BAN aneb proč tu Bena není a nebude

Od: Datum: 01.10.12 09:57 odpovědí: 41 změna: 01.10.12 22:15
avatar

Jestli si to pamatuju dobře, je to 3. člověk v historii, který byl (bude) tímto způsobem odejit.
Neupírám Benovi jeho schopnost (zásluhy) dobře poradit, což dokazuje jeho vysoké umístění ve statistice uživatelů. Několikrát jsem ho požádal, aby v každém dotazu o mobilním telefonu nezveřejňoval, že uživatelé androidu si zahrávají s ohněm a raději mají prchnout na iphone nebo Windows mobile, které jsou bezpečnější. S poznámkou, že vůbec nejlepší je koupit si Nokii.
Dopisovali jsme si přibližně 2 měsíce a nikdy nedošlo k nápravě.
Proto mu byl udělen dočasný BAN (na 36 hodin), který porušil během prvních pár hodin. Po té mu byl tedy prodloužen o dalších 10 dnů za nerespektování BANu. Opět ho nedodržel ani pár hodin a přispíval pod jinými jmény ze zahraničních proxy.
Ve zkratce: nechci tu člověka, který nerespektuje pravidla, ať jsou jakkoliv ne/užitečná. Poradna je naší vizitkou a sami tedy určujeme jaká je. Pokud nebudeme pravidla respektovat mnoho z ní nezbude. Na internetu je mnoho poraden, které nemají valnou úroveň, nechci aby takové bylo i Poradte.cz.
Rozhodnutí je konečné.
Pokud chcete tento krok komentovat zkuste to slušně a věcně, ať tu nemusíme žádné příspěvky mazat nebo skrývat.


avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Slovy ARa: konec diskise
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paninkognito
Datum: 01.10.12 10:02
 

no a jak ho chces banovat, kdyz muze mit jinou IP and/or jine jmeno?

 
Datum: 01.10.12 10:04
 
avatar

kdykoli bude indentifikován bude smazán, ať bude rada jakkoliv užitečná. Prostě BAN. Spíš doufám, že nebude takový jako teď a nebude to neustále pokoušet, když o něj nestojím. Ale zdá se, že to bude běh na dlouhou trať, i to je další důvod k BANu (arogance).

Od: fino97*
Datum: 01.10.12 10:03
 
no,cili jestli to chapu dobre tak byl vyhozen za to ze nadaval na android?ja bych ho zato asi nevyhodil,na druhou stranu ,pokud to ani po 2 mesicich napominani nepochopil...no je to kazdeho vec
avatar
Upozornění od administrátora 01. 10. 2012 10:06:50
každý na něco nedáváme... to je věčné téma, ale psát o nevhodnosti androidu a vhodnosti iphone, nokie a windows mobile v každé otázce, která se točí okolo telefonu, je síla. Někdo se zeptal na nějakou aplikaci na androidu a dostal přednášku o 1000 znacích.
 
Od: hanher*
Datum: 01.10.12 10:27
 

Admine, souhlasím s Vámi do posledního písmenka *palec*

doplněno 01.10.12 10:46:

Sám jsem v několika posledních dnech psal, že Bena poradit umí, za to je mu doteď vděčno mnoho lidí, ale jak se jednalo o otázku položenou na mobilní telefon, nebo Google Chrome, člověk již předem věděl, jaké v ní budou odpovědi.

Mizivé procento odpovědi byly věcné, ale tahle mě opravdu "rozsekala", viz. Benova druhá odpověď:

https://www.poradte.cz/elektr…ad-pripojuje-na-internet.html

 
Datum: 01.10.12 17:34
 
avatar

Jednoho (možná i více) ANTI-GoogleChromistů tady ještě pořád máte. :-P*smich* Budu se snažit krotit, obzvláště když už jsem tu na to sám. Nerad bych to tu musel zabalit. *dril*

 
Datum: 01.10.12 11:02
 
avatar

Asi to jinak nešlo. Jestliže ani po dvouměsíční korespondenci nepochopil, že se tu musí chovat podle pravidel a přání hostitele, tak je to jeho chyba. Bena byl na této poradně bezesporu špička ve svém oboru, byl si toho vědom a myslím si, že mu občasný nekritický obdiv pomohl k nezdravému nárůstu sebevědomí. Je fakt, že v poslední době se jeho použitelné odpovědi ztrácely v v přemíře textu, kterým prosazoval jenom svůj názor. Určitě se uplatní i na jiné specializované poradně, ale obávám se, že na těchto poradnách "PC odborníci" diskutují daleko nevybíravějším způsobem.

 
Od: axus®
Datum: 01.10.12 11:37
 
avatar

Alea iacta est. Ad mandatum domini Admin!*bum*

Aeternum vale, Bena.*jasne*

 
Datum: 01.10.12 11:41
 
avatar

Bylo mně to divné, že nic nepíše...náhodou jsem se podíval zde a pochopil. Na jednu stranu je to škoda, v nokiích se vyznal. Nicméně dva papoušky mám doma a taky mě někdy nebaví furt poslouchat to samé a naučit je něco jiného trvá moc dlouho.

 
Od: pt®
Datum: 01.10.12 13:15
 
avatar

*sok*Admine, je to mladý kluk, který umí *klik* a rozumí, myslím, že si to časem uvědomí a pak ho tu necháš, viď, že pak ano? *slunce* - pt

 
Datum: 01.10.12 13:44
 
avatar

Já zase chápu, že admin se snaží zachovat objektivitu a kvalitu poradny. Odpovědi, hraničící s jakkoli neplacenou reklamou mi taky vadí.

 
Od: stribrnak*
Datum: 01.10.12 15:22
 

Vy si myslíte/mimo stařenky/že když tu Béna občas fiknul nějakou reklamu,že se to vyrovná jeho znalostem jak o PC tak i o telefonech?jste šměšní,*cert*takto psát o rektorovi,tak mi to připadá,jsou tu příspěvky mnohem horšího rázu a charakteru jako např.ADMIN JE PÍČA a to je v pohodě,je to snad tím,že je to pravda Pavle?četl jsem o tom své-

Vždyt snad lež,reklama a vulgárnosti se zde fofrem mažou,není li pravda?

kolik z vás mělo takový znalosti v jeho 17ti letech Vy chytráci!

Bena je fakt slušný chlapec ,má zájem o průběh poradny, jen někde je fakt neústupný, i když má pravdu,to přiznám,ale všichni nemůžeme být stejní.a každýme se hodit jinému do krámu,

pokud zde Béna skončí a to si myslím,že ne,protože mu na těch lidech záleží,

tak tu bude stejně pořád a vy to nikdo nezjistíte a nic s tím neuděláte,tím myslím i admina Pavla.tak se laskavě zamyslete a trošku sáhněte do makovice jací jste byli vy v jeho věku a hned ho neodsuzejte.

a nechtějte mě naštvat!

Proč myslíte,že Béna, když má ban dále přispíval?zase jen aby lidem mohl pomoci

díky Stříbrńák

 
Datum: 01.10.12 15:35
 
avatar

a protože na 95% otázek odpoví správně, může si tu dělat co chce, kdy chce... a budeme ho zdravit do výše kolen. To přece nemyslíte vážně. Chjo, přál bych všem takovým znát všechna fakta.

Od: hanher*
Datum: 01.10.12 15:53
 

90% obsahu Vašeho příspěvku je mimo mísu.

Jeho příspěvky bych ani náznakem nesrovnával i třeba s vilgárními příspěvky jiných rádců, popř. tazatelů.

O běh poradny měl opravdu zájem, to je vidět v jeho příspěvcích, ale jeho neústupnost vůči jednotlivcům, nebo adminovi, kteří ho mnohokrát upozorňovali na vyzdvihování několika značek, platforem, nebo hanění produktů a nabídky konkurence, které byly mimo otázku, ho dovedla podle rozhodnutí admina tam, kam se nyní dostal.

Až se na poradnu přihlásí ještě pár kolegů, kteří sem určitě přispějou, už nebudete naštvaný, ale nas*aný.

Nejen já jsem zvědav, co se pak bude z Vaší strany dít.

 
Od: zakazanybena
Datum: 01.10.12 15:59
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

 
Od: zakazanybena
Datum: 01.10.12 16:40
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

 
Od: zakazanybena
Datum: 01.10.12 16:57
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

 
Od: hm®
Datum: 01.10.12 17:21
 
avatar

Teda já vám nějak nevím, ale uvedený důvod pro ban mi připadá, jako dost prkotina.

A docela bych si přečetl zakázané příspěvky od "zakaznybena". Vysvětluje tam nějak svou neústupnost?

 
Datum: 01.10.12 17:32
 
avatar
samozrejme, ze vysvetluje, po svem. ja se s nim nikdy nedohodnul, co je vlastne pravda. s ostatnimi vzdycky.
Od: hop®
Datum: 01.10.12 17:33
 
avatar

Admine, jen krátce:

- uvědomuji si, že jeho dovětky Android versus jiné systémy byly pravidelné a bylo jich až dost, ovšem nevím, jestli je to tak závažné porušení pravidel, aby musel být BANován.

- obcházením BANu porušil pravidla, to uznávám, ale za účelem své obrany a dalších rad uživatelům.

- Béňa byl jeden z rádců, který úroveň poradny zvyšoval, nikoli snižoval, a to i přes jeho opakované varování před Androidem atd.

- myslím, že je nespravedlivé, že se Béňa k tomuto BANU už nemůže ani vyjádřit, takhle mají rádcové pouze jednostranný pohled, Tvůj.

- s tímto konečným BANem nesouhlasím, i když vím, že mi to není nic platné, naštěstí mám na Béňu jiný kontakt pro případ, že bych měl opět nějaké problémy s výpočetní technikou nebo potřeboval něco zkonzultovat.

- vše co jsem napsal, jsou moje osobní názory, o kterých nehodlám polemizovat, není třeba mi je vyvracet...

 
Od: stribrnak*
Datum: 01.10.12 17:42
 

hm@ale to sem přece admin nemůže dát,odpovědi od přispěvatele zakazanybena,to je pod jeho úrověn,aby lidé viděli i názor někoho jiného než od něho

avatar
Upozornění od administrátora 01. 10. 2012 17:52:40
presne tak, ani se nepodelim o vsechna fakta, ani lzi, ktere mohu dokazat. takovy krutovladce jsem, tesi me. *palec*
 
Datum: 01.10.12 17:55
 
avatar

obcházením BANu porušil pravidla, to uznávám, ale za účelem své obrany a dalších rad uživatelům
Nechci se nikoho zastavat a ani naopak.
BAN je BAN a clovek musi sklopoit hlavu a dodrzet jasne pravidlo. To je tak vsude. Ono preci neni mozne aby byl nekdo banovan, obchazel tento zakaz a myslel si ze mu to projde. To si clovek muze zalozit vlastni diskuzni forum a tam pravidla podle sebe. Pisu to ze sve vlastni zkusenoti jednoho fora a uprimne neda se nic delat.
avatar
Upozornění od administrátora 01. 10. 2012 17:58:29
to je opravdu vazny duvod porusit BAN: dalších rad
uživatelům :(
 
Od: stribrnak*
Datum: 01.10.12 18:09
 

Já si osobně myslím,že větší průser je to co napsal Radlik

zde

 
Datum: 01.10.12 18:13
 
avatar

Jsem velmi háklivá na nespravedlnosti. Mám s nimi škaredé zkušenosti. Po narození mě rozhodnutí jednoho mocného téměř odloučilo od maminky až do dob dospívání, v prvním zaměstnání jsem až příliš často slýchala, že "my to víme nejlíp". Změnil se režim a v posledním zaměstnání to přišlo zase - "já rozhoduji, já".

Vždycky všude je a bude někdo, kdo stanovuje pravidla, zároveň vždycky je a bude někdo, komu jsou mantinely malé. Nečtu dotazy o telefonech a nevím, co je android. Přesto mi tohle celé moc a moc připomíná takové ty malé nespravedlnosti, jako že ten křížek na krku nebude, ty sukně nad kolena také ne. Neposlechneš, nedostuduješ.

Tahle poradna má být mimo jiné příjemné místo k setkávání. Jinak by se sem asi rádci nevraceli a neodpovídali... Nevím, kolik měl Bena dobrých odpovědí. Asi dost. Kdopak mu je asi hodnotil? Nejspíše ti, co se zde s ním rádi setkávali a naznali, že radí dobře.

Já jsem si myslela, že jsem zde v dobré společnosti. Lekla jsem se, když se zde o komsi hlasovalo. A možná i o Benovi, moc si jména nepamatuji. Teď jsem se trochu lekla zase. Nemožnost Beny se ospravedlnit mi vadí. A vyvolává ty asociase - viz výše. Stokrát vím, že je to adminova poradna a my jsme jen figurky a musíme poslouchat. Možná za tento názor dostanu přes prsty, ale to je mé riziko.

Mimochodem, první Benův text jsem četla, psal slušně a věcně.

 
Od: stribrnak*
Datum: 01.10.12 18:25
 
 
Datum: 01.10.12 19:30
 
avatar

Nesouhlasím s názorem, že zde je adminova poradna a my jsme jenom figurky, co musí poslouchat.

Ať jste, kde jste, všude platí nějaká pravidla, kdyby se nedodržovala, vypukla by anarchie. A pokud se pravidla opakovaně porušují, je to problém každého jedince, který musí počítat se snkcemi.

 
Datum: 01.10.12 18:39
 
avatar

Nechtěl jsem se vkládat do diskuze, ale už mi to přijde trochu moc.
Konečná rozhodnutí tu má Admin, ano vše mohu svést na něj, ale Obcházení BANu byla až poslední kapka, s Benou si tady dopisoval střídavě asi každý sys, jak okolo odpovědí tak nahlašování z jeho strany. U Beny je totiž hlavně jeden průser, co řekne to musí být pravda, pokud si dovolíte oponovat tak je oheň na střeše a už to není tak milá konverzace. Benu si dost idealizujete, ale každý ať si má názor jaký chce.
A teď mě třeba ukamenujte, ale prezentuji svuj názor

 
Od: reakce
Datum: 01.10.12 18:51
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

avatar
Upozornění od administrátora 01. 10. 2012 19:00:59
stale nechapes, co je ban
 
Datum: 01.10.12 18:48
 
avatar

Přiznám se, že jsem od jisté doby přeskakoval Benovy příspěvky, ve kterých se vyskytovala slova chrome nebo android (což jsem ale činil v zájmu svého zdraví, nemám zapotřebí se dobrovolně nasírat online :)), někdy to vypadalo, že má odpovědi uložené v texťáku a jen je sem copypastuje :)

No, škoda. Ty ostatní příspěvky byly docela fajn a rozumné, docela bych řek, že dřív (loni) jich bylo mnohem víc.. škoda.

 
Od: zabanovanybena
Datum: 01.10.12 19:21
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem @ z důvodu porušení pravidel poradny. ]

avatar
Upozornění od administrátora 01. 10. 2012 19:27:19
ano, vuci tobe despota urcite jsem
 
Od: zabanovanybena
Datum: 01.10.12 19:52
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

 
Od: stribrnak*
Datum: 01.10.12 20:17
 
 
Datum: 01.10.12 18:49
 
avatar

Bohužel, ač je to nemilé, pravidla se musí dodržovat. I já dostala omezení a beru ho jako oprávněné. Nelze někam přjít a říci "já jsem tay jeden z nejlepších, takže pro mne to neplatí". To by pak mohli dělat všichni.

Navíc, což je asi nejpodstatnější - známe jen pohled z jedné strany, krom admina a syslů nikdo neví, jak a co doopravdy bylo.

doplněno 01.10.12 19:20:

;)

 
Datum: 01.10.12 19:03
 
avatar
kdybych si nemyslel, ze uz je to velka spina, tak bych casti komunikace nakopiroval... v databazi stale jsou, ale jednak je to uz zbytecne a jednak je to zbytecne moc.
doplněno 01.10.12 19:05: a taky diky za vasi vstricnost, i kdyz jsme si vzdycky jen nenotovali :)
Od: nemec*
Datum: 01.10.12 21:00
 

miluju tyhle žabomyší války :) za týden měsíc po Benovi neštěkne ani pes.

jak už tu padlo - diskusní fora mají svoje pravidla, kdo je nehodlá respektovat, ať tam nechodí.

pokud to nechce pochopit dobrovolně, holt mu to musí vysvětlit administrátor nebo moderátor formou banu, že není na stránky zván.

kdo sežral šalamounovo *****, může si udělat svoji lepší svobodnější poradnu - kupodivu u toho nadávání na adminy a fungování čehokoliv většinou zůstává :)

 
Od: zabanovanybena
Datum: 01.10.12 21:25
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

 
Od: grab
Datum: 01.10.12 21:08
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

avatar
Upozornění od administrátora 01. 10. 2012 21:13:00
urazet benu neni cesta
 
Od: grab
Datum: 01.10.12 21:17
 

Já myslím, že pro něho to urážka rozhodně nebyla, spíš pochvala. Mockrát se tady takhle projevil při jiných tématech než PC.

avatar
Upozornění od sys hejkal 01. 10. 2012 21:29:01
Grab, nenašel jsem žádnou stopu o tvé minulosti na této poradně. Protože tvrdíš, že bena se takhle projevil v jiných tématech, zřejmě jsi tu déle.
Co takhle buď dát link na ty jeho projevy, nebo prozradit tvůj nick, kterému by se dalo věřit?!
 

 

Od: stribrnak*
Datum: 01.10.12 21:52
 

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

avatar
Upozornění od sys maverick 02. 10. 2012 00:23:40
Nepřeháníte to náhodou? Vyhrožovat fyzickým napadením?
 
Datum: 01.10.12 22:04
 
avatar
Stříbrnáku, prosím, nedělej mu mluvčího! Pokud si za svým hodnocením beny grab stojí, buď to dokáže, třeba tím konkrétním odkázáním na příspěvky, které by to, čím benu počastoval, potvrdily, nebo ať se prokáže svým nickem, který na této poradně má svoji hodnotu. Když to nedokáže, ať tu neplive svoje jedovaté sliny!
 
Od: ar*
Datum: 01.10.12 22:13
 

I když ze starších příspěvků mám pocit, že Bena je na opačné straně politického spektra. Pořád nějak nechápu jak s BANem pro Benu souvisí politická orientace. Že by zase "nějaký hon na čarodejnice" On bolševik může být i modrý, fialový, černý, oranžový atd atd.

Já mám spíše pocit, že by se tato "diskise" měla pomalu ukončit. Stejně to nikam nevede a začínají padat urážky.

 
Datum: 01.10.12 22:15
 
avatar

Ehm, jak vidim kam az tato diskuze dosahla, nebylo by lepsi ji uzavrit? Adminovo reseni je jeho rozhodnuti a nikdo mu nemuze diktovat co muze a co nemuze na svem serveru delat. Jestli je to spravne nebo neni, a jestli opravdu dojde admin k jinemu zaveru, je pouze uz na samotnem adminovi. Pokud je o sve pravde presvedcen, asi nema cenu na tohle dale diskutovat, nebo se tu strhne pomalu valka odpurcu a fandu jednoho z radcu. Respektive uz se asi stalo, coz by melo byt lito kazdemu radci. Osobne proti nazorum Beni nic moc nemam, ikdyz jsem posledni dobou jeho odpovedi na tema operacnich systemu v mobilech preskakoval. Ale takovych radcu, je tu vice.*zed*

 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.