1x

Kdy zdravit?

Od: Datum: 21.06.13 17:36 odpovědí: 17 změna: 27.06.13 11:53

ahoj, zajimalo by me, jak to mate se zdravenim? Respektive, kdy si myslite, ze je dobre pozdravit a kdy ne? Zdravite treba lidi z vaseho mesta, pokud bydlite v nejakem mensim, i kdyz je neznate? Nebo v autobuse, kdyz si chcete prisednout? Zdravite pri nakupovani, ridice v autobusu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.13 17:43

Cizí lidi, co znám jen od vidění, zdravím podle situace - třeba jen pokývnutím hlavy. Když si chci přisednout, zdravím. Prodavačům apod. na pozdrav odpovídám (zákazníka mají zdravit oni jako první).

Datum: 21.06.13 17:56

To sice ano, ale když přijdu k novinovému stánku, tak je slušnost pozdravit první a vyslovit své přání. Ale záleží na situaci. Osobně nejsu buran, který by někde přilezl a čekal, až ho pozdraví.

Od: hop®
Datum: 21.06.13 21:46

U novinového stánku zdravím převážně jako první, abych upoutal pozornost prodávajícího... *smich*

Datum: 21.06.13 21:43

Já v obchodě zdravím hned při vstupu. Beru to tak, že první zdraví příchozí ...

Ostatní mám podobně.

Od: axus®
Datum: 21.06.13 19:24

Jasny. Hned jak vlezu do nakupaku, tak hned za (vetsinou otocnyma) dverma zahalasim pozdrav na celou prodejnu.

Datum: 27.06.13 10:03

Dobrý den,*smich*při představě že vcházíte například do Globusu nebo Tesca a hned za dveřma(otočnýma) zařvete na celý obchod DOBRÝ DEN se musím smát, tím to prosím neberte zle, ale aby vás ochranka nevyvedla ven, nebo nedala dýchnout, zda jste nepožil*smich*

Tím samozřejmě nejsem proti pozdravení, jak se zde píše "i kráva když vleze do chléva, zabučí" je asi na posouzení každého.

Hezký den, P.

Datum: 27.06.13 10:31

To by ses divila, kolik lidí a hlavně mladých pozdraví, když vchází u nás do Kauflandu. Je pravda, že víc zdraví až večer když už tam není takový frmol, ale i tak. Nejlepší je, když přijde nějaký zákazník na informace a čumí na infančku jako tele na vrata :D

Datum: 27.06.13 11:25

Já vím a sama považuji pozdravení,poděkování a kouzelné slůvko prosím, jako základ slušnosti.Kdysi jsem pracovala v Globusu na reklamacích, vím, jak se lidi umí chovat, mnohdy zvířátko by se zachovalo lépe a o slovním projevu, nejen pozdravu ani raději nemluvit.

Datum: 21.06.13 20:41

Zastávám teorii, kterou mne učili už jako maýho kluka - "I kráva, když vleze do chlíva, tak zabučí".
Takže když někam vlezu (obchod, autobus,...) tak pozdravím. Když odcházím, řeknu na shledanou. Hdyž někoho, koho třeba i jen od vidění znám, potkám, tak pozdravím. Někdy se mi i stane, že někoho potkám už ten den potřetí a opět pozdravím...Ale huba mi klůli tomu ještě neupadla.
Ale mám z toho jeden zajímavý postřeh - docela mi to otvírá dveře i tam, kde jsou někdy i trošku protivný (úřady a pod).

Od: hop®
Datum: 21.06.13 21:02

V Praze to funguje trošku jinak...

Pozdrav při nástupu do MHD by asi vypadal trošku divně, lidé většinou přemýšlejí nad svými starostmi a třeba pozdrav by je jen nepříjeně vyrušil, vetšinou neprobíhá ani příjemný zrakový kontakt, spíše ve špičce ten nepříjemný, fyzický...

V paneláku, kde je několik desítek partají, které se nepravidelně (ale často) obměňují, je člověk rád když zná lidi alespoń na svém patře. Tohle řeším tak, že v domě pozdravím každého, na chodníku před barákem jen lidi, o kterých vím, že bydlí ve stejném vchodu.

V obchodech (v samoobsluhách u kasy) zdravím a jsem příjemně překvapen, když mne prodavač(ka) s pozdravem předběhne.

V restauračních zařízeních zdravím automaticky při vstupu (třeba jen "dobrej..." nebo "ahoj") i když tam zrovna není obsluha, i když tam občas není vůbec nikdo, kdo by pozdrav slyšel. Při odchodu se loučím ("nashle..." nebo opět "ahoj"). Pokud si přisedám k obsazenému stolu, opět zdravím a loučím se se spolusedícími.

Abych to tedy shrnul, nezdravím lidi, kteří jsou mi ukradeni. Zdravím lidi, s kterými mám evidentně něco společného (nenáhodného), panelák, obchodní vztah, restauraci...

Datum: 22.06.13 09:43

Myslím si, že zdravení není nikdy dost. Větší chybu udělá člověk, který vejde bez pozdravu, než ten který, byť nesměle, pozdraví. ;) V lázních byl uzdravovací výtah. Tam jsme se všichni zdravili, až jsme se uzdravili. :D Ale musím vás uklidnit i já mám takové problémy. Jestli znám toho člověka, který se kě mně blíží a mám pozdravit, nebo ne. Navíc, blbě vidím. Tak vždycky, když si nejsem jistá, rychle kouknu a podle výrazu toho člověka poznám, jestli ho znám a tedy pozdravím nebo ne.

Datum: 22.06.13 11:08

Dobrý den! *slunce*

Zdravím ráda a nevadí mi, že jsem první. Pozdrav je takový první kontakt.

Jako děti jsme museli zdravit každého. Naše obec měla 150 čísel, všichni se navzájem znali a tak jsem měla nařízeno zdravit. Třeba i ožralého dědka K., který se sotva motal z hospody.

Bylo pak směšné, ale zároveň milé, když se takové telátko dostalo do města a na všechny strany rozdávalo pozdravy úplně cizím lidem. /maminka říkala, že zdravit všechny, tak tedy všechny!:D/

Dneska běžně zdravím v prodejně jako první, nečekám, až budu pozdravena. Zdravím v čekárně u lékaře, pozdravím, když nastupuji do výtahu a už někdo jede, na konci fronty na poště, pozdravím v kupé vlaku, v restauraci, když si chci někam přisednout.

Asi před 25 lety jsme hodně často jezdívali do Krkonoš a pořádali hřebenové túry. Je to zvláštní, ale němečtí a polští turisté, které jsme potkávali, bodře zdravili: Guten Tag či Dzieň dóbry. Naše děti byly nadšené a s chutí odpovídaly. Za to když jsme potkali Čechy, ti ani hubou neklapli. Je to v člověku, nebo v národu?

Proto za sebe: raději 3 x pozdravit zbytečně, než jednou zapomenout.

Tak tedy na shledanou, přátelé. Jaga.

Datum: 22.06.13 12:41

Při venčení zdravím každého pejskaře.

Jeale pravda, že je většinou znám.

Datum: 22.06.13 12:56

Víte, jak se léčej vojáci? Ve vojenském sanatotiu mají kruhovou chodbu, rozdělí se ne dvě zhruba stejně početné skupiny, a ty chodí kolem dokola proti sobě a zdraví se do úplného uzdravení.

Závěr: Zdravení není nikdy dost.

Od: pt®
Datum: 22.06.13 20:24

Když každého pozdravíte, za chvíli Vás uzdraví celé město. - pt

Datum: 27.06.13 11:53

zdravení,

je to vždy individuelní situace.

Respektive, kdy si myslite, ze je dobre pozdravit a kdy ne?**** vždy když se očima potkáme. Vždy zdravím podle situace, hlasem pokývnutím, rukou atd.

Zdravite treba lidi z vaseho mesta, pokud bydlite v nejakem mensim Pardubicích. **** Jakmile poznám někoho určitě zdravím s úsměvem.

Nebo v autobuse, kdyz si chcete prisednout **** VŽDY to je samozřejmost.

Zdravite pri nakupovani, ****jen známé lidi, nebo ty které oslovuji...

ridice v autobusu**** jen pokud se potkáme u předních dveří...

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.