Labrador vs výcvik

Od: Datum: 25.02.14 10:28 odpovědí: 34 změna: 02.03.14 20:02
avatar

Ahoj, za 1-2 měsíce si budeme kupovat toto úžasné plemeno. :) Chtěla jsem se zeptat na různé otázky, např. jak je to u něj s výcvikem? Jak se chová k cizím lidem? Učí se rychle? Mohla bych se zeptat i strejdy Googla, ale tady to je o moc lepší... :) Pojďme si o nich prostě povídat a taky ptát a odpovídat na různé otázky. Chci o něm vědět co nejvíce :) Chtěla jsem si zakoupit i knihu o Labradorech, ale na co kniha, když existuje internet. :) Díky... :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.14 10:34
avatar

Zdravím, počtěte si ze, velmi dobře napsané http://labradorsky-retrivr.hafici.cz/

A co se týká vztahu k cizím lidem... no*smich*, labrador není hlídač a strašně rád se mazlí, u přítele ve vesnici jsou dva, které můžu hladit přes plot a věřím, že kdyby bránu otevřela a šla něco ukrást, budou to brát jako hru*smich*. Jsou ale nádherní a inteligentní. Uvádí se, že jako společník a k dětem je to skvělé plemeno.

doplněno 25.02.14 10:51:

Tak pak ještě zlatý retrívr, nebo labradorský retrívr:) Kamarádka má pětiměsíční štěně labradora ve smetanově bílé, málo se vidí, nádherná fenka. A hnědý labrador je taky nádherný:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 10:38
avatar

Děkuji za odkaz. Dívám se na ten článek každý den, nemůžu to přestávat číst. :) Můj otec není moc na psy, ale má rád nějakého většího, neagresivního psa. Tak mě napadl jedině labrouš *smich* no... ale ten umí taky kousnout, samozřejmě, když se s ním špatně zachází, nebo když je nevychovaný a nevycvičený. *palec*

Od: mirca
Datum: 25.02.14 10:54

Mám čokoládovýho labradora, je to milý, přátelský pejsek, ale taky trochu "depresivní" - když se mu člověk nevěnuje dýl, jak půl hodiny tak hlasitě oddechuje a upoutává na sebe pozornost :). Co se týče výcviku, oproti mému druhému pejskovi voříškovi se učil o dost hůř - základní povely, sedni, lehni umí, zůstaň umí jen pokud nevidí nějakého člověka, jakmile se rozeběhne, je skoro zbytečný ho volat, musí člověka i cizince pozdravit, nechat se pohladit a pak zase přiběhne zpátky... A je to popelnice, zblajzne kde co najde. :) Všechny ostatní zvířata má rád, s malým koťetem si laskavě hraje, na srnky kouká, nikdy za nimi neběží, je úžasnej :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 11:01
avatar

Děkuji :) To jsem ráda :) a nevíte, jak mám naučit psa na jméno? Četla jsem, že mám na něj pořád mluvit jeho jménem, a že si prý uvědomí, že se tak jmenuje. Vybrala jsem pro něj 2 slabikové jméno, tak snad na něj bude poslouchat. :)

Od: mirca
Datum: 25.02.14 11:05

To příjde samo, jen ho jménem oslovuj,například Azore! ke mě!.. Pivoňko! sedni. :)

I když jsme nedávno dělaly se ségrou test, volaly jsme na ty naše kluky různá jména jim to bylo úplně šumák, otočili se za jakýmkoliv jménem. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 11:20

Strašně kamarádský, mazlivý, inteligentní, emotivní, společenský. Pokud bude často sám, bude se trápit. Hrozné tele. :) Asi víc než jiná plemena je zcela členem rodiny. Chybí mu jen malý kousek, aby uměl mluvit. Teda vlastně prakticky mluví, třeba když dělá takové to "Vrm blm mlm mlm." tak mu jasně rozumím jak říká "Já se z tebe zblázním, víš jak strašně se těším na procházku, a ty si ty tkaničky musíš zavazovat snad hodinu.. " :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 11:30
avatar

Doma určitě nebude celou dobu sám. Můj táta chodí z práce velmi včas a do večera je pořád venku, takže do té doby než přijdu ze školy bude pes s ním. K tomu máme taky dost kamarádskýho kocoura, ale toho bych nenechala celou dobu o samotě se psem. Labradoři jsou prý velmi hraví a nevím co by potom udělal s naším kocourem. :) Přece jen je to ještě kotě. *smich* ale hrozně se na něj těším, konečně s ním už budu chodit na procházky a nebudu, tak osamělá. :) sice mám ještě domácí kočičku, ale s tou si moc zábavy neužiju, protože ta mý ty svoje nálady, když si chce pohrát, tak přijde sama, ale jinak ji do ničeho nutit nesmím. :)

Od: anges*
Datum: 25.02.14 11:35

Když máte štěně psa a malého koucoura.. není na co váhat pejsek si na kočičku zvykne rychle.. a pokud mu ukážete,že číča taky patří do vaší rodiny a určitě neslouží k tomu,aby ji honil a pronásledoval tak si mylsím že budou skvělí parťáci :) Zkuste třeba hladit kočičku ... mezi tím si nemýt ruce a jít si pohladit pejska.. takhle jsme učili mi našeho psa na načí kočku aby jsi zvyknul :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anges*
Datum: 25.02.14 11:31

Hezký den, jste jedna z mála, která se předem zajímá o svého psa jak ho cvičit a jak se mu věnovat. Měla jste už někdy psa? Labrador má velký temperament... určitě musíte si doma vymezit jasná pravidla co s mí a co nesmí... nelitujte ho on to na vás bude zkoušet a stujte si za svým...:) Když se rozhodnete, že pes nesmí na gauč tak tam prostě nemsí už od mala. První den jak si ho přivezete domů ukažte mu jeho místo kde bude spát... toto je opravdu důležitý... když si ho první den vezmete domů a do postele bude postel brát jako svuj pelech at už bude v pozdějším věku od bahna či ne to už nepochopí :) Hrajte si sním ;) ukažte mu jeho hračky max. 3 ;) a zároven ho volejte jeho jménem když přijde hodně ho pohladtě a hrajte si sním... tím pochopí že se svámi má držet na blízku :) to nej nej NEJDŮLEŽITĚJŠÍ seznamte ho s cizími psy.. cizími lidmy, klidně si zaplatně cestu vlakem do nejbliižšího města nebo autobusem... aby si zvyknul co to je vy to berete jako normální věc ale on to pak bude brát traumatem... nechejte svého psa očuchávat s ostatními psy, není nic horšího když jdete po ulici a pes na vás začne cenit zuby k vašemu psovi a proč? neví jak se k nim má chovat nezná to... :) labradoři jsou chodící popelnice tak dodržujte jeho dávku krmení :D Muje teta má labradora a není nic horšího jak si stěžují na toto plemeno... že utíká neposlouchá chodí do postele vrčí... oni ho dostatečne nevycvičili a nedali jasná pravidla. :) Když se štěnátkem pujdte ven pusteho z vodítka, nebo vodítko nechte aby ho tahal (on se vás bude ještě držet) když se někam rozeběhne zavolejte si ho a pak ho hodně pochvalte .. bude to brát jako že se vás má držet..:) ale opakovat furt. Nejhorší pro vás asi bude puberta es ve věku 2-3 roky někdy i 4 :) Bude to na vás neustále zkoušet co smí a nesmí pokud nepovolíte budete 15. let s ním žít štasně. :) A ještě něco labrador má neuuvěřitelnou chut k jídlu..nikdy neplatí pravidlo, že psovi do misky se nesmí a že je to jeho... jako štěnátko mu tam vlezte šáhnete do misky s jídlem (samozřejmě nechte ho párkáát taky najíst) ale je to důležitý v tom, že vaše rodina muže mít přístup k němu do misky, protože on je podřízený a vy jste pánem :) Pak i malé děti neustalé mají tendenci jít k psovi a začít mu tam hrabat. ...Toto můžou být jenom následky toho když ho správně nevychováte a nedáte mu jasná PRAVIDLA A ZÁKLADNÍ VÝCVIK... který netrá jenom 5 měsíce s tím, že si ho pes prošel a tím to zhasne :) Já svého psa cvičil 4 roky i ted ho cvičím... a vážně ten jeho pohled na vás když s ním jdete ven je užasný, ten pocit když se na svého psa můžete spolehnout věřit mu a on vás za to nádherně poslouchá je krásný :) Držím Vám palce s vychováním vašeho pejska :) Ať se Vám daří a hlavně trpělivost :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 11:43
avatar

anges: Děkuji za moc dlouhou a taky užitečnou odpověď . Moc jste mi s tím pomohl. Každopádně ano, kdysi před 4 lety jsme psa měli. Byl to hladkosrstý jezevčík. Za 2 roky k nám přišel nějaký "dement" a otrávil nám ho chudáčka. *plac* Museli jsme ho utratit. Nechápu, jak tohle může člověk zvířeti udělat, takovým lidem se potom nedá říkat člověk. *plac*

Od: anges*
Datum: 25.02.14 12:26

Nemáte zač ;) o tomto sem vám chtě taky napsat, ale oak jsem si říkal, že vás s tím nebudu zbytečně zatěžovat... nevím kdo u vás v rodině bude pánem, ale pokud lidi házejí krmivo na zahradu (nám též) naučte svého psa, že nesmí jíst nic ze země ani od cizích z ruky.. pokud budete mít štěně je to hračka... prostě ze země neale od vašeho pána ano... náš pes to jako štěnátko pochopil velmi rychle... ikdyž se říká, že jezevčíci sou tvrdohlavý, ale pak jsme to nějak nechali.. myslím htím že jsme mu to jednou dovolili... a to se nám moc nevyplatilo... musíme být duslední jinak je všechna práce fuč :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 12:31
avatar

Děkuji. Pán budu já, ale nevím jak mám psa naučit, aby nežral jídlo ze země a od jiných lidí. Nevíte, kde bych mohla najít nějaký článek? *hi* a jak jste to naučili Vašeho pejska? Díky.

Od: anges*
Datum: 25.02.14 13:31

Od malička... jídlo mu dávala jenom pán! ;) z misky a z ruky pána... né ze země.. :) ani babička či příbuzní mu nesměli nic dát... prostě hodili jste něco na zem třeba piškot a pes se k tomu automaticky hrnul řekli jsme nesmíš... a on jelikož byl štěně a štěně si vše pamatuje co smí a co ne ... tak to bral jako automatickou věc že ze země prostě nesmí nic jíst...a od cizích taky vezemety si nějakého kamaráda který mu něco chce dát a my taky nesmíš.! nevzal si to a když ne tak jsme ho pochválili hodně moc... pak jednou byl v kleci a nějaký člověk mu tam něco dával a on si nic nebral... byl to dobrý pocit.. :) normálně zadejte na googlu: Jak naučit psa aby nežral jídlo ze země... a něco vám vyjede... jinak s tímto vám pomužou na cvičišti... počítejete s tím, že vám budou říkat, že pro vašeho psa je dobrý stahovák nebo řetízkový obojek... pokud nejste pro... vykašlete se na ně a nemějte ho... já když tam s mým psem přišel tak říkali, že vám řetízkový obojek ulehčí práci nebo i polostahovák... od té doby jsem se na to vykašlal, říkal jsem si přeci že pes musí myslet a když se škrtí tak nemyslí :P... za 6 let jsem tam přišel a každý říkal páni :o to je ale fenka vycvičená... dívej jak jde krásně u nohy... a jak se krásně posadí u nohy...:) je to lehký ... ;) ale stačí si jít na cvičák nebo k někomu kdo má zkušenost jenom pro radu... ;) ALE JDETE TAM DŘÍVE NEŽ SI PEJSKA PŘIVEDETE DOMŮ... PAK UŽ SE TO NENAUČÍ ZE ZE ZEMĚ NE... LEPŠÍ JE DŘÍV.. :)

doplněno 25.02.14 13:32:

tady něco máte xixi to tam dobře popisuje taky možnost ... https://www.poradte.cz/zvirat…zrani-od-cizich-co-a-jak.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 13:45
avatar

Díky, ale mě se ty řetízkové obojky vůbec nelíbí. Nejhezčí jsou ty normální psí obojky. Mimochodem na cvičák s ním chodit nebudeme, ale mám už zkouknuté pár videí na youtube, jmenuje se to (Brit Training Tips) podívejte se. Je tam spousta psích povelů a návod, jak to psa naučit. Mimochodem už vím, jak to pejska naučím, ale jinak děkuji za radu. :)

Od: lk
Datum: 25.02.14 11:59

Zbožňují vodu, máme fenku, se kterou jsme ještě jako malé štěně šli na procházku a hned jak uviděla rybník ani se nás "neptala" a skočila hned do něj. Např. s kočkami vycházejí velmi dobře, naše s ní spí i v boudě :D Je to opravdu úžasný pes a velmi chytrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirca
Datum: 25.02.14 12:06

Dobrý den, :)

s tou vodou to bývá obvykle pravda, ale náš - ač nemá žádné špatné zkušenosi, vodu nijak nemiluje, k rybníku chodíme denodeně, a přes léto si maximálně smočí přední tlapky, napije se, ale nevleze do vody,. Narozdíl od toho vořešáka - ten vodu miluje, ještě víc jí miloval kokršpańěl, co jsme měli před tím labíkem.:) Co pejsek, to jiná nátura, rasa nerasa :)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lk
Datum: 25.02.14 12:12

Ještě když jsme si ji přivezli a dali jí najíst, tak chrochtala, jak malé prasátko :D, do teď jí tak říkáme, že je to naše prasátko, protože to chrochtání u žrádla jí zůstalo. (má 6 let) Ta jejich chuť k jídlu je opravdu neskutečná, naše fenka musí mít bohužel dietní granule, jelikož z těch normálních strašně tloustla ikdyž jsme jí dávali menší porci než by měla mít..takže nevím jak u ostatních labradorů, ale naše měla sklony k tloustnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 12:25
avatar

lk: Jééé, tak to je roztomilý *smich* a vy máte labíka s PP nebo bez PP?

Od: ik
Datum: 25.02.14 13:27

bez PP, ale víme,že její rodiče jsou určitě čistokrevní, máme ji od chovatelské stanice, kterou dobře známe..myslím, že by to šlo i nějak vyřídit, aby průkaz původu měla, ale my to nepotřebujem, chtěli jsme pouze pejska pro radost :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 13:39
avatar

To my taky :) Nechceme s ním chodit někam na výstavy. Chci prostě společníka a přítele. :)

Od: ria®
Datum: 25.02.14 13:56
avatar

Ono ani nejde o to, že s ním nechcete chodit na výstavy, ale bohužel se takto podporují "množitelé" kteří psy množí a vydělávají na tom, trpí psi i feny, které jsou neustále připouštěny...

Můj labrador je tedy bez původu, teď bych si dala facku, dva roky vše vpořádku a pak se objevila epilepsie. Bolest kloubů... a další probléy..

U papíráka máte jistotu, že jsou rodiče nepříbuzní, testovaní, a vhodně k sobě vybraní, štěňata pak bývají opravdu prvotřídní a i když je cena vyšší, víte, že se to za těch 10-16 let vyplatí.

doplněno 25.02.14 14:15:

Každý papírový pes je otestovaný,a musel splnit spoustu zkoušek - k tomu, aby mohl mít štěňata s pp.

Já to vidím z vastní zkušenosti - koukat jak pejsek trpí záchvaty, nebo mu ve 4 letech pomáhat do schodů.. Nevím.. Třeba budete mí více štěstí, ale já příště půjdu určitě do pejska s PP. :)

doplněno 25.02.14 14:28:

Nechci aby to vyznělo nějak zle, i o tyhle pejsky bez pp se musí někdo postarat, jen je to takový začarovaný kruh. Když je lidi kupují a poptávají, protože jsou levnější, tak je jiní lidi budou neustále "vyrábět" a to za mnohdy ne moc hezkých podmínek... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 14:01
avatar

Bohužel nemůžu s vámi souhlasit. Jednou mi nějací pejskaři řekli, že ne každá CHS nemá testována zvířata na dědičné choroby. A kolikrát vidím taky inzeráty, kde jsou štěňata bez PP taky testována na choroby. :(

Datum: 25.02.14 14:18
avatar

Já, když budu žít sama, tak si koupím taky psa s PP, ale teď si bohužel musíme koupit bez papíru. Někteří psi tím netrpí, např. naše sousedka má 2 labradory a její starší žádné problémy nemá, to samé i náš soused. Měl asi 6 letého labradora a taky nic neměl.

Datum: 25.02.14 20:59

Specialne labrador je plemeno u ktereho bych na tohle byla strasne opatrna a rozhodne si neporizovala stene bez PP a bez poradneho provereni rodicu, sourozencu, predchozich vrhu atd. Labradori hodne trpi na dysplazii a je s tim problem i v PP chovech, natoz u bezpapirovych psu. Doporucuju se tim opravdu vazne zabyvat a vybrat stene z provereneho chovu, kde jsou psi testovani a maji dobre zdravotni vysledky. Plus doporucuju nastudovat si problematiku EIC syndromu u labradoru a zamerit se na vrh, kde jsou psi i na tohle testovani. Sama mam dva retrievery, z toho jednu pololabradorku z utulku a chov retrieveru me dost zajima, takze tu jen tak nestrasim pro nic za nic, to riziko je hodne vysoke, takze je potreba dobre planovat a rozmyslet.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.02.14 05:37
avatar

Já jen nechápu, že naší sousedi mají tolik Labradorů bez PP a vůbec žádný neměl nikdy dysplazii ani nic jiného. Prostě je vždycky vidím šťastně pobíhat a jsou zdraví a šťastní. *nevi*

Datum: 25.02.14 14:37

Ria. PP není záruka zdravotního stavu. NO s PP nám odešel ve dvou letech na epilepsii. Bohužel.

doplněno 25.02.14 14:46:

Měl záchvat. Nasazeny léky. Za měsíc další dva záchvaty po sobě a za další měsíc série záchvatů. Převezen na kliniku, udržován ve spánku. Při každém probuzení záchvat. Večer utracen po čtrnácti sériových záchvatech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 25.02.14 14:40
avatar

Jasně že není, jen je to spíše předpoklad :(..

prosím jak se to stalo? Náš má záchvaty tak jednou za 1 až dva měsíce, zatím se to zdá být pod kontrolou, ale bojíme se.

doplněno 25.02.14 14:50:

ahjo:( to je mi líto..

doplněno 25.02.14 16:29:

Milá Micí epilepsie je zrovna docela nevypočitatelná a může jí onemocnit kdokoli kdykoliv.

já mám labradůrka, všichni jeho sourozenci mají stejné problémy, mají epi a problémy s klouby, jejich sourozenec se nedožil ani 2 let, další problém s očima... je moje chyba, že jsem se nezajímala o to, v jakém příbuzenském vztahu jsou rodiče, nevím kde se stala chyba, ale vím, že ti lidé, od kterých psa máme za pár měsíců inzerovali další várku štěňat - po té ještě několikrát - klasika. Množitelé, kteří klidně připustí sourozence, jen aby dostali peníze. Neříkám, že to musí být Váš případ, ale dost často se takto děje.

doplněno 25.02.14 16:56:

Každopádně, já měla špatnou ruku. Nechci nijak strašit, vzpomínám si jak se ke mě poprvé přibatolil mrňousek šťěňátkovej, byl tak nádherný a i přes ty nemoce bych ho nevyměnila. Máš se opravdu na co těšit v nejlepším slova smyslu :). Labíci jsou suproví!.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.14 16:17
avatar

Ria: Takže vidíte, i pes s PP může mít nějakou dědičnou chorobu :(

doplněno 25.02.14 16:36:

Ria: Já kdybych mohla, tak si koupím taky papírového Labradora, ale rodiče nechtěji do něj investovat moc peněz, jako třeba deset až dvanáct tisíc :( ale i bezpapírový labrouš je fajn :)

doplněno 25.02.14 17:52:

Ria: No jo, pak se mi ještě líbí Zlatý retrívr, ale labík se mi zdá lepší a taky hezčí :) Ach jooo, kéž by už ty 2 měsíce utekly :) Už se tak těším, že nemyslím na nic jiného než na pejska :)

Datum: 25.02.14 20:51
avatar

Mám dva.Labradoři jsou velice inteligentí a učenlivé plemeno LOVECKÝCH psů. Zdůraznuji , protože od loveckého genu se odvíjí celá výchova psa. Pro začátek : 1)výběr štěněte - lépe je samozdřejmě koupit psa s PP a to z mnoha důvodů .

a)rodiče mají za sebou minimálně zkoušky OVVR - ověření vlohových vlastností psa ( tzn , pes není bázlivý , není agresivní, nemá nežádoucí vlastnosti pro toto plemeno. Je to důležité , protože je to dědičné)

b) zdravotní stav , rodiče mají za sebou úspěšně rentgeny na displasii kyčelních kloubů, a někteří chovatelé dělají i další testy např. dědičné choroby očí , nebo dědičnou EIC , kryptochismus,

c)rodiče odpovídají vzhledově i povahově standartu plemene.

d)odchovy jsou evidovány , a schvalovány poradcem chovu ,aby se zabránilo množení spřízněných psů atd.

Pokud se přesto rodiče rozhodnou pro psa bez PP, je potřeba na vlastní oči vidět oba rodiče a nejlépe ji sebou na návštěvu štěnat vzít zkušeného kynologa.Půjčím si odkaz ze stránek zkušené chovatelky otce našeho Kouďáka.http://www.calenzana.estranky…nky/stene-strucny-manual.html

doplněno 25.02.14 20:53:

A myslím , že jste zvolili krásné a inteligentní plemeno . Zdravíme

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.02.14 05:39
avatar

Děkuji za odkaz :) sice jsem se už na něj dívala, ale klidně se na něj podívám ještě jednou. :)

doplněno 26.02.14 10:23:

Máte krásné Labradory :)

 

Od: anges*
Datum: 26.02.14 10:15

V mém případě si myslím, že nezáleží na tom, že pes má papíry dobrá je to jedno beru ho... duležitý je při výběru pejska si ověřit uši, oči, řitní otvor, jestli něco nehnisá nebo nemá potíže, aby pejsek nekulhal... ale hlavní je taky to jak se chová.. určitě by měl reagovat na vaše tleskáni a hraní si... pokud nereaguje nebude to moc spolupracovník a taky ho může něco trápit... Já mam "knírače" bez PP .. jako malou jsme si jí prohlédly nic jme nenašli a úžasně na nás reagovala :) Máma byla s PP ale táta ten bez PP... až ted po 6 letech jsme mluvili s jednou paní, která chovala westíky a knírače a řekla, že je to kříženes westíka a knírače... :) Trochu nás to zarazilo, ale to vůbec nevadí... stejně si pořizujeme psa jenom na to aby o byl společník člověka.. tento úkol splnil :) Je učenlivá, hravá, zdravá a ještě na její věk dosti "perák" :) Samozřejmě v papírech vidíte jeho rodokmen... ale to jak majitel chovu zachází se psem nebo s matkou dkyž byla březí to už tam není :)
Kámoš měl Německého ovčáka bez PP taky si ho zkotroloval... 1-3 roky s ním nechodil na cvičák..a nezatěžoval ho (na klouby) jako např. skákaní přes překážku, podlezání atd.. ted tomu psíkovi je 10 let a nemá potíže s žádnou nemocí ani poslušností... a ostatní psíci ze stejného vrhu už na to trppí od 5 let

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.14 10:28
avatar

Vidívám slepou paní, kterou labrador vodil. Byl úžasný! Na cestě kolem naší louky mu vždycky dala volno na proběhnutí. Pobíhal, ale stále paní měl na zřeteli. Vůbec nevím, jaký signál paní vydala, že pes všeho nechal a zařadil se jí k noze. Bylo vidět, jak oba na sebe spoléhají, věří si, milují se. Vidívala jsem je i v tramvaji, v Kaufu, v dešti i na slunci. Snad 5 let. Pes stárnul a bohužel, také slepnul. Přišla paní trenérka a přivedla fenku labíka, která sice byla mladá, ale už uměla. Obě ženy spolu nějakou dobu chodily a psinečku dolaďovaly k potřebě postižené paní. Teď už spolu chodí asi 4 roky. ;) Když jsem dělala zkoužky z poslušnosti, to si myslím, byl prd proti tomu, co slepecký nebo asistenční pes umí. A jak je vidět, že to dělá rád. ;) Nestálo by za pár polklikání najít něco o výchově vodících a asistenčních psů? Určitě každé štěně není vhodné pro tuto práci, ale pro to, aby byl ukázněný, ovladatelný a naladěný na stejnou vlnu jako psovod, to by stálo za tu námahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.14 15:01
avatar

Chtěla jsem se zeptat, co řikáte na granule Profine? Jsou poměrně levné, na krmení.cz je maj za 900,-Kč - 15 kg... složení nevypadá vůbec špatně.. Já nevím, mám pocit, že ty granule až moc řeším, ale chci pro psa to nejlepší. ;)

Od: anges*
Datum: 02.03.14 20:02

Moc řešíte.. ne řešíte to naprosto správně... není vhodné vzít nějaké granule a nechat to být... tomu psovi to nic nedá jenom mu to naplní žaludek... sežere a vyprázní..a to je vše.. :) pokud nechcete chodit se psem po veterinářích, a mít problém s (čímkoliv) na jeho zdravý... tak vyberte podle vás to nejlepší.. a kupte to... :) Kdykoliv to ale můžete změnit ;) ale ve štěněcím věku je nejvhodnější používat to na co pesan byl zvyklý...a taky použít kvalitnější granule.. protože začátek u štěněte psa se vám pak potáhnou (možné) zdravotní problémy celý život :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.