Změna odkazů na YouTube na video

Od: Datum: 12.05.13 11:36 odpovědí: 15 změna: 14.05.13 17:53

Dobrý den, dnes jsem zaregistroval, že se v příspěvcích odkazy na YouTube již nezobrazují, ale jsou hned převedeny na video. Je to záměr (nebude to stránku zpomalovat=?) nebo je někde chyba? A snad jsem jen nepřehlédl nějaké oznámení o této změně. Děkuji za odpověď a zdravím!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.13 11:56

Chyba to není, ber to jako občasné zpestření poradny. Žádné zpomalení jsem rozhodně nezaznamenal. Admin se k tomu určitě vyjádří.

Datum: 12.05.13 12:56

No, chtěl jsem se kouknout, jak si to poradilo s mým nedávným příspěvkem, který takových odkazů na youtube obsahoval asi 8 (a jinak měl asi 20-25 řádků textu), každý z nich byl i pojmenovaný podle toho, co se z něj otevře.

Výsledek: https://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/24494-co-delat-na-internetu.html#16

doplněno 12.05.13 12:59:

Vypadá to, že to našlo slovo "youtube" a sežralo všechen text dopředu k prvnímu (který ale nevedl na youtube, ale na tumblr) a dozadu až k poslednímu (ten už taky nebyl na youtube)

doplněno 12.05.13 13:02:

Určitě :) Mě právě zajímalo, jestli to ten příspěvek skutečně natáhne těmi všemi videy a jestli tam nějak zůstanou texty pojmenovaných odkazů. Koukám, že to je i na mobilní verzi, nevím, jestli by to současná zařízení v tom počtu zvládla bez problému?

Datum: 12.05.13 12:59
Vsimnul jsem si toho včera, to se nějak vyřeší. Dej mi čas
Datum: 12.05.13 13:05

No, podívej se třeba tady. Každý měl v příspěvku minimálně 2-3 odkazy... Já jich tam měla tak 8... *smich*

Datum: 13.05.13 19:07

opraveno, nádhera, co? *smich*

Od: hop®
Datum: 12.05.13 13:17

No to je fakt "super vylepšení"! *bzum**cert*

Když jsem někdy na pomalejším netu tak abych si vzal dovolenou než se stránka načte a ještě mi to užere FUP. S touto úpravou NESOUHLASÍM, snad každý umí kliknout na odkaz, ne? *hej*

Admine, pokud tuto úpravu chceš ponechat, dej, prosím, ke každému konkrétnímu dotazu upozornění, že je tam video, abych se nesnažil ho otvírat, dík!

Datum: 12.05.13 16:48
Copak se to video automaticky stahuje? Natáhne se jen obrázek... To je snad únosné. *bzum*
Datum: 12.05.13 18:14

Náhledový obrázek je v pořádku, ten má nějakých 25kB, ale vložený iframe + html5 player je asi 50kB a css+js, které se načítají teda jen jednou do cache, mají kolem 700kB. Navíc na každé vložené video bude připadat asi 9 samostatných requestů + flash objekt.

Jako mně je to jedno, já je tu klidně můžu mít, ale na starém pc nějaké téma s tunou videí asi nebude ideální :)

doplněno 12.05.13 18:21:

On by se mohl nakonec načítat skutečně jen obrázek, na ytimg.com jejich adresy odpovídají adresám videí. Až při nakliknutí nahradit obrázek vložením videa, v api mají i celé nastavení přehrávače, spuštění atd. No, to já jen tak, že by to taky šlo :)

doplněno 13.05.13 17:27:

Když jsem na pomalejším pc s jednojádro celeronem, intel desktop graphics, vistama a IE9, vkládání všech těch přehrávačů chvilku trvá, a ano, celostránkové flashové reklamy (auta a podobně) to prakticky zastaví :)

Upozornění od administrátora 13. 05. 2013 07:51:54
ten javascript by také šel, ale jsou zase další objekty. Kouzlo spočívá v tom, že pokud někdo narazí na jedno z těchto videí kdekoliv na internetu, přehrávač se nacachuje a na dalších stránkách nemá důvod se znovu stahovat. S nadhledem lze tedy říci, že jde opravdu jen o ten jeden obrázek. Co se týká náročnosti vs starý PC, tak tu zkušenost úplně nemám - jestli neaktivovaný přehrávač žere výkon, ale úplně stačí flashová reklama na idnes a PC umírá. Oni můžou a já ne? *smich*
Datum: 13.05.13 19:02

teď jsem to předělal. Funguje text mezi videi youtube a nevkládají se jako IFRAME, ale jako OBJECT. Podle Firefoxu se nestahuje nic kromě náhledových obrázků... zkus kouknout :)

Zatím to odfiltruje všechny odkazy z příspěvku.

doplněno 13.05.13 19:04:

neodfiltruje... já to nakonec ještě vlastně změnil *smich*

Datum: 13.05.13 19:30

Jůů to je nádhera *hej*

Datum: 12.05.13 18:57

Zkoušel jsem to a zrovna v té době jsem měl tak pomalé připojení, že to únosné fakt nebylo, po půlminutě čekání jsem záložku zavřel, někdy jsou problém i obrázky na horní hranici datového limitu, proto jsem velmi uvítal detail obrázku při kliknutí na obrázek! Net po drátu mám doma něco přes měsíc (jistě víš podle IPky), ale stejně většinou cestuju a ty mobilní internety fakt prostě nestíhaj...

A odpusť si, prosím, to bzum, myslím to vážně...

doplněno 13.05.13 19:18:

...zkoušl jsem to teď znova, myslím, že by ten obrázek šel minimalizovat, co se týká velikosti dat...

Datum: 14.05.13 01:35

Tak ještě jednou a pomalu.

Visím teď nouzově na hodně pomalém připojení a schválně jsem si zapnul stopky a najel na toto vlákno. Načtení vlákna i s těmi "jen" obrázky trvalo 3 minuty a 48 vteřin. Už víš, co chci říct? Nemáme všichni vždy a všude superrychlé počítače a superrychlé připojení. A skoro 4 minuty na načtení zbytečných obrázků pro mne únosné není.

Už se chápeme?

Datum: 14.05.13 07:48

No, my máme 4 mb/s a než se to načtlo, tak jsem to zavřela, páč už mě nebavilo čekat :D. Navíc je to děsně velké - kdyby se aspoň ta okna zmenšila. 10 zobrazených videí je ok, ale 2 obrázky člověk přidat nemůže... to je nesmysl. (partdon za tak otevřenou odpověď ;) )

Od: ben®
Datum: 14.05.13 12:33

Dobrý den, také jsem se chtěl včera podívat na ty písničky a bylo zle a nedobro. Načítání stránky se zastavilo, Firefox zatuhnul, potom už i grafika a začal se "lepit" kurzor. Měl jsem co dělat, abych se z toho dostal bez restartu PC. Tolik jen poznatek. Zdravím!

doplněno 14.05.13 12:40:

Jinak, připojení mám 8 Mbps (reálně 6,5 Mbps), ale v tom asi problém není. U mne to bude slabší sdílená grafické karta. Takovou může mít v PC pro internet asi dost lidí.

Datum: 14.05.13 17:53

Ten extrémní případ, který nahoře dávala Kolikokoli, tj 55 videí, na 30mbit a se 4x 3.6GHz cpu:

288 requestů, 17.25MB staženo, 26 vteřin zpracování stránky, 723MB prohlížeč v ram

Opětovné načtení jediný rozdíl - staženo pouze 454kB, jinak stejný výsledek.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.