Nedokážu chodit do školy

Od: Datum: 23.02.16 11:29 odpovědí: 14 změna: 23.02.16 23:42

Dobrý den moc se omlouvám, ale potřebuji pomoci. Prosím žádné nadávky ani nic takového. Je mi 20 let a jsem stále ve druháku na střední škole. Prostě jsem se v tom druháku zasekla a teď už nemám sílu. Už ho opakuji po druhé a vypadá to opět bídně. Já prostě nedokážu chodit do školy pravidělně. Ty dva roky předtím to ještě tak nějak šlo, ale stejně jsem byla neklasifikována a prostě jsem to neudělala. Teď mám tu poslední možnost a stejně se na to nezmůžu. Chodím do školy jak se mi chce. Někdy si prostě řeknu, že mámě blbý hodiny nebo učitele a nejdu tam. Také se pořád bojím spolužáků, oni mi nic nedělají, ale mám prostě strach, že se mi budou smát nebo něco. Kdyby se to stalo tak by mě to uplně dorazilo. Moc se za to všechno stydím a trápí mě to, ale hlavně mě trápí to, že já se tam prostě nepřinutím jít. Nechci ji ukončovat ani nechci studovat jinou školu. Jestli mě vyhodí, tak bych raději skočila pod vlak. Chci ji dodělat, ale už mi prostě přijde, že na co tam sedět když už jsem to slyšela dvakrát. Proč se stresovat. Nikoho kdo by na mě dohlédnul abych tam šla nemám. Bydlím už sama. Potřebovala bych to radikálně změnit, hned by se celý můj život obrátil k lepšímu. Jen nevím kde hledat pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.16 11:37
avatar

V tomhle svém dotazu píšeš trošku něco jiného. Tak jak to je?

https://www.poradte.cz/skola/…8-neklasifikace-ve-skole.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.16 11:40
avatar
Milá zlatá, kdybys věděla, kolik ošklivého toho zažiješv práci. Dokonce budou chtít, abys pracovala. Jinak přístup přesně jak v jednom díle ano šéfe. Studentík se ráno rozhodne, že má prostě blbý den a nikam nejde. Takto to v životě ale nefunguje...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 23.02.16 11:43

Ládin mne předběhl. Danča = Baruška.

Nevíš kde hledat pomoc? Je to jednoduché. Obrať se na svého sponzora, který ti hradí bydlení, stravu, ošacení atd s prosbou, aby tě přestal financovat. V tu ránu se ti rozsvítí v hlavě a začneš pracovat. Škola tě nebaví, není povinná, tak tam nechoť, na své potřeby si vydělej prací a začni se konečně chovat jako dospělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 11:45

Radikálně to změníš pouze tehdy, pokud začneš myslet...psát litanie a vymýšlet si blbosti to je promiň ve 20 letech trochu pohádkaření... a s tím skokem pod vlak jsi to nemyslela vážně, že ne ... věř to je ubohé...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: baruska*
Datum: 23.02.16 11:49

Jenže já prostě potřebuji něco změnit a nemyslím si že bych nemyslela. Mám brigádu, vydělávám si. Ale tu školu chci dodělat, ale přijde mi, že mě to dost vyčerpává a nezvládám to. U psychologa jsem byla jenže to nevedlo k ničemu.

Datum: 23.02.16 11:50
avatar

Jen nevím, kde hledat pomoc. Pomoc hledej jen sama v sobě. To, že nechodíš do školy a navíc k tomu nemáš žádný důvod, to je prostě jen a jen tvoje lenost, nic víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 23.02.16 11:54

A co přesně si přeješ slyšet?..víš kolik toho v životě budeš muset překonat?. Já jsem si taky na učilišti myslel že nejhorší věc na světě je když máme blbý hodiny. Pak nastoupíš do práce a tam teprve poznáš co je to přkonat se,můžeš narazit na blbý šéfy,blbý spolupracovníky a když si řekneš že tam prostě nepůjdeš tak tě vyhodí a vůbec se s tebou nebudou babrat a skončíš na ulici. To samý budeš muset hodně překonat i v osobním životě,přijde třeba rodina,starosti o děti,starosti o jejich vzdělání. Někdy ti život i třeba někoho blízkýho vezme a taky se s tím budeš muset smířit.

V životě se s tebou prostě nikdo babrat nebude a nemůžeš se zesypat s každýho malichernýho problému,to si pak rovnou můžeš opravdu lehnout na koleje

Vždyť máš teprve krátce po pololetí,zajdi za těma učitelema,oprav si ty známky,začni tam pravidelně chodit a uděláš to,to je jediný co ti můžu poradit a jediný možný krok v před,když budeš takhle pokračovat tak se tvoje situace nezmění,není nikde žádný čarovný proutek který by to všechno vyřešil za tebe.

Nebo ještě jedno řešení existuje,pokud jsi hezká a nechce se ti učit,běž dělat do toho onoho známého nejstaršího řemesla,ale budeš muset počítat s tím že po tobě budou slintat staří oplzlí smradlaví vometáci kteří se na nic jinýho nezmůžou a ty budeš muset jen držet...to opravdu chceš? nebo dělat zlatokopku a být módní doplněk pro nějakýho obtloustlýho zbohatlíka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: baruska*
Datum: 23.02.16 12:05

Máte pravdu, nic mi jiného nezbývá než to prostě zkusit dodělat, do konce pololetí je čas. Ale to bych někde musela sebrat odvahu. Snad to zvládnu. Hned od zítřka se to pokusím zvládnout, ale už se nesmím zklamat. A žádné nejstarší řemeslo nikdy dělat nebudu, mám přítele který mě uplně zbožňuje a když se to tak dá říct živím se jako modelka. Nebo spíš fotím módu. Ale nic takového jako zlatokopku bych nikdy nedělala to bych si raději na ty koleje šla lehnout.

Datum: 23.02.16 12:23
Myslím,ze mate problém a nejlepší by bylo kdybyste si šla sednout k psychologovi!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 14:06
avatar

Souzhlasím. Budˇnajít lepšího psychologaújá bych řekla spíš psychiatra/, nebo to není patologické a jde o pouhou lenost. Pak si "slečna bez vůle" zničí profesní život. Každý má na výběr. Každý je strůjcem svého štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 19:01
avatar

Co to znamená "fotím módu"? To je teda termín docela zajímavý. Přítel Vás zbožňuje, Vy jste modelka, která se touto prací živí, bokem ještě "fotíte módu", tak co byste si chodila lehat na koleje? A nikdy neříkejte "nikdy". To se většinou nevyplácí a většinou je to tak, že každý dostane toho odříkaného chleba největší kus. Tak bacha na to...

Ale já si to zrovna u Vás nemyslím. Ono to bude všechno úplně jinak a se vším...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 14:20
Tož já to vidím tak, že jsou jarní prázdniny a slečna se evidentně nudí, tak zadává dotazy a baví se tím, kolik rádců jí to spapá :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 15:34
avatar

U nás jsou jarní prázdniny až příští týden. Nebaví vás škola?, najděte si práci ono vám dojde, že základní vzdělání je moc málo. Do práce budete muset chodit pravidelně a bez vzdělání za málo peněz. Já bych to zkusila s tou školou, skákat pod vlak a udělat nešťastného strojvůdce a cestující je hloupý nápad rozmazleného a nudícího se děcka, ne 20 leté slečny co už má mít rozum. Jakou pomoc, vám stačí budík a učit se. Výklad jste sice slyšela už 2x ale podle toho co píšete, vám v hlavě stejně mnoho nezůstalo. Živíte se jako modelka, to vypadá blbá ale hezká i když jako dobrá modelka byste vydělávala docela dost a nepřemýšlela nad blbostma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikebrown
Datum: 23.02.16 23:42
Mě je taky 20 a jsu teprve ve čtvrťáku. Taky jsem tam moc nechodil a mám 2 z chování za neomluvene. Jednou jsem si řekl že už mi stačí jen pár měsíců tam chodit a mám to. Jinak každé ráno furt myslím na to že to je povinnost a kde bych sehnal omluvenku. Pak mi to přišlo nevýhodné tam nechodit, přece jen být pozadu v učivu těsně před maturitou není dobré.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.