Co se sraženým holubem?

Od: Datum: 28.09.13 15:22 odpovědí: 37 změna: 21.12.13 19:01
avatar

Ahoj holubáři

- našli jsme obyčejného městského holuba sraženého autem - nejdříve se zdálo, že nepřežije - ale už je to týden - a pomalu se uzdravuje - žere a už si začal dělat toaletu a protřepávat si křídla. Ale ven ho asi nebudeme moct vypustit - má poraněné křídlo a nohu - poradu u veterináře jsem "prošvihla" - a taky se veterinářů po špatných zkušenostech bojím.

Holub je velmi milý - jmenuje se Ferda - a chci poradit, jaké krmení (aby měl dost vápníku) - a také jakou klec do paneláku (výška 40 - 48 cm - na délce nezáleží) . Nemůžete někdo nabídnout nějakou takovou klec - anebo tip na nějakého výrobce klecí na míru -? Už Ferdíka potřebujeme přemístit - zatím ho máme ve větší přepravce pro kočky.

- odpovědi, že by byl nejlepší pečený, samozřejmě očekávám - ale svého Ferdu už nedám - ! - už jsem si s ním "potykala" - Marcela.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bora3
Datum: 28.09.13 16:45

Marcelo, žití městského holuba v kleci bude pro něho jenom utrpení. Nehledě na to, že mácháním křídly v kleci ti bude po bytě dělat bordel odlétajícími zbytky krmení, také výkalů a také parazitů.

Krmení je obdobné jako pro slepice. Ale hlavně: městský holubi jsou plný parazitů a choroboplodných zárodků. Koukej se ho co nejdříve zbavit. Jakmile bude alespoň trochu schopný letu, tak ho pusť na svobodu a zbav se ho. Bude to nejlepší řešení i pro něho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 28.09.13 17:00
avatar

Podívejte se sem, a projděte těch pár profilů lidí, co holoubka mají, klidně se i zeptejte majitelů na zkušenosti a postřehy :)..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 28.09.13 19:32

Normálního městského holuba "věžáka" bych nechal u silnice ležet, kdo ví co za nemoc má... Chovatelé mívají holuby poštovní a tyhlety věžáky by nejraději stříleli protože jim na jejich chovné holuby útočí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.09.13 19:37
avatar

Já bych ho u silnice ležet nenechal, mohl by se uzdravit sám. Naopak bych nejraději všechny pražské holuby pochytal, zavřel do klecí a věnoval podobným "dobrodincům".
Zvířata mám rád, ale pražští holubi jsou opravdu neuvěřitelná škodná...

doplněno 30.09.13 21:12:

P.S.: můžete mu udělat hnízdo na balkóně...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: andrea1*
Datum: 28.09.13 20:45

S těmi nemocemi má přispěvatel "bora 3" pravdu. Já bych ho také neměla to srdce nechat svému osudu, ale po vyléčení bych ho pustila. Holubi zůstávají tam, kde jsou zvyklí. Na vesnici se vždy vraceli do svých holubníků. Nevím kde bydlíte, jestli máte balkón a pod. Ale kontaktovala bych v každém případě veterináře třeba telefonem už kvůli těm nemocem. Už byl zvyklý létat venku v přírodě a v kleci v bytě to bude pro něj utrpení. Nebude tam šťastný. Navíc klec není zrovna levná záležitost. Výška 40 cm je pro holuba málo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.09.13 12:06
avatar

Marcelko, patrně bych ještě i couvla abych se ujistila, že je o jednoho méně. Bydlet v paneláku a nechat si dobrovolně srát holuby na balkon, dík ale to fakt nemusím. Zvířata mám moc ráda, z chalupy mám téměř kočičí útulek ale rozhodně nejsem ten co zachraňuje každou škodnou.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.09.13 09:36
avatar

Přesně tak. Zajímalo by mě, jestli by zadavatelka zachraňovala pochroumaného potkana. Nevidím mezi tím rozdíl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 14:33
avatar

pro "borax"

- myšičky, krysičky, potkany mám taky ráda - se mnou je to těžký - všech zvířat je mi líto.

doplněno 30.09.13 15:10:

- jo - a řešit klec pro potkana by bylo asi jednodušší, nežli klec pro holuba.

Datum: 30.09.13 18:27
avatar

Ruku na srdce, opravdu byste vzala evidentně nemocného potkana od popelnice domů? Nic ve zlém, jen mě to zajímá :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 20:18
avatar

pro "borax"

- původně jste se ptal, jestli bych si vzala domů pochroumaného potkana.

Ale - upřímně řečeno - nevím - záleží na okolnostech - potkaní nemoci neznám - holubí si tak trochu dovedu představit. Jen jsem chtěla říct, že nemohu zavrhnout žádné zvíře, pokud potřebuje pomoct - a já mu pomoct můžu - ! . Jako malá jsem chovala obyčejné domácí myši - takže vůči myším odpor nemám - a krysy a potkani jsou chytrá zvířata.


doplněno 08.10.13 16:05:

ještě pro "borax"

- jak jsem sháněla po různých Zverimexech klec pro holuba - seznámila jsem se s mnoha myšičkami a potkánky - krásnější a milejší zvířata si ani nedovedu představit. Ovšem, samozřejmě se jedná o laboratorní zvířata.

Ale - jestli zůstane klec pro holuba opuštěná - určitě si pořídím potkánky, nebo krysičky. Marcela.

Datum: 30.09.13 20:26
avatar

Culdo, co s holubem, to neporadím, ale tak rok a půl zpětně jsem tu řešila problém s holubem, co si udělal hnízdo za oknem naší koupelny (zdi 80cm, takže místa dost a dost). Táta ho chtěl shodit, já - zvířátkomilec, jsem nechala holuba, ať vyvede mládě a měla z toho velkou radost.

Ovšem do té doby, než se nám po koupelně začali roztahovat malincí černí broučci, byli na umyvadle, v prádle, ručnících, no protě všude. Takže hnízdo se pěkně shodilo, koupelna dezinfikovala a o holubech nechci ani slyšet:(

doplněno 01.10.13 19:34:

Tak to je taky mazec, jiřičky s přítelem shazujeme každoročně 3x, protože netěsní okna a v tom randálu se nedá spát (jakkoli také zvířátka miluju:)).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.09.13 21:24
avatar

Ano, ano, také jsem byla jiřičkomil a nechala je uslintat si hnízdo na okně u dětského pokoje, aby děti měly zážitek... měly, byly požrané od čmelíků, a jiřičky letěly a s nimi i hnízdo. A to bych neublížila mouše (dokud mě nekousne).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.13 11:31
avatar

Potkani jsou chytrá zvířata, chytřejší než krysy. Taky proto je spíš vytlačují.

Tím nechci říci, že bych ho zachraňoval, asi bych si nepořídil ani potkana ze zverimexu jako mazlíčka. Už proto ne, že bych se nejdřív musel zeptat Filipa (to je náš pudl).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aus
Datum: 29.09.13 14:58

Pro holuba pokud ještě není schopný vypuštění do přírody, by bylo lepší nalézt mu dočasný domov v Záchranné stanici pro zraněná zvířata. Jsou dobře vybaveni a mají zkušenosti. Takovéhle živoření v bytě je vhodné jen dočasně. Klece jsou vhodné např. pro andulky, takovéhle stvoření potřebuje voliéru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 10:07
avatar

Jo jo, v záchrané stanici může najít uplatnění jako krmivo pro nějakého zraněného dravce. Tak bude aspoň jednou užitečný.

doplněno 30.09.13 10:47:

Tady se podívejte. Snad to komentář nepotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.13 10:13
avatar
urcite by sel i hodit na pekac
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 06:03
avatar
Mohl bych poradit paní culdě, že nejlepší by bylo následovat příklad Otíka z Vesničky mé... ona by k tomu ani nepotřebovala žebřík. Stačilo by jen zakroutit hlavičkou a škubnout, potom zabalit do novin a hodit do popelnice!
Ale neporadím, mohla by tím porušit zákon. Viz třeba http://www.citybee.cz/aktuali…bi-nemuzou-brat-antikoncepci/

Tak ji jen doporučím místo laskání holuba si číst třeba
http://www.rozhlas.cz/radiozu…i-nam-hrozi-od-holubu--206995
http://holub.photokozak.cz/chov/nemoci-holubu.
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CDEQFjAB&url=http%3A%2F%2Foperenci.cz%2Fthreads%2F222-Jak%25C3%25A9-p%25C5%2599en%25C3%25A1%25C5%25A1ej%25C3%25AD-holubi-nemoci&ei=M0VKUujoHsigtAbu04GwBg&usg=AFQjCNHYrk6hC9BIMuAD3CHCjHJuQXZi8g
a mnoho dalších lehce dostupných informací o nemocech přenášených holuby.
A pokud časem najde doma ty breberky, o kterych tu je výše zmínka, aby potom nemusela vkládat dotaz, tak už teď doporučuji http://www.deratizace-dezinse…-dezinfekce.com/odchyt-zvirat
doplněno 02.10.13 04:16: Paní rio
Prostě téma, ke kterému mají lidé více názorů, -skoro na ničem jsme se neshodli : )..
Vaše slova v jiném vlákně.
Nepřeji Vám ani nikomu jinému ani jednu z nemocí, kterou holubi roznáší.
Někteří by si domů donesli i klíšťata a s láskou si od nich převzali encefalitidu a boreliozu.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: ria®
Datum: 02.10.13 00:14
avatar

ono každé zvíře - jediný co chce, je žít.. jediná škodná jsou lidi, takž už běžtě všichni do záděle... fakt že jo..

Vy by jste nepomohl ani člověku, natožpak zvířeti... je ostuda, že tady máte tolik hlasů..

nashle

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.10.13 04:47
avatar
Pro ria
Mohl bych i já Vás poslat někam. Nemám to velmi ve zvyku, a vůbec ne tady na poradně. Ztratil bych tím kredit, nejen jako člověk, ale i jako moderátor, který se snaží, aby poradna měla kulturu.
Můj příspěvek nenabádá paní culdu, aby vraždila, naopak ji před takovým konáním varuje!
A moje další odkazy mohou pomoci jí i dalším vyhnout se nemocem, které by od svých "miláčků" mohli lehce dostat!
Bla bla bla, bez konkrétního obsahu, které tu mnozí vloží, k tomu napadnou uživatele, to není pomoc.
To je ostuda!
doplněno 02.10.13 07:08: To, že tu mám tolik hlasů, bude nejspíše tím, že se potřebnému člověku svými radami a zkušenostmi snažím pomoci na této poradně už přes 5 let. Množství ohodnocení ukazuje na hodnotu rad.
Jsme na poradně, tak jednu radu: věnujte se podstatě problému, který má tazatel. Nehodnoťte zbytečně rady a odpovědi jiných, případný nesouhlas se dá místo napadnutí uživatele vyjádřit kulturně, třeba i konkrétním vyjádřením, v čem je chyba či omyl, a uvést to správné řešení. To tazateli pomůže, to očekává.
Zkuste si spočítat, kolik lidí radí tazatelce se holuba jakýmkoliv způsobem zbavit, a kolik jí radí opak. Zřejmě negativní zkušenosti převažují.
Paní culdě se omlouvám za tento příspěvek ne celkem k věci.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 02.10.13 12:31
avatar

býval bych to nechal na přírodě - krmení pro kočky a psy. Občas vidím nějaké ptáčky po nárazu do skla u budovy, ještě dýchají. Nevěřím, že mají šanci. Kdybych to dokázal tak bych jim utrpení ukončil, ale bohužel...

To co se tu rozvíjí je jen zásluha všech těch dobrodinců, co každý den v poledne doma seberou všechno staré pečivo a jdou ve městě krmit ptáčky - holuby. Myslím, že nikdo z nich neví, že za to mohou dostat pokutu 1tis. Škoda, že se nedávají.

doplněno 02.10.13 12:34:

k otázce: po udravení ho klidně pusťte rovnou do ulic. Městský holub toho moc nenalétá, je zvyklý chodit a pokud letí je to zpravidla o metr dva a zase pochoduje. Pokud u toho bude kulhat tak to velkým handicap není - ve městě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.13 22:48
avatar

Pro "hejkal"

- děkuju za Váš příspěvek.

Nemocný holub mi sice trochu zkomplikoval život, protože žiju v paneláku 2+1 - a mám ještě 3 kočky (od popelnic) - ale nedovedu si představit, že bych ho zabila, anebo vyhodila teď na zimu ven.

Má pochroumanou nohu a křídlo (zlomené to asi není), nemá ocas a má stržená pera na zádech a na břiše - ale krásně se vzpamatovává, žere, dělá si toaletu a protřepává křídla.

Nedovedu si představit, že bych ho zradila - když mi už začíná docela věřit. Koupila jsem mu klec a hodlám ho pouštět (až se zcela uzdraví ) na prolítačku po pokoji. Na jaře uvidíme.

Datum: 08.10.13 16:10
avatar

Ahoj "hejkal"

- jakých nemocí bych se měla obávat - a jak se projevují - s holubem už žijeme 14 dní - každý den mu klec čistím - a zatím na sobě nic nepozoruju. Jak se ty holubí nemoci projevují - a jakou mají inkubační dobu -? Děkuju za odpověď. Marcela.

Od: pt®
Datum: 02.10.13 12:59
avatar

Marcelko, jsi zvířecí máma, takových už moc není, díky tobě přežívají zvířátka, kterých by si jiný třeba nevšiml. http://rancukelimku.webgarden.cz/rubriky/jak-pomahat - Každý den se můžete setkat s poraněným zvířetem, který potřebuje vaši pomoc, nejčastěji se setkáte s ptáky. Zraněný pták většinou nemůže létat, brání se odchytu, je vystresován nebo je naopak netečný, nebrání se a pouze se krčí, většinou se u takto chovajícího ptáka jedná o vyhladovění. - Pokus se zkontaktovat útulek pro hendikepované živočichy, jistě ti poradí, zde je jeden kontakt: david.puhony@seznam.cz

doplněno 05.10.13 23:07:

Milí rádcové, není třeba zbytečně blbnout a vyšilovat. holubi mohou být nebezpeční, pokud jsou nemocní. Normální zdravý holub vám nic neudělá. A to nebezpečí se vztahuje na lidi s narušenou imunitou a na miminka. Taky byste museli být vystaveni těm holubům 24 hodin denně a v těch výtrusech se hrabat také denně.
To by mně vždycky trefil šlak. Někde někdo napíše, ze holubi mají nemoce, a pak lidé začnou šílet. My lidé těch nemocí máme a roznašíme daleko vic.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hm®
Datum: 05.10.13 23:28
avatar

Zrovna jsem si říkal, že kdybych měl vybíjet vše, co přenáší nějakou nemoc, tak bych musel začít s lidmi. Od nich hrozí nebezpečí nesrovnatelně větší, než od všech ostatních živočichů dohromady.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.10.13 11:54
avatar

Ahoj -

- děkuji za všechny odpovědi - a vážím si těch, alespoň trochu povzbuzujících.

- no - s holubem budu 24 hod denně, alergiemi ani poruchami imunity netrpím - ale jsem stará - takže můžu sloužit třeba i jako pokusný objekt. Pokud to bude ještě někoho zajímat - a pokud admin neuzavře otázku - tak se za čas ozvu - jak to dopadlo. Zdravím. Marcela.

doplněno 06.10.13 14:27:

- no ale původně jsem chtěla kontaktovat holubáře - asi musím na jiný web - sem nikdo z nich nechodí. Marcela.

Datum: 25.10.13 17:51
avatar

Ahoj lidi -

- měli jste pravdu - holub se v kleci dost trápil a já jsem se trápila s ním, protože mi ho bylo líto - ale uzdravil se (trénoval létání v obýváku - a nikdo neonemocněl- !) a dnes jsme ho vypustili ven.

- no už je to na něm, ale docela se mi stýská, protože jsem si na něj za ten měsíc zvykla - odpůrce holubů asi moc nepotěším, ale slíbila jsem, že napíšu jak to dopadlo (ale nezoufejte - třeba někam zase napálil a už je mrtvej). Tak zdravím. Marcela

Od: hm®
Datum: 25.10.13 18:14
avatar

Vy máte tedy černý humor.

Nezoufám, jsem rád, že to dopadlo takhle.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.13 22:29
avatar

Ahoj "hm"

- snad se nebudete zlobit, když Vám dám vědět, že zachráněný "Ferda" - je zatím stále živý - občas ho vídám na místě, kde jsme ho našli sraženého - sice stále kulhá, ale má se k světu. Ráda bych mu ještě nějak pomohla, ale nevím jak. Musím, nežli doufat, že přežije i nadále. Tak zdravím a přeju hezké svátky. Marcela.

Datum: 20.12.13 09:49
avatar

To je dobrá zpráva, takových je jako šafránu. Díky. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 10:02
avatar

Jo, je to svým způsobem dobrá zpráva. Pokud kulhá, je větší šance, že ho třeba někdo přes zimu uloví a zbaští.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 10:19
avatar

Tak jsem to sice nemyslela, ale uznávám, že jsem asi nemyslela vůbec, zblblá vánoční pomádou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 21:54
avatar

Ahoj "magdon"

Ferda sice kulhá, ale lítá dobře, tak třeba zimu přežije, i přes Vaše "naděje". Jinak - nic ve zlém, na svůj názor máte samozřejmě právo, zvláště, jestli máte s holuby špatné zkušenosti. Marcela.

pro "hm"

- děkuju za milou odpověď. Ferdíka nijak nesleduju, ale na svých procházkách ho "chca, nechca" potkávám. Na jeho místa mu sypu zrní a občas rohlíky, ale nevím, jestli to žere právě on. No, co nadělám - pro holuba znamenají 2 měsíce života navíc třeba jako pro nás 2 roky. Škoda, že nechtěl zůstat u nás - měl by vše a mohl by si lítat volně po obýváku. Ale vybral si sám. Tak zdravím a přeju Vám hezké svátky a dobrý nový rok. Marcela.

Datum: 20.12.13 22:09
avatar
Culdo Culdo!
Nemá náhodou Vaše obec ve Všeobecně závazném nařízení nebo nějaké vyhlášce zakázáno krmení holubů?
Za takový přestupek biřici udělují rozličné tresty. Dnes už zřejmě ne do klády či na pranýř, ale i tak...
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.12.13 22:36
avatar

Ahoj "hejkale" -

- děkuju za odpověď - s takovými lidmi, jako jsem já, je těžké pořízení - holuby sice nějak zvlášť nekrmím - ale krmím popelnicové kočky, už jsem jich měla doma i 5 - ale za zvířata bych šla na pranýř s hrdostí !

Pokud by různí dobrodinci, žebrající před Teskem o příspěvek na postižené děti (o které by se mimochodem měla starat vláda a církve, namísto důchodců) - žebrali o příspěvek na zvířata - vždycky by mne DOSTALI ! No - jak říkám - jsem beznadějný případ. Přeju Vám hezké Vánoce a vše nejlepší do nového roku. Marcela.

doplněno 21.12.13 15:34:

- jak tak znovu pročítám všechny příspěvky, ještě bych dodala, že milovníci zvířat - a tím nemyslím zrovna jenom pejskaře, nebo "kočkaře" by měli právo tvořit ve společnosti jakousi protiváhu lidem, kteří by všechna zvířata nejraději "vymlátili" ! Doufám, že nás bude přibývat a myslím, že zvířata by měla mít také nějaká práva, nejsou to žádné věci, jsou to z hlediska přírody taky "lidi" !

Datum: 21.12.13 17:19
avatar

Co se koček týká, taky jsme jich měli jeden čas doma 5. 3 byly naše, 3 šli zrovna okolo, tak se na pár dní zastavily, najedly a zase šli dál. Kočka jménem Pinďa byla jedna z příčin mého rozvodu (prý jsem jí měl radši, než manželku :D ). V areálu zaměstnání jsme měli obrovského kocoura, se kterým jsem si náramně rozumněl. Moje někdejší přítelkyně měla kočky 2, jednu jsem pomáhal vybírat v útulku, s druhou jsem jezdil po veterinářích, když spadla z 2. patra na beton. Za mlada jsme měli doma postupně kokra, maltézáka a pudla. Taky jsem měl oranžového kanára a bílou andulku. Obě dcery mají psa... Některá zvířata mám rád, některá mi nevadí, ale zrovna holuby teda nemusim *blee*.

doplněno 21.12.13 17:21:

ale fuj - šly okolo... šly dál... *hi*

doplněno 21.12.13 19:13:

...a taky neumím sčítat (těch koček bylo 6). Mimochodem, bejvalka (ta, co mě vyhodila z baráku) se taky jmanovala Marcela :D

doplněno 22.12.13 07:09:

Moje Kočka Pinďa (na konci diskuse)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.13 19:01
avatar

Ahoj "magdon"

- děkuju za odpověď, jsem ráda, že máte vztah alespoň k nějakým zvířatům. Dokud jsem se "neseznámila" s Ferdou, holubů jsem si nijak nevšímala - ale ten měsíc s ním mne docela poznamenal - takže jsem je začala mít ráda. Ovšem - k ptákům mám dobrý vztah už od dětství - měli jsme doma kanáry, stehlíka, zvonohlíka, sojku, kavku a straku (kromě kanárů jsme všechny našli jako mláďata, vypadlá z hnízda - vyrůstala jsem na venkově). Jako malá jsem kočky ráda ani moc neměla - názor jsem změnila, až jsem se s nimi blíže seznámila. Tak ahoj. Marcela.

Od: hm®
Datum: 20.12.13 15:52
avatar

Sazmozřejmě se nezlobím, ale možná by bylo lepší ho dál nesledovat. Teď už víte, že jste mu velmi pomohla (pravděpodobně mu zachránila život). Asi byste mu mohla občas hodit nějaké zobání (ale to si stejně tak zaslouží i ostatní ptáčci), jenže zase když ho budete někde přikrmovat, bude na to trochu spoléhat a bude se méně snažit sám a hlavně na to brzy přijde i nějaký lovec (kočka apod.) a bude číhat nablízku. Ale hlavně: teď víte, že jste mu pomohla. Když ho budete sledovat a on se najednou ztratí, budete vědět, že ... a budete smutná. Lepší je dál už nevědět.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.