Jakou ovci? na zahradu

Od: Datum: 12.03.14 17:40 odpovědí: 14 změna: 13.03.14 19:51

Dobrý den, v rodině máme zahradu která je s chatou a je v kopci.. né moc malá, ani moc velká takový střed... v zahradě jsou jabloně a roste tam vysoká tráva kerá se musí sekat 2x za rok. V chatě není elektrika ani voda. uvažovali jsme o tom, že bychom koupili křovinořez, ale takový dobrý křovinořez stojí kolem 7 tis. a když je levnější tak prej nic nevydrží ještě když se seká takhle vysoká tráva a v kopci... uvažovli jsme o ovci ta by byla levnější? a všechnu trávu by tam snědla. jakou ovci koupit? a co jí tam zajistit? bude tam asi týden sama... jenom na víkendy tam jezdíme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.14 18:01

Pokud ovci přes týden nebude někdo hlídat, tak vám ji zcela zaručeně ukradnou ! Když nechcete křovinořez, tak vemte do ruky normální kosu 2 x za léto !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 12.03.14 18:02

Hlavně si zajistěte, kdo vám poseká trávu na seno na zimu. Jinak potřebujete nějaký přístřešek pro případ nepohody, hlavně větru. dále napájení a přikrmování jádrem. Očkování a odčervování je samozřejmostí. Ale pochybuji, že jedna ovce vám nahradí sekačku na trávu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 12.03.14 20:42
kdo vám poseká trávu na seno na zimu
Nekdo tady popisoval, jak vzdycky na jare koupi 2 jehnata (aby mely spolecnost), pres letou mu spasaji zahradu a na podzim je podrizne a opece, protoze pres zimu trava neroste.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 12.03.14 20:47
Podarilo se mi ten dotaz dohledat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 12.03.14 20:47
Podarilo se mi ten dotaz dohledat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 12.03.14 18:06
avatar

Dobrý denPromiňte,ale ovce není křovinořez*sok*Je to přece živý tvor,o kterého se musíte starat denně!Navíc,má ráda společnost!A ještě,potřebuje denně seno,nebo kvalitní slámu/sušinu/.Kamennou sůl,vodu a přístřešek!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 12.03.14 19:22

Tak si ovci jednoduše půjčujte od souseda. Vy budete mít ekologickou sekačku, ovce pastvu a ovčák další pastvinu, kde se jeho ovečka nebo ovečky nebo beránek mohou pást když přijedete, nebo když je na vaši zahradu pustíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 12.03.14 20:40
avatar

Staci vyresit vodu a pocet ovci se zjisti casem. Seno bych neresil pokud ovci pred zimou snim.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luke237
Datum: 12.03.14 20:44
Podle jednoho ze drivejsich dotazu se musi chov ovci registrovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 12.03.14 21:05

1.Chov jedné ovce, kozy, koně a jiných stádových zvířat je porušováním zákonu na ochranu zvířat proti týrání.

Ovcí by prostě muselo být víc, nejméně dvě!

2.Jak byste zajistili ovcím po dobu vaší nepřítomnosti napájení?

3.Chov (držení) hospodářského zvířete musí být registrován a každé zvíře musí být evidováno.

Není to tak jednoduché, raději si pořiďte (nebo půjčujte) sekačku na vysokou trávu, na výběr jich je dost.

Kdybyste se rozhodl pro ovce tak tady najdete vše potřebné: www.cmsch.cz/ovce-kozy/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.03.14 07:45

Dobrý den, na plemeni ovce ani tak nezáleží, levnější než křovinořez nebude už proto, že musíte mít dvě - kvůli zákonu i kvůli tomu, že samotná bude neustále bečet a hledat kamarády(je to stádové zvíře). Je třeba jim zajistit přístřešek, minerály a hlavně vodu(v zimě zamrzne, v létě se kazí). Také počítejte s tím, že budete muset všechny jabloně oplotit, jinak se s nimi můžete rozloučit - mladé jabloně stáhnou z kůry, staré budou používat na drbání. Co se týká ekonomiky: jehně se dá koupit za cca 1300-1500Kč, křovinořez v půjčovně cca 300/den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.03.14 09:20

Ti nemáte nějakého souseda, který by zahradu nechal vypást svými zvířaty, posekal a nasušil seno nebo chodil sekat zelené pro svoje zvířata?

Ovce by levnější nebyla. Jak už bylo psáno výše, musel byste si zaregistrovat hospodářství, nemít ovci jen jednu, ale několik. Žádné zvíře není bezúdržbové, co se pohodí na pastvinu a týden se nestaráte. Potřebují každodenní kontrolu, i kdyby jen člověk kouknul, že má všechny nohy, je živá a má dostatek vody. Tu byste zajistili jak, když na chatě voda není? Prostě vámi zamýšlený chov ovce se dá nazvat týráním zvířete, takhle to dělat vážně nejde. Ovce nepotřebuje jen trávu a vodu, taky potřebuje liz, odčervovat, upravovat paznehty, pokud je trávy hodně, tak přikrmovat seno, aby nedošlo k překyselení, které je pro ovce smrtelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 12:24
avatar
Ono to s tou poruchovostí nounejm křoviňáků není tak hrozný jak tvrdí propaganda. Sám mám levný čínský šmejd za 2500 už pátý rok. A to ho používám prakticky denně po celou sezónu dokud roste tráva, protože máme králíky a čínský prasata. Jestli plánujete sekat ve svahu byla by samozřejmě pohodlnější samochodná sekačka jenže tu vám na zahradě když tam týden nebudete někdo ukradne. Stejně tak by se vám ale ztratila ta ovečka. Dneska lidem není nic svatý takže plánovat chov jakýchkoli " jedlých" zvířat někde, kde je nikdo nehlídá je pustá utopie.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lotus*
Datum: 13.03.14 19:51

Ovce místo křovinořezu? To mi přijde hodně přehnané. Ovce je živý tvor, potřebuje péči, není to jenom o tom, že vám bude užitečná...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.