Zkušenosti s kontrolou čipování psů od Policie

Od: Datum: 10.11.13 19:49 odpovědí: 15 změna: 27.03.14 09:52

Včera mě kontrolovala městská policie na čipování psů,ale žádný čip se jim nepodařilo najít,Mého psa čipovaného mám.Trvala jsem na tom,aby mě čip našli.Řekli,že jí nebudou týrat,přitom to žádné týrání není.NIC NENAŠLI.K čemu je čiponání?Pokud se mě můj pes stratí,zase bude stačit známka ,kterou mě dali na Městském úřadě.Jsou to zase vyhozené peníze.Co si o takovém čipování myslíte vy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.13 10:36
avatar

Čipování je právě z důvodu, aby pes známku mít nemusel. Navíc pokud se pes vyvlíkne z obojku a uteče, tak je vám známka celkem nanic. Já osobně si myslím že je to dobrý nápad. Máme psa z útulku a tam jim dávají čip automaticky při nalezení psa.

Jen nechápu jakto že čip nenašli. Jak víte že je pes čipovaný?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.11.13 13:09

Osobně jsem byla při čipování,mám i známku o čipování,Už vás někdy kontrolovali?

Datum: 11.11.13 22:06
avatar

Ne nekontrolovali. Ani nevím že dělají nějaké kontroly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.13 11:21
avatar

https://www.poradte.cz/zvirata/4688-cipovani-psu.html Problém je, co už je v předchozí diskuzi bylo prodiskutováno, ale i v tom, že je několik výrobců čipů a ne včechny čtečky je umějí přečíst. Na veterinách by měli mít čtečky dokonalejší než policejní. Měli by umět přečíst i ty "jiné". S tímto jsem se už na nějaké dikuzi setkala. Zastavte se na veterině, ať vám dají pro policii papír a ten si založte, kdyby taková situace nastala ještě v budoucnosti. *bum* Ale pořád mě čipování strašně šve!

doplněno 11.11.13 11:23:

A navíc, číslo čipu musíte mít někde registrováno. Ikdyž v těch mnoha registrech je pěkný hokej!

doplněno 12.11.13 16:16:

Čipovanou ji ještě nemám, ale nemine mě to, protože by mně vyhmátli při placení poplatků a pokutě bych se nevyhla. Jinak bych to úplně klidně riskla, protože za skoro 35 let po mně nikdo nechtěl ani známku ani očkovací průkaz, ani nic. Ikdyž to mám celý život vpořádku. Budu muset na veterinu zavolat a zeptat se, kdy budeme nejméně překážet. *zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.11.13 13:16

Mě pro policii je nějaký papír k ničemu,pokud se pes zaběhne a nejsou schopni přečíst čip policajti.V tomto případě i moje celostátní registrace je též k ničemu.

Datum: 12.11.13 15:45

vypadá to, že vy čipovaného pejska nemáte. Nebo jste ho už dali.

Od: horsik*
Datum: 12.11.13 15:53

Pesana sice čipovaného mám, ale jen kvůli Europasu apod. jinak bych se na to vyprdla. Občas se stačí i na výstavě koukat, jak se čtečky půjčují majitelům, ab hledali čipy a ti ikdyž většinou ví, kde by je pes měl mít, je hledají i cca 20 minut. To mi pak přijde jako dost nedopracované, protože nevím, kdo by tak dlouho ten čip někdy hledal, když ani netuší na které straně krku má hledat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 14.11.13 00:11

Více než deset let mám vlastní čtečku čipů a dnes se taková čtečka dá pořídit za pár stovek až tisíc Kč. Přečtu s ní veškeré normované čipy u psů i koní. Přebírala jsem psa z Mexika ve Frankfurtu na letišti, čip jsem přečetla. Koně z různých koutů světa- také bez problémů.

Myslím, že pokud je čip normovaný a policajt ví kde hledat, neměl by být problém.

Ostatně problém je to snad jejich, ne váš. Pokud máte doklad o čipování, je důkazní břemeno na druhé straně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stir
Datum: 15.11.13 09:47

Dobrý den. K čemu je zaběhnutému psu čip, když u sebe o tom nemá doklad.

Když já mám u sebe doklad o zaplacení poplatku za psa, k čemu čip. Děkuji za odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 10:32
avatar

V dobře fungujícím systému, by měl číslo čipu zaběhnutého psa přečíst čtečkou policista nebo pracovník útulku. Pak by měl zavolat na ústřední registr, kam veterinář, který čip aplikoval, číslo spolu s adresou a telefonem majitele nahlásil a nechal zaregistrovat. Takže, když se vám pes zaběhne, měl by vám policista nebo útulek obratem zavolat, dát zprávu, že pes s číslem čipu xxxx je tam a tam.. *plac* Ale protože těch registrů je mnoho, čipy jsou různé, někdy nečitelné, stane se, že majitele nikdo nedohledá. Ikdyž ten má všechno podle předpisů. Jen se stane to, že jsme zase někde dali všanc svou adresu a pak se divíme, kdo všechno nám nabízí ptákoviny. Divíme se, odkud naši adresu sehnali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.14 09:52

už máme kopii čipu,snad bude už funkční

Datum: 08.01.14 13:24

Dnes jsem byla u veterináře,čip není funkční.Budou dávat nový.Pořád se ptám,má význam čipování? když není spolehlivý.

Datum: 08.01.14 15:31
avatar

Opravdu čtečka čip nepřečte? Jak to víte? Kdo se čip snažil najít a čím? To se ani věřit nechce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.14 21:02

nemohl ho skenér řečíst,když není funkční.NEVĚŘTE

Datum: 19.01.14 19:35
avatar

Co si myslím, že přestože je to v Praze a j. městech povinné, udělalo to jen pár blbců jako já a Vy - nechci vás urazit. ZA celá léta mne nikdo nekontroloval, stálo to peníze a bebí pro hafíka.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.