Reklamace zájezdu-špatné počasí

Od: Datum: 09.08.16 07:32 odpovědí: 22 změna: 10.08.16 16:37
Byli jsme v Řecku a celý týden lilo jako z konve, bouřilo a foukal silný vítr. Máme zkaženou dovču. Vztahuje se na to nejdražší rozšířené pojištění a můžeme žádat finanční kompenzaci za nevyužitou dovolenou? Zaplatili jsme na 1.týden 36tis.Kč.
doplněno 09.08.16 07:47: Při výběru dovolené do Řecka nám prodejce CK.garantovala stabilní a slunné počasí na jihu Evropy v tomto období.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 09.08.16 07:34

Omlouvám se, ale *smich*

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 09.08.16 07:39
avatar

Nárok na kompenzaci musíte uplatnit do 14 dnů u toho, kdo to špatné počasí způsobil. Cestovka za to nemůže.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.08.16 07:42

Pokud jste měli sjednanou pojistku, která toto zahrnuje, pak můžete. Co vím, tak takové pojistky nabízí například Invia.

Každopádně pokud byste chtěli uplatňovat náhradu škody na základě občanského zákoniku a zkaženého požitku z dovolené, pak to u počasí nelze. Cestovní kancelář toto nemohla žádným způsobem ovlivnit a nelze tedy po ni žádat náhradu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: feldabrno
Datum: 09.08.16 08:31
Ano,děkuji. Máme zájezd zakoupený právě od CK.Invia a tam oni pro čechy udělali tuto vyjímku zkažený požitek dovolené, neboť dobře vědí, že my jezdíme jen po Evropě do vybraných destinací stále stejných a není to až tak super. Němci např. vybírají daleko exotičtější zájezdy Maledivy, Dominikány, Austrálie a tam češi zase nechtějí jezdit, raději Chorvatsko nebo Řecko je láká víc. Směřujeme myšlením do stejných destinaci většina čechů.
Datum: 09.08.16 11:20

no tak když to pojištění máte, tak v čem je problém? proč píšete sem, místo abyste rovnou vyplnil formulář pro Invii? pokud máte nějaké nejasnosti ohledně formuláře, proč se nezeptáte přímo pojistitele, dostanete fundovanější radu, než když napíšete obecný dotaz na internet, bez uvedení konkrétní pojistky? a pokud už máte nějaký důvod, proč se neporadit rovnou u zdroje a musíte se ptát na netu, tak je potřeba rovnou napsat potřebné podrobnosti, jako základ u koho jste pojištění a jakou konkrétní pojistku jste uzavřel ("nejdražší rozšířené pojištění" jaksi není dost konkrétní), bez toho jaksi odpovědi nebudou dávat smysl *nevi*

ale teď jsem na Invii koukala do smlouvy a aby byl den slunečný, tak musí být alespoň 4 hodiny (a nemusí to být v kuse) mezi 10 a 18 hodinou jasno, polojasno, skorojasno nebo s mírnou oblačností (já si tedy slunečný den představuji trochu jinak, ale to je fuk). tak si vzpomeňte, jestli opravdu od rána do večera bylo zataženo a lilo, nebo jestli v průběhu dne byla i období s mírnou oblačností nebo dokonce na chvíli alespoň částečně vykouklo slunko a jestli jste stav nahlásil asistenční službě a podle toho můžete zkusit odhadnout, jestli vám pojistku vyplatí nebo ne (předpokládám, že místní i časovou podmínku pobytu jste splnil). anebo si rovnou podejte žádost a uvidíte, přinejhorším vám nic nevyplatí, a pak můžete řešit, jestli má cenu se dál dohadovat nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 08:42

Po CK můžete požadovat co chcete, ale pochybuju, že vám vrátí nějaké peníze! ;)

Zajímavý dotaz po ránu *smich* Příště si vyberte exotičtější destinaci a máte jistotu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xart®
Datum: 09.08.16 09:20
avatar

I kdybyste nakrásně měli sjednané pojištění přes INVII, která takové pojištění nabízí, tak vám jako kompenzaci dají maximálně poukaz mám pocit asi do 2500,- Kč a musíte si do příšího roku u nich objednat další zájezd ;).

Jinak nevím jak si představujete, že byste reklamovali počasí:-D, žalovat CK, že vám garantovala stabilní slunné počasí? Podívejte se do smlouvy s CK, určitě tam nic takového mít nebudete ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 09.08.16 09:28

Vždyť je to blbost. Ani by mě nenapadlo to reklamovat. Kdo za to počasí může? CK? Jinak je to smůla a chápu, že to naštve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kugeln
Datum: 09.08.16 10:43

Ja bych to reklamoval u komančů, že za ty desítky let ještě neporučili větru dešti :D A jinak bych doporučil dovolenky, třeba víc poznávací a třeba víc i v ČR nebo okolí. Je to levnější a člověk se víc přizpůsob, když to má za humnyí. Takhle někam ject se někam válet na pláž a být odkázaný na počasí..to není moc moudré.


doplněno 09.08.16 10:48:

(Ale to svým způsobem je vina cestovky, že nemá náhradní plán zábavy, pro špatné počasí nebo se pletu?)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 09.08.16 10:54

Reklamace počasí na dovolené je podle mě úplná hovadina, kterou se může zabývat opravdu jenom vychcaný český občan.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: feldabrno
Datum: 09.08.16 11:17
Jestli to nějak dobře všechno nakonec dopadne, tak příště už nevybírám zájezd kam se hrne nával čecháčků za pár korun 38tis.Kč.k Jadranu nebo Egejskýmu moři. Tak manželce a dětem udělám radost podle německého stylu a vezmu je na Seychely a budou všichni tam s počasím spokojeni.Za pár přesčasů v práci to stojí za to, ne?
Od: vilik
Datum: 09.08.16 16:21
Jestli jste letěli první týden v lednu, jak píšete, tak jste s takovým počasím musel počítat.
Pominu ohánění se částkou, kterou jste zaplatil, protože já tolik nechal na Šumavě, ale nepochopím jednu věc.
Jak může někdo být tak hloupý, že si objedná pobyt v destinaci, o které nic neví, za podmínek, které nechápe, a po zklamání ze své hlouposti obviní každého okolo kromě sebe.
Vám nepomůžou ani Seychely, bude vám vadit dlouhý let a písek na pláži.
Přesně takoví dělají Čechům v zahraničí ostudu. Ti Němci a Rakušané, kterých je plná Istrie, tam leží u moře jak lemry a nedají si ani v baru na pláži kafe, nedají v restauraci dýško, hlavně, že ušetřili, aby měli asi na pobyt s cestovkou.
V Rakouských Alpách se zeptáte na cestu a minimálně v polovině případů vám navíc řeknou, kde máte natankovat, protože ušetříte pár centů.
Mimochodem, Chorvatsko je super právě v tom, že svéprávný člověk jede na blind autem, když se mu něco nelíbí, tak popojede kousek dál, zábavu najde i při horším počasí v nějakém národním parku nebo v historickém městě, a přinejhorším se sbalí a jede dřív domů, třeba přes Maďarsko, kde může ještě navštívit nějaké lázně.
K pojištění a garanci Invie řeknu jen to, že jsem si je přečetl a šel raději na Booking.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.08.16 11:02
avatar

Důležité je, že pro cestovní kancelář je závazné nejen to, co je stanoveno v cestovní smlouvě, ale také co uvádí v katalogu nebo na svém webu.Pokud je tedy jejich garance stabilního a slunného počasí písemně uváděna,konkrétně na váš termín zájezdu(což pochybuji),mohl byste, možná s vaším požadavkem slevy i uspět. Ale abyste uspěl,měl jste si již v místě pobytu nechat sepsat delegátem zájezdu reklamační protokol, který by potvrdil vaše tvrzení celotýdenního špatného počasí.Reklamaci (žádost o slevu) lze uplatnit do jednoho měsíce. Pokud vám ale prodejce CK garantovala hezké počasí pouze ústně, tak je zbytečné se o to pokoušet

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ruze®
Datum: 09.08.16 14:35
avatar

Pokuď máte v pojistce přímo uvedeno,že se vztahuje i na špatné počasí,tak by jste něco dostat měli,otázka je kolik?Jinak,je mi líto,že vám dovolená propršela,my byli 11 dní na Kypru,hic jak blázen,co by jsme dali za 1 deštivý den!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mridiot
Datum: 09.08.16 15:07
Doopravdy takový dotaz může položit Mr. Expert.
Jistě pojišťovna zavolá panu Bohovi jak si to jako představuje, že Vám zkazila matka příroda dovolenou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 15:42
avatar

Můžete to zkusit, ale vzhledem k tomu, že se v tomto případě jedná o tzv. vyšší moc, pochybuji, že uspějete.

?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 17:34
avatar
Pojištění čehokoliv má vždy nějakou obezličku, aby se dal ukázat vztyčený prostředník v případě plnění.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: feldabrno
Datum: 09.08.16 18:51
Teď mi jeden kámoš řekl, že v léťe v Egypťe neprší,ale to ta zkušená pani v CK.mohla o této pro čechy méně známé destinaci vědět snad také, že nás mohla poinformovat.Ale ten Egypt bude asi složitější přes ambasádu zajistit vízum.

 

Datum: 09.08.16 19:51

To jsem se pobavila... prostě čecháček - voda je moc modrá a dělají se vlny ...

mísek píchá do chodidel a pršelo...bohužel větru a dešti zatím nikdo poručit nedovede...

byla jsem v Řecku mnohokrát a vždy bylo nádherně ...ale je fakt, že letošní rok je abnormálně jiný v celém světě

Ohodnoceno: 0x
 
Od: feldabrno
Datum: 09.08.16 20:51
CK.je od toho, aby zajistila pro českého klienta naprostou spokojenost.Německé CK.už nabízejí kromě all inclusive i ultra inclusive.Kamarád v hospodě mi říkal, že svobodní páni tam mají i denně masáže s erotickými službami krásných slečen grátis, prý nějaké Thajsko. Tak tomu říkám poťešení z dovolené a skvělá německa CK.Thomas Cook.Tady bych seděl sám v pokoji a mohl bych si ho akrotát sám hon.t.a koukat z okna jak prší za ty prachy.To raději ultra all inclusiv se vším všudy poťešení i když by počasí nevyšlo.To naše CK.zájezd neumí ničím zpříjemnit.
doplněno 09.08.16 21:06: Říká se náš zákazník náš pan, tak by měli CK.si vážit svých klientů a ne je při stížnosti posílat někam. Začnu jezdit s němcema a bude to něj dovča snů.
Datum: 10.08.16 06:40
avatar

Pořád se oháníte jen Němci. A posmíváte se čecháčkům.

Vy si snad myslíte, že pokud tam v té době s Vámi byli nějací Němci, že na ně nepršelo? Jenom na Čechy?

Nechápu, proč lidé s podobným smýšlením jezdí k moři a ne do Dolní Lhoty. Vy opravdu nemáte na víc.

Počasí ovlivní jen Bůh. K tomu byste musel vznést svou stížnost. U cestovky můžete reklamovat špatné služby, horší pokoj, než jste měl zaplacený, jiný hotel, dál od pláže, než jste měl mít, jiné jídlo /místo AI třeba jen polopenzi/.

Ale erotické masáže Vám v dešti opravdu nikdo dělat nebude. Leda sám sobě. Jste asi prosťáček, který uvěří všemu, co mu kdo nakuká. Lidé to o Vás vědí a tak Vám vesele kukají a smějí se, že tomu věříte a Vy se pak jen čertíte! *cert*

Příště buď seďte doma u Kačáku, nebo vyrazte do Thajska, na Seychyly, na Maledivy, do Dubaje. Sám píšete, že stačí pár přesčasů navíc a jste v říši snů. Tak do toho. A když i tam bude pršet, tak zase pár sobot u pásu a můžete jet zase někam jinam. Když jste na tom tak zazobaně, proč vymáhat nějakou upršenou reklamaci? Mávněte nad tím rukou, jak to dělají Němci a vyrazte někam jinam. Je to jistě pod Vaši úroveň.

Já jedu zítra na Sázavu. A když bude pršet? Aspon vím, že tam vyroste spousta hub. ;) A také to jistí celodenní výlety vlakem. A akvapark. A krásná malá ZOO v Jihlavě. A návštěvu prima lidiček. Prostě člověk si musí hodně zábavy připravit sám. A ne jen spoléhat na cestovky a pánaboha. Jaga.


doplněno 25.08.16 05:41:

Tak jsem měla pravdu. Zapršelo a podívejte se na tu krásu. A zhruba tohle jsem našla den co den. Pak jsem je zase většinou rozdávala. To nejkrásnější na houbách je pro mě totiž právě to hledání, prodírání se smrčím a pak pohled, jak si lebedí v mechu. Užila jsem si to daleko líp. než tu Vaši propršenou dovolenou u moře. Erotické masáže mi nechyběly.

Člověk by měl být pozitivně naladěný za každé situace. Což já jsem tedy byla. A A A VO TOM TO JE!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.08.16 16:37

Člověče, vy budete asi nějaká lopata co? Jinak si to nedovedu vysvětlit. Ultra all inclusive nabízí i naše cestovky, to není žádná novinka. Erotické masáže nemá v ceně žádná cestovka. Nesmíte věřit každému hňupovi ze čtvrté cenové. A Thomas Cook není německá cestovka.

K dotazu: Ano, reklamovat můžete. To je vaše právo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.