.08.14 15:05

Informace k prijimackam na veterinu.

Popis oboru (FVL = fakulta veterinarniho lekarstvi). FVHE a FaF jsou jine fakulty, ktere te nezajimaji.

doplněno 31.08.14 15:08:

matiku na veterinu myslím nepotřebuješ

Snad jednou nejake zviratko nepredavkujes, protoze nebudes umet spocitat, kolik mu pichnout.

Od: mon
Datum: 01.09.14 12:07

Imgify, ale matikou nemyslím počítání dávky nějakého léku pro zvíře, ale různé rovnice a nerovnice, lomené výrazy atak, to si myslím, že na veterině nevyužije.

Datum: 31.08.14 21:16

V Brně dělá vysoká škola přípravku pro zájemce o studium veterinářství. Ale to je pro tebe ještě daleko, to je pro maturanty. Být tebou, začnu pilovat i matematiku. Málokdo to ví, ale matematika je taky důležitá na oborech jako je veterina nebo lékařství. Bez ní tam rupneš. Např. na všeobecném lékařství je matika i v biologii. To je co... Jo a asi bys měla jít studovat gymnázium, to tě pro veterinu nejlépe připraví. Tam se dělají přijímačky z chemi, fyziky a biolgie.

Datum: 01.09.14 00:45

V jednom z těch odkazů nad tebou se píše, že přijímací zkoušky se dělají jen z biologie a chemie. Není tam žádná fyzika.

Ten přípravný kurz na přijímačky začíná už v druhé polovině září a běží až do dubna, tšsně před maturitami a přijímacími zkouškami.

Také mají Den otevřených dveří (vloni byl v lednu). Více informací na jejich stránkách pro uchazeče.

doplněno 01.09.14 00:55:

Jen pro zajimavost prikladam statistiky o prijimacim rizeni primo ze stranek Fakulty veterinarniho lekarstvi.

Je videt, ze prijimacky udelaji asi 2 z 5, kteri se k nim dostavi a z tech, co to udelaji, vezmou jen tu lepsi polovinu. Na odvolani neberou nikoho.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.