Viděli jste větší nesmysl?

Od: Datum: 09.08.16 07:53 odpovědí: 46 změna: 20.08.16 18:15
avatar

Udělejme přehlídku hodně velkých nesmyslů. :-D Třeba tohle? http://www.vemzu.cz/drevena-lucerna-8592/

Myslíte, že dřevěná lucerna se svíčkou, na krátkém provaze je bezpečná a vůbec je to to, nejlepší a nejkrásnější, za co bych měla dát tolik peněz?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.16 07:57
avatar
Ve mně vzbuzují stejnou nedůvěru svíčky na hřbitov, respektive ten barevný skleněný obal s plastovým krytem. M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 08:42

tak jestli je to to nejlepší a nejkrásnější, to si asi musí každý zhodnotit podle svého estetického a podle využití *nevi* na odkaze píší, že je vhodná k zavěšení pod pergolu, tam si takový design klidně umím představit, že by se hodil.

bezpečnost mi takhle na pohled přijde celkem v pohodě. vnitřek na svíčku je skleněný a dostatečně vysoký, doma si svíčky na stůl strkám i do menších svícínků a zatím mi stůl neshořel provaz mi taky zas až tak krátký nepřijde, i když uznávám, že nemám tu správnou představivost posoudit velikost podle popisů. ale když si vezmu, že ta lucerna má na výšku zhruba půl metru, strkat se do ní bude nejspíš běžná čajová svíčka, tak mi fakt ten provaz přijde tak akorát na zavěšení a sklo dostatečně velké, aby v něm svíčka nenapáchala škody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 09:38
avatar

Design, bezpečnost, konstrukce, cena... nikde žádný nesmysl nevidím. Tím neříkám, že se mi to líbí nebo že bych si to koupil, to určitě ne, ale myslím, že svého zákazníka si to najde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 09:56
avatar

Vy byste se fakt nebáli pověsit dřevěnou lucernu pod pergolu? Jednou dcera nechala svíčku v otevřené skříňce s fochama cca 60cm nad sebou. Z fochu nad svíčkou se začalo, po delší době kouřit. Opravdu si myslíte, že toto je bezpečné? Hmhm, asi jsem úzkostlivá. Budu se muset nad sebou zamyslet! *sok*

Datum: 09.08.16 10:10

ale tak já nevím, ale mně fakt přijde, že ta svíčka je z boku chráněná skleněnou lucernou a zezhora je kov, zespoda nejspíš (nevidím pořádně) taky sklo a navíc čajové svíčky mívají svoje kalíšky. není to o tom, že by svíčka sama o sobě stála ve dřevě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 10:16
avatar

Z obrázku jsem pochopil, že svíčka je ve skle s kovovým komínkem. Ne, nebál bych se.

Kromě toho, od očazení a zakouření k plamenům je ještě dlouhá cesta :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 15:17

Ahoj Babi.

Bude to znít neuvěřitelně, ale i naše tenkrát malé 14ti leté romantické dítko spáchalo úplně stejnou blbost.Taky si dala čajovku do poličky skříňky a ono to doutnalo a doutnalo. Až to nakonec uvedlo do pohybu mamku. Nějak jí ten čoud z poličky nevzrušoval. Zdá se, že se na světě dělají stále dokola stejné blbiny. Jen, že někdy můžou mít poněkud tragické konce.

Jinak, každou kravinu nekupuji a svíčky nemám rád. Smrdí a to hlavně když se jen sfouknou. A to moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 18:03
avatar

"Smrdí a to hlavně když se jen sfouknou. A to moc"

Asi jak komu. Já mám svíčky rád a to, co cítím po jejich sfouknutí mi nevadí. Skoro bych řekl, že naopak. A ten odér stejně za chvíli zmizí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 10:39
avatar

Od dob mého působení v armádě a ve státním podniku, se ničemu nedivím...

Jednou jsme nacvičovali navádění automobilů na vagóny... samozřejmě bez aut. Velitel vozu napochodoval na vagón, dal povel a řidič s imaginárním volantem v ruce najížděl na vagóny... a o státním podniku raději ani nemluvím.

Ale k té lucerně, nemyslím si že od ní hrozí zahoření, pokud bude použita správná náplň.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 10:43
avatar

Honzo, to musel být pohled pro bohy *haha* A trávu jste stříkali nazeleno? Já to opravdu viděla. Trávu stříkali barvou. Fakt!

Datum: 10.08.16 15:57
avatar

No babčo, lidé si nás natáčeli z balkónů. A ano i trávu jsme přetírali,když měla přijet delegace.

HM

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 09.08.16 10:46
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 11:36
avatar

Představte si, že se vyráběly a dodnes vyrábějí papírové lampiony, ve kterých svíčku od papíru dělí jen vzduchová mezera, a které zavěšují se na nejrůznější konstrukce, mnohdy dřevěné. Určitě pamatujete lampionové průvody na oslavu VŘSR. Je sice pravda, že tyhle lampiony občas při průvodu shořely, ale většinou to bylo při nějaké lumpárně, kterou jsme s nima jako děti prováděly ;).


doplněno 09.08.16 11:44:

Myslím, že pokud se dodrží tenhle nácod, je lucerna naprosto bezpečná *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 15:40
avatar

Tak třeba takové svíčky na vánoční stromek nejsou o nic lepší. Já je mám moc ráda, ale na stromeček do obýváku bych je nedala. Dáváme si je jen na velkou větev, kterou míváme v kuchyni - tam pořád někdo je, a když odcházíme, lépe se uhlídá, aby se svíčky sfoukly.

Vzpomínám si, jak naši jednou na Boží hod zapálili svíčky na stromku a odešli pryč - zapomněli na to a vrátili se až za cca 3 hodiny - stromek byl zrovna celý v plamenech a ještě že od něho nechytly záclony.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 13:46
avatar

Myslím, že existují mnohem nebezpečnější věci. Tohle pouštět je šílenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 14:21
avatar

Jo, lampióny štěstí. Na dětském dnu ve škole jsme se jich něco navypouštěli. Ne, není to šílenost, proč by měla být? To máte všichni fobii z otevřeného ohně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 14:41
avatar

Fobii z ohně? To ani ne, ale osobně jsem viděl, jak z jednoho takového lampiónu odpadl hořící kroužek a z výšky několika desítek metrů zapadl kamsi do lesa. Takže štěstí jak pro koho. Když někomu od téhle srandičky shoří třeba střecha (pár polí už shořelo) zřejmě si štěstí bude představovat jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 18:15

Během dětského dne v sousední vsi tato fóbie zapálila část louky s křovím. Alespoň děti zažili zásah hasičů na vlastní oči.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.08.16 08:52
avatar

Toto je vlastně takový mobilní požár ... *smich**smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 15:54
avatar

- pak se člověk nemůže divit třeba lesním požárům, které odnesou nevinná zvířata, když jsou lidi tak nezodpovědní a blbí ! K troše té správné "fóbie" z ohně by se děti měly vychovávat odmalička.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 16:43
avatar

Pojďme od dřevěné lampy a ohně někam úplně jinam. Viděli nebo koupili jste někdo někde nesmysl? *hej*Nechala jsem si brousit nože v dílně a koupila jsem si jeden kuchařský, ocelový. Divila jsem se, že nůž není nabroušený. Paní mi vysvětlila, že po cestě od výrobci ke spotřebiteli je dlouhá cesta a mnoho lidí by se ostrým nožem zranilo. Takže mi to nepřišlo zase jako velký nesmysl. *sok* Ale dodala, že sady ve speciálních pouzdrech, jsou broušené. Kvalitní jednotlivé nože z oceli, broušené nejsou.

Datum: 10.08.16 17:41
avatar

Ikea to řeší tak, že vystavené nože jsou záměrně ztupené, ale ty opravdové, které si koupíš zatavené v blistru, ty jsou fakt jak břitva.

Mně ta neustálá péče o mé vlastní bezpečí dost smolí. Abych se neříznul, abych něco nezapálil, abych se neuhodil... když u nás uklízečka smýčí chodbu, má tam stojan s nápisem mokrá podlaha, tož to mě má firma za slepýho nebo blbýho, že tu mokrou zem nevidím? A pokračuje to přes povinné helmy na kolech a nejrůznější chrániče, už tu máme schválně tupé nože a kde to skončí? U sirek bez hlaviček a u vidliček s bambulkami na hrotech? U zákazu horký polívky nebo kafe? Uf, to jsem se zase rozepsal...


doplněno 10.08.16 18:57:

U nás ve skautském oddíle umí leckterá vlčata (děti 8-10 let) samy nabrousit nůž nebo zapálit oheň na jednu sirku. Uměly by to, kdyby se jim nože a sirky zakazovaly? Byly by ve větším bezpečí, kdyby to raději neuměly?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 17:55

Lepe bych to nenapsal ... *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 17:56
avatar

"...ty opravdové, které si koupíš zatavené v blistru, ty jsou fakt jak břitva".

Tak to mám přesně opačnou zkušenost. U předváděcího stánku v nejmenovaném supermarketu prodavač předváděl keramické nože. Žasnul jsem, co všechno s nimi dokázal řezat a krájet. Například volně ležící rajče na plátky, aniž by ho musel druhou rukou držet, nebo rohlík po délce, který přidržoval k prkénku jen jedním prstem. Koupil jsem od něj přesně ten samý nůž v originál krabičce... a neukrojím s ním ani chleba (a nabrousit nejde) :(.


doplněno 10.08.16 19:02:

zolik - Ne rukama to nebude. Nejsem sice zrovna mistr kráječ, ale s 25 let starým nožem krájím cokoliv bez problémů. Bohužel na něm dcera nadělala zuby, když s ním otvírala konzervu *bzum*. Proto jsem si koupil nový, v domění, že bude lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 18:54
avatar

Předváděcí stánky = líheň šmejdů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 18:55
avatar

magdon jestli to neni rukama, používám už několik roku různé keramické nože a jsou vždy ostré jen křehké dva jsem už zlomil

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 10.08.16 18:16

Ahoj, - k PČR přijmou lidi s IQ80, fyzičkou a maturitou, ale absolvent maturity pro nutnost přehledu, aby splnil, překračuje průměr IQ100, tak proč policie požaduje maturitu u svých zaměstnanců, když je de fakto na prvotních postech nemohou ani vyžadovat. To o IQ řekla tis. mluvčí pčr, zhruba před týdnem v tv. Nebo se také můžem domnívat, že kvalita dnešních sš. je pod úrovní kdysi vyučených. Jinak se nám stalo, že čerstvý maturant elektro, přišel žádat o práci a neuměl ani Ohmův zákon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 19:34
avatar

Ono někdy záleží, jak se to vezme (ten nesmysl). :) Když jsme byly se sestrou malé, mamka jednou nakoupila velké vykrajovací formičky - na velké perníky. Sama je použila asi tak dvakrát; moc na takové věci nebyla, ale nám se to prý bude hodit. Když jsem potom začala dělat perníky sama, pochopila jsem, že mi jsou ty formičky na nic, protože jsou a) tvarově ne moc pěkné (ale mně se téměř žádné nové formičky z obchodu nelíbí, mám ráda historické tvary *hi*), b) když potřebuju nějaký konkrétní velký tvar, vystřihnu si ho z tvrdého papíru a perník podle něho vyříznu nožem. Takže z mého hlediska jsou kupované formičky na velké perníky úplný nesmysl - ty po mamce jsem nedávno začala rozdělávat a z těch pásků si dělám vlastní vykrajovátka. Někdo jiný ty kupované třeba zase ocení a z jeho hlediska to potom nesmysl není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 10.08.16 17:49
avatar

"babkazov", asi je lucerna určena, aby stála na vydlážděné terase a ten provaz asi neslouží k zavěšení, ale jako ucho k přenášení. Mně se svíčky líbí, jako dekorace, ale spíše koupím voňavé, nezapálím je, ale přesto provoní místnost, obzvláště pokud jsou dvě, či tři.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 21:01
avatar

Tuhle blbinku jsem si před pár lety koupil, protože se mi líbila. Je to jakýsi bateriový minišlehač (snad na mléko) a tehdy stál 10,- Kč (slovy Deset korun). Nikdy jsem to na nic nepotřeboval. No ale nekupte to za ty peníze, že jo! *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 21:03

šlehám s ním mléčnou pěnu a je fajn

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 21:18

Je to "frapovač", mixer na frappé https://cs.wikipedia.org/wiki/Frap%C3%A9 , bylo už několik období (hlavně po dovolených ve středozemí) kdy se to u nás v širší rodině hodně používalo, docela to funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cara®
Datum: 10.08.16 22:01
avatar

Je to náhodou dobrý na kávu *smich*. Mám to doma, koupené stejně, při nějaké akci, takže jsem to tam za těch pár kaček nemohla nechat ležet *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 10:44

náhodou je to super věc... frape zvládne za pár vteřin a je to jednodušší než ho dělat v šejkru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 10.08.16 21:34
avatar

Dnes jsem dostal nesmysl k podpisu - to byste nevěřili...

K aktuální práci, kdy máme na oddělení podstav 2 lidi, nám přidali z jiné země v podstatě totožný obrat. Zahraniční oddělení bylo během hodiny zrušeno a všichni tam dostali výpověď "dohodou". Zahraniční věci může řešit jen pár lidí z našeho oddělení. Nárůst práce pro mne a některé kolegy je o cca. 200%. Vše se papírově řeší týden po spuštění. Dnes jsem dostal smlouvu k podpisu - DPP - uvedeno je tam 35 euro za měsíc jako plat za tuto práci. Plat totiž mám za práci v ČR a není možné řešit půlúvazkem v každé zemi.

Předchozí pracovníci zahraničního oddělení měli cca 40 eur za den! a já jejich práci mám dělat k té své ve stejné době za zlomek...

Samozřejmě jsem to nepodepsal - a teď čekám následky. S ohledem na svou aktuální totální vyčerpanost bych asi uvítal výpověď... jenže to oni si dovolit nemůžou - oddělení vydělává velké prachy a každý vyhozený člověk (8 let praxe) by teď pro ně byl nesmyslnou ztrátou.

Viděli jste větší nesmysl, než vyhodi všechny lidi z vydělávajícího oddělení na minutu? 9 lidí! A prý to nahradíme bez potíží... to není hloupost člověka, to je chorý mozek...


doplněno 11.08.16 08:47:

jj, šílené - to je ono.

V podstatě jedna z posledních zpráv je, že nikdo vlastně nic dělat nesmí, dokud nebudou podepsané smlouvy a podané na SK úřad. Fungujeme už týden a papír jsem viděl jen já. Šéf si vzal dovolenou, aby nemusel poslouchat stížnosti. Právníci jsou na dovolené a papíry prý pořeší až pak. Ředitel dovolenkuje a je mu tu jedno. 9 let fungující firmy se najednou zruší... a to takovým způsobem, že ničí svou "sestru" v jiné zemi. Připadne mi něco špatně, ale nevím, co to je... možná právě špatný zaměstnavatel... ve chvílích volna se budu dívat po jiném - prý je nejlepší doba, zaměstnanců je nedostatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 22:38

já zase nevím,kam se obrátit (VZP?), neb mi v 4 stránkové propouštěcí zprávě z nemocnice napsali výsledky vyšetření,která mi vůbec nedělali a ač jsem žena mám tam uvedeno, cituji :" ... prostata zvyklé velikosti i konzistence, na rukavici zbytky hnědé stolice, bez příměsi krve či hlenu."Je potom důvěryhodné i další text té zprávy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 06:58
avatar

Myslím, že v přehlídce nesmyslů tu vaši prostatu těžko něco překoná. *smich* Ale nechme se překvapit :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 07:47
avatar

Jojo, Belušku s její prostatou nic nepřekoná. *haha* jmlc, fakt? Kdyby to nebylo tak absurdní, pak by to bylo i, já vlastěn ani nevím, jak to nazvat. Šílené!?

Datum: 11.08.16 09:54

Beluško, moje dcera nemá od deseti let slezinu. Přesto se v jejich lékařských zprávách objevuje : slezina nezvětšená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 11:41
avatar

Ale to je přece v pořádku, když jí nemá, logicky jí nemůže mít zvětšenou. *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 10:59

Magdon. tak vzhledem k tomu, že tato vyšetření jsou dělána především kvůli funkci jater, tak to je dost podivné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.08.16 13:06
avatar

možná by víc sedlo "slezina nezvěstná"...pardon Sebod, nezlob se, jen mně to napadlo...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 19.08.16 10:06

*ee**bzum*..krásný příklad,jak i lékaři fungují jako bezduchý automat...než by napsali novou aktuální zprávu při každém vyšetření,kopírují zprávy staré,aniž by je přečetli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iveta*
Datum: 19.08.16 10:12

Beluska...okamžitě zpátky do nemocnice.Nejspíš došlo k záměně "pacientů".Vše tomu nasvědčuje.Zkontrolujte si hlavičku zprávy.Tzn.Vaše jméno,rodné číslo atd.Ale i pokud to souhlasí,určitě se vraťte je na to upozornit.Záměna výsledků vyšetření je totiž dosti závažná věc!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 20.08.16 12:14
avatar

Znamej si nechal udelat od pojistovny vypis co se platilo za urcity rok a mel tam vysetreni vajecniku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 15:48
avatar

Lego, taky dobré! *haha*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.