Ovce a jeji chov

Od: Datum: 08.11.12 18:37 odpovědí: 9 změna: 12.11.12 06:17

na jaře chci koupit ovce na zahradu abych to nemusel furt sekat...jeden rok chci zjistit co to obnaši proto koupim 2 kusy a na podzim to zabiju a udělam klobasky... a přesrok koupím chovný pár teda pokud mi to nedá najevo že to je náročné...jedna chovatelka mi totiž napsala že ovce vyžaduji péči a že je pro mě možná lepši si koupit kvalitni sekačku...já od toho čekám: postavim ploty rozdělim zahradu na 2časti aby to stihalo dorůstat a proste se budou past...když trava nebude stihat dorustat tak jim budu davat travu ze sekačky nebo travu co naseču křovinořezem kolem domu... je potřeba liz?mrkev?chleba? pak pres rok pro chov i v zimě stači seno liz a chleba? proste co a jak...nebo se tam clovek musi starat o paznechty kazdy den a střihat to každý mesic a podobne veci...nebranim se všemu jenom chci byt informovany a připraveny na vsechno :D

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jencek12
Datum: 08.11.12 18:43

OVCE SEZERE VSE, V LETE STACI KAMENNA SUL, SENO, VODA. V ZIME BY STRAVA MELA BYT PESTREJSI A ZASE SENO-SPOUSTA SENA!

Datum: 08.11.12 20:56

Zdravím, stejný problém jsem řešil před třema léty, už myslím že jsem docela zkušený chovatel ovcí*smich*. Koncem května vždy koupím dva jehňata stejného pohlaví a koncem října je porážka, takže přes zimu nemám zkušenosti. Ovečky ode mne dostavájí vodu v kýblu čistou každý den a jinak se pasou a ještě jsem jim koupil kamennou sůl. Zahradu mám taky rozdělenou na dvě poloviny. Přes zimu je nemám, protože bych nebyl schopný nasušit tolik sena. S kosením zahrady mám svatý klid seřerou uplně všecko. Ale k podzimu jim nusím kosit do jesliček, protože už je skoro všecko vypasené skoro na hlínu*smich*. Hlavně aŤ Vás nenapadne jím přilepšovat šrotem to se všecko obrátí na lůj a co s lojem že? Je to nenáročné letos jsme byli na dovolené a brácha mi tam chodil jednou denně jim akorát vyměnit vodu. Proč chcete dělat jenom klobásky, z mladých je to škoda maso jak se dobře naloží jde dobře zkonzumovat ani nikdo nepozná, že je to skopina*hej*. Asi tak mějtese a přeji ať se daří s chovatelstvím

doplněno 08.11.12 20:57:

jo ještě se stříhánim jak to mám od jara do podzimu tak nestříhám tomu ani paznechty ani vlnu nestačí to dorůst a na zahradě mám postavený takový přístřešek kde se můžou schovat před deštěm a větrem má to střechu a obité 3 strany

doplněno 12.11.12 11:50:

letos jsem kupoval 1200 kus 4 měsíční jehňata

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 09.11.12 07:25

Jak říkají ostatní, tráva, seno, voda. Já dával i zrní, chleba a mrkev, ale pak potvory vyžíraly jen lepší trávu a tu horší nechávaly, takže jsem přestal dokrmovat a hned byl trávník čistý. Taky jen přes léto kvůli trávě a na podzim porážka. Bohužel závistiví sousedi mi poslední páreček otrávili, takže jsem zrušil ohradu a pořídil velkého psa.

Datum: 09.11.12 11:25

jen doplním. Peznehty se stříhají tak jednou za rok (někdy i déle). Takže s tím si hlavu lámat nemusíš.

Od: stribrnak*
Datum: 09.11.12 15:42

jen bych ještě dal pozor na stromy,pokud máte na té zahradě,.jelikož ovečkám chutná i kúra,abyste o ty stromy nepřišel,nebo stromky něčím ohradit

Od: mosik*
Datum: 09.11.12 16:14

tak nato jsem taky myslel...ale znamy co ma ovce tak oni ty stromky nežerou a dokonce i spadane jabka žerou s rozumem a né všchno najednou...asi zaleži jak maji kvalitni travník a esi jim to stači nebo se jabkama a stromkama dokrmi sami...a jaké plemeno je teda nejlepši? bydlim mezi rodinyma barakama takže něco co se nebude bát psa který sem tam zaštěká...nebude to bečet celý den...a bude to vhodne na maso(klobasky)atd to mi poradte vy co je z ovce nejlepsi delat za produkt...a jsem z okolí ostravy tak pokud víte o někom kdo přimo ovce prodava za lidovou cenu ...

Od: okolojdouci
Datum: 12.11.12 03:39

Proc vsichni kupujou zrovna 2 kusy? Aby jim nebylo smutno? Nebo proto, ze jedna ovce by nespasla vsechnu tu travu? Kolik stoji ty 2 jehnata, ktera kupujete? Diky.

Od: ladaadal*
Datum: 12.11.12 06:17

Dvě se kupujou, protože jedna by celé dny bečela. Ale někdy se chytne páreček, že bečej stejně.*smich*. Jinak stávaj kolem tisícovky za kus.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.