Co dělat když tíží svědomí

Od: Datum: 09.08.16 06:10 odpovědí: 27 změna: 10.08.16 05:03

Mám takový neobvyklý dotaz, ale i přesto je hodně důležitý.

Není lehké jít rovnou na policii, chybí spousty věcí a také jsou tu určité obavy.

Možná tak trochu v hloubi duše doufám, že se třeba někdo ozve, kdo by věděl něco z duhé strany a nebo kdo ví, kde hledat v nějaké databázi.

Je to už nějakých pár let co potřeboval jeden pan inženýr a podnikatel z Prahy "domluvit" svému bratrovi - bezdomovci.

Ta domluva spočívala v tom, že by měl podepsat dokumenty ohledně dědictví po rodičích/ byl v tom nějaký ten baráček a pole/. Pan inženýr se domníval, že si jeho bratr bezdomovec nic nezaslouží a ani nijak nechtěl jeho neutěšenou situaci řešit. Prostě zkráceně potřeboval jen, aby dědictví po rodičích připadlo jen jemu a jeho nepohodlný bratr tam nefiguroval, což ze zákona prostě nějak nejde.

Tak si na tuto "domluvu" vzal jeden den svého kamaráda - agresivní mlátičku. Jeli za bratrem v noci a asi mu "domluvili". Mlátička se vrátila domů trochu víc od krve, ale už neprozradila, jak "domluva" dopadla.

Pan inženýr byl ale od té doby nadmíru spokojen a o bratrovi přestal mluvit.

Shrábl dědictví a byl klid.

Kam se poděl ale jeho bratr už nikdo nevěděl. A kdo by se asi sháněl po bezdomovci? takoví lidé tady nemají žádnou cenu a když se ztratí, tak je zpravidla nikdo nehledá. Sem tam nějakého vyloví z řeky, najdou umrzlého a to je vše.

Ale přeci jen jde o lidský život a o člověka, který byl pro jistou hyenu překážkou v dědictví.

Pátráme tedy už delší čas po tom, jestli dotyčný žije a nebo přijít s touto historkou a vystavit se tak nebezpečí, že jestli to dotyčný zjistí, tak asi budeme další na řadě kdo má zmizet, protože je to velmi důležitý svědek.

Nejde přijít na policii a zeptat se takto na rovinu a ani by vám nikdo na toto neodpověděl / jestli je dotyčný na živu/

Spíše by mohla napovědět nějaká databáze podezřelých umrtí lidí bez domova.

Přeci jen tito lidé mají stejná práva na život jako my všichni.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anonym0
Datum: 09.08.16 06:34

*blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 06:57
avatar

Já jsem vůbec nepochopila, proč jsi otázku nazval, "Když tíží svědomí". Co máš na mysli? Že ten agresívní kamarád jsi byl ty? Nebo pan ing.? Byl jsi u toho a neohlásil to? Nebo se jen domníváš? Naprosto bez opodstatnění, jen z doměnek a vycházíš z toho, že někdo říkal? Nebo ses o bezdomovce staral, pomáhal mu a teď ho nemůžeš najít? Nebo ptoč? Proč se ptáš tak, jak se ptáš? Koho tíží svědomí?


doplněno 09.08.16 07:05:

Coklit, ale no tak! Co věděl? Že jedna paní povídala a poslala to dál a někdo přikrášlil a druhý obrátil? Co věděl jistě a na co měl důkazy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 07:01
avatar
Tazatele tíží svědomí, protože věděl a nic neučinil.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 07:09

Víte, na to je dávní rčení, že se špatným svědomím se každý musí vyrovnat sám. Já myslím, že na to není rada.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 13:39

bepotřebuji radu jak se vyrovnat se svědomím. Rád bych znal konečně pravdu a nevím, jak se po ní dopídit. To je vše. tíží mě svědomí, že možná někomu bylo hodně ublíženo a jestli se tak stalo, tak vím kdo to udělala. Nic víc

Datum: 09.08.16 07:30

Já jsem právě taky nepochopil, co tím svědomím tazatel myslel. Pokud by ale on byl ta mlátička, tak by se asi nebál, že se mu taky stane něco takovýho. "Povídka" zní, jakoby do ní tazatel nebyl nijak přímo zainteresován, což by ale vylučovalo jeho reálnou znalost situace.

Tohle téma je popsaný docela nešťastně, takže z toho nejde pochopit v jaké situaci tazatel opravdu je. Tudíž mu nejde ani sdělit racionální názor na věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 07:34
avatar

no. Dobrý dotaz a jedna hodně špatná zpráva pro vás: Peklo existuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 09.08.16 16:46

údajně v něm ale nikdo není, jak jsem slyšela . Prý až po posledním soudu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 08:30

Dobré ránko,já jsem z toho pochopila, že tazatel zná velmi dobře toho domlouvače - jak by jinak věděl, že se vrátil od krve? že nesdělil výsledek domluvy? Byl tedy ( a asi nejen sám, mluví v mn.č.) svědkem něčeho nekalého a proto ho tíží svědomí. Jen je divné, že dědictví spadlo panu inženýrovi, když měl bratra - jak bylo prokázáno, že už není? Těžká rada, co dělat dnes, když nic neudělal tehdy, kdy by ještě možná byla šance něco zachránit. Jedině možná cestou notáře, aby se začalo po bezdomovci coby dědici nějak pátrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mitas
Datum: 09.08.16 09:29
Mohl podepsat papir, kde se zrekl naroku na dedictvi, kdyz se pote nedostavil na jednani, pak pochybuji, ze nekdo resil pravost podpisu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 09.08.16 09:52

mitas *palec* Já také podpsala plnou moc s tím, že z dědictví nic nechci ve prospěch sourozenců. Ale to jsem podepsala dobrovolně a u dědictví jsem ani nebyla. Vše proběhlo v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 13:37

ano i to jsem si myslel, že pod násilím podepsal tento papír. jen mi bylo pak divné, že o něm jeho pan bratr již nikdy nemluvil. proto bych se rád dozvděl co se s ním stalo

Datum: 09.08.16 13:18

Děkuji za pochopení. Ano jsem ten, který něco ví, ale vlastně nevím co. Tíží mě svědomí, že možná bylo někomu ublíženo a já o tom vím a viníci nejsou potrestáni. Zabránit jsem tomu nemohl, protože jsem dopředu nevěděl co se bude dít, ale nějak se s tím nemohu vyrovnat, že znám možná i vrahy. Prostě chtěl bych jen vědět to, jestli ten jeho bratr je v pořádku, ale nevím kde to zjistit.Myslím, že notář mě informace neposkytne

Datum: 09.08.16 11:14
avatar

To jsem jediný, kdo tomuto vyprávění nevěří, kdo poznal, že je to vymyšlené?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 13:19

vymyšlené to není ani trochu, ani jedno slovo vážený pane, tak si nechtě tyto řeči od cesty, když nemáte žádnou radu

Od: jh®
Datum: 10.08.16 05:03
avatar

Těžko radit komusi, kdo neví, kdo vlastně je. Jednou "radekbrno", jindy "eleonor"...

https://www.poradte.cz/domacn…ousedovic-kocka-a-blechy.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.08.16 15:52
avatar

Stonku, nejste jediný i já znám lepší pohádky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 09.08.16 13:41
avatar

Jednu radu znám...říká se jí odpuštění, ale je to těžké, odpuť v první řadě sobě a pak všem zůčastněným. Někdy je to hodně těžké, ale pomůže to vždy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 15:55
avatar

A proč nemůžete jít na policii? Já bych tam právě šla - začala bych z toho, že hledám pana xy (dotyčného bezdomovce), protože mám podezření, že mohl být spáchán trestný čin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 18:25

Souhlasim s lidkou,tak nejak bych to udelala

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 16:39

Ahoj.

Všimli jste si, že konečně až Ildika odpověděla tak nějak normálně. Všichni ostatní jen cosi furt rozebíráte.

Raďte a přestaňte pořád něco a někoho soudit. Byla očekávaná rada a ne odsouzení a ostouzení. Děkuji.


doplněno 09.08.16 20:01:

Ahoj PeTko.

Taky dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.08.16 20:05
avatar

"humbucker", moc se mně líbí to Vaše oslovení "PeTko", je prostě originální...*pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 21:24

Ano, to já někdy jsem. Jednou o mě můj dvorní zedník řekl, že jsem genitální. A nějak, si ani nechtěl to své prohlášení nějak opravit. Třeba na geniální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 22:25
avatar

Možná jste nepochopil žert, to se říkává často.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 22:30

Ano Blesíku.

Ftipný ten parchant, to tedy byl. Jednou jsem šel něco koupit do krámu a on na mě zavolal. Zas tam něco vem, jako posledně. Od tý chvíle jsem ho v autě zavíral a stavěl kousek dál od lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 09.08.16 19:05
avatar

Víte, pokud ten mlátička někoho zabil, je to jeho svědomí. Zřejmě od té doby uteklo hodně vody, protože dědické řízení není hned a hlavně se u dědického řízení se ptají na všechny dědice, aby je poštou obeslali. Nevím, jak to je, pokud se nějaký dědic nedostaví, ale byla tam pokuta do 50 tisíc. Takže už to je divné, dědic se nevypařil. Nevím, jak by se mohl vzdát dědic dědictví a nebýt přítomen jednání. Jaký papíry chtěl bratr bezdomovce podepsat? Nějakou darovací smlouvu? To by museli být rodiče po smrti a je zde to dědické řízení.

Pokud někdo zabije člověka, je to trestný čin a mrtvola se najde, třeba po letech, nebo kostra a vyšetřuje se.

Víte, jste cizí člověk, možná jste s tím člověkem bez domova cítil, ale jak jste chtěl pomoci, když už bylo podle Vás po všem? Pokud chcete mít klid opravdu jděte na policii a řekněte, že jste toho a toho člověka už dlouho neviděl a bojíte se, zda se mu nepřihodilo něco zlého, pak už to není na Vás. Jak už radili jiní. Ale moc logicky mně to nezní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 22:37
avatar

Já bych řekla, abyste to pustil z hlavy. Co se stalo, stalo se,Vy jste to nespáchal, Vy jste tomu zabránit nemohl a Vy ani nevíte, jestli se to vůbec stalo! K odhalování zločinu tu jsou jiní a jsou za to placení, tak si nedávejte vinu a nechte to plavat. Jinak, existuje statistika obyvatel, měli bychom tam být všichni, žijící.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.