na kočky nespoléhejte. Některé myši vůbec nechytají a některé se jich rovnou štítí.
Když už vám myš běhá po bytě, pak nejlepší chytací metoda je hodit po ní natěsno složené noviny. Co nejtěsněji složte noviny, po myši jimi vší silou práskněte a je celkem jedno jestli se trefíte či ne. Myš se lekne a na chvíli ztuhne. Vy této krátké chvíle musíte využít, po myši bleskově skočit a zakousnout. Jesli jste vegetarián, pak stačí ji chytit a vyhodit z okna.
Vždy nejlépe fungovaly pastičky. Strategicky rozmístit podél stěn, do rohů apod. Existují klasické, klecové, výroba samodoma. Vyhnula bych se jedům. Kočky fungují, ale bez záruky. Některé myši spíš nosí do domu . M.
Ano, kočka je skutečně dobré řešení - má to však své ,,ale´´ - jednak některé kočky, zejména kocouři jsou ,,disfunkční´´ - prostě na to dlabou, honit se za myší. Navíc třeba do uzavřených prostor (kůlny a pod) se kočky ani nedostanou, proto přesto že máme kocoura, máme i pastičky právě v oné kůlně. Jako návnadu používám tvrdý sýr - a funguje to dobře.
Nepustit je do domu, nenechávat volně přístupné zbytky jídel, pravidelně vysypávat odpadkový koš. Ale pokud máte na dvoře slepice a misky se zrním, tak tam myší bude spousta.
Na venkově myši byly a budou. Ve městech jenom tam, kde mají co žrát. Když nemají co, tak tam nejsou.
Nám zabírala past z umělé hmoty. Dávali jsme ovesné vločky, trošku i okolo, ať ji přilákáme. Vysledovali jsme místo, kudy se myši pohybují. Granule s jedy byly problém. Myši se otráví za dlouho a nikdy se neví, kde leží páchnoucí mrtvolka.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.