Soužití dospělého psa a štěněte

Od: Datum: 07.04.14 17:36 odpovědí: 5 změna: 08.04.14 21:55

Dobrý den,

tak jsme si domů donesli malou chlupatou kuličku a tak nějak jsme čekali, že se to nebude našemu současnému psíkovi zezačátku líbit a taky, že nelíbí. Vím, že to chce čas, ale já za dva dny musím jít do práce a mám dilema, zda je nechat doma spolu samotné těch 5-6 hodin, nebo zda je oddělit. Náš starší pes (jsou mu tři roky) na štěndo vrčí a už po něm párkrát chmatl (nic vážného, ale malá je z toho vykulená). Horší je, že donesené štěndo je poměrně temperamentní a už se stalo i to, že jak jsem je snažila přiblížit, malá na něj začla vrčet a štěkat (samozřejmě dostala sprďana). Co myslíte, mám je zkusit nechat samotné? nebo to raději ještě tak brzy neriskovat? malá když je oddělená, tak kňučí na celý barák, až se divím, kde se to v takovém malém štěňátku (dle mého nemá ani 8 týdnů) bere.

Děkuji za každou radu či zkušenost

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.14 17:47

Zdravím. Dokud se budou brát jako konkurenti, tak je oddělte. Nevíte, budete půl dne pryč, štěndo si bude chtít hrát, starší pes rafne silněji, než chtěl - a nejenže z toho může být drama, ale ve štěněti to může hluboko zakořenit strach z druhého psa. Udělejte mu pelíšek, dejte tam svoje nošené tričko a doporučuje se i budík (imituje bušení srdce).

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 07.04.14 18:00

Dobrý den, tady je snad něco podobného (viz odkaz). Jak je již uvedeno, tak bez Vašeho dozoru je nechte oddělené. Zdravím!

https://www.poradte.cz/zvirat…uziti-dedecka-a-stenatka.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.04.14 18:50

Dobrý večer, toto dilema jsem řešila cca před čtyřmi lety. Měla jsem pětiletou fenku která se absolutně nesnesla se štěnětem i když to byl pes. Určitě bych je oddělila štěně stejně většinu dne prospí a budete mít jistotu, časem se situace změní ale chce to trpělivost u ná to bylo až asi po roce, kdy se to vyjasnilo a byl klid. Pokud máte rozdílná pohlaví bude to ok. :) Zdravím

Od: mon
Datum: 07.04.14 20:19
Martina0- dáte fotku prosím! :) ;)

Datum: 08.04.14 21:55

Tak se dnes stal malý zázrak, můj dospělý pes si začal se štěňátkem hrát a to na něj dnes celý den vrčel a vyjížděl :) asi se mu po dobré večeři zlepšila nálada :D moc děkuji za všechny rady, doufám, že to není jen chvilková záležitost a nějakou dobu mu to vydrží:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.