Německy ovčak

Od: Datum: 07.05.13 22:43 odpovědí: 10 změna: 09.05.13 22:38

Předem všechny zdravím

Chtěla bych si koupit Německýho ovčáka - fenu. Bude to můj první pes. Ráda bych se zeptala kdo má stímhle plemenem dobré zkušenosti, jak sou moc náchylné na nemoci. Vím že trpí hodně na klouby. Ale hlavně jak moc trpí na záněty, rakovinu atd...Ráda bych chtěla štěňata, takže kastraci nechci. (Pokud bude v pořádku) ,ale například po jake době nebo v jakém věku sou na tyhle nemoci hodně náchylní. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.13 23:18

My jsme měli německého ovčáka asi 10 let, byl to pes bez PP a za celou dobu života mu nic nebylo a to byl celý rok venku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nevisnerad*
Datum: 08.05.13 13:34

NO je výborné plemeno. Krom těch kloubů bych řekla, že na nic jinýho až tak moc netrpí. Ty klouby se můžou objevit už v mládí - pokud ho budete jako štěně moc přetěžovat. Jinak pokud si najdete slušného chovatele, se vším vám poradí. Řekne Vám co a jak, aby se měl pejsek fajn a vzhledem k tomu, že se bavím o psu s PP tak je tam ta možnost nemoci o dost menší, protože rodiče Vašeho štěněte, jejich rodiče a rodiče rodičů museli mít čisté klouby... Ale jak říkám, dobrý chovatel Vám řekne co a jak :)
Pokud štěňata, doufám, že psa s PP a uchovněného? Nerada vidím, když se množí psi bez PP, kterých je všude plno a mnozí z nich končí v útulku, které jsou nacpané k prasknutí ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.13 17:23
avatar

Naprosto přesně. Jen dodám, že do chovu jsou připouštěni i psi s dyspazií a to až stupeň 2. Hledejte štěně po rodičích s výsledkem DKK a DLK 0/0 popřípadě bude uvedeno A/A.

Přeji šťastnou ruku, nevím co se psem chcete dělat, jestli výcvik, tak hledejte chovku, která nehledí jen na exteriér ale hlavně na pracovní upotřebitelnost. U ovčáků je to opravdu rozdíl.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pavla*
Datum: 08.05.13 20:28

Moc děkuji za odpověd urcite si nehcma poradit. Chci vedet vsechno a hlavne vedet do ceho pudu. Nechci nic zanedbat. Prave u toho jestli s PP nebo bez se dost zastavuju , nevim vcem je presne rozdil :/

Od: nevisnerad*
Datum: 09.05.13 01:08

Rozdílů je spousta a docela zásadních...
V poslední době se objevil problém tzv. množitelů .. Tedy lidí, kteří stříllí štěnata jak je napadne, nehledě na příbuznost, genetické vady, chování jedinců. Je jim to fuk, jde jim hlavně o to si namastit kapsu. No pokud opomineme tenhle "extrém" jde hlavně o to, že pokud máš psa bez PP, nemůžeš prokázat jeho původ. Ty vlastně nevíš, jestli náhodou prapraděda tvého štěněte není nějaký kříženec, který postupem času "vymizel" ze vzhledu.. Netušíš jestli byli rodče zdraví a mnohdy si nemůžeš být jistá ani tím, zda rodiče, kteří podle chovatelů tvého štěněte jsou jeho rodiče, jsou jimi dooprady. Kdo ti dá tu jistotu? NIKDO...! A pokud nemáš jistotu původu, máš jistotu toho, že předci byli zdraví? Bohužel taky ne a pokud přemýšlíš nad štěňaty pak máme jasno :)
Papíry opravdu nejsou snobárna jak si někteří "omezení" jedinci stále myslí... Napsala bych, že mít psa s PP, neznamená že musíš chodit na výstavy, ano neznamená, ale chceš chovat, tudíž je výstava povinná spolu se spoustou dalších záležitostí k zvládnutí bonitace.
Navíc on pes s PP, teda v případě NO to není až tak drahá záležitost. Dá se sehnat i za 6 000 Kč...
Jinak jak píše borax, pozor na to DKK a DLK... Bohužel se pouští i s 2 a tak je lepší sehnat chovku kde tohle hloupé "povolení" nevyužívají a do chovu pouští jen psy s čistým RTG.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.13 11:15
avatar

Pěkný den, u popisu psů s PP nemohu souhlasím se vším, krom jednoho - a to je zdraví. Snad vyjma dvou tří známých mají všichni kamarádi psa bez PP, leckdy křížence, a dožívají se vysokého věku bez nemocí (jen u berňáka je problém s klouby). Často se setkávám s názorem, že psi s PP jsou přešlechtění a degenerovaní, což, vzhledem k omezenému počtu jedinců k množení, není zase tak nelogické. A voříšci jsou ti nejzdravější psíci;)

doplněno 09.05.13 16:10:

Sebod - ano, "jedinečný originál" to přesně vystihuje...*smich*. Jak jsem zde už několikrát uváděla, přítel má křížence vlčáka a boxera, stavba těla a osvalení po boxerovi, pohled a hlídací povaha po vlčákovi:) Nádherný kříženec, zdravý a přítulný (jeden z kamarádů chovatelů mi kdysi vysvětloval, že při prvním křížení si štěně "vybere" ty nejlepší geny z obou plemen, tak tady to asi vyšlo:)).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.05.13 12:31

martino. A ještě Tě doplním. Co voříšek - to jedinečný ORIGINÁL *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nevisnerad*
Datum: 09.05.13 20:01

Taky nemám psa s PP, mám dvě kříženky, jedna dokonce kříženka NO, ale v životě bych si křížence nekoupila! Podporovat zbytečné množení kříženců je hloupost a podoporovat množení psů bez PP? Taky nic dobrého ...
Pokud se budeme bavit o přešlechtění souhlasila bych s tím ve spojení s mopsem a podobnými plemeny. NO mi extrémně přešlechtěný nepříjde. Omezený počet jedinců? Zdá se mi, že jich je dost a pokud chovateli nestačí výběr z Čech, může zajet do zahraničí. Tam si 100% vybere. Příjde mi hloupost odsuzovat chov s PP. Všude jsou svi*ě to ano, ale pokud si najdete dobrého chovatele, bude spokojenost na obou stranách...
Křížence ano, ale z útulku. Rozhodně nekupovat a pokud přemýšlím nad štěňaty tak je snad jasný, že si nevezmu útulkáče a ke všemu křížence.
Tímhle tempem dopadneme jako v Americe a to bych řekla, že opravdu nikdo nechce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.13 20:25
avatar

"podoporovat množení psů bez PP? Taky nic dobrého ...

Proč? Protože pes nemá papír a tím pádem nemá cenu? Zrovna ten kříženec, co je na fotce, je velmi inteligentní, milující svoji rodinu, dobrý obranář. V žádném případě neodsuzuji chov s PP, ale hodně lidí odsuzuje křížence a "bezpapíráky". Co na tom, že voříšci dovedou být nejvěrnější mazlíci... pokud nechci chovat a chci jen mazlíka, upřímně nevidím moc důvodů mít psa s PP. A zrovna vlčák, i bez papírů, je žádaný pes, takže z toho bych strach neměla.

doplněno 10.05.13 13:28:

Máte pravdu, že spousta majitelů množí jen pro prachy, ale kde není poptávka, není ani nabídka. Pár mých známých mají dostalo štěňata zadarmo od nějakého kamaráda, který zrovna neuhlídal fenku, to je pak ok. Ale množit a množit, to je hnus, souhlasím. Nejsem si však jistá, zda je to zrovna tento případ - paní psala jen tolik, že chce štěňata, což je celkem normální, jak už jsem psala v jiné diskuzi... ne, že bude zběsile množit, co to dá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nevisnerad*
Datum: 09.05.13 22:38

Psala jsem, že i já mám křížence a ne psa bez PP. Nechápu kde jste teda vzala, že pes bez PP nemá cenu. Pro jeho majitele samozřejmě cenu má a to mnohem větší, než cenama ověnšený papírák...
Bezpapíráky neodsuzuju, odsuzuju lidi, který je množí. Víte ty útulky nejsou přeplněný jen tak a málo kdy se tam najde pes s PP, protože u těchto psů je povinnost jejich označení, tudíž je majitel dohledatelný. Kdežto pes bez PP je v podstatě "inkognito" a nikdo o něm nic neví ... Jde hlavně o to, že se jednou nechci dožít toho, jak se budou psi legálně usmrcovat jen proto, že někdo před pár lety jen množil, množil a množil ... Vy to tak snad chcete? Řekla bych, že asi taky ne, ale bohužel k tomu to tady směřuje ...
A proto mi příjde fajn, aby se to zarazilo už od začátku a ne se to podporovalo. Navíc jak jsem psala NO s PP není zas tak velká imvestice, aby s tím byl takový problém...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.