Gupky proč chcíply

Od: Datum: 20.02.13 14:08 odpovědí: 4 změna: 20.02.13 22:08

dobrý den,

nevíte někdo proč nám všechny těhotný gupky chcíply,koupili jsme jich pět,dle pána v akvaristice,měly do týdne rodit a nic a všechny do dvou týdnu chcíply:((


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.13 14:16

Čerstvě založené akvárko?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 20.02.13 14:49

Obávám se,že to bude podobná příčina jako tady https://www.poradte.cz/zvirat…oc-umira-poter-zivorodek.html

Pokud chcete opravdu poradit, je potřeba uvádě vždy , jak je nádrž dlouho založená, jak je veliká, kolik je tam ryb, jaké druhy, čím se krmí a kolikrát, byla voda měřena na škodliviny , jaká je údržba nádrže, jak se ryby chovají a vypadají.

Bez těchto informací se člověk daleko nedopracuje a je to jen a jen tipování příčiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dusin
Datum: 20.02.13 15:41

existují diskuzní fóra o rybičkách ... v zásadě bych nekupoval "těhotný" rybičky ... nováčci s novým akvárkem dělají chyby,,, toto je asi jedna z nich, další chyba je většinou, že rybičky přežerou, až jim taky umřou. Výhoda s rybičkama je, že malá rybička nestojí moc peněz a učenej z nebe nespad, takže rybičky umírají, zvláště na začátku. Rozmnožujou rybičky většinou chovatelé a prodejci ruku v ruce. Mě stačí, že musim akvárko čistit :) . Prodavač-ka v akvaristice nakecá cokoli, hlavně, aby prodal-a cokoli, hlavně, aby byl co největší zisk, jako všude v obchodu. Znám jenom jednoho prodavače, kterej opravdu spíše nechce, aby ty rybky umíraly versus peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.13 22:08

Rybičky nejspíš chcíply na otravu dusitany.Prostě se otrávily produktem rozkladu svých výkalů.Pokud založíte akvárium trvá nejméně několik týdnů než filtr osídlí mikroorganismy,které jsou schopny rozkládat dusitany na méně škodlivé dusičnany,které potom částečně zpracují rostliny jako svou výživu a částečně je odstraníte pravidelnou výměnou části vody..Nejlépe pohledejte na internetu akvaristické stránky,kde se dozvíte jak se podobných zklamání vyvarovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.