Utrpení zvířat

Od: Datum: 08.05.13 07:19 odpovědí: 13 změna: 23.05.13 16:35

Sedím a 10 minut se nemůžu vzpamatovat. Tlak mě vyskočil, mám reagovat, nebo ne, napíše to někdo jiný? Máte také někdo takový špatný pocit? Nechci, aby to byla odpověď, ale samostatná otázka - úvaha. Co s takovými množiteli? Ne, ne, ne! Někteří lidé jsou velmi nebezpeční! Sobě, ale i svému okolí a zvířatům, které si pořídili. Kolik utrpení vidíme jenom přes televizní obrazovky. A tady se dočtu, že osoba si chce pořídit svého PRVNÍHO psa /německý ovčák/ za účelem MNOŽENÍ! Jediné, co ho zajímá, jakými trpí nemocemi. Tento pes přece patří do rukou zkušeného chovatele, který s ním bude denně pracovat, pes musí mít zkoušky. Nebo je to jinak? Možná se pletu, ale tak je otázka položená, nemohu jinak.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.13 07:35

Pohasnko, nepřečetla jsem si celou vaši otázku, jen prví větu. Naučila jsem se vyhýbat se takovým zprávám, informacím, obrázkům a videum. ke své hanbě musím přiznat, že nedokážu s tím vůbec nic udělat. Nespím, brečím, cítím obrovské pobouření, hnus, soucit a nad tím vším kraluje pocit bezmoci. *stop*Naučila jsem se mít u ruky ovladač a u prvních slov, která uvádějí další reportáž o zvířatech, přepínám. Jsem dost rychlá, ale občas koukám na reportáž např. o milující feně, která se ujala tygřat. Najednou mi dojde, na co se to dívám. Uštvaný, bolestný pohled fenky, na první pohled nádherný obojek. Když okouzlení odezní, uvědomím si, že ten nádherný obojek je podložený červeným hadrem a vzadu vykukuje řetěz *blee**plac*My, lidé, dovedeme být strašlivými parchanty!

Jestli se dozvíte o nějaké akci, kde bych mohla pomoci, nejen svým soucitem, písněte, přidám se moc ráda.

Datum: 23.05.13 16:35

Já mám moc dobrou zkušenost s touto organizací http://svobodazvirat.cz můžete ze zapojit.*srdce*

Od: jasa*
Datum: 08.05.13 07:54

Pohanko,přečetla jsem si ten dotaz ohledně německého ovčáka.Já jsem z toho pouze pochopila,že paní si chce pořídit tohoto pejska pro sebe,o množení tam nepíše,pouze že by chtěla štěňata a na tom nevidím nic závažnýho,ani jsem z toho nepochopila,že by ho chtěla na množení.Spíš ji zajímá ,čím tato rasa trpí atd.od lidí,kteří je chovají.

Od: paw®
Datum: 08.05.13 08:40
Za chvili si tez jedu pro psa. A ano zajimaji me rentgeny a geneticka vybava rodicu (drzeni tela,zuby...). Cela.genetika byva vetsinou shrnuta pod ruznymi z vystav? Ikdyby nemela fenka nikdy stenata, tak kdyz za ni dam takove penize, tak chci kvalitni vec. Pes je pro me kamarad a ochrance meho majetku. A mit psa sice kamaradskeho ale nehlidajiciho je pro me naprd.
Mimchodem, jste precitlvely. Pokud cerpate hlavne z televize. Da se k toku jenom citovat cesky velikan " muzete s tim nesouhlasit, muzete proti tomu protestovat. Ale to je vse co s tim nadelate"
Od: pt®
Datum: 08.05.13 10:48

"pohanko", mám to také tak, vůbec nemůžu slyšet, natož vidě nějaké zprávy o utrpení zvířat.*plac* Útulky jsou přeplněné prosících zvířat o vlastní domov. A pokud někdo říká, že je to přecitlivělost, tak houbelec, je to soucit s živým tvorem. - pt

Datum: 08.05.13 12:17
Vse se musi delat s rozumem. Myslim si, ze psi v utulku meli byt max rok a kdyz se nenajde novy majitel, tak utratit. Ale je to OT a muj nazor.
Datum: 08.05.13 12:31

Jo, děcka by se taky měla po roce v děcáku utratit. A ty nemocný a "nevyhovující" hned po nástupu, že? Opravdu žasnu...

Datum: 08.05.13 17:40
Decka asi ne, ale uz tu jednou podobna teorie byla a dnes slavime vyroci konce zavadeni teorie do praxe.
Napsal sem svuj nazor. Ja prozmenu zasnu kdyz nekdo ma 15 psu a nedokazese se o ne adekvatne postarat. Pak si vyberte co je lepsi.
Datum: 08.05.13 12:02

Pokud is pořizuji psa, kamaráda, chci, aby byl zdravý, žil dlouho a tudíž chci znát jeho anamnézu včetně možných nemocí a vad. Na tom přece není nic divného. Add 2 - spousta lidí má jako prvního psa vlčáka, takže o těch "zkušených chovatelích" je to dobrá iluze. V tom případě by každý pes, snad kromě labradora, patřil jen zkušeným, protože každý pes má jinačí povahu, k něčemu byl určený a je s ním práce. A add 3 - nevím, kde jste zjistila, že je paní množitelka a psa chce jen na štěňata. Já se dočetla pouze to, že by paní ráda štěňata, což je také docela "normální" přemýšlení, když si člověk pořizuje psa - jednou třeba budou štěňátka, tím pádem chci opět zdravého psa.

A jaké zkoušky máte na mysli? Ani jeden z vlčáků, co znám, žádné "zkoušky" nemají, minimálně polovina již měla štěňata a jsou to krásní a spkojení psi. Nenechte se zmást bulvárními relacemi TV Nova.

doplněno 08.05.13 12:06:

A možná jsem pokrytec, vím, že jsou útulky plné psů, ale osobně bych ho zřejmě nechtěla. U psa, který by u mě vyrůstal od malička, je daleko větší šance na jakous takous výchovu, ovlivnění povahy apod. U útulkáče bohužel nikdy nevím, co se mu předtím stalo a jak bude reagovat třeba na děti, auto, pohlazení, cokoli. Také nutno dodat, že bych hctěla většího psa, ne třeba nějakého bišona, takže rozdíl v případných následcích "rupnutí v bedně" je dosti velký.

Co je ale fakt hnus, tak je týrání koní, o kterém včera psaly noviny, a kupodivu i TV Nova a fenka, co porodila kdesi v lese. To je hnus. Ne, že si někdo chce pořídit psa a mít štěňátka.

Datum: 08.05.13 12:26

Taky žasnu, jak z normálního dotazu o pořízení psa vymyslet problém, který tam není a pak ho emotivně řešit.

Datum: 08.05.13 15:08

Vycházím z dotazu. Ale není to pro mě normální dotaz. Prostě mám z něj takový pocit. Když budu pořizovat prvního psa, tak budu chtít vědět, jak ho vybrat, od jakého chovatele, s průkazem nebo bez, jak ho a čím krmit, kde ho ubytuji, jakou péči potřebuje, kolik bude stát veterina, očkování, kolik času denně se mu věnovat, jak ho cvičit, kolikrát na cvičák, aby zvládal základní povely. Pak se zde objevují dotazy typu - pes neposlouchá, pes utíká apod. Tyto otázky mě jen tak namátkou napadly. Německý ovčák je pracovní pes a musí pracovat. Pes bez výcviku této rasy je jako nezajištěná zbraň. Možná, že už jsou budoucím majitelem vyřešeny a proto se na ně neptá.

Datum: 08.05.13 19:52

Tak já nevím. Takovýhle příspěvek, ve kterém odpovídáte na něco, co nespecifikujete a tudíž nikdo neví, o čem je řeč, je,mírně řečeno, mimo mísu.. A pokud je to reakce na https://www.poradte.cz/zvirata/5058-nemecky-ovcak.html, pak je to řekněme poněkud neuvážená reakce, a to mluvím v eufemismech.

doplněno 08.05.13 20:00:

Poradím se se sysly, zda je to vhodný příspěvek.

Od: danecekdan*
Datum: 08.05.13 23:28

Pravdou je, že se poslední dobou rojí spousta pseudochovatelů - zlatokopů, kterým jde jen o cenu psa, resp.štěňat, než o jeho povahu, vlastnosti, požadavky - o jeho život. Sám mám poměrně drahého psa a není měsíc, aniž by mě někdo neoslovil se zájmem o připuštění. Když se páníčka/čky zeptám, zda mají fenku zbonitovanou a zda je vyšetřená na DM, koukají na mě jako bulíci, co to znamená.

Ale u tazatelky, kterou zmiňujete, bych zase takový problém neviděl. Každý má jednou svého prvního psa a učený z nebe nikdy nespadne. Naopak u ní oceňuji zájem o plemeno ještě před koupí psa a jako o budoucí chovatelku bych se o ní nebál.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.