Jak se připouští fenka?

Od: Datum: 22.08.13 11:57 odpovědí: 6 změna: 22.08.13 17:09

Máme moc krásnou malou fenečku a dcerky by chtěli štěňátka. Budou překrásná a malá, tak nemám strach, že by se nerozdala. Jen nevím, jak proces připouštění většinou probíhá. Když si na inzerát seženu psíka, tak se fena veze k němu a kdy? Děkuji, nemám s tím nejmenší zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.13 12:14

Nejvhodnějším termínem pro připuštění fenky je obecně 10. až 14. den od začátku hárání. Výtok z vulvy slábne a mění barvu z krvavé do slámově žluté. Je -li pes s hárající fenou v časnějším stádiu říje, nejeví o ni zájem nebo si ji ověřuje očicháváním. Ve správném stádiu říje se jí dvoří a pokouší se ji nakrýt. Správně "rozháraná" fena může sama psa vyhledávat, při vzeskoku reaguje prohnutím hřbetu, stáčením ocasu do strany. Na tlak v bederní oblasti a dráždění v okolí přezky reagují feny prohýbáním, sténáním a pohybem přezky. Majitel feny jezdí za psem, pes ve známém prostředí lépe kryje.

V současnosti k nejspolehlivějším metodám určení optimálního termínu krytí patří stanovení hladiny hormonu progesteronu v krvi a poševní cytologie. Při dobrém časování stačí jedno až dvě krytí

Ohodnoceno: 2x
 
Od: k2
Datum: 22.08.13 12:18

Byva nepsanym pravidlem a hlavne slusnost uvadet zdroj citace...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.13 12:40
avatar

Jakmile najdete"ženicha" a fenka bude připravená,zajedete k němu,pozor,nejprve oba na vodítku nebo přes kotec,ne každsý pes reaguje stejně a on musí pochopit proč přišla.Nebojte,on to pochopí velmi rychle a pak nebrání ničemu je k sobě pustit.Měli by si spolu trošku pohrát,to k tomu patří a pak se mu nastaví a když se zadaří,spojí se.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fribble*
Datum: 22.08.13 15:54

Z vlastních zkušeností - míval jsem jezevčíky - jezdí se za psem, obvykle 10 a znovu 13 den. Pravda je, že nejjednodušší zjištění správného času je, když fenku podrbete shora u kořene ocásku a ona dává ocas na stranu. Jinak se nemusíte starat o nic, příroda si poradí. Pustíte psa i fenku ven, někdy je to otázka minut, někdy i 1/2 hodiny. Pokud jste u připouštění nikdy nebyla - po vlasním aktu zůstanou psi tzv. svázaní, pes nemůže od fenky - to patří k věci a za pár minut vše přejde, hlavně je nechte v klidu, oni si poradí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janci*
Datum: 22.08.13 17:09

"Dcerky by chtěly štěňátka"

Promiňte, ale to má být důvod mít štěňata? Psů je všude plno, útulky přetýkají, pokud máte papírovou, chovnou čubičku, směle do toho, pokud to budou voříšci, prosím nedělejte to. Psi všude po světě přesně kvůli takovému přístupu trpí, je to nezodpovědné, pokrytecké, a ještě to učíte ty děti.

Pěkný den.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.