Zrušení źájezdu

Od: Datum: 07.06.15 14:26 odpovědí: 3 změna: 07.06.15 18:31

Dobrý den, pokud jsem v pátek objednala a složila zálohu na zájezd do Řecka 3000,- a ted v pondělí bych jej chtěla zrušit, popř. vyměnit, vrátí mi peníze, nebo si je nechají nebo budeme muset ještě něco doplácet?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.15 14:32
avatar

Nevíme. Odpověd hledejte ve VOP dané cestovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 07.06.15 16:10

To záleží,co máte ve smlouvě . Cituji výklad NOZ: spotřebitel se musí přesvědčit, zda poskytovatel zájezdu uvedl ve smlouvě výši odstupného pro případ,že zákazník od smlouvy odstoupí. To říká § 2527 Občanského zákoníku. Pokud ve smlouvě nic uvedeno není, žádné odstupné mu neplaťte. Je to jeho chyba a za chyby se platí.. Opakuji - ve smlouvě,ne v obchodních podmínkách,jak někdo tvrdí. Pokud budete mít problém, můžete mi napsat na jmhad@ seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.15 18:31
avatar

Zájezdy do zahraničí nejsou laciná záležitost. Proto bych vybírala opravdu pečlivě a zodpovědně. Ne že v pátek objednám a v pondělí chci zrušit. Někteří lidé fakt nevědí, co by.

Kdybyste byla majitelkou nějaké CK, také by se Vám nelíbilo, kdyby lidé vybírali, následně rušili, vybírali další...

Jak to bude, Vám řeknou v CK, každá to může mít nastaveno jinak. Já bych složenou zálohu asi nevracela, pokud by ke zrušení zájezdu nedošlo třeba kvůli závažnému onemocnění, ale jen tak pro nic za nic. To není rohlík, ale drahá záležitost, kterou jste si měla dobře promyslet. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.