Soužití dědečka a štěňátka

Od: Datum: 09.03.14 18:32 odpovědí: 8 změna: 11.03.14 21:02

Zdravím všechny,

potřebovala bych prosím poradit:mám kokršpaněla, kterému bude letos 15 let, je však plný života a vitální. Od malička to byl mazel, není agresivní a je moc hodný, spí v posteli. Minulou sobotu jsem mu pořídila štěně čivavy, taky kluka, aby měl společnost. Čivavě jsou dva měsíce, je hravý a štěně v každém slova smylu. Bohužel, můj kokršpaněl si ho nijak moc nevšímá, kdykoliv někde stojí a přijde štěně otočí se a odejde.

Štěně do postele neberu, aby kokříkovi nechal jeho pelíšek. Prvních pár dní to vypadalo, že se kokřík z postele už nikdy neodstěhuje, což je teď trošičku lepší. Někdy to vypadá, že je staroušek v pořádku, ale z ničeho nic začne být jakoby apatický. Pořád ho vítám jako prvního, ukazuju mu, že je ten první, ale je zkleslý. Na štěně nereaguje agresivně. Mám strach, jestli se ten můj dědeček netrápí. Poraďte prosím, jestli nemáte nějaké tipy, jak je spřátelit, nebo jestli by nebylo lepší štěňátko darovat, což bych strašně nerada. Všem děkuji za jakoukoliv radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 09.03.14 21:42
avatar

Dobrý den, toto bude chtít asi více času. Pejsek se musí dělit o Vaší pozornost s tím novým pejskem, může žárlit a proto ho ignoruje. Asi bych se o nic "násilného" raději nepokoušel, rozdělujte pozornost a pohlazení na obě strany a pejsci se nějak spolu časem vyrovnají. Ten starší pejsek musí pochopit, že to nemá být konkurence, ale jeho kolega.

Ale, o tu Vaší pozornost budou soupeřit vždy, tak nesmíte žádného preferovat. Počkejte několik týdnů a mělo by to být dobré. Zdravím!

doplněno 09.03.14 23:45:

Doufejte a mějte je ráda rovnoměrně. Já jsem kdysi "spářil" 14ti letého pejska s mladým kocourem. Také to byla "šichta", ale potom ho pejsek vozil na hřbetě a bylo to dobré.

doplněno 10.03.14 00:03:

row - to je správný postřeh. Skutečně to starší zvíře omládne a začne se chovat tak, aby tomu mladšímu stačil a vyrovnal se.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: lenkab*
Datum: 09.03.14 23:40

Děkuji Vám, Ben, snad to bude v pořádku, jsou oba dva obrovský zlatíčka, tak by bylo, aby se nedohodli.

Od: row
Datum: 09.03.14 23:58

Souhlasím s Benem :)

My jse k 11ti letému kokrovi pořídili štěně.. Chudinka se začal schovávat, zvracel, štěně nechtěl ani vidět- tak jsme se s ním mazlili o trochu více, aby věděl, že je on ten velitel psí smečky, a po čase úplně omládl, začal s štenětem běhat, brát mu klacík S tím pelíškem děláte dobře :) A má místečko jen pro sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkab*
Datum: 10.03.14 00:05

Díky i Vám, Row, přesně proto jsem mu štěňátko "přinesla", aby omládnul a měl paráka. Já když ho dnes viděla, jak je skleslý, měla jsem strach, že je nemocný. No ještě, že nezvracel, i když měl pár dní průjem, na veterině mi řekli, že je to pravděpodobně kombinace více věcí, dostal dvě včelky a zlepšilo se to. Jen Vás ještě budu otravovat, jak dlouho trvalo Vašemu kokříkovi, než se vrátil zpátky ke své původní povaze? Jen orientačně, prosím.

Od: row
Datum: 10.03.14 00:20

Ono to bylo docela vtipný - nejdřív štěnátko radostně přivítal, očuchal, pohráli si... Myslel si, že je to návštěva a zase odejde..:D pak zjistil, že to tu ten "fracek" pořád okupuje, tak už začal být vážnější, a pak jsme ho museli dolovat ze sklepa, kde měl trucovací místečko, tam vždy zaplul, když ho třeba píchla včela, nebo měl nějaké bebí...

Celá tahle věc se štěníkem se do měsíce vyřešila, on si párkrát zabrumlal, uraženě odešel, ale tím, jak je štěně kontaktní, si to mezi sebou rychle uhladili :) Snad to tak vpohodě půjde i u Vás :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkab*
Datum: 10.03.14 00:38

To je naprosto kouzelný, doufám ve stejný scénář, jako u Vás. Taky u nás proběhlo "přivítání návštěvy", což mi asi dalo tu mylnou představu, že budou automaticky kamarádi. Dolování u nás probíhá z postele, ale z té už taky alespoň vystrčí nosánek, párkrát za den s přemlouváním. Mockrát Vám děkuji za odpovědi, budu doufat, že se můj plán o zlepšení dědečkova volného času stane realitou.

Datum: 10.03.14 08:17
Zdravím. Krásné vlákno . Mám jednu podobnou vzpomínku. Měli jsme jezevčici v letech a pořídili si malého jorka. Nejdříve to mrňavé nic s nedůvěrou očichávala, pak nejevila zájem. Ale jen do doby než prcek zafňukal ze spaní. To se k němu stočila a začala ho olizovat. Prostě ho adoptovala . I když sama nikdy neměla štěňata si vedla skvěle. Najednou měla vitalitu jako zamlada...
U Vás to bude jiné, když děda je kluk, ale i tak přeji Vám i oběma pejskům hodně legrace. M
Ohodnoceno: 3x
 
Od: anges*
Datum: 11.03.14 21:02

(nějak moc jsem nečetl předchozí odpovědi, tak mě tu nějak nekamenujte :D) Já svého psa seznamoval s kočkou tím zpusobem, že jsem si hladil jednoho a pak jsem si bez umytí rukou! šel pohladit druhého... je možní taky je to věkem... a snažte se třeba aby vám čivava nepřerustala přes hlavu a nebyla nad vámi třeba by to kokra mohlo znepříjemnit. :)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.