Neklasifikace ve škole

Od: Datum: 23.02.16 09:59 odpovědí: 12 změna: 23.02.16 16:04

Zdravím, potřebovala bych poradit. Na konci listopadu a i začátkem prosince jsem ve škole chyběla asi skoro tři týdny, spíše dva a asi tři dny, byla jsem nemocná měla jsem angínu. A díky tomu jsem dostala teď nedávno v pololetí čtyři neklasifikace. Musím říct, že jsem dobrý student a se známkami nemám problém. Já s nějakými neklasifikacemi počítala, protože jsem marodila zrovna v dobu kdy se zkouší a píšou se testy. Že jsou čtyři, to mi taky nedrásá duši, ale teď 15. února jsem měla nehodu a mám zlámaná žebra. Do školy nechodím a ani nemůžu. Mám na ty neklasifikační testy termíny do konce února, ale nemohu na ně jít. Chtěla bych vědět, jestli někdo ví, co se stane s těmi neklasifikacemi? Někde jsem četla, že se to bude brát jako, že jsem neprospěla. Někde zase píšou, že po domluvě se opravy dají domluvit do konce června.

Jinak studuji střední zdravotní školu.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 23.02.16 10:46

U nás to bylo tak, že student neprospěl.

Pozn. 2 týdny u angíny se dalo v pohodě dohnat, že jo? Zkus udělat testy. Žebra máš fixovaná, nic víc se s nimi nedá dělat, do školy tě rodiče dovezou a testy zmákneš (pokud umíš).

Ohodnoceno: 2x

Od: danca
Datum: 23.02.16 11:00

Ano, žebra mám fixovaná, ale do školy chodit nemám a ani si to nedovedu představit. Když se nějak blbě pohnu, bolí to natolik, že mě to nutí až k pláči.

doplněno 23.02.16 11:02:

A ještě je problém, že nebydlím s rodiči, ale sama. Už tak moji "divní" rodiče o mě nemají zájem a ani bych se jich nedovolila se zeptat a navíc bydlí v jiném městě. Mám přítele, ale ten ráno na pátou jde do práce a v osm večer se vrací. :(

Datum: 23.02.16 11:21

Dančo, já se předem omlouvám, ale shrnu to. S rodiči nežiješ, do školy nechodíš,tedy se nevzděláváš, na opravné zkoušky nebo testy nedojdeš. Říkám to správně? Co tedy chceš? Co bys ráda věděla? *sok*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.16 11:32

Jen bych chtěla od někoho kdo to ví vědět jestli mi to ovlivní třeba i to druhé pololetí, to že mám neklasifikace a nedostavím se na zkoušky. To že bych teď měla pětky, to bych si do konce školního roku opravila.

Datum: 23.02.16 11:37

Toto je záležitost pro psychologa, nebo psychiatra. Pokud se Vám nechce do školy chodit, tak se holt smiřte s tím, že nedostudujete. Ale odbornou pomoc vyhledejte.

https://www.poradte.cz/skola/…dokazu-chodit-do-skoly.html#1

Od: buss®
Datum: 23.02.16 11:31

Jsi sice dobrá žačka ale neznáš dokumenty své školy, Tam je tvůj problém popsán, kolik můžeš zameškat a jak se to řeší.

Datum: 23.02.16 11:34

Ano, ale ve školním řádu poposané není jak se to řeší,když se nedostavím na neklasifikační zkoušky. Už jsem ho pročítala skrz naskrz, ale nic jsem tam nenašla. O jiných dokumentech nevím.

Od:
Datum: 23.02.16 11:37

Pro vás platí § 69 od. 5 školského zákona.

Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí. Není-li žák hodnocen z povinného předmětu vyučovaného pouze v prvním pololetí ani v náhradním termínu, neprospěl.

Takže v pololetí se nic neděje. Ale je velký předpoklad, že i na konci školního roku budete neklasifikována.

Datum: 23.02.16 11:39

Takže to znamená, že budu mít prostě neprospěch.

Od:
Datum: 23.02.16 11:41

Žádný neprospěch, ale neklasifikována.

Od: jt®
Datum: 23.02.16 12:39

U nás N - neklasifikována a 5 . neprospěla.

doplněno 23.02.16 12:39:

ještě dodám, že N se dalo dodělat kdykoliv max do konce června

Od: bely
Datum: 23.02.16 16:04

Aktuální znění školského zákona, konkrétně §69 odst. (5) říká, že: "Nelze-li žáka hodnotit na konci prvního pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za první pololetí bylo provedeno nejpozději do konce června. Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí. Není-li žák hodnocen z povinného předmětu vyučovaného pouze v prvním pololetí ani v náhradním termínu, neprospěl."

Takže, být Vámi, nechám si vystavit od lékaře potvrzení o tom, že od...do... jste nemocná + např., že jste pro úraz v péči odborných lékařů, více není třeba, a pak vím, že existuje možnost si podat Žádost o prodloužení termínu doklasifikace za 1.pololetí ze zdravotních důvodů do např. 31.3.2016 (nevím, jak dlouho budete marodit) + tuto doložit tím lékařským potvrzením, alespoň v loňském školním roce to tak ještě šlo. O žádosti rozhoduje ředitel/ka štřední školy. V těchto případech, kdy jste nemocná, je dobré obratem se školou komunikovat, minimálně s třídní tak, aby věděla, co s Vámi je, absenci jí včas dokládat + by Vám měla umět poradit, zda-li si tuto žádost, o které píši, můžete podat.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.