Proč to rádci dělají?

Od: Datum: 14.06.16 09:07 odpovědí: 77 změna: 25.06.16 01:11
avatar

Dobrý den, říkám si, jakým způsobem asi uvažuje člověk, který je zde zaregistrovaný, založí si otázku, dostává tam odpovědi (v některých jsou i otázky nebo žádost o doplnění dotazu), on nereaguje, nic nedoplní ani neupřesní, nepoděkuje ani nehodnotí - a potom je aktivní ve zcela jiných (cizích) dotazech, kde píše a odpovídá (nebo požaduje i to doplnění) a věnuje tomu svůj čas.

Takže, čas na jiné otázky má, rád tam odpovídá, ale tu vlastní otázku už zcela ignoruje a přehlíží. Jaký to dělá dojem na Vás? Je to normální jednání nebo je to jednání zvláštní? Jak asi takový člověk uvažuje? A proč se vlastně dotazuje, když ho odpovědi nezajímají? Děkuji Vám za názor a zdravím!

P.S. Pokusím se na případné příspěvky reagovat .


doplněno 14.06.16 10:09:

Jenom ještě doplním, že tento dotaz nemá být kritikou poradny. Snad jen kritikou části osazenstva a snahou o vysvětlení jejich chování (či logiky jejich uvažování).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.16 09:32

Třeba odpovědi čte,ale nereaguje protože to za něj dělají jiní.Nebo někdo vloží dotaz a jiní naprosto změní téma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 09:38
avatar

Dobrý den, myslím si, že reagovat se může, i když by někdo téma změnil nebo radil špatně.

Zkrátka tam slušně napíše, že např. na toto se vůbec neptal, ale děkuje nebo že není schopen najít typ své TV či nezná další podrobnosti apod. Tedy, alespoň nějaká reakce. Zdravím!


doplněno 14.06.16 17:57:

hancule - debata, povídání si či pokec patří do Volné diskuze. Proto je vhodné do této rubriky svůj dotaz tohoto typu směrovat přímo (nebo ho tam později přesunou sys). Pokud tam tazatel nemá zájem komunikovat, tak to bych mu nijak výrazně nevyčítal. Mně spíše vadí ten nezájem v otázkách tématických (např. zapečené brambory s jogurtem, obnova spár v obkladech či dotaz na podobného malíře).

Datum: 14.06.16 16:58

Bene,já mám zkušenost,že většina rádců nejprve odpoví na zadané téma,po několika doplněních se debata posune jinam...a proč ne - popovídání je vždycky fajn a reakce lidí vždy zajímavé - viz má? Koho byste chtěli za prezidenta.Podle mého názoru není třeba reagovat na odpovědi,stačí si je přečíst...vždyť to není diskusní klub,/chat/,ale odpovědi rádců na otázku.Pokud chcete reagovat,jistě možnost máte.Poděkování na ukončení tématu je vhodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.06.16 17:02
avatar

@hancule - to se musíte mrknout třeba na sekci "auto" - někdo napíše "nestartuje, proč?" - dvacet rádců se snaží zjistit bližší informace o voze a důvodech, případně vymýšlí řešení. Tazatel však asi už nastartoval, takže věc neřeší a jede dál... Toto přímo "nemám rád".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 10:12

jmlc-děkuji za upozornění,jsou rubriky,které nevyhledávám,ale podívám se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 14.06.16 09:35

Tak důvod může být ten, že dotaz o radu byl rychlejší než další vlastní "pokus" o vyřešení svého problému. Prostě dřív to vyřešil vlastní cestou než přišla rada. Taky se mi to stalo. Je fakt, že i tak by se mohl ozvat a dát vědět v čem to bylo. V jiných případech to je i obyčejná ignorace a lenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 09:41
avatar

Dobrý den, ano, ten výraz ignorace bude asi to pravé - ovšem, není to "košér" . Zdravím!

Datum: 14.06.16 09:46
avatar

Dobrý den. Rádce má čas na vkládání svých odpovědí do jiných dotazů, jelikož chce být užitečný, anebo vnucovat někomu svůj názor. A na svoji vlastní otázku nereaguje, protože nechce být poučován, sám je přece nejchytřejší. Též jedna z možností.


doplněno 14.06.16 11:13:

No jo Bene, jenže co když někdo položí otázku a přitom na ni zná předem odpověď, ale chce znát i názory druhých lidí? A pak ho zděsí odpovědi, když zjistí, že vše je jinak...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 09:53
avatar

Dobrý den, jdete na to "od lesa" a je to jedna z možností. Ovšem, zeptám-li se na něco, co nevím nebo to nejsem schopen vyhledat, tak musím počítat i s tím, že budu školen a poučován. Skoro bych řekl, že řada lidí nezná ani to kouzelné slůvko (a abrakadabra to není) . Zdravím!


doplněno 14.06.16 15:45:

eulalie - to, ovšem, jde o otázky ve Volné diskuzi, protože tam patří názor a do těch tématických otázek patří rada (a raději bez názoru). A celá řada otázek ve Volné diskuzi je na principu vhozené kosti k ohryzání - tedy, někdo otázku založí, svůj názor tam nesdělí a pouze ji (snad) sleduje už bez reakce a těší se z hádek a různých názorů (toto spíše dělají neregistrovaní tazatelé).

Datum: 14.06.16 10:00
avatar

Pánbůh má holt bohatý zvěřinec. Mně spíše irituje rozšířená praxe poradců, kdy tazatel hledá něco zcela konkrétního, například druh živočicha nebo rostliny. Jakmile někdo odvede černou práci a dotaz přesně zodpoví, zpoza rohu ihned přispěchá druhý, připojí převratnou odpověď typu - ano, je to opravdu on - , přidá pár mouder z Wikipedie a udělí si body skrze své multiúčty. Jak české! :-D


doplněno 14.06.16 10:08:

Rád bych tomu věřil, bene. Jinak souhlasím s vaším postojem, připojit slůvko Dank(e) nebo pouliční zhoubný novotvar Thx svede i chovanec jeslí. *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 10:04
avatar

Dobrý den, souhlasím pouze částečně. Multiúčty zde nemají šanci na úspěch - to je zabezpečeno.

Jinak, správných odpovědí může být více, ale je dobré je doplnit o něco vlastního. Zdravím!


doplněno 14.06.16 10:12:

venkov4ever - to THX je snad ještě horší zkratka než TBC .


doplněno 14.06.16 10:14:

angell1985 - no, máte špatnou zkušenost. Ovšem, zase Vám nikdo nezávidí bohatství .

Od: coco
Datum: 14.06.16 10:13

Zaznamenala jsem, ze po nedavne "prevratne aktualizaci" systemu neni uz moznost prispevek "doplnit ani opravit", ale nevim, jestli to chybi vsem i registrovanym. V rubrice " vzkazy.." na to nikdo neodpovedel, reakci bych uvitala :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 10:16
avatar

Dobrý den, jak můžete vidět např. i zde, tak registrovaní mají tyto možnosti stále. Zdravím!


doplněno 14.06.16 10:19:

coco - tak, to bohužel nevím.


doplněno 14.06.16 16:47:

babkazov - ty body jsou téma ošemetné, ale pokud si já založím tématickou otázku a dostanu tam odpovědi dobré a k problému (zkrátka pomohou s řešením). tak nemám problém ty body udělit. Je to (z mého pohledu) slušnost a zvláště pro novější uživatele poradny i motivace pokračovat a radit.

Datum: 14.06.16 16:05
avatar

To potvrzení správné odpovědi, příložení nějaké adresy, třeba na pěstování, se mi naopak líbí. Potvrzuje správnost odpovědi. Občas to udělám, ale oboduji toho, kdo dal správnou odpověď. A sama jsem ráda, když k mé otázce někdo upřesní nebo potvrdí správnost odpovědi. Pak je to sichr správě! *palec* A body? K čemu nějaký boj o prvenství vyjádřené body?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 10:08

Já se onehdá ptal,zda někdo nezná nějakého brusiče drahokamůz okolí Brandýs.Aniž by cokoliv věděli tak mi odpověděli že určitě nemám nic co by mělo cenu.


doplněno 14.06.16 10:12:

Toto je třeba případ toho,proč tazatel neodpoví

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 14.06.16 10:17

Tak vidim, ze doplnovani prispevku nekomu funguje, mozna nefunguje jen neregistrovanym?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 12:06
avatar

Na amatérských poradnách (obecně) se tazatel musí připravit na tři věci: Předně zjistí, že je úplný idiot, dokonce trojnásobný. To je doménou zejména různých PC poraden. Pokud chce například vědět, jak nainstalovat program A, rádcové mu sdělí, že jen idiot nezná tak triviální postup. Také mu poví, že jen idiot instaluje program A, protože program B je mnohem lepší. Tudíž je tazatel také idiotem obecně, že vůbec s podobným problémem otravuje. Za druhé se tazatel dozví, že rádcové jsou ředitelé vesmíru a nejbližšího okolí, vládci všehomíra a giganti ducha, kteří se však uvolili pomoci nejnižší formě života v podobě tazatele a zachránit ji tak od jisté smrti, za což by jim měla být neskonale vděčná až za hrob. Za třetí; bude-li mít tazatel neskonalé štěstí, jedna z deseti odpovědí bude k věci a ve zcela výjimečných případech dokonce povede k řešení jeho útrap. Vzhledem k výše uvedenému si Poraďte vede velmi dobře. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 12:18
avatar

angell-to je přesně ono,nejste tady dlouho,takže buď z Vás udělá většina hlupáka nebo Vám odpoví na něco co jste neptal*haha*to potom není síla ani chuť odpovídat nebo děkovat:-D

Mě se to stalo taky a i dnes když jsem některým napsala,ať tedy místo chytrých keců radí,tak dodnes nic!např.kovis mi "radil"že si jen stěžuju a i s dvojčecím kočárkem se dá nakoupit.Ptala jsem se dvakrát ať napíše jak by to udělal a nic,nemá odpověd,ale chytračit a urážet musel.Jsou to jen lidé,bůh nenadělil všem stejně ani slušnosti,ani moudrosti*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 10:13
avatar

Také si myslím,že když už odpovím na dotaz,zasloužím si odpověď.Případně získám od tazatele výsledek porady.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 10:22
avatar

Dobrý den, no, ono by "potěšilo" i slušné zaslání k šípku. Alespoň by to byla nějaká reakce. Zdravím!

Datum: 14.06.16 13:25
avatar

bene,
k šípku s dodatkem, že jste blb a máte se přejmenovat z dafiny na dylinu Vás tu posílají rádci přes vnitřní poštu, bohužel je nemáte jak blokovat, tak jsem to přestala i číst, nebo upozornění a to ne od admina nebo sysa, jak by bylo pochopitelné, ale také od rádce, že jestli ještě vlezete do odborné poradny kde chcete poradit někomu, tak běda vám, je jich tam prý dost expertů a vy jste u něj blb, co ničemu nerozumí, ale zatím tomu člověku, kterému jsem už nesměla poradit nikdo z těch expertů neporadil, takže bych řekla, že je tu problém z obou stran...pohrozil rádce mou blokací v sekci , ale místo mě tomu člověku pak neporadil. Tak k čemu a proč mi ve vnitřní poště vyhrožoval, at tam nelezu? Od té doby vím, že je to tedy poradna jen odborníků, nikoliv laiků, kteří radí i ze zkušenosti, jak jsem se dříve omylem domnívala.

Možná to jakoby s Vaší otázkou nesouvisí, ale já myslím, že ano. Tak i tak se stáváte pak jen už čtenářem, sám už se raději nezučastnujete, nemáte zapotřebí aby se Vám druhý rádce vysmíval, nadával Vám a vyhrožoval, že Vás blokne v sekci, ačkoliv vlastně není proč, nikomu jste neublížil. Na vnitřní poště tak poznáte lidi...a k šípku je poslat nemůžete, není jak.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 15:51
avatar

Dobrý den, myslím, že skutečně popisujete jiný problém a nikoliv svou založenou otázku. Reakce na příspěvek v nějaké otázce může být obdivná, neutrální nebo hnusná - podle kvality příspěvku a chování reagujícího. Pokud jde o vnitřní poštu, tak tam si netřeba dělat starosti - ta je na urážky stavěná a není problém si to tam vyříkat i důrazně. Zdravím!

Datum: 14.06.16 10:38

Nevím, proč to dělají jiní rádci. Mě odrazují (nejen ve vlasních otázkách) přechytralé poznámky některých (i registrovaných) rádců, které k tématu přistupují okrajově a způsobem: Člověče, dyť ty seš úplně blbej. Jen já mám pravdu. Sice jsem si nepřečet pořádně tvůj příspěvek, nezeptal se proč a jak, ale mám patent na pravdu.

A v zápětí přispěchá jiný, aby si taky kopnul.

Mnohdy se to tu stává standardem - myslím to, že někdo položí dotaz, první rádce mu vyčiní, obviní ho málem z vlastizrady (v tuto chvíli lhostejno, zda oprávněně, či nikoliv) a v zápětí přispěchá lynčující mravokárný dav.

To je, myslím, jeden z důvodů, proč mnoho dobrých rádců na poradnu zanevřelo.


doplněno 14.06.16 11:13:

JJ, Bene, dělám to tak. Ale za 1. je to škoda času, za 2. to unavuje a za 3. bránit se můžete jednomu, ne davu. Potom je na zvážení, zda v komunikaci nadále pokračovat. A pokud má někdo jednu špatnou zkušenost, může hrát mrtvého brouka v další otázce už od počátku.

Neříkám, že je to tak správně. Jen se na základě mých zkušeností pokouším hledat odpověď na Vaši otázku.

I když ve většině případů to asi bude daleko jednodušší. Prostě se tazatel nenamáhá komunikovat. Proč? Je to tu poradna, tak ať jiní radí. On už odpověď dostal...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 10:55
avatar

Dobrý den, zanevřít může slabší jedinec, ale nikoliv celý kolektiv . A, jak jsem zde již psal, tak lze zaslat "rejpala" slušně i důrazně k tomu šípku. Zdravím!


doplněno 14.06.16 15:56:

amper - no, rozumím tomu, že ne každý má zájem o komunikaci. Tak, proč komunikuje v jiných otázkách, ale tu vlastní založenou už jen přehlíží? A není to o nedostatku času.

Datum: 14.06.16 13:25
avatar

ampere, mluvíte mi z duše...


doplněno 14.06.16 13:43:

také se často stavá, že někdo z vlastní zkušenosti něco ví a napíše to tu, například u hypoték, ale jste vysmíván, protože člověk, který ví všechno, se s tím nesetkal a proto to prostě nemůže a nesmí existovat..i s tím se se tu potkávám ampére. *smich* já se moc nedivím proto, že se lidé k otázkám nevracejí. Jinak jsem se také snažila jako Vy, pomoci. Celé odpoledne jsem vytahovala ze starých externích HDD, jak se nastavuje outlook v XP, ale to musíte znát poskytovatele internetu a to tázající nenapsal a další rádce vám napíše že jste blb, který tomu nerozumí a tak proč tam ještě vůbec lézt?*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 14.06.16 10:43

Dobrý den. Já si myslím, že se tak chovají mladí lidé, kteří se ještě neumí moc chovat. Jsou náladoví, nevyrovnaní. Já vidím v práci, že jak je někdo o víc jak 10 let mladší než já, tak ani nezdraví.Spíš by vám měli napsat ti, kteří se tak chovají, ale ti asi zrovna nenapíší. Tak jak to mají vědět ti, co to nedělají? Neznám jejich pohnutky. Nebo se k té otázce už nevracejí třeba, odpověď jim řekl kamarád, kamarádka. Nebo souhlasí s odpověďmi. Nebo nesouhlasí a myslí si své. Když založím otázku, reaguji na odpovědi.


doplněno 14.06.16 10:54:

Bene, ti lidé se nebudou chovat tak, jak vy chcete. Nezměníte je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 10:51
avatar

Dobrý den, já vím, že by bylo dobré znát odpovědi těch rádců, kterých se to týká. Dokonce bych neměl problém je přímo jmenovat - ovšem, zase je nechci nějak ponížit či jim ublížit. Zdravím!

P.S. Někde je ve Volné diskuzi také starší otázka (nikoliv moje), jak na "rejpavé "lidi. Když jsem se díval na některé rádce, kteří tam radí, tak jsem si vzpomněl na jejich rejpavé odpovědi zde na poradně - také si to nepřiznají.


doplněno 14.06.16 10:59:

nikc - jo, to já vím. Jen jsem chtěl vědět, zda si toho všiml i někdo jiný a zda to někomu vadí či nevadí.

Od: jofa®
Datum: 14.06.16 11:04

Mne nejvíc tazatel "naštve", když jdu po jeho problému tak daleko, že třeba rozeberu nějakou svoji věc, jen abych viděl do problému či zjistil možnou závadu. Rozšteluji zařizení na jeho parametry abych viděl problém. Když natočím krátké video v určitém režimu a zjištuji možnou příčinu problému tazatele. Když zkouším v programech možné varianty úspěchu nebo neúspěchu atd. Jednou jsem šel 2 km, abych nafotil nějaký keř a doložil k dotazu. Když se potom nikdo neozve, tak to si vždy řeknu, ty vo.., že se na to nevykašleš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 15:58
avatar

Dobrý den, ano, tomu se říká pocit zmaru. Zdravím!

Datum: 14.06.16 10:54
avatar

Třeba kvůli tomu, že se na něco zeptají, rádci ale radí úplně k něčemu jinému, a tazatele přestane bavit neustále připomínat, že "na tohle se neptal".


doplněno 14.06.16 10:57:

Eventuálně potřebuje delší čas na promyšlenou, než se rozhodne ohodnotit odpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 10:57
avatar

Dobrý den, jasně. Jenže jde o to, že v té otázce není ani tento protest - pouze zdvořilý nezájem.

Zdravím!


doplněno 14.06.16 11:01:

kolikoli - ohodnocení či neohodnocení odpovědí nemohu nikomu vyčítat. Pocit zmaru mám z toho nezájmu o vlastní dotaz.


doplněno 14.06.16 11:10:

nikc - to je v pořádku. Já jsem velmi skromný, tak vím, že mám pravdu stále a vždy!

Od: nikc®
Datum: 14.06.16 11:06

Včera jak jste psal o těch Rusácích v Praze, tak jsem si nakonec řekla, že máte pravdu. Ale nenapsala jsem to. Málokdo napíše, "máte pravdu".


doplněno 14.06.16 11:18:

Ale Vy mi taky na vše neodpovídáte, když odpověď čekám. Tak jsme si kvid, myslím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 16:18
avatar

Dobrý den, to je snad jiný případ, než nereakce na svou založenou otázku. Nevím, jak přesně toto myslíte, ale pokud si založíte dotaz, tak tam snad dostáváte odpovědi od jiných rádců a nečekáte pouze na příspěvek můj. Pokud jde o nějaký Váš dotaz doplňující, tak třeba neznám odpověď, i když jsem tam dříve něco psal. Případně nechci zakládat další příspěvek, když jsem vyčerpal možnost doplnit se 2x a již to není ani k hlavní otázce. Nebo jsem zrovna bubák, který nechce komunikovat . Zdravím!

Datum: 14.06.16 11:02
avatar
Jo, Bene, tak ignorování asi nesnáší nikdo. A o to víc si vážím těch, co se ozvou i s větším časovým odstupem a řeknou, jak problém dopadl, či jenom poděkují.
My teď řešili v práci nábor brigádnic a nevěřil byste, kolik z nich si domluví pohovor a pak nejenom, že nedorazí, ale ani nezavolá, že nepřijdou. Takže možná jsme na počátku epidemie *plac* Mona
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 11:15
avatar

Dobrý den, tak, epidemie říkáte? No, to je průšvih, protože na toto není žádné vakcína. Mám dojem, že část lidí je aktivní jen pro sebe a svůj prospěch - když to dostanou, tak je to potom už nezajímá, resp. ani nereagují, protože mají to své jisté. A co jim je do ostatních. Zdravím!


doplněno 14.06.16 16:21:

72mona3 - no, jen jestli to dlouhé vedení není právě ta epidemie (smajík).


doplněno 14.06.16 16:24:

Oprava slova (smajík), které se nežlutí na .

Datum: 14.06.16 11:20
avatar
A nebo nebuďme takoví pesimisté a věřme, že to nedělají naschvál nebo z nezájmu o ostatní...jen mají delší vedení a nedojde jim to. Já bych za sebe asi také ruku do ohně nedala... ;)
doplněno 14.06.16 20:59: @ben - *palec*
A smaj(l)íka přejmenovávám na smějíka ;) M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 12:39

Takovéto chování nese doba

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 14.06.16 11:13

Zdravím Bene, také bych konkrétně mohla jmenovat tyto rádce. Já už se těmto otázkám vyhýbám. Nemyslím si, že je to jen otázka věku, že jsou to mladí lidé bez vychování, ale jsou to i osamocení, zapšklí důchodci. Tito naopak reagují na všemožné dotazy, byť o tom nemají ani páru, ale vždy mají pravdu.

Jsem šťastná za zrušení statistik hodnocení. Protože tito lidé zásadně nebodují i když jim pomůžete a to z z důvodu - když nikdo nedává body mně, tak já nedám nikomu.


doplněno 14.06.16 12:28:

*palec*

sebod - krátce, výstižně,pravdivě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 11:42

Uška. Zdravím. Musím se připojit. I mně daleko více než to, že někdo nepoděkuje, vadí chytrolíni, kteří radí naprosto ve všech dotazech. Prostě univerzální mudrci. Vědí Fšechno *zed*. Sice radí blbě, ale o to častěji *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh®
Datum: 14.06.16 13:52
avatar

:-D Taky jsem si všimla... i za tu krátkou dobu, co se tady pohybuju.

Ještě doplním jeden svůj poznatek: najde se i dost arogantních rádců obého pohlaví, kteří s oblibou tazatele dehonestují. Někteří pánové mají zjevně zbytnělé ego a některé dámy si v odpovědi na půl stránky vybájí svůj vlastní příběh, který ani s dotazem nemusí souviset. V těchto případech se zadavateli otázky ani nedivím, že nereaguje. Jan Werich měl svatou pravdu... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 16:53
avatar

Dobrý den, také si myslím, že to není o věku tazatele, ale spíše o jeho přístupu ke komunikaci či vychování. Ztráta statistiky mě mrzí, ale zase musím uznat, že bez ní je tu klidněji, resp. závist je potlačena. Zdravím!

P.S. pro "uska".


doplněno 14.06.16 17:01:

sebod - toto je poradna všeobecná, tak i mudrci jsou všeobecní. A já se hlásím k chytrolínům .


doplněno 14.06.16 17:05:

jh - pokud jste onou "jh" dosud neregistrovanou a nyní jste se zaregistrovala, tak Vám přeji úspěch, vítám Vás v našem kolektivu a doufám, že Vaše zážitky z poradny budou nezapomenutelné .

Od: jh®
Datum: 14.06.16 17:24
avatar

Ano, jsem to já a děkuji. *frajer*

K registraci mne "přinutil" jeden dotaz, kdy jsem tazatelce potřebovala sdělit konkrétní jméno a kontakty, kam se může obrátit o pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 11:14

Teda Bene, tys mi dal. Vytáhla jsem si svoje založené otázky a zjistila jsem, že v dobré polovině jsem taky ani necekla, že děkuji, nebo alespoň dala vědět, jak to dopadlo. Nějak mě to vůbec nenapadlo. Stydím se hluboce a trošku se utěšuji, že ke konci se to poněkud zlepšilo. Teď už to bude ale určitě v pořádku. Takže shrnuji: dotazovatelé nepoděkují, protože jsou ... *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 11:18
avatar

Dobrý den, jste frajerka, když se kajete - a budiž Vám vše odpuštěno . Zdravím!


doplněno 14.06.16 17:09:

lucie - jo, já to občas dělám také, resp. vkládám humor tam, kde to není asi nejvhodnější. Ovšem, už si to více hlídám a snažím se být smutnější.

Datum: 14.06.16 11:18
avatar

bene sice jiný případ,ale já se třeba tak naivně zeptala na otázku na maminkovském webu a reagovala jsem už po prvních zlých a kritických odpovědích.Čím víc jsem odpovídala,tím míň to asi četly a v podstatě odpovídaly samy sobě,snažily se být jízlivě vtipné a našly se snad jen tři,které četly moje odpovědi a zamyslely se nad nimi a slušně odpověděly.Jinak vše překroutily,obvinily mě snad ze všeho a kloudná odpověd nikde.Možná kdybych nereagovala ušetřila bych si silný stresový zážitek.

Pokud je tady někdo nový stává se to taky,že dostane spíše vtipnou sodu.Proč to dělají ti co jsou zde déle,netuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 11:21
avatar

Dobrý den, omlouvám se, ale zřejmě opustím tuto zajímavou diskuzi a budu reagovat později.

V naší čtvrti je hlášen plánovaný výpadek proudu a čas se již krátí. Zdravím!


doplněno 14.06.16 17:13:

amper - fakt se to stalo (léta páně tohoto). ČEZ je pravdomluvný a skutečně nám elektřinu vypnul. Patrně pročistil dráty a nyní jde elektřina zase svižně .

Datum: 14.06.16 11:23

No vida, další vynalézavý způsob, jak opustit diskusi se ctí. Tazatele uskřípli a jestli ho nepřipojili, je offline dodnes, milé děti *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 11:41
avatar

Zdravím Bene,

musím říci, že jsem se teď právem také zastyděla, našla jsem se v tom, co popisujete a snažíte se zjistit proč? Také jsem na všechny rady nezareagovala a proč? Tak na to nejsem schopna zcela jednoznačně odpovědet...ale bute to zřejmě právě tím sobectvím, dostala jsem odpověď a další jsem už "nepotřebovala" tak proč reagovat, že? I když "děkuji" pro mě není cizím slovem ;) A občas se neudržím a jsem i tím "ironickým rejpalem"*frajer*

Tak doufám, že až budete opět ONLINE ...budiž bude odpuštěno i mně? :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 17:24
avatar

Dobrý den, samozřejmě je odpuštěno i Vám a ten popel z hlavy si už můžete otřepat . Zdravím!

Datum: 14.06.16 14:16
avatar

Take zdravim, Bene, osobne v zivote preferuju slusnost v kazde cinnosti a to same plati i pro toto misto.. Prijde mi slusne odpoved na slusnou odpoved, kdy se nekdo snazi mi pomoci, nebo alespon odpovedet jednou reakci pro vsechny, takze ma odpoved je, ze si o tomto cloveku pomyslim neco o jeho neslusnosti a nevychovanosti. Nicmene jsem se naucila uz toto neresit, protoze bych casto v zivote nedelala nic jineho..:) Jina situace je pokud tazatel da otazku a prichazi mu odpovedi neslusne, urazlive, netykajici se tematu a tam i chapu, ze tazatel uz nereaguje.. Sto lidi, sto reakci, sto uhlu videni,ale i presto, ze lidi spolu nesouhlasi, tak slusnost by mela byt...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 17:29
avatar

Dobrý den, souhlasím. Váš přístup a vysvětlení je logické. Skoro je to logika až mužská a na to, že jste žena, je to slušný výkon . Zdravím!

P.S. Nic ve zlém - je to pokus o humor.

Datum: 25.06.16 01:11
avatar

..na to, že jste žena... Milý, Bene, auu, to zabolelo..:) Já to přežiju..;):) Vždycky říkám, že nic není o pohlaví, ale o člověku. Můj chlap mi doma už nejednou řekl, že jsem prý "Karel" v naší rodině i přesto, že já jsem prcek 164cm a on měří 190cm*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: axus®
Datum: 14.06.16 14:59
avatar

Dobry den, to jsou ale starosti. Zdravim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 17:32
avatar

Dobrý den, ano, je to starost. Nespím, nejím a chřadnu - no, snad se to časem zlepší . Zdravím!

Datum: 14.06.16 16:21
avatar

Pročítám si všechny odpovědi a s něčím vřele souhlasím, s něčím ne. *hej*Tuhle poradu a lidi v ní miluji. Proto tady jsem, proto píšu. Občas mě někdo potěší, občas mě naštve tak, že pěním, ale hned si uvědomuji, že život je o něčem jiném, než o poradte.cz a lidech, kteří v ten moment, když sedli ke klávesnici, byli smutní, frustovaní, šťasní, lhostejní. A podle toho odpovědi vypadají. Vidím to na sobě. Občas se za ironii nebo prudkost, sama zastydím. A když mi ji někdo v tichosti, aniž by mě upozornil vymaže, jsem ráda, zasloužila jsem si to. *hi* Není potřeba něco zas až tak prožívat! Je lepší pohladit svého psa, usmát se na cizí dítě a být rád na světě.


doplněno 14.06.16 16:34:

:-D jmlc, děkuji za ten hrách. Zařadím do svého slovníku. Můžu? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.16 16:42
avatar

babkazov

- no a pokud člověk není rád na světě, tak jde holt na Poradnu...


doplněno 14.06.16 18:50:

bene

- nehodnotím nic - to byl jen pokus o jakýsi "bonmot" - Ačkoliv některé lidi docela baví "na*írat" ostatní - nu a k tomu jsou právě dobré různé internetové diskuze - mrkněte třeba na "novinky.cz" . Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 17:35
avatar

Dobrý den, no, to hodnotíte spíše poradnu a rádce - a to jsem ani nechtěl. Ovšem, diskuze je volná, tak to nevadí. Zdravím!


doplněno 14.06.16 19:27:

culdabulda1 - to byla reakce na příspěvek od "babkazov". Diskuze pod články na Novinkách je povídání názorové a to odpovídá zdejší Volné diskuzi (myslím formu, nikoliv úroveň). Ovšem, i zde má řada rádců problém rozpoznat diskuzi volnou a otázku v rubrice tématické.


doplněno 15.06.16 10:59:

babkazov - no, tak na založenou otázku stále neodpovídáte (nebo to tam nějak nevidím). Budiž.

Soudím, že pokud se např. Vy zeptáte v nějaké otázce ohledně zdraví na věk tazatele či na to, jaké léky užívá a on Vám (a nikomu dalšímu) neodpoví, tak Vám to nevadí a je Vám to jedno. Na toho nereagujícího tazatele si žádný názor neuděláte a nemáte z toho ani pocit zmaru či nezájmu z jeho strany. Tak jo.

Datum: 15.06.16 08:18
avatar

Bene, já nehodnotím poradnu. Já píšu to, jak se dívám na prohřešky tazatelů nebo rádců. Pro mě je důležitější poradte.cz, než nějaký hmhmhm, jak to říci slušně, poťapaný, nevychovaný, naštvaný človíček. :-D Asi 2x mě někdo vytočil tak, že jsem chtěla odejít. Pak jsem se podívala na čísla, která říkají, kolik je registrovaných a kolik návštěvníků a došlo mi, že jeden dva hmhmhm blbečci, mě nemohou rozhodit a znechutit. Tolik na vysvětlenou.;) Pusu a přání krásného dne z Ostravy *pusa*


doplněno 15.06.16 15:37:

Bene, tak to máte pravdu. Několikrát jsem odpovídala, dohledala z odborné literatury a přidala k původní odpovědi a nic. Žádný projev zájmu. Vůbec jsem nevěděla, jestli to tazatel vůbec četl. To máte pravdu, nadzvedlo mě to a pocit marnosti jsem fakt měla. A zuřila jsem. To teda jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.06.16 16:28
avatar

Bene, jednu poznámku "OT" - moc se mi líbí, že u každého svého příspěvku napíšete "Zdravím" - a vzpomněl jsem si, že je to dobrá cesta k uzdravení sebe.... Když totiž (údajně) budete pořád všechny zdravit, nakonec se uzdravíte. *smich*

A k tématu - jsou různí lidé. Jedni sem zakládají otázky jen z rozmaru, jedni z nudy. Jedni chtějí nahodit téma, a pak se s každým pohádá, protože nevidí souhlas se svou myšlenkou (zejména co se týče víry).

Pokud někdo nahodí dotaz, bylo mu odpovězeno správně a on už nemá potřebu dále řešit, chápu ho. Byť mne také mrzí, že neodpoví "měl jste pravdu, děkuji". Není to ani tak o tom pohlazení jako o potvrzení mého osobního přesvědčení. Když něco radím ze své zkušenosti v minulých letech, nemusí to platit v aktuálních časech... Často se pak můžu sám poučit a v případě potřeby využiji nové znalosti.

Z vašeho rozhořčení nad touto otázkou však můžu obvinit právě ty srandisty, kterým odpovídat znamená hrách na stěnu házet... (Pak je zde právem připomínka od Hurvínka "hrách syrový nebo vařený?").


doplněno 14.06.16 16:38:

Hrách není z mé hlavy - samozřejmě můžete. Je to etuda od Hurvínka o příslovích. Při bližším zamyšlení to má opravdu zajímavé konce. Syrový hrách je zbytečné házet, odráží se, padá...., ale vařený – to je pak super tečkovaná stěna/zeď a s ohledem na bio barvu jistě půjde špatně omýt;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.16 17:42
avatar

Dobrý den, také doufám, že když budu všude zdravit, tak se uzdravím (hlavně hlava by to uvítala).

Ono, když jde o Volnou diskuzi, tak tam je to vcelku jedno - tam se lidé mohou (slušně) i pohádat.

Ovšem, když jde např. o rady k problému s PC, x lidí se tam snaží a reakce není žádná, tak to moc nepotěší. Zdravím!

Datum: 15.06.16 03:02
avatar

- Toto je prazdny prispevek. Nema zadny obsah, slouzi pro pripady kdy nevite co napsat. -

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 19.06.16 10:39
avatar

*smich**smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jiri*
Datum: 15.06.16 06:21

Lidé jsou různí, je lepší se smířit s tím co je, než být nesmiřitelný k tomu, co ovlivnit nejde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 11:12
avatar

Jiří, "Pane dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit. Dej mi odvahu změnit to, co změnit mohu a dej mi moudrost odlišit jedno od druhého." Tak jste to myslel?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 14:49
avatar

Ono je to někdy těžké. Člověk se zeptá a ochotní radci radí, tazatel si vybere odpověď už třeba z těch prvních, dokonce slušně poděkuje a další rádci reagují několik dní. Není to na škodu, někdy člověk nárazově čte i ty další ohlasy, ale už nemá zájem a lidi si tam i diskutují mezi sebou, tak proč ne? Odpověď dávno dostal a jsou to jen další a další nápady, rady, které už nepotřebuje. Kolikrát jsem četla, že tazatel děkuje, že už má vyřešeno a rady chodí další 3 dny. No co, tak poslouží zase jiným lidem se stejným problémem, nebo si lidi pokecají, předají zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.06.16 16:37
avatar

Dobrý den, to je OK. Otázkou je, proč někdo ve své otázce nereaguje vůbec, neodpoví na dotaz, který by problém mohl řešit - a ti stejní lidé potom radí a píší v jiných otázkách, ale tu svou založenou už nějak přehlížejí a vůbec je nezajímá (slovy = vůbec, nic, nezájem, nereakce, přehlížení). Zdravím!


doplněno 19.06.16 17:09:

nikc - ano, nemá čas. Přesněji, nemá čas na tu svou založenou otázku, protože ho věnuje psaní do otázek jiných (cizích), tam si povídá a radí.

Od: nikc®
Datum: 19.06.16 17:04

A nebo nemá čas sem chodit. Internet má doma, ne v mobilu a chodí do práce nebo do školy. Tak reaguje jen ze začátku a pak už není čas.


doplněno 19.06.16 17:07:

A někdy mi dojde, jak to ten rádce myslel až o pár dní později, reaguju, ale ten rádce si to už třeba nepřečte a nereaguje. Nebo přečte, ale už nereaguje. Je to pro něj už něco jako staré přečtené noviny. Není to fresh zpráva.


doplněno 19.06.16 19:45:

To by mě zajímalo, kdo to dělá... Nevšimla jsem si toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 19:47
avatar

Já mám ve zvyku reagovat na každou odpověď, protože to považuji za slušnost, když už se někoho ptám a on si dá tu práci, aby mi odpověděl a na něco se zeptá zase mne. A jednalo se právě o to doplňování otázky. A zrovna Vy Bene, jste mi tuto vlastnost vyčetl a doslova jste mi napsal, že moc reaguji a že nemá smysl informovat případného rádce o každém mém pokusu o nápravu problému, že si mám podle Vás ekonomizovat limit svých odpovědí. Tudíž nechápu tento Váš dotaz. Soudím, že jste někomu odpověděl a on na Vaši radu nereagoval tak, jak jste očekával a to Vás popudilo a dohnalo k této otázce. Takže je to jenom o ješitnosti. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Protože proč by Vám tohle mělo vadit, když druhému doporučujete pravý opak.


doplněno 20.06.16 20:07:

Ne Bene, v té mé otázce, kterou jste zde připomněl, jsem ješitnost vůbec neviděla. Tam jem viděla výtku v tom smyslu, že se Vám zdá, že až moc reaguji na rádce. Přece jste tam napsal, že bylo zbytečné abych někoho informovala o každém svém počinu. A zde zase píšete, že se Vám nelíbí, když někdo nereaguje na odpovědi. Takže si protiřečíte. Opakuji, že se Vás asi dotklo, že zrovna na Vaši nějakou odpověď dotyčný tazatel nereagoval. A v tom je možná ta ješitnost.

Podle Vás jste se mi snažil pomoci tím, že jste mi poradil, abych byla stručnější, neboť nejsem ve volné diskuzi. Jenomže to mi teda vůbec nepomohlo v mém problému se satelitem. A to byla má otázka a to mne trápilo a to jsem řešila. A kvůli tomu jsem jsem založila otázku, kterou zde uvádíte jako příklad. Týká se něčeho jiného a nemusel jste to sem vůbec vkládat, protože jak já, tak i Vy víme o čem je řeč. Ostatní stejně neporozumí.

Já Vám jenom chtěla připomenout, že to co se Vám nelíbí u jednoho, pokud se Vás to týká, odsuzujete u druhého, když se Vás to netýká. Mně třeba vůbec nevadí, když někdo nereaguje na to, co jsem odepsala. Na to už jsem si dávno zvykla. A je pravda, že i mně se stalo, že jsem položila otázku a musela to řešit rychle. A než jsem se dočkala nějaké odpovědi, tak jsem to prostě vyřešila sama, nebo začala řešit. Myslím si, že byste třeba nemusel mít tu potřebu za každou cenu něco odpovědět, pak by Vás přestalo mrzet, že někdo na Vaši nereaguje podle Vašich představ. A i já doufám, že jsem se Vás tímto nedotkla a že to nebudete brát ve zlém. Myslím to přesně tak, jak jste mi to napsal i Vy. A teď je to opravdu jen na Vás...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.06.16 20:02
avatar

Dobrý den, je mně to moc líto, ale já už fakt nevím, jak to napsat. Napsat tak, aby to bylo poměrně snadno pochopitelné a nebylo to vykládáno jinak. Pravdu máte v tom, že jsem poměrně smutný, když někomu napíši příspěvek a on tam vůbec nereaguje (a to na nikoho).

Ovšem, jinde je aktivní a píše. A to už nelze snad ani pochopit myšlení tazatele, který nereaguje a otázku si aktualizuje, i když tam má už x příspěvků. Nebo otázku na stejný problém za dva dny položí jako novou znovu.. Jinak, když jsem mužský, tak ješitný být musím . Zdravím! P.S. Zapletla jste do své odpovědi zcela něco jiného.


doplněno 19.06.16 23:32:

Zde je odkaz na Váš dotaz, kde jsem se dopustil toho omylu, že jsem Vám chtěl pomoci. To je ten problém, který nemá souvislost s tímto dotazem, ale patrně tam vidíte onu ješitnost.

https://www.poradte.cz/vzkazy…hodnoceni-poctu-odpovedi.html


doplněno 21.06.16 09:18:

suzymon - dotčený se necítím, ale mrzí mě, že jste zcela změnila otázku, na kterou odpovídáte, resp. původní otázku jste asi vůbec nečetla. Když jsem se zde ptal, tak jsem nebyl naštvaný ani jsem neřešil to, že někdo nereaguje na mé příspěvky nebo doplňování odpovědí. O mé příspěvky zde nejde a nejde ani jen o otázky, kam jsem já přispěl - jde o otázky bez reakce celkově (tedy, i ty, kde jsem se vůbec neangažoval, ale odpovídali tam jiní rádci). Toto téma mělo být zamyšlením nad tím, proč se tak děje, zda si toho všiml i někdo jiný a zda to také někomu vadi nebo přijde zvláštní.

Ten odkaz jsem tady vložil, aby bylo vidět, že jste mimo tento dotaz a řešíte něco jiného. A když jde o zcela jiný problém, tak si nemohu protiřečit. Problém bych měl, kdybych zde "káral", na své založené otázky vůbec nereagoval a psal odpovědi jinam (ovšem, to nedělám). Až si zde založím otázku "Proč nikdo nereaguje na mé úžasné příspěvky a odpovědi?", tak tento svůj text, který je zde, zkopírujte a vložte ho do toho nového dotazu - tam to bude pasovat (tady to vůbec nepasuje).

Od: jmlc®
Datum: 19.06.16 20:05
avatar

Napadlo mne, jestli to třeba není otázka do nějaké seminární, bakalářské či jiné vysokoškolské práce... potřebuje názory a data, které jsou bez jeho vlivu pro korektnost údajů...?

Ono je to podobné, jako schizofrenie některých lidí... Ti naopak píší dotaz, aby si na něj odpověděli jako někdo jiný. U reklamy bych to chápal, ale běžné životní příhody a dotazy ze života...?*bzum**nevi*


doplněno 21.06.16 09:32:

UŽ JSEM NAŠEL TOHO HŘÍŠNÍKA! - je to o tom utrácení nebo naopak zhodnocení peněz - @achci zadává otázky "kam dát milion", "co s 40tis eur", "bude euro stabilní",... po rozepsání od rádců prostě jen zadá novou otázku. Tu samou, jen jinak... Přitom se tu všichni ostatní můžou rozhádat. A proč? Protože se jeden duševně slabší jedinec chce pochlubit, že někde získal 40tis euro a neví, co s tím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 09:42
avatar

jmlc *palec**hej**palec* Anebo jen sní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.06.16 10:05
avatar

Dobrý den, ano, našel jste poměrně učebnicový příklad takové otázky. A hlavně jste pochopil, oč v mé otázce od počátku jde. Zdravím!

Od: uska®
Datum: 19.06.16 20:12

Asi vím, co Benovi ( a nejen jemu) vadí. Zde je např. odkaz - zadána otázka a tazatelka dělá mrtvého brouka i když se jí dotazujeme a žádáme doplnění, aby odpověď mohla být přesnější. Sice nevím, zda tato tazatelka odpovídá v jiných tématech, ale i tak to naštve.

https://www.poradte.cz/nejen-…vazim-72-kg-jak-zhubnout.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 22:43
avatar

pro ,,usku,, Není tazatelka spíše chlapec?

A je mu třináct, takže bych toto vůbec neřešila. Není registrovaný, je to mlaďoch a kdoví kde dneska lítá.

Přimhouřila bych v tomto případě oko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 19.06.16 22:28

Mně napadá Bene, jestli jste nedělal detektiva nebo nějakého agenta. Myslím, že byste se k tomu hodil. Tady se člověk bude bát chovat nekale, aby to od Vás neschytal. ;)Zdravím!


doplněno 20.06.16 11:13:

Bene, dějí se i horší věci. To byste nevěřil, jak se u nás v práci krade. A souhlas s Pohankou, dělají to hodně mladí lidé, to už jsem na začátku psala. Pochopila jsem, jak jste to myslel. Reagovala jsem i na ostatní komentáře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.06.16 23:22
avatar

Dobrý den, ne, detektiv nejsem. Jsem ješitný uživatel poradny, kterého zajímá osud toho, co napsal, resp. osud dotazu a jestli to vedlo k nějakému řešení problému. Nejsem uživatel poradny, kterému stačí to, že si procvičí prsty a klávesnici, něco zde napíše a více ho dotaz a problém už nezajímá. Kolegyně @uska to trefila poměrně přesně - pouze je rozdíl v tom, že u neregistrovaných to nepoznám (to pozná sys). Já to vidím jen u registrovaných uživatelů - jejich dotaz bez reakce a ve stejném čase psaní do jiných otázek. Mohl bych zde vložit několik odkazů na ty otázky z poslední doby, ale nechci to udělat, abych tazatelky nevystavil zbytečně zájmu ostatních. Jinak si myslím, že téma je v podstatě vyčerpané, tak děkuji všem za zájem. Zdravím!

P.S. Speciálně děkuji těm, kterým se podařilo dotaz pochopit. Fakt jsem netušil, že to bude tak složité.


doplněno 21.06.16 15:20:

coco - dovolím si Vás opravit. Nejde o střet kvůli rozdílnému názoru na stejný problém, ale o to, že "jeden o voze" a "druhý o koze". Nebo jinak - chtěl jsem "řešit hrušky" a někdo jiný zde "řeší jablka". No, alespoň, že ta čeština je taková pestrá a veselá . Zdravím!

Od: coco
Datum: 21.06.16 11:13

Bene, bude to jednoduse tim, ze jsou holt lide ruzni a proto se ruzne chovaji, mysli, reaguji, maji sve zivotni zkusenosti a podle toho radi v dobre vire nebo treba nekteri mystifikuji pro zabavu, zkratka ucastni se spolecne virtualni debaty podle individualni natury. Je docela usmevne, kdyz se do sebe pousti zrovna nejspolehlivejsi frekventovani diskuteri, maji-li na neco rozdilny nazor, ale i takove strety jsou casto prinosnym korenim poradny. Dulezita je snaha resit problemy .. "a vo tom to je" :) *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.