Co se děje s kočkou po odčervení?

Od: Datum: 28.01.14 07:02 odpovědí: 12 změna: 28.09.14 19:05

zdravím,co nastane po podání odčervovac.tabletách u kočky?díky.a kdy a jak vůbec podávat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.14 07:40
avatar

Na tohle byste se měla zeptat veterináře, když u něho kupujete tablety. Ty první byste si měla koupit u veta a vyžádat si poučení, protože každé tablety působí trošku jinak. Klidně tam jděte bez zvířete, jen musíte vědět, kolik váží. Pak už odzkoušenou značku kupujte v lékárně. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 07:54
avatar

Co se děje odborně v těle zvířete netuším.

Kočkám kupuji Drontal. Ani jsem se s veterinářem neradila, snáší ho v pohodě. Jedna tableta je na 4kg, takže každá čtvrtka tablety je na jedno kg. Odčervuje se 4x rocne pokud má kočka přístup ven a pokud ne, tak 2x rocne.. Podávání v kouscích salámů a v jídle, se mi neosvědčilo. Takže prostě chňapnu kočku, tabletu dám co nejdále do krku, zavřu tlamu, kočka se lekne, polkne a je to ani o ničem neví. Někdy se nepovede na poprvé :) Dávám jim je, když si vzpomenu..žádné před nebo po jídle neřeším.

doplněno 28.01.14 11:37:

@jezebell to opakování za deset dnů ale pouze v případě, že kočka parazity MÁ! Jako prevence je to zbytečné zatěžování organismu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 07:57
Zdravím. Odčervovací preparát zahubí dospělé parazity uvnitř těla kočičky a ta je pak stráví. Potom může mít řidší stolici. Dávkuje se podle váhy zvířete. Četnost závisí na tom zda se kočička pohybuje volně venku (cca každé 3 měsíce) či nikoli (zde se doporučuje 1 x za půl roku). Ale jsou majitelé, kteří odčerví kočičku i méně často, pokud mají stoprocentní přehled o její stravě - nechtějí zbytečně zatěžovat její organismus.
Pokud se parazit vyskytne, pak se odčervuje ihned a pak opakovaně podle stadií vývoje parazita. Zpravidla po čtrnácti dnech.
Přeji zdravou kočičku
doplněno 28.01.14 08:02: Souhlas s Coklit: strčit do krku a nechat polknout se osvědčilo i u nás. Zní to drasticky, ale je to lepší, než najít vyplivnuté tablety někde v koutku.
doplněno 29.01.14 08:19: Pb: Ano, máte pravdu. Nešťastně jsem se vyjádřila. Byl tím samozřejmě myšlen fakt, že po odumření dospělého parazita, na něj působí trávicí systém, čímž může dojít k uvolnění toxinů (např. škrkavky). Jen jsem nechtěla zacházet do takových podrobností. Děkuji za doplnění a dávám "palec". Zdravím
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 28.01.14 15:48

V životě jsem neslyšela o tom, že by organismus strávil střevní parazity. Naopak, odčervení je usmrtí nebo ochromí a oni pak odcházejí z těla společně se stolicí. Při velkém začervení může dojít k ucpání střev uhynulými parazity případně k otravě kvůli uvolněným toxinům z mrtvých parazitů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.14 16:05
avatar

Přidám se k pb®, protože má pravdu. Viděla jsem to u své minulé fenky. Pravidelně jsem ji odčervovala, hovínka jsem sbírala a byla čistá. Tenkrát se dávala hovínka k rozboru na veterinu a byla čistá. Před krytím jsem ji odčervila a před porodem ještě jednou. Narodily se dvě fenečky a ty jsem také odčervila. Jéééžiši, ještě dnes, když si na to vzpomenu, dělá se mi zle z toho, co vykadily. Pak jsem odčervovala ještě jednou a nové majitele jsem na škrkavky upozornila, ikdyž mi bylo strašně hanba. Zpětně jsem se dozvěděla, že jedna byla čistá a s tou druhou se nová majitelka trápila snad půl roku. A to měla bratra veterináře. Ten mi vzkázal, ať to tak neprožívám, že se moje fenka a pak její štěňata se s parazity narodily. Zárodky byly někde uložené a spouštěcí mechanizmus, jakým byl porod, je probudil. *plac* Takže klidně mohou být hovínka čistá. Je třeba pravidelně odčervovat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 10:43
avatar

Já mám kočky doma a veterinář doporučuje každý půl rok,musí se dát jedna dávka (podle váhy kočky) a za 10 dnů druhá,protože se vylíhnou ještě ostatní paraziti. :)

doplněno 28.01.14 10:55:

Ještě jste se ptala,co nastane po odčervení. Parazity tabletka (nebo pasta) zabije a jsou přirozeně vyloučeni :) Kočky to moc dobře snáší,pokud parazity měly,tak vám pouze přiberou :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 12:29
avatar

jj, odčervovat kočku chce cvik a fortel, protože dostat odčervovací tabletu do kočky vůbec není snadné. Otevřete jí tlamičku, strčte pilulku jak nejdále to jde a kočce tlamičku zavřete a podržte zavřenou. Kočka pilulku spolkne.

Celá tato operace ale nesmí trvat déle než pár vteřin, jinak se kočka začne bránit. Vy dostanete drápy do ruky, kočka tabletku vyplivne a uteče a vy ji už nechytíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.14 13:16
avatar

Me to s tou tabletkou moc nejde, takze rozpustim tabletku a vstriknu strikackou do tlamicky, to nevyplivne :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 09:12
avatar

Pokud máte kočku pouze doma,neodčervujte.Kočkám to dost ničí střeva,moje obě kočky po odčervení krvácely ze střev a šla jim vždy pěna z tlamiček.Dělám to tak,jak mi poradili chovatelé.Jednou za rok dodám bobíky na rozbor,zda jsou v pořádku a neodčervuji.Zbytečně to zatěžuje ogranismus kočky,přece jenom,je to jed a ničí se i játra.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.09.14 19:05
avatar

To je škoda,to přicházíte o parádní legraci,když jsme dávali tabletku našemu kocourovi,tak jsme s manželem měli záchvaty smíchu,jak nám to neustále vyplivoval,ale nakonec se podařilo. A co se týče četnosti,tak to záleží na krmivu a kde číča pobývá,pokud nejí syrové maso a je jen v bytě,stačí pouze jedna dávka a po 14 -ti dnech opačko a je vystaráno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 08:01
avatar

Zaujalo mě tohle povídání. https://www.poradte.cz/zvirata/5353-krev-ve-stolici.html Konkrétně poslední příspěvek od janatris®

doplněno 30.01.14 10:31:

Wanes, proto si myslím, že první odčervení a stanovení správné značky odčervovacího prostředku a dávky, by měl udělat veterinář.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agis888
Datum: 26.09.14 21:27
Pouzivam na radu veterinare Drontal. Take jsem se dotazoval po jake dobe opakovat davkovani. Odpovedel Davkujte kvartalne. Nikdy nevite co si trba prinesete na botech z venkova.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.