Jak se zbavit čmelíků u slepic a v kurníku

Od: Datum: 03.05.11 11:34 odpovědí: 12 změna: 02.06.16 10:02

Dobrý den a příjemný měsíc lásky. Prosím mohl by někdo poradit , případně nabídnout odkaz , jak se nejúčinněji zbavit Čmelíků u slepic a v kurníku? Jak odstranit aby si slepice vzájemně neškubaly peří? Snažíme se vytvořit pro naše slepice co nejpříjemnější existenci , včetně jejich prostředí. Děkuji - miro

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.11 12:00

Se čmelíky ti neporadím, ale jen tak pro inspiraci se podívej tady:

http://cs.justin.tv/vasalini?…yingskunk.com#/w/1154551280/8

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.05.11 12:01

Kupte u veterináře Arpalit nebo Frontline, případně jiný spray proti parazitům a slepičkám pořádně prostříkejte peří. Kurník můžete vyčistit a vystříkat třeba přípravkem Actelic. Peří si slepice většinou škubou, když jim v potravě něco chybí - babička to většinou řešila tak, že namlela syrová játra a udělala slepicím s dalším krmivem míchanici. Pokud se klovou do krve, někdy pomáhá zastřihnout rohovitý konec zobáku (pozor, nesmí to být moc - aby to nebylo do živé části)

Ohodnoceno: 1x

Od: kamilj*
Datum: 08.05.11 02:15

Ahoj zadej si do vyhledávače : čmelíkostop

a pak si ho kup a je po problému.Vypisovat ti to nebudu to u toho přípravku máš napsané.Nejvéce čmelíků je koncem léta.Jo a kurník vystříkej savem v poměru 1:1 s teplou vodou hned ráno a uzavři ,odpoledne vyvětrej a večer vpust slepice.Všechny čmelíci jsou kaput.Jo a hlavně tím čmelíkostopem vystříkej kohouta u zadku,je největším přenašečem.Tak at ti nesou.

Od: stafan*
Datum: 08.05.11 08:57

Všechny rady jsou OK.Jenže někde je příčina, proč se slepiny oškubavají a mají čmelíky. Kurník je třeba 1 x za měsíc vyčístit, vyhodit lejno,. Alespoň jednou za rok vybílit (nejlépe vystříkat) vápnem. Slepina má mít možnost si nasbírat co potřebuje, hrábat, potřebuje trávu, štěrk, výběh - čím větší tím lepší a žádné střihání zobáků není třeba.

Od: miro®
Datum: 09.05.11 08:14

Dík za rady. Po aplikaci a odzkoušení sdělím výsledek. miro.

Od: myse®
Datum: 09.05.11 08:22

s tím škubáním - už se to řešilo tady: https://www.poradte.cz/zvirat…lepice-se-klovou-do-krve.html

jestliže už se klovou - existuje přípravek proti tomu nebo prý stačí natřít oklovaná místa fialovou genciánkou (lékárna)

jako prevenci - ještě dřív než je to napadne = slepicím NIKDY nedávat syrové maso

Datum: 09.05.11 08:30

Ano, ta genciánka je výborná proto, že slepičí oko nevidí fialovou barvu, kdežto červená, tedy krev, je nutí k dalšímu oklovávání. To mleté maso nebo játra se dát můžou, ale do míchanice s dalším krmivem, třeba šrotem, je to vyzkoušené, pokud chybí bílkoviny.

Od: jih
Datum: 01.08.11 16:42

Já jsem vysířil kurník sirnými knoty a vyvětral-100%!

Datum: 01.08.11 18:20

Dobrý den. Stačilo by kurník komplet vylíčit a uklidit. Pokud si slepice škubou peří tak babička přidává PLASTIN.

Od: kaktus*
Datum: 14.05.15 14:12

Na likvidaci čmelíků se mi nejvíce osvědčilo je prachsprostě upálit plamenem. Účinek 100% a to i na vajíčka (na rozdíl od všech možných postřiků, které mnohdy neúčinkují ani na samotné dospělce). Stačí udělat louč (kus hadru namotaný na klacek napuštěný lihem - nečoudí) a tou pomalu projet pod hřadami a všude tam, kde se schovávají a lze se loučí dostat. Je pěkně slyšet, jak jejich tělíčka pukají. Nepřístupné místa jednoduše trochou lihu poliju a zapálím. Líh rychle vyhoří a nestihne dřevo zapálit, a když náhodou, tak ono místo samozřejmě hasím (hadrem nebo sfouknutím plamene). Samozřejmostí je předchozí vyklizení kurníku od lehce hořlavých hmot (např. suché podestýlky). Kremaci je třeba po chvilce opakovat (začnou vylézat ze škvír přeživší, co je plamen přímo nezabil, ale začalo jim být horko) a to je ta pravá chvíle, kdy je třeba kremaci dokonat. Takto jsem ošetřil kurník cca před měsícem, kdy jsem se zhrozil, co jich tam bylo – a od té doby zatím klid. Kdo jej má, tak stejnou úlohu a určitě i jednodušeji vykoná plynový hořák na PB – nezkoušel jsem.

Co se týče škubání a klování slepic, může to být nedostatek bílkovin.

Z. Prokop, Ostrava

Od: alik®
Datum: 15.05.15 18:50

Zdravím,proti čmelíkům dávám preventivně lupení z ořešáku. Kdysi dávno jsem tohle taky řešila, někdo poradil a od té doby čmelíci u nás nejsou. Každý měsíc vyčistit kurník je ale základ proti všem parazitům. Lupení trochu pomnu a dám pod podestýlku.to klování slepic navzájem už se tady nedavno řešilo. Větší výběh, ostříhat zobáky, koupit minerály,nebo udělat polívku z té která to dělá. Alik

Od: kuki
Datum: 02.06.16 10:02

Zdravím, s tím listím ořešáku je to pravda, vyzkoušela jsem. Taktéž kremace - ta je velmi účinná. Nejhorší ovšem je, že ty červené čmelíky šíří ptactvo. Jakmile nasypu krmení, už nalítávají vrabci, hrdličky a další. Ty teda vyhnat nelze. Takže stále opakovat. Kurník čistím každý týden. Taky zkouším od EURONY sprej na roztoče v posteli. Mám dojem, že taky zabírá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.