Chci hrát ve filmu

Od: Datum: 20.12.15 00:05 odpovědí: 19 změna: 06.01.16 17:25
Chtěla bych hrát ve filmu a pod., napište mi prosím,jak bych toho mohla co nejrychleji dosáhnout (je mi 13let, bydlím v Týništi n. Orl.)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.15 02:50
avatar

bohuzel... max v Praze se da chodit na castingy apod, nezbyde vam nic jinyho nez dramatak a pripadne pokracovat po zakladce na konzervu jestli vas tam prijmou, ale asi bych si vybral jinou profesi :) do filmu se dostane malokdo a i tak je to pomijive, nejsou penize, nic se u nas netoci, a kdyz tak tezka dramata o nicem, na ktere se nikdo nediva :) a hrat v serialech... to bych se musel stydet, clovek ma taky nejakou hrdost nez papouskovat s dalsimi pseudoherci naprosto nerealne umelohmotne dialogy a slovni obraty, ktere vychazeji ze zadnich utrob scenaristu..


doplněno 23.12.15 19:22:

jenom dodam, ze to, co chcete, se rychle muze zmenit, ja hral od 11ti divadlo, ale sel jsem do normalni skoly, hlasil jsem se pak na konzervu okolo 18ti, sice jsem se dostal do druheho kola, ale pak me nakonec poslali domu, ze precejen vemou do tridy 14-15lete ze zakladek, ze mam jit na JAMU... na zkousky na jamu jsem se sice pripravil, ale nakonec jsem sel ten den jen v Brne na pivo, protoze najednou zajem pomalu opadl, prisly s vekem jine zajmy, a zacal prichazet rozum a ja si uvedomil, ze vlastne nechci dojizdet nekde do oblastniho divadla a vubec vsechna ta prace a nepohodli okolo, ktere navenek neni videt. U umeni jsem zustal, ale narozdil od herce, denne tvorim neco ze sebe, misto abych prehraval jiz vytvorene scenare :) Jsem 2D a 3D grafik...

ale neco z tech mnoha let u divadla ve me porad zustalo, a roste to tam, protoze az se naseru, ukazu vsem nasim radoby reziserum, jak ma vypadat vysledek jejich pocinani, a jak maji vypadat herecke vykony nasich "hercu", aby dostali za nataceni vubec zaplaceno. Ale asi se nedivim spatnemu herci, ze neco neumi zahrat, kdyz ke vsemu navic naky blb napise do scenare tak neprirozene vety a obraty, ktere snad jeste nikdy nikdo v cestine takto nerekl a nepouzil :)
Jako mlada hereckA jste navic pro vsechny jen telo s prsama a hned v 17-18ti je budete vsem ukazovat, i ta Maruska, ktera neni zrovna topmodelka se musela v Pusinkach ukazat atd atd. Neukazete, nehrajete. Nezaujmete, nehrajete. O herecke role jsou v Cechach velke tlacenice, navic se sem nacpalo cele Slovensko, je to v podstate trochu potupna profese, musite se podbizet a plazit, furt chodit na konkurzy a cekat az vam nekdo hodi zrni jak holubum, a kdo to prvni sezobne...na to bych nemel zaludek.
Neodrazuju vas, jen rikam zname veci, ktere na prvni pohled nejsou uplne videt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 08:05
avatar

Herectví je povolání jako každé jiné. Kdybys chtěla být třeba sestřičkou, věděla bys, že musíš vystudovat. Musíš se na každé povolání připravit. Dětské role? Snad 1%. Zapomeň!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rozkle
Datum: 20.12.15 17:11
Že se musím na každé povolání připravit to vím, mě zajímá ale jak!
-a srážet sebevědomí umí každý, ale opravdu poradit málokdo...
Datum: 20.12.15 14:47
avatar

Zaregistruj se u komparzních agentur - je jich mnoho, když si zadáš na fb - komparz - vyjede Ti jich několik, a pak se můžeš zaregistrovat na jejich webovkách. Při troše štěstí si Tě pozvou na casting nebo když se bude točit v okolí tvého bydliště film, můžeš se dostat do komparzu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rozkle
Datum: 20.12.15 17:16
Děkuju moc,
můžete mi doporučit nějakou konkrétní?-chtěla bych možnost mít roli a vyzkoušet jestli na to mám talent(jak si myslím).
Datum: 21.12.15 09:53

Nejrychleji? Požádej kamarádku ať tě natočí mobilem. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rozkle
Datum: 21.12.15 22:31
Faaajn...
-k čemu mi to bude?
Potřebuju prostě jenom něco, díky čemu se dostanu trochu na nějaké w.stránky přes které mě může oběvit někdo kdo by mi pomohl dostat se alespoň někam(do reklamy,klipu a pod.-nebo v lepším případě do filmu).
-To byl jen nápad,ale alespoň ňeco,protože dostat se v Česku do filmu je hodně těžký.Navíc mě moc nebere divadelní mluva,připadá mi prostě divná,ale při normální se člověk dokáže líp přizpůsobit a dá se trochu předvíst(proto nevyhledávám divadlo)
A TO S TIM NATÁČENIM NA MOBIL ASI NEVYJDE, PROTOŽE TEN MŮJ MÁ STRAŠNÝ VIDEA I ZVUK-od rodičů sem si sice přála k vánocům novej,ale asi to nevijde.
doplněno 05.01.16 18:09: -vyšlo;)
Od: dam®
Datum: 21.12.15 10:49

Sama víš, že rychle se jen tak nic neděje, ale jenom nápad - co takhle zajít na drzovku do vašeho divadla a dát pokec s profíkama. Tím projevíš kuráž, výřečnost, pokoru i kus zdravé drzosti a rozhodně dostaneš fundovanou radu na tvé : " Já chci!"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roman68*
Datum: 22.12.15 20:48

"co nejrychleji dosáhnout"?

co dodat? snad jen ocituji Komenského:

"Všeliké kvaltování, toliko pro hovada dobré jest"

Jsi ve věku , kdy zraješ,,,hledáš vzory..a od těch mediálně propagovaných vzorů přebíráš jejich životní vizi a žebříček hodnot..a tomu se říká "vnější motivace" - porovnávat se s druhými a něco "světu dokazovat"

Až ti bude jako mně, budeš se spíše ptát:"Je to skutečně moje přání? Přeji si to z celého srdce?

a jak poznáš , že je to skutečně tvoje přání-tvoje touha?

Budeš cítit radost a příliv energie , když si představíš v duchu svoje povolání ...a jako by náhodou začneš v životě potkávat lidi, kteří ti předají potřebné informace, které ti k realizaci snu pomohou..ale bez trpělivosti a upřímné touhy (vnitřní motivace) to opravdu nejde ! a rozhodně nebudeš řešit otázku"co bytomu řekli druzí nebo zda ti to rodiče posvětí atp. "..a pak to všechno bude do sebe tak nějak "zapadat" ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rozkle
Datum: 23.12.15 18:10
Ale já to tak vnímám už teď,jediné co se přibližuje tomu co říkáte je vysvětlit rodičům a ostatním že to myslím vážně .
Od: roman68*
Datum: 22.12.15 21:09

Pamatuješ si své sny? jsou nějaké, které se častěji opakovali a byli plné radosti a nějak intuitivně, víš že "to bylo ono"? Máš třeba babičku, strýčka, který tě , už jako dítě, vedli k tvému poslání-povolání a se kterými ses cítila dobře? Máš nějaký zážitek - prožitek z dětství.vzpomínku, která ti přináší poselství až do současnosti?...z toho všeho se dá poznat, zda máš jasno ve svém životním poslání...a nepotřebuješ k tomu žádnou kartářku nebo věštce

PS: trochu jsem se rozepsal a to jen kvůli tomu slůvku "rychle"

..mé sny z dětství se začínají plnit až nyní (už mi bude skoro 50 let) ...nenechal jsem si vzít nikým svůj sen z dětství

(ani svými rodiči , kteří mají jiné představy , co znamená správně prožít život -materiální zajištění, kariéra, manželství a jiné "jistoty"..oni to mají , ale zapomněli na svůj sen z dětství a nejsou šťastní...)

Ať se uskuteční tvůj sen¨tady na Zemi ! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rozkle
Datum: 23.12.15 18:29
Moc děkuju. -Vy ještě asi jediný člověk který to chápe a nemá ze mě akorát srandu. Protože už jsem mamce říkala čím chci být, a ona pořát přemýšlí čím bych jednou mohla být...
(Pochybovat jsem začala až poslední dobou, ale uvědomila jsem si že to bylo proto že o mě pořát všichni pochybovali a říkali že když od malinka nechodím do dramaťáku a na konkurzy,tak nemám šanci...ale já vím co chci,jen nevím jak na to.)
Od: ria®
Datum: 23.12.15 18:35
avatar

Já si třeba nemyslím, že by umělecké obory museli mít výšku - nebo jakékoliv školy, stačí talent.. - už jsem to určitě taky někdy psala - stačí talent a člověk se prosadí i bez konzervatoře, uměleckých vejšek.. Prostě zkus pár kastingů - začni třeba comparsem, uvidíš, jak to chodí, nebo nějakým divadlem.. Může to být jen "dětský sen" který se po zjištění, jak to funguje rychle rozplyne, jako u mého kamarádka, který toužil být hercem a jako padlý voják ležel hodiny na zmrzlé zemi, než se natočil správný záběr, nebo to bude tvůj vysněný obor.. :) hodně štěstí..


doplněno 31.12.15 05:57:

Podívejte se na naše filmy - pořád dokola furt a jen ti samí hercI, a ještě jsou strašně oškliví a nedá se na ty filmy koukat.. Chtělo by to někoho nového,, zkoušejte kastingy, Pokud jste výrazná osobnost, tak se podaří... ale stejně myslím, že nějaká konzerva je k ničemu..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karlos2
Datum: 25.12.15 09:32

No a co talent? Někdo to má vrozené a role zvládá s přehledem a někdo se může postavit na hlavu a nevyjádří nic. Ve 13 letech psát " jak bych toho mohla co nejrychleji dosáhnout " je to dětské chci, chci chci. Je záhada, jestli ti druzí by to chtěli vidět...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lr*
Datum: 05.01.16 18:02
Proč vám tak vádí že něco chci?
Vy jste nikdy nic nechtěli?
-jak se dá to slovo nahradit aby vám nevadilo...
 

 

Od: uska®
Datum: 05.01.16 18:16

https://www.poradte.cz/volna-…hci-byt-herecka-zpevacka.html

Co ti říká porušení zdejších pravidel? Třeba Z 6.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lr*
Datum: 05.01.16 22:12
Já si nemyslím že je porušuji(otázku neopakuji)
-děkuju za rady, ale myslím si že už to zvládnu.
Proč posíláte odkaz na tu otázku?-nějak to nechápou...
doplněno 05.01.16 22:20: To lr mi tam skáče automaticky-pujčila jsem tablet kamarádce pro její otázku a nějak to nastavila automaticky(nemůžu se toho zbavit)
doplněno 05.01.16 22:22: K té její otázce bych doplnila trochu porušování Z2.
 
Datum: 05.01.16 22:25
avatar

Kamarádka...dobrý. A teď nám ještě pověz tu pohádku o Červený Karkulce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lr*
Datum: 06.01.16 17:25
Já nemám potřebu lhát.
PS:ani se s vámi přít,že mi nevěříte je vaše věc a dál není co dodat.(jinak jestli to myslíte tak že kamarádky jsou pohádkové bytosti,tak je mi vás líto)
-na shledanou, už vím co dál takže další komentáře psát nemusíte. Otázka je uzavřená...
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.