Protikuřácký zákon

Od: Datum: 30.05.16 15:39 odpovědí: 70 změna: 11.09.16 13:52

Jsem kuřák a uznávám že by se nemělo kouřit ve vybraných restauracích, ale proč ve 4.cen. skupinách, barech a ostatních zařízení? Uvědomte si konečně že toto je diskriminace i nekuřáků, doplatíme na to všichni. Až budete mít chleba za 50.kč, nebudete moct koupit dětem nový oblečení..a důchodci dostanou přidáno místo 40.kč za rok..10.kč. Tak si na mě vzpomeňte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 30.05.16 15:48
avatar

je to duplicitní téma - byť opět aktuální... https://www.poradte.cz/volna-…18924-protikuracky-zakon.html

Běžte volit, nebudete mít takové zástupce, které jste nechtěl.


doplněno 30.05.16 15:55:

@colkit - je to marný - takový kuřák tu bude vyskakovat, že nechává měsíčně tisíce a vy s rodinou se stavíte jednou za 14 dnů s útratou 550,-. Jenže že takových rodin bude za jednoho kuřáka 30 už si nemyslí..


doplněno 30.05.16 15:57:

tak volte komunisty - ti přece daný zákon nepodporují... nebo ano?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jobelese
Datum: 30.05.16 15:55

Nelze mluvit jen o volbách. Každá strana chce vstoupit do EU, vyberte si.

Od: jmlc®
Datum: 30.05.16 15:58
avatar

pardon - já se spletl - ne komunisty, už ty nové, co se převlékli... ODS*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 09:10
avatar

Největší politická sebranka a špína je TOP09 v čele s Kalouskem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 16:14
avatar

Dobrý den. No pokud vím, tak ten zákon nepodporují ani ODS a TOP09. A například u nás do hospody- pivnice, kde se ani nevaří, takové rodiny o kterých píšete vůbec nechodí. Je to vyjímka, a ta toho hostinského určitě neuživí. A vařit tam určitě nebude, protože jsou přísné předpisy a s tím si prý nebude komplikovat život. Já jsem nekuřák a ten zákon považuji za hloupý. Ale odpovífá trendu doby a to mnohým stačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 15:51
avatar

Třeba, když nebudou plné ordinace lékářů s pacienty s nemocemi způsobenými kouřením, ušetří se peníze ve zdravotnictví..

Líbilo se mi, když jsme byli na diskotéce ve Skotsku, že jsme mohli vedle baru tancovat na parketu, aniž bychom skončili s propáleným oblečením od nepozorných kuřáků a nesmrděli jsme kouřem, případně jsme se nemuseli chodit ven nadýchnout čerstvého vzduchu - tam měli totiž pro kuřáky vyhrazenou místnost, kam se chodilo kouřit.. To by mohlo klidně fungovat i u nás.

V pajzlech ať se klidně kouří dál, ale nevšimla jsem si, že by v Praze byly bary prázdné, byť se tam nekouří. Možná naopak, do podobných restaurací a barů, si teď na jdou cestu i lidé, kteří tam dříve nechodili kvůli smradu z cigeret.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fed
Datum: 30.05.16 16:38

No u nás je pěkná restaurace kuřáci tam chodili ale vzduch tam jenom kazili nekuřáci tam ani vůbec nechodili ale pak tam vlastník restaurace dal nápis zákaz kouření a hned se tam nahrnulo lidí a tržby naopak vzrostli:-D a teď se líp dýchá než ten zkažený vzduch.*blee*

Ps: jsem nekuřák a protikuřáckému zákonu bych dal schváleno pouze v restauracích a barech*palec*

v hospodách ať si kouří tam bych dal spíše protikuřácký zákon do hospod zamítnuto*stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 17:15

Pro fed : Tvoje první věta se mi líbí, hospodský ve své restauraci zakazal kouřit a ani k tomu nepotřeboval přihlouplý zákon. Z toho mi plyne, že celá protikuřácká kampaň má jiné cíle než je ochrana společnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 30.05.16 17:39

Pro kuřáky: Tím, že nekouříte v uzavřených prostorech dáváte najevo svůj respekt k lidem, kteří nekouří. Vyhorožování zdražením potravin a oblečení není na místě. Ono se bude zdražovat nezávisle na procentu kuřáků/ nekuřáků ve splečnosti.

Česko je jedna z posledních zemí, kde je zákon na ochranu nekuřáků pozadu. Podívejte se třeba na Maďarsko.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kaz_kou%C5%99en%C3%AD_podle_zem%C3%AD

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 30.05.16 17:59
avatar

Jenže ono to není o respektu k druhému člověku - je to o obhajování "svého práva na hřebík do rakve" - kuřák nechápe, že to jsou i malé hřebíčky ostatním lidem, ale naopak vykřikuje, že má právo na svůj život...

Tak nějak vykřikovali v USA s právem na zbraň a teď se zase bojí toto právo omezit - dokud se nevystřílí, budou se hádat. A v ČR - dokud kuřáci nevymřou, budou obhajovat svá "práva" na smrt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 31.05.16 14:41

Já jen tiše doufám, že se kuřáci konečně probudí, ostatně je jich asi polovina národa, a ve volbách dají hlas těm stranám, které hlasovaly proti nekuřáckému zákonu. Sice nejsem rád, že jsou to jen pravicové strany, ale lepší než nic. A snad to po volbách donutí ostatní strany, řídit se více tím, co po nich chtějí jejich voliči. Všechno ostatní už bylo mnohokrát vyřčeno. Ať si nekuřáci, ty nekuřácké hospody užijou. Jsem zvědavý, kolik jich přežije do nejbližších parlamentních voleb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 31.05.16 15:09
avatar

Jentak: Jenomže ty strany který hlasovali proti hlasovali kvůli úplně něčemu jinýmu než kvůli právům jednotlivce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 20:43
avatar

jentak... v zahraničí jsou nekuřácké podniky hojně rozšířené a dost oblíbené. Pár kamarádů žije v Anglii, Skotsku atd.. tam kuřáckou restauraci nepotkáte a všichni kuřáci v pohodě chodí kouřit ven.

U nás se momentálně začíná přestavovat restaurace, kde občas hráváme, zahuleno, hnus. Samotnému majiteli to už vadilo, protože podnik začal přitahovat pochybné existence, co pálily jednu od druhé, a poměrná část návštěvníků tam právě proto přestala chodit. Dost z nich - nekuřáků - se těší, až opět tam zavítá.


doplněno 31.05.16 21:22:

Bez čísel, kolik hospod se naopak otevřelo a jaké mají tržby ty ostatní, jsou tato čísla jednostranná...


doplněno 31.05.16 21:47:

Líbí se mi Vaše vyjadřování. Zaslepená *smich*, nový název pro člověka, co se nechce nechat obtěžovat závislostí jiného, která jemu samému ničí zdraví? Juuuu.

Prosím, raději už nic nepište, je to legrační. ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 21:15
avatar

V jiné debatě o protikuřáckém zákonu jsem dával odkazy na čísla, kolik po zavedení zákona v anglii skončilo hospod. Tak se vážení nekuřáci smekejte více a lépe než ti angličtí, ať ty nekuřácké hospody uživíte. Jinak budete mít za chvíli prdlajs.


doplněno 31.05.16 21:45:

Martinaa: kdyby jste nebyla líná nebo zaslepená, a ty moje odkazy si otevřela, tak by jste zjistila, že se jednalo o počty provozovaných hospod. Tedy o absolutní počty. A nepsala by jste ty hlouposti. Ale vás to stejně nezajímá, užíváte si momentální převahy, tak si ji užívejte a choďte do hospod. Do těch nekuřáckých. Ale to bych se už opakoval.


doplněno 31.05.16 21:50:

salamos: Váš příspěvek je nádherný příklad rozdílného přístupu kuřáků a nekuřáků. Zatímco kuřáci vykazují nekuřáky do nekuřáckých hospod, a chtějí sami chodit do těch kuřáckých, nekuřáci vykazují kuřáky ze všech hospod úplně, choďte si kouřit ven, chtějí hospody všechny. Tak si je užijte. A hodně utrácejte, ať je všechny uživíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 21:42
avatar

hmmmm. tak si ještě najděte, kolik hospod ročně v ČR zavře. bez pronekuřáckého zákona... co s tím?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 21:57
avatar

Legrační je to možná pro vás. Spoustě hospodskejch, to až tak legrační nepřipadá. Vysmívat se umíte, jen co je pravda. Ale seznámit se s fakty, neumíte-nechcete. proč taky, že? Když z pozice síly-momentální převahy je to snazší, že? Tak si to užijte. Za rok za dva si tu povíme, kdo měl pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 17:32

Víte, rád zajdu do nekuřácké restaurace, pokud mám možnost už z důvodu nezasmrádnutí. Problém je, že naše nekuřácká zavírá v osm hodin večer (slouží především jako zastávka cyklistů a turistů zdejší atrakce) a tak musíme - chceme - do jiné, jenomže všechny ostatní jsou kuřácké. Kdo koho tedy kamsi odsouvá? Já jinou volbu nemám, když kuřák obsadil "vše." A že by krachovali restaurace díky novému zákonu? Myslím, že tak horké to nebude. Lidé si zvyknou a za pár měsíců bude kouření mimo restaurace samozřejmostí, nad kterou se nikdo nepozastaví. Dokonce naší nekuřáckou si oblíbili dva kuřáci a jako pravidelní štamgasti chodí klíďo píďo před budovu, ač mají nedaleko možnost kuřácké provozovny, do které chodili dříve. Bohužel ten negativní pohled na kuřáky si zavinili oni sami. Najde se stále velmi mnoho ignorantů kouřících pod cedulkou zákazu na zastávkách busu, vlaku, na dětských hřištích, atd...Jsem toho svědkem každý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 17:15
avatar

A položil jste si někdy otázku, proč ta vaše-nekuřácká hospoda zavírá už v osm? Tipnu si, bez znalosti věci: protože nekuřáci s těmi dětmi a manželkami, po osmé do hospody nechodí. Nekuřáci obecně, jsou lidé, kteří žijí zdravěji, a hospoda není to, co by vyhledávali jako celovečerní zábavu. Právě na rozdíl od pivařů, a kuřáků, kteří si v té hospodě u pivečka a cigárka klidně posedí do zavíračky. Tak teď budou muset nekuřáci svoje zvyky trochu změnit. Nebo jim nic jiného než ta jedna hospoda, co zavírá v osm, nezbude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 21:26

Myslím, že jsem napověděl, ale vida, je nutné vysvětlení. Ta hospůdka zavírá v osm, neboť je trošinku stranou (dnešní člověk je líný) a slouží především projíždějícím cyklistům, bruslařům a turistům, kteří navštěvují sousední atrakci. Tedy je orientovaná na turistický ruch a proto zavírá v osm. A obavy, že bych po přijetí protikuřáckého zákona neměl kam zajít na pivko rozhodně nemám. Klidně půjdu do jakékoliv, bez přemýšlení, kde budu smrdět a kde ne.

Mimochodem tu máme na prodej velmi pěkný podnik s ubytováním, kuřácký, ale bohužel opět trošinku z ruky a na kopci a tím pádem bez zákazníků (i těch kouřících).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.16 17:54
avatar

Lomikare, Lomikare, do roka a do dne... ty jsi nepoučitelný. . Obavy mít nemusíš. To ti věřím. Hlavně aby ti alespoň jedna zbyla. Jak říkám. Musíte se teď vy, nekuřáci, víc tumlovat. Abyste všechny, ty hospody, nebo aspoň tu jednu-svoji, uživili.

Ale stejně. Když tam budou chodit, do toho zdravého nekuřáckého prostředí, samí sportovci, a maminy s dětma, budou to ještě hospody? Jestli ony se z toho nestanou cukrárny, kde se bude v šest, pardon v osm, zavírat.

Jo, a v cukrárnách se pivo netočí. Takovou jsem znal jen jednu. Na Malé Skále u nádraží. Tam točili pivo v cukrárně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 21:40

Opět stará, dobrá, nekonečná diskuse bez řešení na popud naštvaného kuřáka. Stále se dočítám, že mám jít jakožto nekuřák jinam, nemám chodit do hospod kde se kouří, apod. A co obráceně? Kuřáci, nechoďte do hospod, pokud chcete kouřit, nebo choďte jinak, třeba přede dveře. Máme oblíbenou hospůdku - dobré jídlo, pivo, obsluha, hezké prostředí a pak...dorazí společnost 10ti lidí a všichni pálí jako zběsilí. Restaurace ve sklepě, klima nestíhá. Ano, souhlasím s protikuřáckými opatřeními a konečně se chováme jako civilizovaná země 21. století.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 08.09.16 17:18

A není tedy nejrozumnější, nechat to na majiteli hospody?. Obvykle to dělá ne proto, že má rád lidi, ale proto, že chce vydělat. Proto se bude snažit dosáhnout toho, aby měl zisk nejvyšší. Pokud usoudí, že to bude tehdy, když zakáže teplou kuchyni, nechme to na něm a nepřikazujme mu, že nesmí prodávat nezdravé uzeniny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 01.06.16 17:44
avatar

Dobrý den, nikdo nemusí mít obavu, že tento zákon nebude přijat. Je to v koaliční smlouvě a musí se to protlačit. Není podstatné, že se to nepovedlo dveřním otvorem, protože se to nyní zkusí otvorem okenním. A kdyby to náhodou zase nešlo, tak se zákon dostane do oběhu nějakým způsobem, i kdyby to mělo znamenat porušení jiného zákona (např. jednacího řádu sněmovny). Takže, vůbec si nemusíme dělat starosti, že nebudeme ochráněni. Je to v plánu a chce to i EU, tak to prostě bude. A že je to paskvil, který splácal vše možné i nemožné na jednu hromadu? No a co, koho to zajímá. Hlavně, že si to odškrtnou v tom plánu (koaliční smlouvě). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 01.06.16 22:27

Já to vidím tak, že koncem 20. století bylo kouření v módě a prokouřenost společnosti byla opravdu velká. Dnes je situace jiná. Každá další nová generace už nemá takové % kuřáků. Lidi mají více informací o zdravotních rizicích, můžou se podívat na internetu na videa zničených plic atd. Na druhé straně v pozadí stojí lobby, která cílí na budoucí spotřebitele, kteří budou podporovat business $. Kouzlo, které přináší zisk je návykovost nikotinu.

Protože už dnes kouření není "in", začíná se mluvit a konat na posilování práv nekuřáků. V ČR to jde velice pomalu, ale věřím, že se dopracujeme tam, kde už některé státy jsou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 18:11
avatar
Argumenty? Déjà vu...
Otázku bych položila spíš jinak. Proč by se nemohlo kouřit ve vybraných podnicích?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.06.16 18:18
avatar

Dobrý den, no, nejde to. To by se musel použít rozum. Takto se zakáže vše a rozum či tolerance jde stranou. Ono je vždy snazší něco zakázat jako celek, než hlídat, jestli se lidé náhodou nechovají podle svého rozumu. A také svoboda je už moc velká . Zdravím!


doplněno 08.09.16 10:32:

andre - rozumím tomu správně, že jste pro, aby ti, kteří se zraní při rekreačním sportu nebo při práci na zahrádce, si léčbu svého úrazu zaplatili? Určitě si děláte jen legraci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 10:25

Když ti tak leží na srdci ty prachy. Už jsi si někdy zjišťoval, kolik stojí léčení rakoviny hrtanu, tlustého střeva, konečníku apod. Nevadí ti, že kuřáci okrádají skutečné pacienty, kteří onemocněli ne svo vinou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 11:27

Strašně rád bych věděl,kde a na čem přesně se okrádají pacienti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 13:07
avatar

Znám lidi co v životě nekouřili, žili zdravě a v mladém věku zemřeli na rakovinu, znám lidi co hulí o 106 a v pohodě se dožívají 80 let. Jsem pro restaurace bez kouření ale na druhou stranu chci kuřácké a to i když s zapálím zřídka. Chci se v klidu najíst, dát si kafe, já bych uzákonila zákaz vstupu rodin s dětmi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 15:45
avatar

Koukám, zákon je ve sněmovně, tak to tu zas ožilo. Jen se žerte. Ale nekuřáci mají momentálně navrch, tak zákon asi projde. Mám k tomu jen pár faktů na téma náklady léčení a výnosy z kouření:

Na spotřební dani za kouření se vybere 48mld korun ročně. proti tomu:

Údaj je z r. 2013. Novější se mi nepovedlo dohledat. Citace z: Ekonomických informací ve zdravotnictví. Vydal Ústav zdravotnických informací a statistiky.
"Celkové výdaje na zdravotnictví za rok 2013 dle aktuální kalkulace ÚZIS ČR činily 290,9 mld. Kč. Podíl veřejných výdajů na zdravotnictví v roce 2013 činil 84,7 %, soukromé výdaje v témže roce tvořily 15,3 % výdajů na zdravotnictví. Výdaje veřejného zdravotního pojištění jako největšího zdroje financí pro zdravotnictví v roce 2013 dosáhly 229,9 mld. Kč".

Myslíte si, že výdaje na léčení rakovin a ost. nemocí z kouření se rovnají přibližně jedné pětině celkových výdajů na zdravotnictví? Ani náhodou. Ostatně, už jsem to sem jednou psal. viz: https://www.poradte.cz/volna-…4-protikuracky-zakon.html#332

tak se můžete podívat i odkud jsem čerpal. Ono totiž není nic jednodušší, než neříkat lidem celou pravdu, a tou polopravdou potom oblbovat lidi, a díky jejich vlastní lenosti dohledat celou pravdu, si s nimi potom dělat co chci. Informace jsou, ne že nejsou.


doplněno 08.09.16 15:48:

Koukám, že odkaz na ten můj článek tu už je od někoho jiného. No nic. Opakování matka moudrosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 10:27
avatar

Nějak nechápu, jak souvisí zákaz kouření v restauračních zařízení s důchody a kupování oblečení na děti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 11:24

Přeci když mi něco vadí tak tam nechodím.Já jsem nekuřák a nemám potřebu do hospod chodit.Když jednou za čas jedu s rodinou na oběd,tak skoro všude je běžné,že v době oběda se nekouří.To mají ti nekuřáci takovou strašnou potřebu chodit do hospod?Kouření je věc majitele podniku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 08.09.16 11:26
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 16:36
avatar
Krásné záběry ze života...jen mám asi dlouhé vedení. Jaká je spojitost s protikuřáckým zákonem? Že by: MÁM PRÁVO JÍT DO JAKÉHOKOLIV PODNIKU BEZ SMRADU Z CIGARET? ;) M.
doplněno 08.09.16 17:55: Bene, děkuji. *smich* Už je mi to jasné. *smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.09.16 17:10
avatar

Dobrý den, pan kolega tady vložil to video, aby nám ukázal, k jakému agresivnímu chování to vede, když je kuřák v prostředí, kde se nesmí kouřit (např. ono metro). U kuřáka, který si nemůže dlouho zapálit nastane "absťák", on ztrácí soudnost a napadá okolí. No, a takto to bude potom vypadat ve všech restauracích a barech (možná ještě i na ulicích budou hordy kuřáků bez cigarety napadat občany). Takže, to video je varování před budoucností, která je neodvratná, resp. od 1. ledna 2017 v podstatě jistá. Zdravím!

P.S.


doplněno 08.09.16 18:12:

72mona3 - ten masakr začne při letošní oslavě Silvestra, kdy po půlnoci začnou nekuřáci vyhazovat popelníky před hospody a na jejich štřepech potom tančit oslavné tance. Část kuřáků je potom začne masakrovat (pod vlivem absťáku) a zbytek kuřáků (ti slabší) budou páchat demonstrativní sebevraždy přímo v hospodách. Volná místa po kuřácích začnou hned obsazovat (tedy, hned, jak se celá hospoda vyvětrá) těhotné ženy a rodiny s dětičkama. No, bude to děs a hrůza .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 08.09.16 19:06
avatar

@bene - vidíte mi do duše *palec* Přesně tak se chová kuřák, který si nemůže zapálit. Proč se tak nechovají nekuřáci?


doplněno 09.09.16 07:48:

nevím,... já ani manželka nekouříme cigarety a nic takového neznáme...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 19:09
avatar
Ti si to nechávají na doma...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 08:25
avatar

jmlc -

poučné video - tak to vypadá, když se lidé domnívají, že mají právo na všechno ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 08.09.16 12:15

Kdyby jste to hledal, tak najdete nejen toto:

https://www.poradte.cz/volna-…4-protikuracky-zakon.html#332

Jsou tam uvedeny i zdroje, odkud autor čerpal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 08:31
avatar

Ať chcete nebo ne, normální je NEKOUŘIT. Rozhodně bych zákaz kouření uvítal ve všech restauračních zařízení, které jsou alespoň trochu na úrovni. Ať si kuřáci, když teda musí to retko mít, chodí do hospod 4. cenové kategorie a neobtěžují svými výpary nás, nekuřáky.

Jinak venku, ať si každý kouří, jak je mu libo, ale klidně bych krabku žvár prodával za 500Kč. (Pak by se vidělo, kdo je opravdový fajnšmekr). *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.09.16 08:49
avatar

Dobrý den, ovšem, lidé dělají samé nenormální věci - někdo kouří, někdo pije alkohol, někdo si cpe do těla drogu, někdo si cpe do těla chemii, aby měl svalovou hmotu, někdo si pomaluje tělo tetováním, někdo se zbytečně přejídá, někdo si umístí na tělo okování, někdo věří v Boha, někdo věří v Ďábla - takže všichni děláme samé nenormální věci. A to rozdělení hospod je geniální nápad (již realizovaný) - ovšem, to právě onen nový zákon zruší, tak už nebude výběr (a o tom to také je). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 09:47
avatar

samurraj

- proč je normální nekouřit?! - pokud vím, běžně se kouřilo i jinak dopovalo ve všech starých, nebo pravěkých civilizacích - člověk se nikdy neomezoval, pokud v něčem nacházel potěšení !

- Vy jako nekuřák přece vůbec nemůžete posoudit pocity kuřáka. Vložené video (jmlc) - mi tak trochu evokuje nenávistné chování nekuřáků - v čem je podstatný rozdíl? - i sprostá slova se na adresu kuřáků najdou...


doplněno 09.09.16 10:23:

- ještě bych dodala - kuřák se nemůže s prominutím ani "upr.. nout" - zatímco nekuřáci se mohou roztahovat všude. Nechápu, co je špatného na zřízení kuřáren, jak navrhuje nějaký poslanec (Benda?.. ) To je fakt lepší, aby kuřáci chodili kouřit ven? - za chvíli si tam přenesou stolek a pivo - a bude zase řev !


doplněno 09.09.16 14:09:

samuraj

- moc kuřáků umírajících na rakovinu z kouření neznám, pravda - ale mám v živé paměti svého otce, který mi před smrtí říkal, že i kdyby věděl, že takhle skončí - stejně by kouřit nepřestal. Nemyslím, že by byl jediný takto "postižený" kuřák - např. pan Bartoška je zřejmě stejného názoru. Já jsem sice kouřit přestala, ale kuřáci mi nevadí a myslím, že by právo na kuřárny mít měli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 11:04
avatar

culdabulda - s prominutím, ale moc dobře znám pocity kuřáka, který umírá na rakovinu a neustále opakuje, že kdyby mohl vrátit čas, nikdy by to svinstvo nevzal do rukou. Již je po smrti, bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aporaddokola
Datum: 09.09.16 11:21

Culdo, nezlobte se, ale jak já omezuji vás, když vedle vás sedím a nekouřím? Víte, jak omezujete vy mne? Jaký pocit mám já, když mi smrdíte pod nosem po čerstvém cigárku v autobuse, tramvaji,...?

Vidíte někde rozdíl mezi omezováním své svobody a omezováním svobody druhého?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 12:15
avatar

Jak vidět, práva kuřáka a nekuřáka nejsou tatáž. Jednou nám budou tlouc do hlavy, že být vegetarián je zdravé a je nechutné aby žravec masa obtěžoval vegana při jídle s pachem masa. Chápete ten rozdíl. V 89 jste chtěli aby všichni měli svobodu, kuřák na ni právo nemá? Proč je normální nekouřit, proč tolik lékařů kouří, proč kouří tolik politiků...?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 12:25
avatar

Lidus, proč je normální nekouřit? Protože lidské tělo nikotinový kouř primárně vůbec nepotřebuje, tak proto. Stejně, jako nepotřebuje alkohol, drogy apod., aby mohlo fungovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 12:35
avatar

Lidské tělo potřebuje vodu a kousek chleba. Sama kouřím jen velmi vyjimečně, spíš jsem nekuřák ale nelíbí se mi právo jednoho a neprávo druhého. Nesnáším zahuletý prostor,nemám ráda kuřáky co to típnou na schodech MHD ale jak říkám, svůj prostor a svá práva by mít měli i oni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 12:40
avatar

Ale však jo, at si klidně kouří venku nebo v takových těch klasických hospodách, tam to člověk bere a rodinu do těchto lokálů nevodí. Ale v v restauračních zařízení si nepřeji, aby mě nějaký kuřák se svým zlozvykem otravoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 13:11
avatar

Žádné venku. Zakázal bych kouřit absolutně všude. Kuřáci ze mně vychovali militantního odpůrce. Kouří se všude a všude mi to vadí! Jdete do parku, po chodníku, na koncert, na pískoviště...prostě všude otravují vzduch kuřáci. Je to hnus. Otevřu balkón smrdí kouř. Vlezu do výtahu, nahuleno. Přijdu na zastávku, hulí tam 3 lidi. Povolil bych odstřel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 13:15
avatar

A ten kuřák by zase povolil odstřel nekuřáků. Proč jeden má mít práva a druhý ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 13:38
avatar

Já vás nijak neobtěžuji, vy mně ano!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 13:21
avatar

Taky mi to vadí, ale dokud nebudou cigára stát 500Kč za krabičku, tak se bude čoudit pořád a i když se dan za kuřivo razantně zdraží (což bych uvítal), tak se najdou šmoulové, kteří do toho budou cpát kdejakej sušenej bordel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 13:31
avatar

Proč zdražovat, stačí zrušit fabriku a dovoz ať si ekonomika státu poradí jinak, vydělávat na kuřácích chce. Máte pravdu, někteří pak budou hulit ořechové listí ale je to jejich volba a jejich právo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 14:48

Nejste ochotna připustit a pochopit, že pokud svým počínáním někomu škodím, vadím, neprospívám - omezuji tím jeho životní prostor. Proto musejí existovat zákony, předpisy, vyhlášky, které usměrňují lidské chování. Vaše kouření je mi naprosto lhostejné, pokud mě nebudete odepírat má práva. Já vám svým dýcháním nijak neškodím, kuřák mě ano. Vám bude také asi nepříjemný opilý pobuda, který vás bude obtěžovat že? Ale i on má právo být opilý a chovat se podle svého. A co navrhoval poslanec Benda? Vlastně by se jeho formou zákona vůbec nic nezměnilo. Už proto je tento poslanec k smíchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 18:24
avatar
Moc se mi líbí vaše věta: ...Proto musejí existovat zákony, předpisy, vyhlášky, které usměrňují lidské chování...
Ano, je smutné, že proto, abychom spolu mohli koexistovat, je potřeba rozhodnutí politiků, kterým je vlastně jedno, co schvalují a jen si tím honí triko. A ještě smutnější je, že tyto zákony pak jsou stejně v praxi k ničemu. Nejnovější: VIDITELNĚ OZNAČENÍ CHODCI - nedodržováno. ZÁKAZ KOUŘENÍ NA ZASTÁVKÁCH - nedodržováno. A co považuji za nejsmutnější: ODDĚLENÉ KUŘÁCKÉ A NEKUŘÁCKÉ PROSTORY V RESTAURACÍCH - někde dodržováno. Myslím, že určitě najdete mnohem víc příkladů, a přesto si antikuřáci budou vesele mnout ručičky o letošním Silvestru. A většina jen proto, že mají citlivý nosánek.
Není to krok k lepšímu zdravotnímu stavu obyvatel, na to je vše kolem nás příliš zaneřáděno. Myslíte si, že když vynecháme (spíš jen schováme) jeden škodlivý element, záhy nám naše děti, vnoučata poklepou hrdě na ramena s tím, že jsme je zachránili? A co to ostatní? To co konzumujeme, dýcháme, dostáváme do těla pokožkou? Protože nevidíme ten pomyslný obláček dýmu, tak to neexistuje? Jak poznám, jestli jsem dostala rakovinu z toho, že můj děda byl fanatický kuřák, nebo že jsem do sebe doživotně dostávala sajrajty v potravě?
//Zaregistrovali jste Tatranky bez arašídů? Firma chce pro lid jen to nejlepší a tak v rámci ochrany (alergických) obyvatel ponechala sušenky jen s příchutí, ale bez arašídů. A stejně se chová i stát.//
Tyto zákony jsou jen rozhodnutí tzv. na efekt.
Pokud by bylo striktně dodržováno, co již má platit, nebylo by dalšího zákona třeba. Lidé ztrácí empatii, sobci jsou nejefektivnější. Opravdu skvělá budoucnost. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 09.09.16 13:38

Copak kouření, tam jsou zdravotní následky zanedbatelné. Mnohem horší je nošení slip a těsných džínů. Následné poškození spermií ohrožuje nejen kuřáky, ale celou lidskou rasu. To by se mělo zakázat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 13:39
avatar

Ale mě to neobtěžuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 13:58

rv. Máš pravdu. Každýho chlapa pěkně na ulici prohlédnout, co má na sobě za spoďáry *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 09.09.16 15:46

No vidíte, vás těsné džíny neobtěžují, ale mne, který nemyslí sobecky jen na sebe, ale na celé lidsto, toto velmi obtěžuje a povolil bych jen volné obleky, popřípadě skotské suknice. Když si navíc představím ty zbytečné výdaje na léčení pánské neplodnosti, tak jdu do kolen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.09.16 18:00
avatar

Dobrý den, ten Váš nápad na volný odstřel kuřáků je genitální . Zdravím!

P.S. pro @ringo


doplněno 09.09.16 18:05:

Jejda, udělal jsem drobný překlep, ale snad to významově (v tomto případě) nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 14:19
avatar

aporaddokola

- promiňte - ale o jaké svobodě to melete? Ona je svoboda jenom pro jednu skupinu lidí a pro ostatní nikoliv !? Svoboda NEEXISTUJE ! - jenom lepší či horší kompromisy - jinak byste byl na světě sám.


doplněno 09.09.16 19:48:

- jmlc

- nebojte - já už nekouřím - takže jakékoliv poblití by asi nehrozilo. Jinak - víte, že ani nevím, jaký smrad by mi vadil? - možná smrad z nemytých lidí, to asi jo - ale chemický smrad, jako např. z cigaret asi ne.


doplněno 10.09.16 00:08:

ale - je fakt, že Váš příklad zrovna moc nesedí - pokud cítíte nějaký smrad neustále - tak si zvyknete, takže ho po chvíli už nevnímáte, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.09.16 19:40
avatar

Culdo - vadím vám ženy, které se nepřiměřeně voňavkou pošplíchají při odchodu z pracoviště či před odchodem z domu do MHD? Vadí vám nějaký pach - odlakovač, zmoklý pes, kouř z výfuků, kouř z komínů,...

Vadím vám jakýkoliv pach? Prosím, uveďte konkrétní pach, který nesnášíte... A teď si představte, že jej cítíte při jízde do práce, v práci, při jízdě domů z práce, při obědu, večeři ... Prostě téměř všude.

Tak takto se cítím já.

V MHD jsou nasmrádlí kuřáci, ze kterých se mi dělá blivno. V práci po 20ti minutách odchází někdo z kuřáků na kouřovou a ten puch si táhne za sebou do místa pracoviště. V restauraci to cítím i v době obědu, kdy se nekouří - za hodinu prostě ta místnost nevyčichne. Z práce opět MHD...

Bez kuřáků a v čistém vzduchu jsem pouze doma za zavřenými dveřmi. Jsem rád, že nebydlím v bytě, kde by mi každý večer, ráno atd. smrdělo na WC ze stupaček, že si někdo z baráku zapálil.

A vůbec - sice vás neznám osobně, ale varuju. Jestli si přisednete ke mně v MHD nebo u oběda, normálně vás bez pardonu pobleju.


doplněno 09.09.16 19:41:

jen doplním - aporaddokola jsem byl já na shodné IP, ale u jiného PC, nepamatuju si heslo a reinstaloval jsem zrovna synův PC... - takže žádná "schovávaná...".


doplněno 09.09.16 19:58:

Já chápu, že zákon je postavený na hlavu a omezuje podnikání - s kuřáky, které tu řešíme, vlastně nemá moc společného. Kuřáky obecně však přes 15 let nemám rád... Ano, jsem ten "polepšený" kuřák, který dokázal na vojně udělat i 2 balíčky za službu (24 hod).

Kdysi se kouřilo sem tam, "viržínko", po obídku, doutníček na oslavu..., dnes se kouří všude a pořád - a to je špatně. Jak jinak to omezit?

Souhlasím s cigaretami za 400,- a více za balíček, souhlasím s vyšší pokutou za kouření ve veřejných prostorách (zastávky apod.), pokud by se tedy dodržovalo...

Oddělené prostory kuřák-nekuřák měly vždy jednu potíž - nekuřácké prostředí bylo až za tím kuřáckým - tj. musíte projít zakouřeným místem do "oddělené místnosti"..To samé platí o WC - jsou vždy na straně, kdy nekuřák musí projít přes kuřárnu... A to se mi nelíbí.

Už jsem uváděl přirovnání "jeden bazén a na jedné straně cedulka - čůrání zakázáno, na druhé - čůrání povoleno" - a tak to zatím bylo právě v těch oddělených místnostech...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.09.16 19:50
avatar

Dobrý den, až půjde @ringo na ten hon na kuřáky, tak mu můžete nadhánět - pokud Vám nebudou zvratky nějak v činnosti překážet . Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 20:01
avatar

Na tomto příkladu jasně vidíte, jak se ta svoboda občana dá vyložit. Prostě nekuřák práva má, kuřák ne. Pro rejpali, napsala jsem, že si zapálím párkrát do roka, pokládám se za nekuřáka, zákaz kouření mi vadí z principu. Jeden může, druhý ne, vidím, že to jen málokdo chce pochopit, možná až dojde na jiný zákon, třeba ten, že se nesmí používat mýdlo aby jeho vůně-pach někoho neobtěžoval, dojde vám co jsem tím chtěla říct.

Školáku, to, že někdo něco zakazoval a nakazoval už tady bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 20:14
avatar
@jmlc - Tak tímhle jste mě doslova odrovnal *smich* *smich* *smich*
Cituji: ... "Vadí vám jakýkoliv pach? Prosím, uveďte konkrétní pach, který nesnášíte... A teď si představte, že jej cítíte při jízde do práce, v práci, při jízdě domů z práce, při obědu, večeři ... Prostě téměř všude.
Tak takto se cítím já."
Vím, co jste chtěl (naprosto nezaujatě) říci, ale význam je jiný... *smich*
M.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 10.09.16 12:12
avatar

bohužel ne - kouř z cigaret mi posledních 15 let vadí tak, že ho cítím na lidech a jejich oblečení i po 12ti hodinách po jejich posledním cigárku... Ten kouř mne pronásleduje a opravdu ho nesnáším... berte to jako třeba arachnofobii - té fobie se nezbavíte. Zvyknete si, pokud se nějak léčíte, ale strach či obava tam bude pořád.

Snesu všechno, ale kouř z cigaret mi prostě vadí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.09.16 14:10
avatar

Teď jste mně dostal. Mně to nedá, přestože jsem se zařekl, že sem nebudu zbytečně psát. Takže analogicky k vašemu postoji, když někdo nebude snášet pavouky, tak vyhubíme pavouky? Pokud ne, neměl by jste se spíš léčit vy, než bojovat takto, za čistý vzduch? Léčit např. tak, že do těch zakouřených nepolezete? Jakou to má proboha logiku, vézt se bezohledně, v tak důležité věci, na vlně svých zdravotních, nebo spíš subjektivních problémů? Jen dokreslujete obrázek toho, kdo všechno, z jakých důvodů, pro zákaz kouření v hospodách horuje. Neskutečné.


doplněno 10.09.16 14:17:

A pro školáka:(s jmlc jsme si už nějaký názor vyměnili): píšete: že se nebude kouřit v místech, která jsou majetkem státu, obce, soukromého vlastnictví atd. Souhlasím se zákazem kouření v místech, která jsou vlastnictvím státu, obce. Oni jsou majitelé, mají právo rozhodovat. S čím naprosto nesouhlasím, aby stát rozhodoval o tom, jestli v soukromém vlastnictví(v hospodě) se bude nebo nebude kouřit. To má být VÝHRADNĚ v pravomoci majitele a nikoho jiného. Stát by si neměl osobovat právo, rozhodovat o tom, co majitel dovolí nebo nedovolí. To popírá základy demokracie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 11.09.16 13:52
avatar

vy jste mi nerozuměl... to přirovnání k pavoukům je v tom smyslu, že i člověk s takovou fobií se může přizpůsobit, vyléčit z toho strachu a dokáže být v místnosti s pavoukem... I já, nekuřák, kterému kuřáci prostě smrdí, s nimi dokážu být v jedné místnosti - protože prostě nemám jinou možnost. Musím vydělávat a kuřáci mi vadí i v mém zaměstnání, ale kvůli nim nemůžu hledat práci s výlučně nekuřáckými pracovníky. Do práce chodím kolem cedule s textem "kouření škodí zdraví, ale utužuje kolektiv" - možná těch kuřáků,... nekuřáci jsou naštvaní, že oni si stoupnout jen tak nemůžou, my prostě musíme makat, ale jiní jdou na kouřovou bez omezení... (další důvod mé nenávisti vůči kuřákům).

Stejně jako je tento zákon nešťastný, je např. i zákon o "vlastnictví TV přístroje" - nejedná se o zákonný poplatek za možnost sledování ČT, ale za to, že vlastníte přístroj...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 09.09.16 09:09

A nejhorší je, že pokud si někdo otevře kuřárnu, tak v ní nemůže nalévat pivo a podávat párek v rohlíku. Na rozdíl třeba od cukrárny, fitka, divadla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.16 18:29

Taky se zapojím jako nekuřák. Často přemýšlím nad vysokou mírou demokracie a neschopností politiků bouchnout do stolu.Neschvaluju žádný protikuřácký zákon. Navrhuji zákon, že se nebude kouřit v místech, která jsou majetkem státu, obce, soukromého vlastnictví atd. Kuřte si ve svém bytě, svém autě a tam, kde vám to společnost dovolí. Nějaké nejasnosti? Nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.