Kam všude může exekutor?

Od: Datum: 18.11.16 09:55 odpovědí: 5 změna: 18.11.16 12:03

V souvislosti s jinou otázkou zde na poradně mě zaujala jedna z odpovědí:

Exekutor, který má vymoci dlužné částky pro věřitele, může vstoupit kamkoliv, kde se domnívá, že má povinný nějaký majetek.
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…5586-muze-ke-me-exekutor.html

Mám se bát, že teoreticky může přijít i za mnou?

- Občas za mnou přijede bývalý manžel. Někdy přiveze nebo odveze společná vnoučata, někdy přiveze něco od dětí nebo naopak odveze jim.

- Občas u mě přespí kamarádka z jiného města.

- Často za mnou chodí místní kamarádky.

Tihle všichni nejsou v dluzích, ale ptám se na teoretickou možnost.

Horší to zřejmě může být v případech:

- Občas mi za oběd a bankovku do kapsy nařeže dřevo pán, který v dluzích je.

- Jedná známá pobývá občas v nemoncici, to potom zvu na oběd jejího syna. Oba jsou v dluzích.

Mohl by se nějaký exekutor domnívat, že si tito lidé u mě něco schovávají? Určitě by to nebyla lednice nebo televize. Ale teoreticky by to mohl být malý obraz, nějaká sbírka, šperky... Měla bych snad před takovými lidmi zavírat dveře?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.16 10:18

https://www.poradce.cz/clanky/oddluzeni/exekutor-v-dome Pokud se domnívá, že tam je něco co patří dlužníkovi, může vstoupit i k vám.

Datum: 18.11.16 10:28

Exekutor může vstoupit kamkoliv, kde se domnívá, že má povinný nějaký majetek.

Tedy např. i do bytu, v němž povinný před rozvodem žil, a v němž po rozvodu žije bývalá manželka.

V tom dotazu jde navíc o to, že za dluhy vzniklé v době manželství odpovídají oba bývalí manželé.

Ve Vašem případě je podle mne jiná situace – Vaši známí Vás pouze navštěvují, nebydlí u Vás → myslím, že by se těžko dalo předpokládat, že by u Vás měli svůj majetek...

Datum: 18.11.16 11:18

Bimbam. Neboj se. Ono se sice píše : "exekutor se domnívá", ale není to tak jednoduché. Musí být reálné předpoklady k tomu, že na té adrese opravdu něco dlužník má. V případech, jaké ty popisuješ, by exekutor MUSEL VĚDĚT, že dotyčný má u Tebe konkrétní předmět. A i tak by byl problém, aby onu věc mohl zabavit.

Od: nikc®
Datum: 18.11.16 11:49

Kdyby to bylo, tak jak si myslíte nebo domníváte bimbam, to by se lidé obávali hledat partnera např. přes seznamky a někoho k sobě pozvat, nechat ho u sebe přespávat. Ledaže by spolu spali pod mostem, v lese ve stanu nebo v hotelu. Protože, co kdyby byl zadlužený? Nemohli by si ho k sobě zvát a ani by u nich nemohl spát, co kdyby na to přišel exekutor. O své zadluženosti by samozřejmě ten nový partner nemluvil. Vy aspoň víte o tom, kdo je zadlužený. Nedivila bych se ale ani tomu, kdyby se Vaše obavy zanedlouho staly skutečností. Dnešní doba vztahům moc nepřeje, mi připadá.

Datum: 18.11.16 12:03

Děkuji za odpovědi. Dvě mě celkem uklidnily, dvě nikoliv.

Nechci a nebudu se trápit dopředu. Už vím, že život přináší všelijaké nečekané šoky. Ale střídají se i s mnohým pěkným :). Ale hlava mi nebere, proč bych eventuálně já měla dokazovat, že zrovna tyto náušnice po babičce a hodinky po dědečkovi jsou moje. Když si velmi podobné mohl a může kdokoli koupit ve starožitnostech a schovat u známých "na horší časy". Ale věřím, že jsou mezi exekutory převážně rozumní lidé.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.