Operace fenky

Od: Datum: 15.02.13 20:00 odpovědí: 22 změna: 19.03.13 14:37

Dobrý den,
na úterý 19.3. jsme objednáni s 8-mi letou fenkou na operaci nádorů mléčné žlázy. Na co se máme ptát před a po operací a co požadovat? Nějaké vyšetření zhoubnosti, nebo je to automatické?
Děkuju všem za rady ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: majda*
Datum: 15.02.13 20:52

Také jsme byli s naší jorkšírkou v 8-letech na odstranění nádorků jedné strany mléčných žláz a po dvou letech druhou stranu.Chtěli jsme vědět zhoubnost,ale to vyšetření se platí.A protože těch nádorků tam bývá hodně a musely by se vyšetřit všechny,protože zhoubný může být t řeba jeden,tak finančně je to náročné.A veterinář Vám říct bez vyšetření o co jde nemůže,musel by to mít podložené vyšetřením.Takže jsme to přežili,fenečka nám zemřela nedávno na něco jiného v 16 letech.Okolo operace nám tam všechno řekli,ptát se můžete na průběh, co po operaci,ale aspoň u nás všechno řekli sami a měli jsme ji v náručí,když ji uspávali,aby byla se svými páníčky.Po operaci Vá m taky řeknou co a jak,dostali jsme trychtýř kolem krku,aby si nelízala a netahala stehy atd.Po operaci jsem jí to natírala,hlídala,měla snahu to škubat.Protože jsem občas taky v noci usnula a ona toho využila a dostala se na stehy a škubala je,tak jsem zašla do sekáče,tam koupila "body" pro mimina,co je dole zapínání a to jí dávala,drží to na rameni.Akorát mají pejsci jiné tělíčko,tak jsem dávala obráceně,čili zádama na bříško.Nevím,jakého máte pejska,možná většího,ta naše byla "cimprlich" a všechno hůř snášela,větší rasy pejsků "to zas tak moc neprožívají",mluvila jsem s lidma,co to měli taky a měli větší pejsky.Většinou ty nádorky bývají nezhoubné,ale člověk se bojí,co kdyby...tak tu operaci podstoupí,jsou to naši miláčkové.Pár dní po operaci odmítala kakat,ale ven chodit jsme ji donutili,takže ne hned,ale vylučovat pak začla,srovnalo se to.Ze schodů a do schodů jsme ji pár dní nosili.Tak Vám držím pěsti,ať operaci s fenkou zvládnete bez potíží a jste brzo v pořádku.Majda

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 15.02.13 21:56
avatar

Prakticky vše bylo napsáno. Tak jen přidám, že naše hafina se po operaci probudila až doma a dost naříkala, ale ne nějak moc dlouho, podařilo se ji uchlácholit. Dostala od doktora takovou košilku a již zmíněný trychtýř. Pak už to moc neprožívala, jen jsme asi 2 týdny obden jezdili k doktorovi, aby jí vypustil "výpotek" (tak tomu říkal, byla to jakási tekutina, co se jí pod kůží na bříšku shromažďovala). Ale jinak se uzdravovala dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majda*
Datum: 16.02.13 08:23

Jen doplňuji,viděla jsem pejsky,které operoval jiný veterinář,že ty navlékací košilky měli,ten náš nám nic nechtěl dát,že se to prý delší dobu pak hojí,tak proto to body pro mimina,aby to měla chráněné a hlavně aby se nedostala na stehy,dokázala se na ně dostat,i když u toho kňučela.S trychtýřem nechtěla žrát a hlavně musí pít,tak na pití jsem jí ho sundávala.A na venčení bez body,to jen doma,abych to uhlídala.A hlídat,aby fenečka neskákala,pokud je zvyklá třeba na gauč atd.Druhou operaci už jsme zvládli líp a bez trychtýře,jen to triko.Tak snad to je všechno,jestli si ještě na něco vzpomenu,napíšu.M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.13 09:37
avatar

Naše fenka taky dostala trychtýř, ale byla z toho tak všoku, že seděla a jen se třásla, tak jsme jí ho museli sundat a hlídat jí, spát vedle ní a mít zapnuté strážní body.

Jinak její nádory se následně opakovaly na různých místech, byly maligní a i když jsme dostaly nějaké preparáty, nakonec umřela, ale ne hned následně, ještě pár hezkých chvil jsme s ní prožili. Ale ty testy jsou opravdu finančně náročné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majda*
Datum: 16.02.13 12:08

Taky jsem ji hlídala,dala jsem si na zem matrace,udělala pelech pro obě a hlídala,spala jsem jedním okem,byla zvyklá spát v ložnici s náma v posteli na své dece,všude si vyskočila a když měla v noci žízeň,tak zas skočila se napít.Tak jsme se "odstěhovaly do obýváku na zem" ,abych to uhlídala,těch pár dní se dalo vydržet.S trychtýřem mlátila okolo sebe,taky ho nechtěla,ale pár dní jsme válčily.Kdyby Vám dali to navlíkací jako triko,je to lepší,větrá to,nedostane se na stehy.Ale třeba je holka šikovná a ne jako ta naše divoška.Teď to vypadá,jako bychom Vás strašili,to vůbec ne,jen je lepší vědět,co a jak,já nevěděla nic,neměla jsem se koho zeptat.Tak napište,jak to s fenečkou zvládáte a nebojte,zvládly to i jiné psí holky.Majda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 07:48
avatar

https://www.poradte.cz/zvirata/2158-limec-pro-psa.html ;) Držím palec faší psinečce i vám. Napište, až to bude mít za sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: backo
Datum: 18.02.13 10:57

Dobrý den,
všem moc děkuju za odpovědi. Čím víc se to blíží, tím víc se toho bojím. *plac*Všichni jsou v pohodě, ale já z toho mám prostě strach. Zdá se mi, že i ona je divnější, klidnější. Možná je to věkem, ale taky je dost možný že vycítila můj strach a přenesla ho na sebe .. Snažím se být klidná, ale přece jenom 8 let života společně je osm let ... Máme ještě jednu jedenáctiletou a ta je zatím naštěstí v pořádku ;)
Zítra večer dám vědět jak jsme dopadli ...

Od: majda*
Datum: 18.02.13 12:05

Budu držet pěsti,abyste obě zvládly,zítra už budete klidnější,až budete doma.A pak už to bude den ode dne lepší.Ještě napište,o jakou fenečku jde,jestli malou nebo větší.Pejsek vycítí u páníčků,že je něco jinak nebo ve vzduchu,víc než si myslíme.Nebojte,zvládlo to hodně feneček,i ta Vaše bude v pořádku.Zdravím M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: backo
Datum: 18.02.13 14:38

Dobrý den,
fenka je větší. Má cca 23kg
Doufám, že to zvládne. Mám velký strach z těch nádorů. Je to svinstvo a já mám strach, aby se to nešířilo dál ...

Od: backo
Datum: 19.02.13 20:23

Tak jsme se před chvilkou vrátili z veteriny. Jessinka všechno zvládla v pohodě i tu hladovku přežila i když neměla moc velkou radost. Pan veterinář říkal, že je dobře, že jsme přišli. Měla cysty na vaječníkách a celé to bylo hodně prokrvené, říkal, že opravdu hodně krvácela. Dneska ještě nesmí nic jíst, jen vodu a zítra nějakou kašovitou stravu. Prej nějakej smetánek, nebo tvaroh. Přemýšlela jsem i o nějaké rekonvalescenční kaši, tak pokud by někdo znal nějakou dobrou, tak bych byla ráda za jakoukoliv radu ;)

Jesska dospává a já jsem konečně klidná ;)

Datum: 19.02.13 20:28
avatar

Velké gratulace psinečce. Bude mít klid. ;) Se žrádlem moc nevymýšlejte. Je to přece jen starší paní a průjem nebo naopak zácpa jí vůbec neprospěje. Raději ji pohlaďte místo naplnění misky. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: backo
Datum: 19.02.13 20:34

Takže co by jste radila dát zítra k jídlu? Přeci nemůže být tak dlouhu bez žrádla.

Datum: 19.02.13 20:35
avatar

Normálně to, co dostává vždycky. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: backo
Datum: 19.02.13 20:38

Mám docela starch jí dát hnedka granule ...

Datum: 19.02.13 23:37
avatar

Já bych zkusil vařenou (spíš rozvařenou) neslanou rýži, pro začátak, a později přidat vařené kuře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.13 06:38
avatar

Ahááá, je potřeba granule rozmočit, nejlépe v polévce. Anebo uvařit. Nejlépe kuře s rýží nebo s nudlemi. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majda*
Datum: 20.02.13 07:36

Tak fenka asi měla operaci vaječníků s cystou,ne mléčné žlázy,to je lepší zvládání .Dala jsem do misky vývar z kuřecího masa nadrobounko,namačkala zeleninu a i rýži,vedle do misky namačkala piškot do pribiňáku a nechala ji,aby si sama vybrala,co chce baštit.Hlavně aby bylo pití.Operaci vaječníků s cystou a odstranění děloh jsme absolvovaly před 3 roky v jejích 13 letech a to už proběhlo v pohodě,nebyla tolik šitá,jen dole.Jen tu první noc propochodovala po bytě,pak už v pohodě.Tak jsem ráda,že jste to obě zvládly a bude dobře jak dřív.M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: backo
Datum: 16.03.13 15:42

Dobrý den,
jsme po operaci asi měsíc a vše bylo v pořádku, fenka je v pohodě, normálně jí, pije. Prostě jakoby žádná operace ani nebyla. Bouli jí odstranili, to už jsem psala.
Dneska jsem si ale všimla, že tam, kde jí byl proveden řez ( mezi levou a pravou mléčnou žlázou) má dvě boule skoro stejně velká jako měla tu u struku. Mamka na to koukala a říkala, že si myslí, že je to sval. Fenka měla trochu strach co se bude dít a tak byla jakoby křečovitá.
Mám strach, aby to nebylo něco horšího než jen sval.
Máte s tím někdo zkušenosti? Bylo by normální, že se jí tam prostě udělala další boule a navíc nezávisle na mléčné žláze?
Děkuji všem za odpověďi.

Samozřejmě hned zítra zavolám veterináři. Teď se mu bohužel nemůžu dovolat.

 

Datum: 16.03.13 16:55
avatar

Každá boulička vyděsí, že? Mi se také dvě doktorky dohadovaly, co to v podpaždí je. Mám pocit, že jsem si crbla hrůzou. Nakonec to chirurg otevřel a byla to zatvrdlina v jizvě. *nevi*Asi to musí vidět doktor. Přesně ví, který sval v tom místě je, jaký úpon a jestli to je opuchlé nebo zbytnělé. Ale ten strach je šílený. Držte se a dejte vědět!

doplněno 17.03.13 16:23:

hm, myslíte, že když veterinář odstraňoval mléčnou lištu, že si nevšiml boule o kousek vedle? Paní píše, že fenečka je měsíc po operaci a objevila se vedle jizvy nová boule. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 16.03.13 18:24
avatar

Veterináři bych nevolal, veterináře bych navštívil i s fenkou. Ale myslím (a doufám), že to bude něco jiného. Jakpak dlouho rostla ta boule u struku? Tipuju hodně měsíců až roky, protože nejdřív jste si toho ani nevšimli. Nevím, jak je to velké, ale on by nádor za několik dní nevyrostl (jsem přesvědčen).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bohemica*
Datum: 19.03.13 14:26

Všem těmto problémům ste se mohli vyhnout, kdybyste nechali fenku včas vykastrovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 14:37
avatar

Tím si nejsem tak jist. Ano, říká se to, ale spolehlivě prokázáno to není. A nadto je to tak zvaná knížecí rada, kterou bych se styděl dávat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.