Bezpečné vyzvednutí výhry

Od: Datum: 07.11.13 18:33 odpovědí: 21 změna: 09.11.13 18:28
avatar

Ne, že by se mě to týkalo, takové štěstí (?) já nemívám, ale co kdyby náhodou?... Nedávno kdosi vyhrál v loterii 400 miliónů korun. Když pominu, že by mě asi v tu chvíli klepla pepina (a mohlo by mi tak být všechno jedno), jak se dá taková výhra převzít? Samozřejmě, byla by mi postupně převedena na účet, ale o tom nepíšu. Spíš by mě zajímalo, jak se dá taková událost utajit? I kdybych měl tu nejpevnější vůli a nepřiznal to ani rodině, jak zabráním tomu, aby se o tom nedozvěděl někdo nepovolaný? Nevěřím, že je naše bankovnictví a ona loterijní společnost tak chráněná, aby se informace takového formátu nedostala do nepovolaných rukou. Když Vás dneska klidně někdo zabije na ulici kvůli 2000 Kč v peněžence, co tomu zabrání při takové částce? Jak se vyhnout vyděračským dopisům, že například když nedám milion, už neuvidím vnučku? Přiznám se, že bych se o takovou výhru bál přihlásit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.13 19:05

Dneska lidi takové částky nosijou v krabicích od vína či bot a taky se nebojí:))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 19:16
avatar

No, kdyby mi to dali anonymě v hotovosti v krabici od vína (v tomhle případě spíš v sudu :D ), možná bych se bál míň.

Datum: 07.11.13 19:18
avatar

Sazka vyplácí max 350 000 v hotovosti, zbytek převádí na účet. Co se týká eventuálního utajení, nejslabším článkem je stejně samotný výherce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 19:42
avatar
Převést na různé účty a na rok zmizet do ciziny. Normální člověk se z toho nezblazdni.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 07.11.13 20:01

Taky bych to asi dala na různé účty, a myslím, že z té banky se to tak snadno snad nedostane..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 20:13
avatar

Sice sázím tak 3x do roka ale nedávno jsem ve snu vyhrála 268 milionů, věřte mi, já už je mám i rozdělené. Pro úplnost dodávám, že mi ten sen nedal spát a vsadila jsem, vyhrála 95,-kč, přidala jsem 300,-Kč a dostala je vnučka na vestu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 22:41

Drahá Liduš to je krásné. Ten mini příběh s vestou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.13 07:36
avatar

S manželem jsme se shodli, že bychom to ani nechtěli. Peníze jsou sice potřeba, ale tohle je už částka, která pro normální lidi je přemrštěná. Chtěla bych tak 5 miliónů. Po jednom bych dala našim dvěma dětem, za zbytek novou střechu, nová okna, dveře, zateplit dům /máme ho 40 let a okna jsou dřevěná a velice špatná/, no a pak bychom se podívali někam po světě. O nové auto nestojím. V létě jsme prodali nějaké pozemky a na autíčko to dalo. A neměnila bych.

Jeden z rádců tady mi poslal nádherné snímky ze své dovolené na Maledivách. A takových míst by se našlo, jejej!

Tato částka je podle mě opravdu na Chocholouška. A pro jediného člověka je nespotřebovatelná, i kdyby měl širší a náročné příbuzenstvo a několik milenek k tomu. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 08.11.13 10:43

Ono to lze investovat, rozdat příbuzným, známým. Jako největší průšvih vidím co to udělá s lidmi v okolí, lidská závist nezná mezí a i v příbuzenstvu by to dělalo problém, třeba proč jen tolik? Proč mi nedal víc? Proč dal i tamtomu, mohl to dát radši mě...

Já jsem kolikrát přemýšlel jak bych s tím naložil Vzal bych si svůj průměrný roční plat, vynásobil jej tak 1,5x a spočítal bych si kolik mi to dělá tak do 75let věku, to bych si dal stranou. Další bych zainvestoval do zvelebení bydlení. Podal bych výpověď a zbytek bych rozdal. Mnoho vás určitě namítne, že pokud by se mi to stalo začnu úplně jinak přemýšlet, ale já myslím, že ne - a to z jednoduchých důvodů, nikdy jsem nebyl hamižný, nikdy jsem nikomu nezáviděl (důležitý předpoklad, závistivý člověk nepřipustí aby druhý měl taky) a pokud mám možnost rád dělám radost druhým i teď i kdyby to mělo být z posledního

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.13 14:34
avatar

Nejde o to, co si s těmi penězi počít, to je zase jiná otázka. Já jen přemýšlel, jak to zařídit, aby se peníze přemístily z konta loterie na konto moje, aniž by si toho všimla nějaká mafie, či šikovný vyděrač. Anonymní konta už neexistují, takže stačí zjistit, na čí účet je výhra odesílána. Nevěřím, že na to kdosi kdesi nemá patřičně dlouhé prsty a že existuje 100% neúplatný úředník.

Od: bmbx®
Datum: 08.11.13 14:45

magdon:

všimni jsi jak to probíhá nyní, přestože loterijní společnost Sazka má na to velice přísná pravidla co se týká utajení, tak se za senzací honí média, v TV denně informují kam výhra asi směřuje, ty hyeny to prostě nakonec profláknou a ten výherce bude hodně velký chudák :(

doplněno 08.11.13 14:48:

Takže mafiáni, či úředníci mohou být v klidu, novináři to za ně vyčmuchají...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 08.11.13 14:36

Vy byste to nepřiznal ani rodině? To já už mám vymyšlené, že bych minimálně rodičům a sestře pořídila nějaké pěkné bydlení, i tchýni bych zaplatila rekonstrukci domku. Naopak tchánovi, tomu lakotovi, co prodává vlastní invalidní matce domácí vajíčka a ona mu z nich ještě vaří večeři, tomu bych nedala nic a nechala ho se užrat závistí. No a pak bych se ségrou scestovala celý svět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.13 14:46
avatar

No nevím, jestli bych to dokázal, ale utajení i před rodinou je podmínka, že se na Vás nesesypou i "příbuzní" a "kamarádi", o kterých ani nevíte, že je máte. Takže přiznat je to, že jsem vyhrál "nějakou slušnou částku" (aby se vysvětlilo změněné chování). Rozhodně nepřiznat kolik.

Já vím, ono se to mluví, "co bych - kdybych". Ale když pak k něčemu takovému fakt dojde, je všechno jinak *smich* .

Od: tymrazor
Datum: 08.11.13 15:46

kdysi se nosil velký obnos peněz i miliony v igelitové tašce. Protože by nikdo nepředpokládal že maník nese milióny v igelitce,že? :) Takhle se proslavila tato metoda v době olejové aféry v 90.let

Protože čekáš že půjde maník s kufříkem který si připne k ruce a budou ho doprovázet dvě gorily. Nikdo nepředpokládá že peníze poneseš v igelitce či krabici od bot či vína...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.13 15:51
avatar

Nějak jsem vaši otázku přehlédla a založila podobnou. :D

doplněno 08.11.13 15:51:

https://www.poradte.cz/volna-…5552-vic-nez-hodne-penez.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.13 16:57
avatar

Ty otázky jsou opravdu jen podobné. Já se neptal, co s penězma, ale jak je dostat domů. :D

doplněno 09.11.13 08:42:

Babkazov - jo, to je přesně to, o čem mluvím.

Datum: 09.11.13 07:54
avatar

Četla jsem vysvětlení Sazky, že asi 300 000 dávají skoro ihned v hotovosti a ten zbytek po nějaké době převádějí na nahlášené konto. To by šlo! To bereme, že? :D Když mi zedníci, ale to už je nějaká doba, dělali koupelnu, tak vyprávěli, že si jejich kolega jel s dcerou do Prahy pro výhru. Před odjezdem se šla mladá vyčurat a on čekal kousek od dveří wecka. Přišel k němu chlap, natlačil ho pistolí na stěnu a řekl mu, že jestli mu ihned nepředá šek s výhrou, holku už neuvidí. Strašný okamžik! Jasně že dal. Chlap odešel a dívka vyšla během několika vteřit ze dveří. Že se nic nestalo, na záchodě byla jen hajzlbaba. Zedníci se shodli na tom, že lupiči dal echo někdo z toho místa, kde výherce šek vyzvedával. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.11.13 09:44
avatar

To se mi nějak nezdá. Co je to šek s výhrou? Výherce vyšší částky obdrží někde na pokladně hotovost a zbytek dostane na účet. Co mu tedy pachatel sebral?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 10:02
avatar

No pravděpodobně tyket, sázenku. Prostě ten doklad o tom že vyhrál. Co Vám na tom není jasného?

Datum: 09.11.13 10:59
avatar

Jak lupič poznal, že ten člověk, který vchází s dcerou do budovy Sazky je výherce? A on také věděl, v kterou dobu si půjde vyřídit převzetí výhry?

doplněno 09.11.13 11:22:

A co by pachatel s uloupeným tiketem dělal? Šel by si pro výhru, když musel předpokládat, že o přepadení ví policie? Celé je to nepravděpodobné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 18:28
avatar

Bruno, píšu, že už je to před nějakou dobou. Nějakých 10 let?! A chlapi měli pravdu v tom, že pachatel musel dostat echo. Že ho někdo na ostraváka se šekem upozornil. Je také možné, že to byla pouhá lidová tvořivost. Něco jako dnešní hoax. *plac* Nikde nepíšu, že je to pravda pravdoucí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.