Deprese ze psa

Od: Datum: 08.08.14 21:13 odpovědí: 13 změna: 29.08.14 15:01

Ahoj,

pomozte mi prosím, mám takový problém. Mám doma psa, je super, hodný, poslušný, ale nechodím s ním na výstavy ani na zkoušky. Rodiče mi to prostě nedovolí, Ten pes je s papíry, když dám např.na facebook fotku, všichni mi ho chválí a ptají se, jestli je uchovněný atd. Strašně mě mrzí, když odpovídám: ,,Ne, je to jen rodinný pes." Je něco špatného na tom, že s ním chci něco dokázat? Že chci, abych, když s ním někam přijdu, slyšela,,Jo, to je ten pes který vyhrál bla bla bla..."

Nejhorší na tom je, že začínám (ale v dobrém) závidět svým kamarádkám, které každou chvíli na facebook dají fotku svého psa a komentář, co všechno vyhrál. Nad těmi fotkami brečím a mám hrozné deprese. Samozřejmě, že jim úspěch ze srdce přeji, ale chtěla bych, abych i s mým psem něco dokázala.

Jen tak pro info, je mi šestnáct let


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 08.08.14 21:23
avatar

Tohle je už troll :D To není možné..

doplněno 10.08.14 15:14:

JJ Ukulele, slečna se nudí.. :).. no když se vrátím k otázce, tak mám kamarádku, chtěla psa, rodiče jí ho nedovolili, měli malý byt, tak chodila celou základku venčit pejsky sousedům, po okolí, do útulku, cvičila je, chodila na voříškiády. Teď je dospělá, pořídila si dva nádherný papíráky, chodí na výstavy, agility, skáčou do vody (to je taky soutěž :) )za sebe musím říct, že ty psy vysloveně baví předvádět se, běhat, ukazovat co umí, paníček se jim věnuje. Jsou to opravdoví šampioni ve svých rasách.. Jenže, kamarádka měla vždy ráda psy, věnovala se jim, umí s nimi pracovat, má zkušenosti. Splnila si sen. Proto by pro tazatelku nikdy žádný papírák nenaplnil to, co od něj očekává. Je to jen umanutí, potom to budou koně, pak cesta do vesmíru..

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.08.14 13:02

Také máš RIO dojem, že tu už podobná .anynka byla? také si tu nutila že chce mít ze psa šampióna a celej svět jí to nepřeje, nechápu, proč si nepočká pár let, až bude stát na vlastních nohách a pak si může jezdit po výstavách do alelujá. Ale musí jíst polívku a mít samé jedničky, si myslím - jen tak pro odlehčení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zztop*
Datum: 08.08.14 21:30

Děti, děti už aby zase začala škola

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.14 21:30
avatar

Přiznám se, že nechápu v čem je problém, kvůli kterému je nutné brečet a mít deprese.. To, že si někdo dá nějaké fotky na FB? To s Vámi tak cloumá závist? Vždyť jste chtěla psa a rodiče Vám ho evidentně koupili. Pes nestrádá tím, že nechodí na výstavy. Osobně si myslím, že spíše psi spíše strádají tím, že je prdlí páníčci tahají po výstavách, zejména když jsem viděl jak tam tupírují pudly a podobné plemena, tak jsem si říkal chudáci psi. Krom toho to courání po výstavách také zabere dost času - možná i to je důvod, proč to Vaši rodiče nechtějí absolvovat.

Zkuste brát život takový, jaký je. Jestliže máte depku z takové - s prominutím- ptákoviny, tak vězte, že život má pro Vás uchystány daleko, daleko složitější situace, které budete MUSET ustát. Život totiž není o FB...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.08.14 22:33

Souhlasím s promon.Několikrát jsme se byli podívat na výstavy psu.Chudáci psi.Myslím že je to pro psy velký zápřah.V životě bych se psem na výstavu nešla.Psovi je víc ku prospěchu když ho někdo miluje,hraje si m ním a chodí na procházky .A když ho něčemu naučíš jen tak pro zábavu psa a pro tvoji zábavu,bude ti pes víc vděčný než by jsi ho někde vystavovala.Já mám dva psy a vubec nám výstavy neschází a za své psíky se vubes nestydí.Nádherný pes je každý který se má dobře a je štastný.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 22:26
avatar

Myslím, že podobných otázek na ,,rodinného psa, tady již je řada. Snad třetí v pořadí. Počkej ty dva roky, kdy ti bude 18 a pořiď si štěně, které bude jenom tvoje a vychováš si svého šampiona. Zvedneš si své sebevědomí, že tvůj pes něco dokázal. Přes rodiče opravdu vlak nejede.

I když je pes s papíry, nemusí nutně na výstavy. Hlavní je láska, přátelství a spokojenost se svým němým přítelem a společníkem. Ty nemáš ráda svého psa, ale chtěla bys mít ráda jeho úspěch, slávu, medaile, ocenění a tím se sama realizovat.

Na výstavách a ukázkové péči by nebylo nic špatného, vždyť za tím stojí spousty práce, ale tady v tomto případě to už hraničí s posedlostí, nebo mladickou nezkušeností?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 08.08.14 23:38

Ale, ale to už jsme někde řešily, ne? Nefňukej a začni něco dělat! Nebreč na netu a vezmi psa a něco- cokoliv začni se psem podnikat! Prostě zvedni pr***l a konej! Na to nepotřebiješ ničí souhlas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 10:17
avatar

Kesino, ty nemáš depresi ze psa. Ty máš málo sebevědomí a chceš nějak vyniknout. Tím, že předvedeš psa na výstavě? Dovedeš si představit, jak ti bude, když rozhodčí na vystavě zarecituje: Špatné úhlení zadních končetin, měkký hřbet, ocas posazený nízko, příliš těsný zkus a bla bla bla. Musím ti říci, že se z toho poprdíš a deprese budeš mít úplně šílené. ;) Prvního psa jsem měla vítěze kruhu, ikdyž mi třeba to o končetinách taky řekl. Druhá pes byla velmi dobrá. A slyšela jsem takové řeči okolo a zklamání a neštěstí majitelů. Některým trvalo notnou chnvíli, než jim došlo, že to, jestli něco pes vyhraje, jim vůbec život nezkrášlí. Navíc, výstavy jsou nesmírně únavné, stresujíécí, finančně náročné. Nerada na ně vzpomínám, ale bylo to podmínkou k tomu aby pes byl uchovněný. ;) Už jsi na nějaké výstavě byla. Ne? Zajdi to všechno zkouknout, ať víš, jaký je nesmysl to, že máš hrozné deprese. A také to, že psa musíš na výstavu připravit. Nejen ho upravit, ale naučit sebe a psa, jak máte chodit a psa prezentovat. Osypeš se z toho! Takže přestaň brečet a mít deprese. Na takovou blbost jsi už hodně veliká a psovi se věnuj. Nebuď jako rozmazlený frocek! Pes už čeká, až s tebou vyrazí dělat blbiny venku:

doplněno 09.08.14 10:25:

Vím určitě, že pes na výstavu vůbec nechce. On chce být s tebou, milovat tě a vědět, že je milován. Že spolu blbnete a hrajete si.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 09.08.14 14:08
avatar

Myslím, že máš tenhle dotaz zařazený ve špatné rubrice. Protože se vůbec netýká psa, ale tebe. Tady nejde o psa, ale o to, jak se ostatní dívají na tebe. Je v tom závist a touha vyniknout za každou cenu. Zařadit se někam, kam vůbec nepatříš. Nebylo by vhodnější zabývat se něčím, co tě opravdu zajímá, bez ohledu na to, co dělají nebo umí ostatní? Já v tomhle žádnou lásku k tomu psu necítím. Cítím tam jenom samé já, já, já. Odpovědi jsi dostala už na svůj minulý dotaz, ale ani tam jsi nepovažovala za vhodné nějak na odpovědi reagovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bohemica*
Datum: 10.08.14 22:11

Vewzmi si svoje deprese (které mimochodem nemáš, protože ani netušíš, co to je trpět depresemi), psa a táhni...někam do přírody, ven prostě něco začni dělat! Hlavně neseď u PC a nepřiživuj nudu. A už začínáš být nejen trapná, ale i politováníhodná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 08:43
avatar

Ach jo, taková otázka tady už myslím byla. A buď vůbec ráda, že psa máš. No tak s ním nechodíš na výstavy, no a? Já mám doma psa bez papírů a taky s ním na výstavy nechodím, protože ani nemůžu. Nauč ho nějaké triky, natoč ho a dej to někam na FB. I výstavy stojí peníze, dneska není všechno zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dee*
Datum: 29.08.14 15:01

Jsem v trochu podobné situaci jako ona, i když si z toho nedělám takovou hlavu, ale dát video co můj pes umí za povely bych se upřímně bála, protože do tejdne by tam bylo 10 videí se psama kamarádek jejihž psy umí povelů víc než můj a já bych byla zase ta blbá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.14 19:01
avatar

Není nic špatného, že chceš něco dokázat, ale samo se to neudělá. Co se psem děláš? Snažíš se? Seber se, vem psa a makej! Co to je za blábol, že ti to rodiče nedovolí?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.