1xNaše 2 fenky se bijí - po roce a půl

Od: Datum: 29.05.14 11:08 odpovědí: 6 změna: 29.05.14 17:57

Zdravím,

máme 7 letou fenku jezevčíka, hladkosrstého. Před rokem a půl si otec (myslivec) koupil drsnosrstého jezevčíka, všechno bylo v pohodě, až po tom roce a půl - posledních pár dní.. se pesani nesnášejí .. Starší - 7 letá, je vůči mladší agresivní, útočí na ní. Musíme je mít odděleně v místnostech, jinak by se sežrali. Párkrát jsme je nechali se chvíli pobít, ať si dokáží kdo je dominantnější, dopadlo to prokousnutým uchem a zakrváceným nábytkem.

Podobný problém jsme s něma nikdy neměli, včera když jsme je od sebe odtrhli, starší dokonce poprvé vyjela na otce.. což nikdy neudělala a pokousala ho..

Kdysi měla problémy s páteří, blbě skočila a na nějaký čas ochrnula, dalo se to dohromady.. přemýšleli jsme, jeslti to nemůže být z toho, že je poslední dobou špatné počasí, blbý tlak... jeslti ji to třeba nebolí , že je podrážděná .. Nebo jsme taky kritizovali otce, za to, že věnuje a projevuje více lásku k té mladší, drsnosrsté ... On se tomu brání, ale všimlo si toho i okolí.. může to mít souvislosti?

Prosím o seriózní odpovědi děkuji :X


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.14 11:14
avatar

Jezevčíci jsou tvrdohlavci. Asi máte oravdu v tom, že se starší fena cítí mladší ohrožena, prostě žárlí. Má obavy, aby nepřišla o své dobré bydlo... jezevčím holkám to ale budete těžko vysvětlovat... *nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hanysseq*
Datum: 29.05.14 11:18

Že to přišlo ale až teď? O.o .. to už je nebudeme moct nikdy dát k sobě? Dali jsme je dokonce do studené vody, když se pobili a i v té vaně do sebe vlítli ..

Datum: 29.05.14 11:30

Mladá dospěla a buduje si pozici. Starší se své pozice nechce vzdát. Je to boj o postavení ve smečce. Buď jedna přijme roli podřízené nebo si užijete své. Snažte se věnovat oběma stejně, ať nemají důvod žárlit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.05.14 11:39
avatar

Já už jsem tu jednou psala na téma ravčky psů. Máme doma dva jezevčíky, pse a měli jsme podobný problém. Kopíruji moji tehcdejší odpověď, která snad v něčem pomůže:

My máme jezevčíky - otce 5let a syna 3 roky. Loni mladej začal prudit. Když se do sebe pustili, byla to docela mela. A to jsou jen jezevčíci. Byla jsem se poradit s cvičitelem vlčáků. Ten nám poradil, jak k nim přistupovat. V podstatě staršího ve smečce upřednostňovat - první dostane krmení, má přednost při nastupování do auta, sem tam vzít jen toho staršího na procházku a mladýho nechat doma, nebo pamlsek dostane jen starší. Prostě v bežných situacích upředňostnit toho dominantnějšího. Taky hodně pomohlo je na část dne oddělit, aby nebyli pořád spolu. Oddělené kotce, aby měl každý jen ten svůj prostor. No a když jsou v sobě zakouslí, žádný tahání od sebe, polévání vodu atd. Jedině ve dvou přidusit, samotný člověk nemá šanci je dostat od sebe. Po oddělení jsme je drželi proti sobě dokud se aspoň trochu neuklidnili a pak někde zavřeli jen toho mladého. Hlavně žádného litování a už vůbec toho slabšího nelitovat. Jinak se nikam nedostanete. Časem se to uklidnilo. Sice doteď mladej sem tam něco zkusí, ale nechá se od nás snadno okřiknout nebo od staršího hned zpacifikovat. Dnes už je mezi nimi jasno. Ale museli jsme tomu trochu pomoct, ikdyž od začátku bylo jasný, že mladej nemá šanci, ale chtěl to prostě zkusit. Ale teď to budete mít perný. Obzvlášť, pokud je to mezi nimi nerozhodně a než toho slabšího vyberete a než si zvyknete na novou situací a vaši úlohu ve smečce.
Zdroj: https://www.poradte.cz/zvirata/5405-rvacky-psu.html

Nyní se rok s rokem sešel a situace je trochu jiná. Hoši si vyjasnili situace při kterých má jeden navrch a situace, kdy má zas ten druhý navrch a tak se respektují. Prostě se domluvili a je klid. Ale ta cesta byla o nervy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.05.14 14:41

Možná by se hodilo zabránit útoku dřív, než začne. Byla jsem se svým psem a proti nám šel rotweiler. Bylo vidět, že by si našeho rád podal. Jeho pán ho přitisknul k chodníku a dokud jsme nepřešli pořád mu říkal nesmíš. Ale je to jiná situace, než u Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kladivko
Datum: 29.05.14 17:57
Dobrý den. Předně, psa tisknout k zemi je jako topit dítě. Tento nešvar je sakra chyba. To je vůbec nejhorší možný lidský důkaz krutosti. Tento nejtvrdší způsob výchovy se může použít až v tom nejpádnějším důvodu. Pár psích "psychologů" zblblo národ. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat.
K zadavatelce. U fen je naprosto normální chování že půjde jedna po druhé. I pokud budou vyrůstat od štěněte. A. I když bude dodán pes, půjdou po sobě stále. Není to pravidlo, ale bývá to. Domnívám se, že vám nezbývá nic jiného, než fenky držet odděleně a ve vaši přítomnosti hlídat. Venku budou nejspíše v klidu.
Víte, lidi nepoznají psí duši třeba celý a trestají psy ta normální chování.. Je mi to vůči psům líto.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.