Nadpisy otázek

Od: Datum: 31.01.16 18:47 odpovědí: 23 změna: 01.02.16 17:32
avatar

Prosím všechny přispěvatele, když vkládají otázku, aby byli tak laskaví a věnovali těch 5s svého času k pravopisné kontrole. Někdy člověk když čte otázku, pomalu ani neví, co chtěl autor číst. Absence háčků, čárek, velkých malých písmen, pravopisné chyby, to vše dělá s otázky paskvil.

Autor tak může lehce mluvit o koze a rádcové o voze.

PS: Mohli by moderátoři nějak opravovat některé tyto hrůzy, aby to nevypadalo tak blbě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.16 18:49
avatar

Samurraj, pravopisné chyby se tu už tolikrát řešily...darmo mluvit. Lidé se nenapraví, nenapraví a nenapraví


doplněno 31.01.16 18:54:

Prostě je to úpadek vyjadřování a neúcta k mateřskému jazyku... Lidem je to jedno a vymlouvají se, že píší z mobilu.


doplněno 31.01.16 20:13:

A jinak ano - velký dík patří syslům, kteří aspoň ty nadpisy otázek dávají do správného pravopisného tvaru... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 18:51
avatar

Každý je omylný a vím, že v textu dělám také chyby, ovšem proč po sobě nepřečíst alespoň ten nadpis? Třeba ta absence háčků, čárek mě vytáčí.

Datum: 31.01.16 21:12
avatar

absence háčků, čárek mě vytáčí...

Tak zrovna tohle by mě nijak nevytáčelo, protože z tabletu, mobilu či z anglické klávesnice nevymlátíte diakritiku, když tam prostě není.

Co mi daleko více vadí je skutečnost, jak u nás každý "studuje" a přitom neovládá gramatiku. Zprzní rodný jazyk, protože nemá tušení kde má napsat i - y a, mě nebo mně a podobně. To je závažný problém ne našeho školství, ale toho, že naši lidé nečtou. Knihy.
Pak neumí gramatiku ani se vyjadřovat.

Takovým lidem nemám chut ani odpovídat at už na diskuzi, nebo v emailu, protože jsem znechucená, kolik analfabetů u nás je.


doplněno 31.01.16 21:21:

Přiznám se, že často vypnu i televizi s pocitem netrpělivosti a zoufalství, když moderátoři a takzvané celebrity tam koktají, mluví vulgárně a nespisovně a je hrozné je poslouchat.
Zvlášt výživné je neustálé opakování slov - "prostě" a "vlastně".
Abych to shrnula, přijde mi to spíše, že čím vyšší je u nás počet studentů, bc a maturantů, tak mi národ přijde hodně nevzdělaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 08:15
avatar

*smich* v posledni dobe jsem opravdu casto vypl zpravy apod, kdyz kua ani jedna veta, nekdy ani 1 slovo, nejsou v poradku (koktani, prereky) a pote nasleduje pocasi, a tam stoji nejake ucho, cumi jak chleba z tasky, ..uz uvitani cele zkomoli, a pak se zakokta uplne u vseho v tom 30s vstupu, to me fakt berou mrakoty...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 08:20
avatar

Když mluví, tak mi to ani tak nevadí. Akorát je nepříjemné poslouchat někoho, kdo neustále v rozhovoru dělá takovéto ehmm hmm eeee..

Máte pravdu, že úroveň v tomto směru jde strmě dolů. Podívejte se např. na Novinky.cz. Je téměř pravidlem, že redaktoři dělají v článcích hrubé chyby.

Datum: 31.01.16 18:58
avatar

Moderátoři se snaží, vy vidíte jen to, co jim uniklo... ani toho však není málo. Tak si představte, jaká je asi realita nemalé části původních zadání. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 19:00
avatar

Strejci, neberte to jako nějaké kárání vás, tak jsem to vůbec nemyslel, vím, že toho máte na práci až nad hlavu.

Datum: 31.01.16 19:02
avatar

Neberu, opravdu neberu. To bylo jen mé smutné konstatování nedostatečné schopnosti vyjadřování části naší společnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 19:07
avatar

Nevěřili byste, co mi kluci dokáží napsat do písemek. A to neučím Český jazyk. Nejlepší třeba je, když něco napíší do Wordu, on jim to podtrhne a oni se ještě diví, proč to jako podtrhává, že prý to mají dobře *zed*

Datum: 31.01.16 20:02
avatar

Opravujeme, ale ono je to i o úhlu pohledu. Některé drobnosti opravdu nestojí za to opravovat, u jiných otázek to zase oprava názvu nezachrání a je lepší vyčkat, jestli jim autor dodatečně dá smysl. Nakonec i ten název cosi napovídá o autorovi otázky.

Překlepy se stávají a občas uniknou i přes několikeré přečtení. A absenci háčků a čárek mi nevyčítej. Psaní z mobilu je pro mě dost náročné a zdlouhavé i bez nich.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.01.16 20:20

Pravopis mi ani tak nevadí je to o pisateli, IQ, nepozornosti. Ale vadí mi, že nepíšou řáádně předmět, o co jim vlastně jde. Takové to nic neříkající Poraďte, potřebuji poradit apod. a neví se, o co mu jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 20:30
avatar

můžeme zavzpomínat, kdy jsem procházel každou otázku a poctivě upravoval spoustu předmětů otázek (zlaté časy, ani jsem za to tenkrát nebyl pranýřován jako později), ale když jsem denně prošel 50 otázek (což přečíst každou otázku, pochopit a vymyslet nadpis...) a přesto to v pořadníku narůstalo, tak v okamžiku kdy jsem se dostal do skluzu v řádu tisíců musel jsem na tohle rezignovat. :-D

Věřím, že nemalá část se snaží, ale bohužel nemají ten odstup. Je to vidět na zdejších rádcích, kteří sami vědí jak dobrý předmět dokáže pomoci a přesto napíší něco, co je spíše zavádějící. I kvůli tomu zde máme zobrazení prvních dvou vět bez nutnosti otevřít otázku... je to jediné možné řešení.

Syslové opraví a přejmenují spoustu otázek, ale stále to nestačí. To se prostě stihnout nedá ;)


doplněno 31.01.16 20:32:

tady je vidět, že to děláme často, ale taky to není ta nejzábavnější činnost u které bychom chtěli trávit celý den ;)
https://www.poradte.cz/presunuto/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 01.02.16 06:59
avatar

Dobrý den, viz odkaz je nějaké starší počteníčko o podobném problému. Zdravím!

https://www.poradte.cz/volna-…e-za-chybi-pisu-s-mobylu.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 08:27
avatar

Samuraji,

háčky tazatelé nepíšou, páč jim často nejdou napsat. Jakmile vidím dotaz špatně (gramaticky) napsaný, ihned toto napravím, pokud to neudělá kolega rychleji.

Co se týče smyslu otázky, někdy opravdu nepochopím, co tazatel chce vědět. Těžko pak napravím situaci. Jen Vás poprosím, když najdete něco, co jsme překoukli, zkuse napsat příspěvek, kde vysvětlíte, pokud pochopíte, co se chtěl tazatel optat. Uvidíte, že se někdy reakce od tazatele nedočkáte.

Nicméně, pokud nahlásíte dotaz či reakci jako špatnou, tak mě na minitoru bliká "závada" a lze to napravit. Opravdu nevidíme vše.

Děkuji Vám za upozornění a přeji hezké dny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 09:03
avatar
95 procent příspěvků píši z mobilu.
V poslední době často diktuji příspěvky přímo do mikrofonu mobilu.
Používám Android aplikaci klávesnice s názvem Super Keyboard, která dokáže zapsat vyslovené slovo do spisovného tvaru.
Příspěvky píši - namlouvám do zápisníku (například Note Everything), ve kterém se dají drobné překlepy, nedostatky elektronického překladu nebo i mé výslovnosti lehce opravit. Po kontrole překopíruji přímo do poradny.
Po trošce praxe se dají namluvit i delší věty. Kratší věty přepíše bez problémů. Jsou také srozumitelnější na čtení než ty dlouhé bez teček, čárek a odstavců.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 09:56
avatar

Hejkale, to jsou již takové vymoženosti, že diktuji a ono to píše?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 10:10
avatar

... a jde to i naopak. Ono to čte a ty posloucháš...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 10:24
avatar

JJ pane Cukráři, tyto vymoženosti tu jsou již nějakou dobu, ale musím se přiznat, že osobně je nevyužívám.

Datum: 01.02.16 10:27
avatar

Tak to musím požádat synka o předvedení, pokud to zná..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.02.16 10:23
avatar

Dobře, beru ty háčky, čárky, pokud to někdo píše z mobilu, ovšem většina uživatelů píše přes PC a je pouze jejich leností to psát bez diakritiky.

Pro Sysly: Vám nic nevyčítám, můj příspěvek především směřoval k běžným přispěvatelům.

Datum: 01.02.16 10:30
avatar
Možná by to chtělo statistiku, ale řekl bych že min 30% příspěvků je z mobilu, vč mého. Naštěstí jsou chytré klávesnice, kde se diakritika doplňuje sama.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 01.02.16 10:41
avatar

A co mam delat, kdyz pisu z PC, ale hacky a carky (a dokonce ani krouzek nad u) na klavesnici stejnak nemam?

PS: Mohli by moderátoři nějak opravovat některé tyto hrůzy, aby to nevypadalo tak blbě?

Davam timto svoleni komukoliv, ze muze me prispevky opravovat a hacky a carky dodatecne vkladat.:-P Obcas si to zpetne zkontroluji a budu dotcen, pokud se tak nestane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 17:32

Ahoj.

Dobré téma. Já, i když se snažím hodně, tak mi stejně občas něco unikne. Když je to jen nějaký překlep, tak to ještě jde a většinou to asi každý pozná. Taky si to dost po sobě kontroluji a pak až to odkliknu. Moc mi vyhovuje i ta možnost si to ještě opravit.

Chtěl jsem na téma překlepy napsat otázku, aby se tu vyjmenovala slova, která byla zprzněna překlepem. Že by jich asi bylo. Těch novotvarů. A já to udělám. A já to sem dám. Už to dávám. Jen si honem nemůžu na nějaký výtvor vzpomenout. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.