Koupě opičky

Od: Datum: 14.01.13 15:41 odpovědí: 14 změna: 02.04.14 11:06

Dobrý den,
mám takový dotaz. S přítelkyní bysme si chtěli pořídit nějaké exotické zvířátko. Oba jsme velkými milovníky zvířat a nikde nemůeme dohledat jestli je vůbec moné si v České republice toto zvíře pořídit, popř. z jakého zdroje. Co jsem se díval na internetu, tak se vude mnoí inzeráty podobného charakteru, ale kapucín za 4000,- Kč mi skutečně nepřijde jako férová nabídka. Nevím jestli mi tento dotaz zodpovíte, ale budu rád, za jakoukoliv informaci.
Děkuji a s pozdravem.
Jan Malina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 14.01.13 15:56
Podobný dotaz zde padl.Vimněte si mého příspěvku dole o péči o opičku-zvládnete to?Jsou to lstivé potvory. https://www.poradte.cz/zvirat…icka-z-afriky-vs-doprava.html
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 14.01.13 16:04

Nechci tě nějak podceňovat nebo dokonce podezírat - ale vdycky, kdy čtu/slyím "jsme velkými milovníky zvířat", chce se mi řvát...

Má s chovem opic nějaké zkuenosti? - pokud ne, pak se dříve, ne si nějakou pořídí, s jejich chovem seznam - třeba jako brigádník v ZOO - pravděpodobně zjistí, e opice není ani andulka, ani morče, ba ani kočka - a tvé ´chovatelské nadení´ opadne...

Pokud nějaké zkuenosti má, pravděpodobně i ví, kde opici koupit a jaké ´papíry´ (kromě jiného) k ní potřebuje...

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 14.01.13 16:29
avatar

Naprostý souhlas s mowla. *palec*jetě by mě zajímalo, kolik peněz máte s přítelkyní pro správnou výivu a zajitění potřeb neznámého zvířátka, kolik času kadý den a na kolik let si tento servis dokáete představit. *plac*Takoví lidé jako vy, to je holé netěstí!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: boruwecka
Datum: 14.01.13 17:33

Ok, chápu vae vetečné odpovědi, nevím jak jinak vysvětlit, e máme prostě ke zvířatům velmi dobrý vztah. Pocházím z malé vesničky, kde máme 2 koně, 2 psy, králíky, slepice byl tam i hovězí dobytek apod. Celý ivot jsem se pohyboval v tomto prostředí. Je mi 28 let, zastávám vyí manaerskou funkci. V práci trávím cca 10 hodin denně. iju v Praze v bytě 3 + 1. Jsem tu od svých 19 let. Nejprve jsem studoval ve 24 letech jsem začal pracovat. Moje přítelkyně 24 let (studuje dálkově vysokou kolu) a do toho překládá z němčiny do českého jazyka nebo je rodilou mluvčí. Pracuje z domu, tudí tráví větinu času tam. Vím, e opička je exotické zvíře a e vyaduje maximální mnoství péče a jen tu nejlepí stravu. Kadý víkend, klapne 5.hodina odjídíme na venkov za naí rodinou. V Praze trávíme pouze dny v týdnu kvůli práci. Mým cílem resp. cílem mého příspěvku bylo předevím zjistit, do jaké míry je to náročné vůbec takovéto zvíře sehnat a informovat se na náročnost výchovy a péče. Jestlie by to bylo natolik nereálné nejsem magor, protoe jsem zastáncem, kdy zvíře nemůe mít 100% od svých páníčků, tak si ho raději nepořizovat.

Datum: 14.01.13 17:44
avatar

Máte na mysli Malpu kapucínskou? Ty se obávám dají koupit jen z dovozu a od pochybných zdrojů, od toho ruce pryč. Podívejte se sem http://www.drapkateopicky.cz/ ty jsou legálně dostupné...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.01.13 11:16

Věnujte se své přítelkyni, jako by to byla opička a uvidíte, že se radost dostaví!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.01.13 11:19
avatar

Mít opici doma? No v zoologické zahradě to vypadá zajímavě ty opičky, ale už jste někdy v opičinci byl? Jak to tam nevábně voní? Jak ty opice pořád skáčou? Za chvíli vám poleze krkem, za krkem, po krku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 15.01.13 21:16

na bazoši někdo nabízel živou lišku za 500, to se vyplatí...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nicozjb*
Datum: 16.01.13 00:01
Pokud máte rád zvířata nepořizujte si opičku představ te si jak bude vám když vás vezmou a dají doprostřed přirozeného prostředí opice .
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.01.13 07:44
avatar

Nedělala bych to. Opice jsou tvorové páchnoucí, potměšilí, nevypočitatelní. Chvíle v ZOO je s nimi příjemná, ale mít ji doma 24 hodin denně? To ani náhodou.

1/ Budete muset rozvázat pracovní poměr, abyste o opici mohl celodenně pečovat. V ZOO je jich pokaždé celá komunita, v ní jsou spokojené, tady u Vás bude sama a tudíž bude potřebovat a tvrdě i vyžadovat Vaši neustálou péči a pozornost.

2/ Dostatek finančních prostředků. Opici nemůžete nažnout košík trávy jako králíkům. Navíc se jedná o zvíře z jiného podnebí, než je u nás a tak si myslím, že často budete potřebovat služby veterináře, což také není zadarmo.

Jak říkal pan otec: Proti gustu žádný dišputát. Ale já bych tu potvoru nechtěla ani za nic. Mým snem je pejsek - jakýkoliv, malý, velký, bílý, černý, rezavý - a vidíte, ani toho si ZATÍM nemohu dopřát. Ale jednou...si pořídím hned dva. Třeba z útulku. A jak je budu mít ráda! :) Jaga.

Opici si pořídit tak leda o hasičském plese. Ale ani na to nejsem. Mám zkrátka smůlu. :DNebo štěstí?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: boruwecka
Datum: 16.01.13 11:36

Tak koukám, že tady jsou všichni chytří jak rádia. Opičku si nekoupím. Nejde o to, že bych si ji chtěl koupit, jen jsem zahlédl nějaké inzeráty, že je ta možnost a chtěl jsem nějaké informace. Bohužel příspěvky některých jsou rádoby vtipné, ale přijde mi to spíše trapné. Každopádně díky za příspěvky, které byly myšleny vážně. Je pravda, že 24 hodin na opičku nemám.

Díky všem.

Datum: 16.01.13 12:31
avatar
Abych nebyl nařčen z rádoby vtipnosti tak to řeknu na plnou hubu. Opičky nemají svěrač a na rozdíl od lidoopů si nezvyknou nosit plínu takže kudy chodí, tudy se rou. To asi nebude vaše představa soužití se zvířátkem v bytě. Pořiďte sí činčilu. Skáče po bytě stejně, přijde na zavolání, nemočí, padají z ní suché bobky. Dožije se vysokého věku a nevadí jí když ji na půl dne zavřete do klece protože stejně ožívá až se soumrakem.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.04.14 10:51
avatar

pane Malina, když napíšete: ...mám takový dotaz. S přítelkyní bysme si chtěli pořídit nějaké exotické zvířátko. nedivte se, že jste dostal odpovědi různé, od lidí se zkušenostmi, kteří Vás od koupě odrazovali.

V rozporu s Vaším dalším pozdějším vyjádřením Mým cílem resp. cílem mého příspěvku bylo předevím zjistit, do jaké míry je to náročné vůbec takovéto zvíře sehnat a informovat se na náročnost výchovy a péče. Kdyby toto vyjádření bylo hned v otázce, dostal byste k němu patřičnou reakci. A Vaše další opožděná informace ...Opičku si nekoupím. Nejde o to, že bych si ji chtěl koupit, to potvrdila.

A koukám, že tady jsou všichni chytří jak rádia. Psal jste do poradny o radu. Teda ti, co Vám odepsali, jsou vesměs opravdu chytřejší jako Vy. Však jste také napsal budu rád, za jakoukoliv informaci. Dostalo se Vám jich více. Zkuste být skromnější...

a to buďme rádi, že se rádci nevyjádřili k smyslu věty Jestlie by to bylo natolik nereálné nejsem magor, protoe jsem zastáncem, kdy zvíře nemůe mít 100% od svých páníčků, tak si ho raději nepořizovat.

Pěkný den!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.04.14 11:06

Pokud chcete vědět, o čem to doopravdy je, pak tady nějaké opičky mají, sami odchovávají a jistě mnoho vědí:

PetCenter CZ s.r.o.
Do Čertous 2634/7
193 00 Praha 9 - Horní Počernice

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.