Odpovědi, které naštvou

Od: Datum: 07.06.15 23:51 odpovědí: 50 změna: 14.06.15 17:16

Zdravím, zajímalo by mě, které typy odpovědí vás zaručeně vytočí? (např. nevím, to neřeš, něco, jak myslíš, nějak...). Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: odpoved*
Datum: 07.06.15 23:55

Dneska bylo venku hezky ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 01:43
avatar

1) Odpovědi, které by – pokud by se jimi tazatelé řídili – mohly uškodit

2) Vyřešené úkoly (částečně spadá i pod bod 1)

3) "Skrytá" reklama

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 08.06.15 05:46

Již dříve jsem dával názor, že zde jsou zhruba 3 typy odpovědí

- které chtějí pomoci

- které se honí za nějakými tituly typu doktor, rektor bez ohledu na věcnou správnost

- kterými se chtěl jen někdo odreagovat

Třeba včera odpoledne k jednomu dotazu

- Nevíme. Odpověd hledejte ve VOP dané cestovky.
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…ost/37737-zruseni-ajezdu.html

nebo moralizování v té samé věci ,což je jen názor "uvědomělého" mimo tržní společnost a ne odpověď

Zájezdy do zahraničí nejsou laciná záležitost. Proto bych vybírala opravdu pečlivě a zodpovědně. Ne že v pátek objednám a v pondělí chci zrušit. Někteří lidé fakt nevědí, co by.

Kdybyste byla majitelkou nějaké CK, také by se Vám nelíbilo, kdyby lidé vybírali, následně rušili, vybírali další...

Jak to bude, Vám řeknou v CK, každá to může mít nastaveno jinak. Já bych složenou zálohu asi nevracela, pokud by ke zrušení zájezdu nedošlo třeba kvůli závažnému onemocnění, ale jen tak pro nic za nic. To není rohlík, ale drahá záležitost, kterou jste si měla dobře promyslet. Jaga.
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…ost/37737-zruseni-ajezdu.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.15 16:29
avatar

Tu jsem psal já, ale jak můžu správně odpovědět, když tazatel poskytl málo informací? Nejsme vědmy a nevíme o jakou cestovku se jedná. Apropo, ani vy jste mu dotaz nezodpověděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.06.15 06:57
avatar

Dobrý den, vytočí? Tak, to snad ani ne. Ale, ono to vše začíná otázkou. Je-li položena dobře, jednoznačně a jasně, tak může být taková i odpověď. Na otázku, kde se to žlutí smajlíkama, není snad ani v češtině, je nesrozumitelná nebo arogantní, nemůže nikdo očekávat dobrou odpověď. Také je škoda, že je pro někoho obtížné posoudit, zda odpovídá ve Volné diskuzi nebo posoudit závažnost dotazu. Mnohdy se stane, že se ze závažné otázky nebo otázky technické potom časem stane ta Volná diskuze a odejde se od tématu. Již se to zde řešilo, že pouhá odpověď souhlasím je dost málo.

No, a o prosazování vlastní pravdy a neústupnosti v názoru by se také dalo něco napsat. Zdravím!

doplněno 08.06.15 07:26:

Docela "zábavné" jsou odpovědi na hodně starou otázku typu: "Jak to mám zítra udělat?", kterou si někdo vytáhne z kouta poradny a potom tam "aktuálně" odpoví, i když je tam už třeba rok a také několikrát odpovězeno.

doplněno 08.06.15 08:45:

Zdá se, že otázka není položena dobře, jednoznačně a jasně - proto jiné pochopení a jiné odpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 07:01
avatar

asi zadne, spis tak bod 1) od @ivzez,

ikdyz docela mi vadi vlastne instantni odpoved na jakykoli problem s PC, Cleanmaster nebo jak se to jmenuje, a taky vcera myslim... nepochopim jak nekdo muze doporucovat nekomu s rozpoctem 70k Felicii a myslet to vazne, kdyz za ty penize (60k) muze mit jakekoli Auto s velkym A, treba Ford Focus (2003), Focus ma velmi povedeny podvozek blizici se kvalitam Audi,BMW a vybaveni o jakem se te popelnici ani nesnilo, nicmene to spada vsechno proste bod ten bod 1) od ivzez

doplněno 08.06.15 15:02:

aha, tak v tom pripade... Co hledas? a potom dotazy na cinnost, kterou uz ocividne vykonavam typu .. Varis si kafe?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.06.15 07:10
avatar

Dobrý den, patrně myslíte program CCleaner. Ano, i já ho doporučuji často. Také často nabádám k čištění prohlížeče, restartu PC, vyndání baterie z NTB nebo mobilu či použít Obnovení systému. Proč se to neustále opakuje? Protože to většinou pomáhá. Stejně, jako na otázku: "Proč jsem přestal slyšet, když jsem se šťoural hřebíkem v uchu?" by byla zřejmě také stále stejná odpověď. Zkrátka, některé z odpovědí jsou tradiční a tradice se mají dodržovat. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 08.06.15 08:09
avatar

Když odpovídá někdo, kdo o tom problému nic neví a může velmi uškodit...Také ti, kteří prostě musí "nějak" okomentovat vše za každou cenu, jen aby si tady honili triko za "titulem" rektor a já nevím za čím vším ještě...A taky,když chlap - gynekolog -amatér ,odpovídá na ryze ženské zdravotní problémy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 09.06.15 13:51

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 14:04

Nevím, proč by gynekolog - amatér nemohl přispět do diskuse. Třeba jeho partnerka řešila a vyřešila doma podobné problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.06.15 14:19
avatar

První část - souhlas.

Obecně co se týče lékařství, jediná dobrá rada má být "navštivte svého lékaře" - každý jsme jiný a každý může reagovat na léčbu jinak.

To upřesnění u gynegologa bych zrovna neuváděl jako dobrý příklad. Ženy se o svých potížích bavit na webu nemusí tak otevřeně. Jejich muži tyto věci prostě znají - zajímají-li se o zdraví své partnerky.

Byť se objevuji u různých dotazů, je to převážně z důvodu své zkušenosti v dané oblasti - proto se chci o svou zkušenost podělit a případně varovat před podobnými chybami. A to bez ohledu, zda na gynekologii chodím sám nebo moje žena. Přitom si nic nehoním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 08:23
avatar

Štvou mě odpovědi typu "Kde je fotka?" u otázek, kde tazatel na fotku odkazuje. Buď je někdo tak horlivý, že není schopen počkat dvě tři minuty, než se tazateli podaří fotku připojit, nebo tam fotka není dlouhou dobu, což zase svědčí o tom, že se fotku připojit nepodařilo.

Tyto netrpělivé odpovědi a obdivuhodná zjištění, že se fotka nepodařila připojit, což tazatel sám dávno ví, se opakují po celou dobu, co jsem na poradně. Divím se, že není možné to nastavit tak, aby se nejdříve připojovala fotka. A teprve až by se tazateli ukázala informace, že je to OK, připsal by text a objevilo by se to celé dohromady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 08:25

Nevím, možná se pletu, ale mám dojem, že tazatel myslel něco malinko jiného, než odpovědi zde na poradně. Přijdemi že se ptá na odpovědi během hovoru. Npříklad když se zeptá manžel manželky "Vymalujeme na zeleno?" tak odpověď manželky může znít "Jak myslíš." Což ale může znamenat buď "je mi to fuk", nebo v horším případě "udělej to a pěkně si to vypiješ" Mě zaručeně vytočí odpověď "když to nevíš, tak se neptej" velmi logické...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 08:32
avatar

Tak v tom případě něco dalšího z rodinného života:

Ona (třeba v pracovní neschopnosti, bez kontaku s děním ve městě): Co je nového?

On: Nové Město, Nové Strašecí, Nová Paka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 08:42
avatar
Tuhle odpoved pouzivam taky. *hi*
Me okoli casto nastve, kdyz na otazku, co chci k jidlu, odpovim Mne je to jedno. Ale kdyz mam hlad, tak je mi to opravdu fuk. *nevi*
Autor dotazu zrejme nemel na mysli odpovedi na poradne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 08:37
avatar

Mi opravdu vadí všechno to, co napsala Ivzez. A pak mi ještě vadí, když tazatel, po mnoha radách a doporučeních, se jen obhajuje a vvypadá to, že si ani pořádně nepřečetl a ani se nezamyslel nad tím, co jsme mu napsali. To si přece, sám v sobě, mohl obhájit to, na čem stojí a nemusel se ptát. Nemusel to bý problém. *hej*Hodně mi vadí, když se lidi hádají. Víte jaký je rozdíl mezi hádkou a diskuzí? V diskuzi položíte argumenty na stůl a snažíte se přesvědčit o své pravdě. Hádka, ta je plná emocí, nadávek, záměrných komolení jmen, snahou shodit, zesměšnit, ublížit, ranit. *hej* Někdo se tady zmiňuje o moralizování. Víte, někdy je problém tázajícího úplně někde jinde, než tazatel dohlédne. Klidně třeba v té morálce. Tam je jádro pudla a pokud si to neuvědomí, potud problém bude mít. *hej* Také mi vadí, když se zeptá téměř holou větou a pak, až po několika odpovědích otázku upřesní a nakonec rádcové zjistí, že všecko je úplně jinak. To mi vadí hodně. *hej* A občas, jen občas mě naštve někdo, kdo si změní jméno a zeptá se velmi podobně, ale vlastně na totéž. Bývají to děcka. Pak si ale řeknu: No, co už?!

doplněno 08.06.15 09:14:

Jojo, dotaz se netýká poradny. Tak to mě taky našňuplo! Rozepisuju se jako prdlá a ono je to o něčem jiném. *zed* No, co už?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 08:44
avatar

Co si přeješ k narozeninám? Nic, všechno už mám.

- ale používám to taky *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 09:46
avatar

Jaká odpověď mě naštve? Žádná, nebo jen "Hmmmm"...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 08.06.15 09:58

Nesnáším hodnocení, kritiku, podceňování a souzení tazatele. Pak zlehčování tazatelova problému - rádce píše, že má někdo jiný problémy horší a nepíše sem nebo je skoro všude v rodině něco atd. To by sem pak nemusel psát nikdo, když problémy jsou všude. Tím chce říct ten rádce co? Myslí si, že má právo druhé hodnotit a diktovat jim, co sem můžou nebo nemůžou psát? Že má tu moc? Pokud se někomu ta otázka nelíbí nebo tazatel, nemusí na ni odpovídat. Hodnotit a kritizovat je jednoduchý, ale vcítit se do druhého těžší. Co je pro někoho velký problém, pro druhého je menší. Každý jsme jiný a cítíme to jinak. Pokud nejste v druhého kůži, nesuďte ho, když nevíte jaké to je a nežijete jeho život. Nikdy nevíte, co vás v životě potká... Od toho ta poradna je, aby se člověk mohl na něco zeptat, když potřebuje a nebo pokecat. Jsou tu většinou dobří rádcové, co pomůžou a poradí, i sys.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 08.06.15 10:39

Co si budem namlouvat, někteří rádcové musí odpovědět "za každou cenu", i když danému problému prd rozumí. Pokud jde o životní zkušenosti a nebo se s takovým problémem setkal, je to na místě. Pokud jde ale o technické věci, tak tam to již problém je. A nejlepší je, když si po dlouhé diskuzi a mnoha rad odpoví tazatel sám. Příklad: Nejde tv ! Rady všeho typu od servisu po pojistky v bytě a nakonec si tazatel odpoví: " Už to jde, neměl jsem u tv zastrčenou šňůru v zásuvce". Nenaštvu se ale zasměju. I mně se to stalo, i když nikoliv na poradně.

doplněno 08.06.15 10:54:

Docela teď legrační na " Zvířata - Hmyz" (Co je to za hmyz?) Musí se to brát s nadhledem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 10:38
avatar

Já nemám rád odpovědi typu"zamysli se sám nad sebou","co si pro to udělal",když otázka je jasná.Když odpověď neznám,nebo odpovědět neumím či nechci odpovědět,tak použiji moralizování.Vrchlolem je ,když dotyčný nazve tazatele frackem a podobně,byť si o něm mohu myslet cokoli.A třešničkou je ,když se k tomu moralizování jednoho,přidá pět dalších ale odpověď nikde.Zřejmě opravdu sbírači bodů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 10:43
avatar

Myslíte sběrači bodů? Opravdu blbosti dá někdo tolik bodů, aby to hrálo roli?

doplněno 08.06.15 15:27:

Já si myslím, že když více lidí napíše totéž, je to potvrzením toho, že je to správný pohled, správná cesta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 12:29
avatar

Třeba to není o bodech,ale nic to nemění na tom,že odpověď nikde-jen moralizování.A proč tam plno ostatních napíše v postatě to samé,co ten první,ale odpověď opět nikde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 16:58
avatar

Já to nechci vyvracet,jenom píšu,že odpověď se nedozvím,přitom otázka je jasná.Já myslím,že dejme tomu 14-16ti letý kluk nebo holka kteří si přečtou na svoji otázku reakci typu "co jsi dokázal""jak si vůbec můžeš dovolit" ap. tak budou své okolí starších ještě víc nesnášet.Já na takové dotazy neodpovídám vůbec,jelikož odpověd nevím a mentorovat někoho koho neznám nehodlám.A takovým tónem už vůbec ne.Navíc jsem přesvědčen,že ani více lidí nemusí mít pravdu.Ne že nemá,ale nemusí mít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 17:27
avatar
"opakování" také beru jako potvrzení předchozí odpovědi. Opisovace bychom poznali, že nic nevědí a jen opisuji. Za celou historii jich bylo opravdu pár.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 09.06.15 02:18

Večer.. Zrovna s Váma bych se nebál jít na kafe. Jsem z Ov.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 09.06.15 13:56

Souhlasím. A dostanou za to moralizovaní ještě body.

doplněno 09.06.15 13:59:

s gamapolis souhlas

doplněno 09.06.15 14:06:

Já si myslím, že stačí že ten moralista nemusí toho zakladatele otázky, napíše odpověď a ostatní, kteří taky nemusí toho zakladatele otázky dá bod. Nebo dávají automaticky body lidé sběračům bodů. Všimněte se, že dostávají body stále ti samí lidé. Ať napíšou cokoliv. Přitahují body jako pivo vosy.

doplněno 09.06.15 14:44:

Sype se jim to stejně jako třeba Agátě Hanychové peníze. Jen se někde na akci objeví a dostane min. 10 tisíc. Ať se jim to sype. Mně je to vlastně jedno. Akorát vidím, že jsou věci mezi nebem a zemí, které nejsou k pochopení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 15:24
avatar

Nikc, Agáta se neobjeví jen tak. Má to nasmlouvované. Jede tam, kde ji pozvou, sepíšou smlouvu a kde jí to zaplatí. A dobře zaplatí. Vím to naprosto jstě. V agentuře jsem pracovala, vím o čem je řeč.

doplněno 09.06.15 16:34:

Nikc, není o čem přemýšlet! Je to tak a ikdyž se rozhořčíte sebevíc, nezměníte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 09.06.15 15:53

Jenom vezme do ruky botu usměje se na fotografa a dostane 50 tisíc. O tom si můžou někteří nechat jenom zdát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 06:47
avatar

Nikc, tak přece funguje bulvár. Pořadatel, majitel časopisu nabízí to, co lidé chtějí, za co si zaplatí. Chtějí Agátu, chtějí lživé drby a za tohle si zaplatí tolik, že pořadatel, majitel novin na tom bohatě vydělá. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 08.06.15 13:15

Otázka - mám domácí úkol bla bla bla

Za správné a logické pokládám odpovědi jako ... snaž se, počítej, až se zadrhneš, tak se ptej nebo přelož větu a pomůžeme ti ji opravit Ale hned se najdou horlivci, co provedou výpočet či překlad vět. Tazateli to pomůže pouze v tomto případě a zítra je tu podobný dotaz. Navíc kolikrát ani nepoděkují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radekradeczech
Datum: 08.06.15 13:25

Dobrý den.

Mně naštve, když někdo položí stejnou otázku dvakrát pod jiným nickem, potom mě štve, když někdo moralizuje svou odpovědí někoho jiného, nemám rád, když se někdo snaží za každou cenu na cokoliv odpovědět a nezná správnou odpověď, ale prostě něco napíše, protože občas se zde lidé ptají na věci, u kterých opravdu záleží na dobré odpovědi a pokud tam někdo napíše nesmysl nebo svůj názor, který proklamuje jako správnou odpověď, tak to může tazatele poměrně dost poškodit. Jsou zde totiž rubriky, kde by měli psát lidé z oboru nebo lidé, kteří dané problematice rozumí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 08.06.15 13:45

Kamarádku štvu odpovědí ohledně čehokoliv do budoucna..."Kdoví jestli tady ještě budu, furt mě nějak není dobře." *smich* a přítele kterého vzbudí můj budík do práce v 4:30h, tak na jeho blbou otázku "Kam jdeš" odpovídám zásadně " No, na diskotéku. Kam jinam." *smich*

A mě štve jeden kluk který si k nám do obchodu chodí pro sváču "Dejte mi 7dkg šunky anebo ne, dejte 9dkg" :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 09.06.15 02:13

Beru, 2 deka sem, 2 deka tam, v práci jsem měl kolegu který všímal, že si kupuju šumku a 2 housky, byl jsem levnější než on, jen kvalitnější. Tady mě to zde naučilo víc číst než reagovat, mám zde své favority/tky, upřímě bych si přál s některýma strávit čas u stolu s vínem, či kávou. Dost mě dostávají dotazy na nekomunikačnost vlastních rodin-příslušníků, jako takových. Děsně mě vadí dotazy typu : "Co si myslíte o...", mám zato, že jsou plánované. Je zde dost lidí před kterýma je nutno smeknout v úctě, díky jim, má cenu, zde, né jen nahlédnout, ale i nebát se reagovat. Všeobecná solidnost i trpělivost zde tomu nasvědčuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 08.06.15 14:06
avatar

Odpověď vulgární až útočná - to je asi to nejhorší...

Typický příklad zde http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kv%C4%9Btomluva

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 14:19
avatar

Když budu myslet oblast odpovědi ze života, ne zde na poradně, tak na na prvním místě žebříčku je odpověď na otázku otázkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 08.06.15 15:10
avatar

Poslední dobou mě docela spolehlivě vytočí odpověď když se na cokoli se zeptám mámy se kterou teď opět bydlím ,,říkala sem ti to už minule", přitom moc dobře ví že mám poslední dobou problémy s pamětí a skoro nic si nezapamatuju.

Anebo když někdo musí mít při jakýmkoliv rozhovoru poslední slovo. To se většinou zvrhne v hádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: answers
Datum: 08.06.15 16:25

Mno, mam takovy dojem, ze vetsina z vas odpovida na neco uplne jineho, nez na co se tazatel puvodne ptal *smich* Ale coz.. hlavne ze se diskutuje *smich*

Me vytaci pri jasne otazce typu ano/ne dpoved "no..." a pak asi petiminutovy proslov aniz bych se dozvedel potrebnou odpoved. Dalsi vec co me zveda ze zidle je rezignovana odpoved " tak si to zkus" nebo "tak to udelej ty". A samozrejme klasika " jak chces", "je mi to jedno"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 09.06.15 01:10

Brouzdám po poradně, a jsem vždy vděčný za otázku, o které něco vím. To je první třída. Dělá mě dobře na ní odpovědět. Pak jsou otázky, kdy jen něco tuším, ale taky se snažím. Něco je opravdu průhledné a prokouknutelné. Tak podle chuti. A honby za postavením jsem se dobrovolně vzdal odchodem z registrace. I když vím, že jsem stejně dobře zjistitelný. A snažím se respektovat pravidla. Neb toto je soukromá společnost. Na rozdíl od státu, kterého jsme sami součastí, a pokud budeme ovčani, tak taky tak skončíme (pro někoho možná nejvyšší meta, protože se ani takovým zvířetem doposavaď necítil).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 14:01
avatar

- a co takhle : nevím, já tam nebyl ! ... anebo : nejlepší je nelhat ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 14:11

Vytáčí mě odpovědi za každou cenu - v okamžiku, když někdo nechce / nemůže / není schopen poskytnout odpověď, a přesto přispívá. Snad s výjimkou volné diskuse.

Mimo to mě dříve rozčilovaly diskuse, kdy pisatel přednese nějakou totální blbost, kterou se následně snaží hloupými a opakujícími se úpornými argumenty podpořit. Osobně se nevyhýbám jakékoliv diskusi, ovšem v tomto případě nedokážu rozumně reagovat, když vlastně ani není na co. Snažím se už nereagovat. Těžko rozlišit, zda je to skutečně jeho názor nebo si akorát dělá z ostatních srandu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 15:39

Mě naštve, když se jdu zeptat do banky na zůstatek peněz na účtu a oni mi řeknou, že tam je NULA *zed* *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubaa
Datum: 09.06.15 21:47
Bavime-li se o odpovedich tady na poradne, tak me nejvic vytoci tyto dva pripady:
1)
Kdyz mi expert v nejakem oboru, ktery neovladam, odpovi jen slangovyma/odbornyma vyrazama, takze odpovedi nerozumim a ve vysledku jsem na tom stejne, jako kdybych na poradnu nepsal.
2) a to je ze vseho nejhorsi :(
"tak to netusim snad ti odpovi nekdo jiny"
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.06.15 01:00

Teď jsem si to znovu přečetl, ale vezměte si - je třičtvrtě na jednu, ještě mám tak půl hodinky do zalehnutí, sedl jsem si po práci, asi možná odpovím na každou relevantní otázku, ale to je to, proč to dělám, že se tím zabavím. Pokud přijde nějaká odborná otázka, o které něco vím, tak rád posloužím zkušeností. A uvědomte si, že každý má taky nějaké nálady, někdy je smířlivější, někdy ostřejší, tak to v životě chodí. Asi jsem pochopil, že se to od původní otázky otočilo - myšleno odpověď v životě a odpověd na Poradně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 14.06.15 09:30

Ještě nesnáším odpovědi v diskusích o politice "máme, co jsme si zvolili" nebo "máme, co jsme chtěli, dobře nám tak".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.15 09:32
avatar

*palec*nikc, vřele souhlasím. Tohle je veliký blábol!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.06.15 14:26
Nicméně pravdivý. Ty osoby tam jsou kvůli tomu, že je někdo zvolil. Už bychom si konečně měli zvyknout na to, že si neseme důsledky našeho chování a nemyslet si, že nám bude věčně někdo utírat zadek.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.15 16:30
avatar

Ne tak docela. Já nikoho, kdo sedí "tam nahoře", nevolila. A přesto "mám, koho jsem si zvolila"? To asi ne...

Za druhé si myslím, že nutit někomu kolektivní zodpovědnost za to, kdo je zvolen, když není možnost, která by byla výrazně lepší než jiná, je dost drzé. Jinými slovy: volíme to menší ze dvou (či více) zel, takže výsledek bude vždy špatný.

doplněno 14.06.15 18:16:

pro jofu: Však já vím, že to takto chodí. Jen mi vadí, že mně pak někdo říká, že mám, co jsem si zvolila. Já to taky nikomu nestrkám, to je ten rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 14.06.15 17:03

Tak to prostě chodí a těžko najdete " lepší" řešení. Až vyhrají volby ti, které jste Vy volila, bude stejná situace co popisujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.15 17:16
avatar

a proto jedine referenda na internetu pro kazdy dulezitejsi zakon, a misto debat s debilama, debaty s odborniky, kteri zakon vysvetli (jeho klady a zapory), kazdy svou cipovou kartu nebo elektronicky podpis a jedem (misto odpovedi na poradnu, jedno rychle zavoleni, aspon nebudou volit cikny za 200, ktere nemaji PC), to by bylo, aby nebylo, jenze toho se dockam nejdriv az mi bude 60 (jsem jeste relativne mlad)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.