Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Opětovné placení v nemocnici

Od: zavinac® odpovědí: 179 změna:

Zdravím,,jaké máte smýšlení o znovu zavedení platby v nemocnicích?

 

 

179 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

seelou*
hodnocení

0x

Já jsem pro za platit. Aspoň něco. Eliminují se tím věční vylehávači a otravovači v čekárnách. Na druhou stranu to musí mít nějaká rozumná pravidla a ne to brát jako hlavní zdroj obživy. Ve chvíli, kdy jdu do nemocnice v ukrutných bolestech a protivná sestřička mě vyhodí přes celý areál, ať se vrátím se zaplaceným poplatkem, tak bych kolem sebe střílel. Opětovné vyhození z čekárny mě čekalo při následující kontrole, kde jsem byl opět vykázán pro chybějící zaplacený poplatek. Až po vyšetření lékařem mi bylo řečeno, že jsem si to zaplatil zbytečně, že nebyla potřeba. Tak hlavně že už to cinklo do kasičky :)

To je názor Chytré horákyně :o))

karlosdos*

To není vůbec pravda,je to laciný argument i některých lékařů.Neznám v okolí nikoho ,kdo by si chodil k doktorovi popovídat.Jsem z 50000města Jihlava.Co ti důchodci,musí chodit k lékaří,protože mají nemoci a potřebují léky.Už tak dost stojí léky ,většinou 1000-2000 za měsíc na jednoho důchodce staršíh 65 let.Proč byještě měli platit 30 korun,ti lékaři to nepotřebují a do státní kasy to nejde.Stejné je to v nemocnici. Proč tam platit nějaký hotelový poplatek,to je nesmysl.Kdo jde do nemocnice rád? Většinou tam nikdo nechce být,jen když musí.Když chce hotelové ubytování at si připlatí za nadstandart-350Kč.

 

hodnocení

0x
avatar jethro

Souhlas, stejně jako souhlas s 30 Kč regulačním poplatkem.
Praxe ukázala, že to má smysl.

hodnocení

Ale pane postihne to njvíce důchodce a rodiny s dětmi. Uvědomujete si to? Já si koupím kuře a mám ho na týden přílohy jsou zanedbatené,jako je i snídaně a večeře. .A do nemocnice nechodí rád nikdo,ani po doktorech.Jak starší,tak mladší..Jaká praxe? Jak jste to poznal?

nikdo*

Nemá to cenu, všechno jsou to zase jen TV lži. viz:

poradte.cz/...

Máte mozek? Na zdravotním pojistném se vybere ročně přes 2 miliardy korun. Nyní, kdy se trochu přestal tunelovat zdravotní fond, už je na něm přebytek. Doktoři jsou ale stále nenažraní a dokonce by chtěli, aby si pojištěnci platili obyčejné amalgámové plomby. Od VZP dostanou za každou cca 200 Kč a zdá se jim to málo. Kolik může stát ten kousek amalgámu, který vznikne smícháním stříbrného prášku a rtuti? 20 Kč? Uměle navýšit svoji režii umí každý blbec, ale jen ještě blbější s tím může souhlasit.

karlosdos*

Souhlasím, mají stále málo, jak ale vypadáme bez zubů, jsme rarita evropy, když pominu bulhary a rumuny.

Poznámka o mozku od vás vskutku sedí. Já zubař nejsem, ale 200 korun za amalgámovou plombu mi přijde málo vzhledem k tomu cirkusu, co stojí za tím. To se nemůže vyplatit, i kdyby materiál rozdávali zadarmo.

Praxe ukázala, že je to nesmysl.

 

hodnocení

0x

100,-kč/den ubytování, jídlo, tv, teplo,atd... To mi přijde jako hodně dobrá cena.

majsterjoe*

V hotelu možná.

Takový hotel bych si dal líbit.
3.000 Kč měsíčně za byt a stravu, kde jste to viděl?

jentak*

A proč bych měl platit dvakrát? Když mám za vše platit přímo, za nemocnici, za zubaře, za lázně, za kontrolu v ordinaci, tak proč mi strhávají nemocenskou? Buď tak nebo tak. Ale oboje je zvrácenost, bordel, kterým se zakrývá jiný větší bordel.

Mícháte dvě věci. Nemocenskou vám strhávají na léčbu, takže o poplatcích za vyšetření nebo léky můžeme diskutovat, ale pobyt v nemocnici (lůžko, strava...) sám o sobě není léčba. Na to, aby vám prali lůžkoviny a dávali vám najíst, si zdravotní poještění (sic) neplatíte, ne?

Za ty blafy, co tam dostaneme, je to cena přemrštěná !

jjjjjjjjjj*

Příbuzná byla celkem nedávno na tomto ,, hotelu,, a všem pacošům po operaci podali cosi nevzhledného zapáchajícího hnědého zabarvení. téměř připomínalo popsané :)

Jeden klient poznamenal cosi o tom, že pes by to nežral,, vonělo,, to po celé chodbě na pohled by květák nikdo nepoznal...Takže měli dietní večer, aby je nenadýmalo a nespinkali 30 cm nad postýlkou.

doplněno 24.05.15 19:53:

Na pokoji umístěna s terminální klientkou o kterou se s pitným režimem staraly pacientky s návštěvami. Dostala k snídani přeražený loupák na dva kusy.

A pokud bych nedošla pro personál aby příbuzná dostala injekci pro neustály třes/ příznaky téžké pyelonefritidy/ se solitární ledvinnou po operaci, tak by nikdo nedorazil...

A naopak osobní zkušenost před lety pacientka v hmotné nouzi si neustále stěžovala, na nedostatek ovoce a celkově jídla upozorňuji pobyt měla zdarma .Doma jistě neměla takový servis. Dále tzv. Invalidní důchodci s nelichotivým diagnozami Lunetici...,evidovaní s diagnozou na PČR, klienti s drogovou kariérou, kteří mají léčbu zdarma a pod různými záminkami utíkají...vynucují si cigarety, které mají zdarma...vesele kouřící na oddělení s nřízenou ústavní léčbou a kdo na ně může?

Jak v které nemocnici. Špatnou zkušenost vám věřím, ale nemůžete ji zevšeobecňovat. Když jsem byl naposled hospitalizován a mohl jíst (bylo to někdy před 15 lety ve vinohradské nemocnici v Praze), ne vždy se mi trefili do jídelníčku (např. rýžový nákyp opravdu nejím), ale abych to nazval blafy, to ani omylem.

 

hahanaj*
hodnocení

0x

Plně s platbou souhlasím...

Pokud jste doktor, tak se tomu nedivím:o))

 

hodnocení

0x
avatar magdon

Tentokrát nejde o 30 korunový poplatek, ale o platbu za pobyt v nemocnici. No možná za stravu by to neškodilo, to na druhé straně ušetřím doma, takže o nic nepřijdu. Spíš mi ale přijde jako šaškárna, že se pravidla mění jak ponožky. Vždycky když se něco zavede a lidi se s tím jakž takž smíří, přijde se na to, že je to zbytečné a zase se to zruší. Pak ovšem někdo zjistí, že to přece jen bylo dobré, tak se to znova zavede, aby se to mohlo vzápětí opět zrušit. A to vždycky znova a znova za nemalý peníz. A není to jen ve zdravotnictví. Je to takový náš národní zvyk. Zřejmě by se jinak naši zákonodárci asi nudili.

 

hodnocení

0x

A co mají dělat ti kterým po zaplacení nezbytných výdajů na bydlení zůstane zhruba 2 tisíce na měsíc?!?!?!?*zed**zed*

doplněno 22.05.15 17:10:

Svobodné matky samoživitelky, starobní nebo invalidní důchodci.

doplněno 22.05.15 19:08:

Faithoncemore: tak mi řekněte co byste dělal kdyby vám po zaplacení nezbytnej nákladů na bydlení zůstávalo 2 tisíce na měsíc !?!?!?!?! To je asi 70 korun na den.

A nechte si blbý keci o nějakejch příznivcích socialismu.

Já sem hlavně příznivec slušnýho žití.

doplněno 22.05.15 19:09:

Oprava: dělala. Myslel sem že ste muž.

faithoncemore*

No znám spoustu matek samoživitelek, kterým bych poradila přestat kouřit. Některým i chlastat. A důchodců, kterým bych poradila přestat kupovat Blesk a Hrom a cpát jejich nevychovaným vnoučatům stokoruny. Víte, tam, kde jsou důchodci dva a nájem platí jeden, tam to není ani zdaleka tak špatné, jak se všude vykřikuje. Čistá mzda pracujícího člověka není o mnoho větší, víte to?
A ano, někde to špatné skutečně je. Právě těmto případům nemocnice umožňovaly platbu neplatit, jistě to tak bude opět. Doufám aspoň, že bude potřeba to doložit, že to lidé nebudou zneužívat.
Jo a jen pro mé zařazení v rámci problému - jsem samoživitelka, nejsem bohatá a když občas nevyjdu kvůli nějaké náhlé platbě (třeba za opravu auta), půjčuji si od svých rodičů důchodců (byli řadoví dělníci v továrně, žádné závratné důchody nemají) a pak jim to vracím. A vozím je všude zdarma. Nechci to proplatit ani od nich, ani od státu. A vždy jsme všechny poplatky řádně platili a řádně platit budem, nikdy si socialisticky neřekneme, aby to nemocnice uhradila za nás. Přídavky na dítě ani žádné jiné příspěvky neberu a je mi blbě z lidí, kteří jsou naučeni, že stále mají na něco nárok. Takže slušné žití, prosím, ale za svoje.

Kéž by bylo mezi námi více podobně uvažujících jedinců jako vy. Věřím tomu, že by se nám tu lépe žilo a dýchalo, a to i těm, kteří takový přístup nemají.

andilka

pro lujs: co mají dělat? Jsou od sociálky doplatky na bydlení tzv. životní minimum a to je více jak 2 tis.

 

eulalie*
hodnocení

0x

Když to je těžko... kdo má malý plat, z toho malá nemocenská, ale nájem apod. se platit musí. A do toho platba v nemocnici. Na druhou stranu chápu, že nemocnice není hotel, jídlo něco stojí, péče o povlečení taky...Možná, že kdyby zdravotní pojišťovny a nemocnice lépe hospodařily, byly by peníze i toto všechno ostatní.

 

faithoncemore*
hodnocení

0x

Zaplaťpánbůh, že to vrátěj. I doma lidi přece jedí a topí a mejou se a mají s tím náklady. Proč by to mělo být v nemocnicích zdarma? A příznivci socialismu ať se neohánějí starobními důchodci a rodinami s dětmi.

 

lidus*
hodnocení

0x

Strašně moc se mi chce opět porušit pravidla a napsat: Vám všem co zavedení poplatků tleskáte, přeji dlouhou hospitalizaci v nemocnici.

30,- regulační poplatek to nebylo mnoho a pokud jste si dokázali ohlídat,že ne vždy se poplatek platí bylo to v pohodě. Počítejte semnou- 1 den v nemocnici/100,- to je za 30dní 3000,- . Důchodce má cca 10 000 důchod, 8000 zaplatí nájem + SIPO, v nemocnici (aspoň v té kam chodím já) vám léky nedají, musíte mít vlastní). Z čeho to bude platit? A to jsem počítala movitějšího důchodce. Jsem ID na 10 000 si nesáhnu, jistě, nebyl by to velký problém jelikož nežiju sama ale na druhou stranu je jedna nemocnice kde se jídlo sníst dá a je dost dobré, nechápu že se najdou tací co ho pomluví a druhá kde by to nežral pes (denně mi manžel jídlo vozil), je jedna nemocnice kde je na pokoji WC + sprcha a druhá kde je totéž na patře v děsném stavu, v jedné je wifi + tv a ve druhé za wifi platíte 200,- (je jedno jak jste tam dlouho) a televize je na 10,- a za tu částku hraje hodinu, pak musíte znovu nakrmit automat. Vybrat nemocnici si nemůžete, každá se specializuje na určitou diagnozu. Za toto, jistě naši prapra nebojovali, za toto jistě nestrádali když jim sebrali hospodářství a nakonec za toto jistě v 89 lidi nezvonili.

Jak říkám, mohla bych mlčet jelikož zatím na to mám ale vím o spoustě lidí pro které jsou poplatky likvidační.

doplněno 22.05.15 18:36:

Milý "Samane" při mé diagnoze RS bývám v nemocnici minimálně 20 dní,některý rok 1x a některý i 2x, při vážném ůrazu to bylo PŮL ROKU!, letos při zlomenině krčku a následné totálce kýčelního kloubu (jelikož u mě nic není snadné) 31dní a odcházela jsem na vlastní žádost s tím, že na rehabilitaci mě manžel denně vozil (naftu nám nikdo neproplácel). Švagrovi měnili žílu v noze, za 4 dny ho poslali domů, za další týden byl zpátky a strávil tam 30 dní. Nevšimla jsem si, že by některý pacient byl v nemocnici rád a dobrovolně si pobyt prodlužoval. Jiné to může být na LDM ale tam je maximální doba hospitalizace 3 měsíce.

Dobrá tedy, uzákoníme, že v nemocnici se bude platit ale na ten čas bude automaticky sleva na nájmu a neplacení záloh na energie, pak to těm chydým a ještě chudčím snad nějak výjde.

V nemocnici se semele kde co a letos mě docela šokovalo, kolik babiček (dědeček semnou na oddělení nebyl) bude mít pohřeb bez obřadu jen aby to moc nestálo, ona ne každá babička má synka milionáře a ne každá si těch 30 000 za život ušetřila.

saman47*
Počítejte semnou- 1 den v nemocnici/100,- to je za 30dní 3000,- *ee*. Teda to musí být ale sakra zákrok, že je z toho pobyt v nemocnici 30 dní. A přesně kvůli těmto vykukům, kteří chtějí na nemocnicích parazitovat má ten poplatek smysl. I když tedy nevím, jak by dotyčný pobyt v nemocnici prodlužoval...Jedině simulací. Protože i po několikanásobném bajpassu srdce se pacienti vrací do domácího ošetření už po 10 dnech...Máte nějaký příklad zákroku pro tak dlouhý pobyt v nemocnici? Sem s ním. LDN ky do toho ale netahejte, tam je financování jiné.
eulalie*

Ale fuj, co to tady píšete? Kdo je simulant? Například ten, kdo se léčí po těžké autohavárii? Nebo těhotné s rizikovým těhotenstvím, které holt musejí ležet v nemocnici, aby pak vůbec ve zdraví odrodily? Opravdu mám "hrozně ráda" někoho, kdo toho, kdo marodí v nemocnici, hned nazývá simulantem.

saman47*

Ale fuj...Pochopitelně existují i případy, které popisujete, ale o těch řeč nebyla...Apropo...Například vězni mají pobyt v léčebném zařízení i vyšetření zdarma. Přemýšlím o tom, že spáchám trestný čin takový, abych vyfásnul min. 2 roky a v lochu si zdarma nechám spravit zoubky. A to se vyplatí!*smich*

lidus*

Jaký pak nebyla řeč? Chcete snad říci, že těchto lidí se platba netýká? Přála bych vám jen vidět brněnskou úrazovku, nevěřícně byste koukal kolk je tam denně vážných úrazů a jak dlouho tam ti chudáci jsou-pokud mají štěstí a neodvezou je v pytli.Koukám, že je tu "moulů" vícero se svojí úvahou o "hospitalizaci" v nápravném zařízení mezi ně patříte (bez urážky).

jentak*

Samane, Jak málo víte o světě o kterém píšete. Já skončil v nemocnici s obyčejnejma plotýnkama na 3 týdny. Byl tam se mnou člověk, který s tím samým onemocněním, jen ho to vzalo trochu víc-ochrnul od pasu dolů, ležel jak jsem později dozvěděl, 9 měsíců. A teď počítejte znovu: 21x100=2100, plus 21x10=210 za TV. 2310. Nezapomeňte taky při těch svých výpočtech odečíst výpadek mzdy. První tři dny zadarmo, potom za cca 60%. Mám tři děti, takže teplo, nájem prostě všechny poplatky se musí platit dál, ušetříte doma JEN těch pár korun za jednu porci jídla. Mýdlo, ručník a utěrku na nádobí-praní doma, taoleťák, příbory, musíte mít u nás v nemocnici svoje. Přeju Vám, aby jste se do podobné situace nikdy nedostal, ale nechtějte přesvědčovat nás, kteří to máme zažité, o něčem, k čemu jste se sám nikdy nedostal.

Moje maminka měla trojnásobný bypass loni v září. Jenom na JIPce byla týden. V nemocnici byla ovšem ne 10 dní, ale 42, protože se jí nehojila ta noha, ze které jí brali žíly. Všichni jsme si mysleli, že o ni přijde. Po mnoha převazech v narkóze a plastice mohla jít domů, ale nesměla ještě 14 dní chodit a než se přihojily štěpy, trvalo to - s každodenními několika převazy - další dva měsíce. Do lázní jela těsně před vypršením termínu (ten je do půl roku po operaci). Dřív nemohla, s otevřenou ránou na noze velikosti dlaně by nemohla podstupovat potřebné procedury.

Když chcete u doktora platit hotově, tak jděte do soukromé ordinace. Nám, kteří platit nechceme, stačí standardní ošetření za zákonné pojistné. Je vizitkou neschopnosti Ministrstva zdravotnictví, že dodnes nedokázalo definovat standardy zdravotní péče. Platí všichni a ne malé peníze měsíčně ze své mzdy. A je většina národa zdravá nebo nemocná? Navíc VZP má ze zákona nárok na úhradu zdravotních nákladů, které byly vynaloženy v souvislosti s něčím zaviněním. Tak se jí vrací peníze např. z pojistného systému povinného pojištění odpovědnosti za provoz motorových vozidel. A to nejsou malé částky, když jde o zranění z dopravních nehod !

faithoncemore*

Liduš, vidíte. Býváte pravidelně v nemocnici, stojíte tedy naše zdravotnictví nemalé náklady. Kousíček těch nákladů (opravdu nepatrný zlomek) vrátíte zpět. A tak je to v pořádku. Vůbec nevím, proč zmiňujete to, že Vám naftu nikdo neproplácel. Proč by proboha měl? Když mám rodiče nemocné nebo musí na kontrolu, vozím je všude sama já nebo sestra, když musí nedejbože jeden z nich do nemocnice, denně za nimi jezdíme na návštěvu (střídáme se po dnu) a nikdy by mne nenapadlo, aby mi někdo něco proplácel, a to jsem ten příjmový typ, co je "před výplatou" už týden po výplatě. Také nejsem bez zdravotních neduhů a jak jsem již naznačila, mám staré rodiče a opravdu nejsem bohatá, ale hanba by mne fackovala, kdybych v nemocnici musela podepsat, že jsem tak chudá, že nemohu zaplatit- jistě totiž možnost pro chudé bude, třeba po doložení své finanční situace, neplatit pobyt v nemocnici. Ale určitě by to měli využívat jen skutečně potřební.

doplněno 22.05.15 18:58:

Teď si vzpomínám, když byl tatínek na přelomu roku v nemocnici a já tam za ním denně či obden jezdila, ležel na trojlůžkovém pokoji s dvěma dalšími muži - jeden z těch dvou byl bezdomovec, který po dvou dnech měnil popisy svých obtíží tak, aby si ho tam museli nechat; což o to, jistě nemá lehký život; ale pikatní na tom bylo to, že si svůj pobyt "v hotelu" náramně užíval a buzeroval sestřičky a ošetřovatelky několikrát denně, že potřebuje převlíct postel apod. Taky brblal, že je málo jídla.

lidus*

Z jakého důvodu bych měla něco platit? Nevím kolik let a kolik vy sama odvádíte na daních, odvedla jsem (a podstatně více vydělávajíci, zdravý manžel odvedl) dost na to abych měla lékařskou péči zdarma, dost na to abych nemusela doplácet za nehorázně předražené léky (v Německu ten stejný lék příjde na 160Kč a u nás se na něj 254 Kč doplácí, směšné). Jistě že by mi měli proplatit naftu, vždyť jsem jim (ZP) ušetřila nemalé peníze když jsem na rehabilitace jezdila z domu. Bože lidi probuďte se, to budete věčně plácat ručičkama, že je v této republice všechno v pořádku, to budete věčně držet hubu a necháte ze sebou orat, raděj nebudete žrát jen aby ti nahoře měli plné žlaby? Budete tleskat jak je úžasné, že můžete platit to a tamto, že platíte daně z komínu, víc za elekřinu aby se fotowoltejkoví baroni nabalili, budete tleskat, že opět prošlo zákonem, že řepka má zelenou a Babišovci si opět nahrabou? Že to sem nepatří, že jde přece jen o malicherné poplatky v nemocnici?, omyl patří sem všechno. Dost vysoká daň zato, že máme banány i v létě, dost vysoká daň zato, že si někteří vozí zadky do zahraničí, dost vysoká daň zato, že prý je tu DEMOKRACIE.

Čekala bych, že za víc jak 20 let kapitalismu se budeme mít podstatně lépe, tuším, že slibovali utahování opasků na 3-5 let, někteří už nemají ani na ten opasek. Vím, že bych mohla držet hubu, že zatím patřím mezi ty co mají, zatím mají.

faithoncemore*

No pane jo. Takže Vy máte NÁROK. I na tu naftu. To jste teda obětavá, že jste na svoji vlastní rehabilitaci jezdila z domu. Nepochybuji, že si umíte zařídit i bezplatné lázně, o tom příspěvku na mobilitu či invalidiním důchodu nemluvě, že? Ach jo. Ne, opravdu nemáte nárok na zdravotnictví zdarma, paní.

pece

Někdo kdo bádá z které strany načnout banán si zaslouží lékařskou péči. Nejlépe v HavlBrodě.

faithoncemore*

Někdo, kdo napadá a není registrován, si nezaslouží nic a ještě budí podezření, například o IP adrese.

pece

A proč. Tady se bavím. Největší sranda je, jak ti komunistobijci ve své pracovní době poučují, jak každý je strůjce svého štěstí.

lidus*

Promiňte ale vy jste tak "hloupá" že nežádáte o vše nač si můžete sáhnout? Má milá svůj invalidní důchod bych hnedle vyměnila za zdraví ale když už ho nemám, tak se chci mít aspoň z půlky, tak dobře jako ten zdraví. Obětavá to já asi budu ale blbá to vážně nejsem. Jaképak zařizování bezplatných lázní? Prostě každé dva roky zažádám obvodního lékaře, ten je vypíše, ZP schválí a jedu na 4 neděle (pokud vás to uklidní, tak zde já státu šetřím, nejezdím do lázní každé dva roky). Názor máme každá jiný, já si myslím, že nárok na zdravotnictví zdarma mám, docela jistě aspoň po tu dobu, dokud nebudou narovnané důchody, dokud nebude narovnaná minimální mzda, dokud nebudou jasně stanoveny platby za ošetření, za léky...

Nechci se s vámi hádat, prostě máme každá svůj názor, jen se snažím vysvětlit proč si myslím (možná máte pravdu vy), že ten můj je správný. Asi bych měla zavřít počítač a mlčet, vždycky to schytám. Hezký víkend *slunce**slunce*

sunset*

Liduš, tak buďte konkrétně - kolik jste reálně odvedla do zdravotnictví vy? A víte, kolik stojí ty vaše lázně?

Já jsem v lázních byl, dvakrát, ve špitále jsem ležel půl roku po komplikovaný zlomenině ramene. S placením poplatku hluboce souhlasím a myslím, že každý by se mohl na tu stovku denně připojistit. Příznačné pro naše lázeňství byly 2 věci:

a) když jsem se dožadoval otevření tělocvičny i ve večerních hodinách, abych mohl sám rehabilitovat na tom vysokém lůžku, tak vrchni rehabilitační vytřeštila oči, že jsem za 25 let první!

b) drtivá většina spolulázničů nad 50 let na procedury nechodí (sestři, napište mi to, mně se dneska nechce), na rozcvičce trapně hýbou prsty aby se náhodou nepředřeli, na rotopedu předvádějí infarkt, ale večer to v hospodě rozjedou, až jim kardiostimulátory praskají ve švech a panáky lítají rychlejc než na hasičským bále.

Málokdo je v lázních pro zdraví, většina lidí tam jezdí zcela zbytečně hnít (aby nehnili v LDNce celý rok) nebo (z těch, co maj svýho doktora) si užít volno a pořádně potejrat játra. Snad jste vyjímka, ale moc jich tam takových nebylo, s bídou 1 procento, zbytek to má jako hotel zdarma nebo díky demenci už ani nevnímá, kde jsou.

vaha

Sunset,v bodě.b)plácáte naprosté nesmysly.Jezdím dlouhá léta každý rok do lázní,že by lázniči nad 50 let nechodily na procedury je nesmysl.Většina lidí se tam jezdí léčit a nejezdí tam zcela zbytečně hnít.A játra si potejrám úplně stejně doma jako v lázních.Jo a lázeňský pobyt si většinou cáluji ze svého.Již se těším na letošní pobyt.Zdraví vaha.

sunset*

Uznávám, že lehnout si do bazénu a třeba poležet na magnety chodí lidí dost. Ale na rotopedu skutečně jezdí poctivě maximálně 1 z 10 - tedy z těch, kteří mají rotoped předepsaný. Na rozcvičce jsou taky skoro všichni, ale co tam (pro sebe!) dělají je výsměch a ne cvičení. Já chápu, že ženská s metrákem a půl neudělá shyb, ale když ani nezvedne ruku, jen tak naznačuje prsty...

No a pak jdete z nudy na procházku, vracíte se a nahlédnete na kofolu do hospody. Ta samá ženská po litru vína křepčí na parketu jak o život v knajpě s místníma playboyema. Načež vám u stolu druhý den vykládá s plnou hubou, jak je hrozný, že musí platit stovku za postel a ještě uplácet vrátnýho, aby ji dovedl na pokoj ve 3 ráno ožralou jako doga. A to je jen nejkříklavější příklad, běžně jsem slyšel právě to: "Mně se nechce, napište mi to" a personál rád píše, protože to má bez práce.

Pokud si lázně platíte sama, máte uplně jinou motivaci než ostatní a evidentně máte zájem o sebe sama a děláte to pro sebe. Také se obklopujete stejnými lidmi. Bravo! Ale zkuste se letos pořádně porozhlédnout, jen pozor, aby se vám neudělalo zle...

vaha

Sunset,máte v mnohém pravdu k takovýmto extrémům opravdu dochází i když si myslím že zřídka.Zdraví vaha

nesouhlasna

ano,jsem pro poplatek.Píšete že,100 kč. je za den moc a počítáte že musíte platit doma energie a nájem Ano ale protože tu energii doma nevyčerpáte tak při vyúčtování dostanete za tu dobu co jste ji nepoužívala prachy zpět. Přece doma také jíte. A 3000 za měsíc určitě projíte i doma. Možná píchnu do vosího hnízda ale,každý by měl z nás starších myslet na zadní kolečka a na důchod a nenadálé výdaje nějakou tu kačku mít.Chce to méně strkat vnoučatům a dětem a víc hledět na sebe. Mám muže vozíčkáře,příspěvek 8000 a důchod 8 200 a musíme z toho vyjít. Styděla bych se napsat že mi nikdo neproplatí naftu když s ním jedu do nemocnice ap. Na to máme 400 měsíčně-příspěvek na mobilitu.Určitě máte ZTP a v tom případě ji berete také. Někdy se ta částka překročí a jindy ne. takový je život. je mi 56 a vím co je to obracet korunu. Ale přesto souhlasím s poplatkem.

lidus*

Hezký večer. 400 na mobilitu jsou tak směšná částka, že bych o ni pomlčela. Uvědomte si, že to nejsou jen peníza na dopravu k lékaři ale na MOBILITU, prostě všude tam kam si zdravý dojde sám. Není jediný měsíc, že by mi částka stačila a pokud vám ano tak sedíte doma. My máme šetřit na stáří a vrchnost bude rozhazovat v podstatě z našich daní a všemožných poplatků? Máte pravdu, určitě beru na péči a zcela určitě na ni ještě doplácím, máte pravdu sociální příspěvky využívám co to jde, nejsem černá a tak to až tak nejde ale nebojím se žádat o vše nač mám možnost žádat (hloupý kdo to nedělá).Je mi 54 ale nehodlám v tomto rozkradeném státním zřízení živořit jen proto aby se někdo měl líp a někdo ještě lépe. Milá paní, nehodlám si spořit na pomník a raději vše utratím s vnoučaty, ano i šetřím ale na to aby ty děti měly na školné a také proto abych si ještě i něco užila. Jestli vy to chcete nacpat nenažrancům, já rozhodně ne a proto nemůžu s poplatky souhlasit, bohužel když budou, budu je muset platit. Nemám se zaco stydět!

faithoncemore*

Takže Na vás docela dost platíme a nejspíš ještě pěkně dlouho budeme, čerpáte co se dá, taková relativně mladá. Nu, původně jste se oháněla chudáky chudými, a přitom Vám jde jen o to si co nejvíc užít a nahrabat. Končím s Vámi.

lidus*

Máte pravdu, je to marné, prostě komu není s hůry dáno v apatice nekoupí a můžete to do něj lejt zepředu, zezadu a je to jako házet perly sviním. No nic, tak buďte dlouho zdravá a mějte se tak abyste toto státní zřízení nemusela vyčerpávat moc vám to přeji.

pece

Co kdyby radši zase řešila banány. Nikdy jsem se nedozvěděl z které strany je lepší ho nakousnout. Což takhle kompromis a rozpůlíme ho.

jumba

Faithoncemore: kdybyste se ocitla na invalidním vozíčku, tak byste také využila všechny možnosti na které máte v takovém případě právo.Pochybuji, že byste si sama za své prachy koupila invalidní vozíček, nezažádala o lázně nebo nevyužila získat příspěvek na úpravu bytu atd. Nevím na co člověk s průkazkou ZTP má všechno nárok, ale byl by hloupý, kdyby to nevyužil. Vy byste toho využila také. Nevěřím Vám, že byste řekla, že to nechcete. Co vím, podle souseda, tak když člověk, který pobírá příspěvek na péči ( ZTP/P) a je v nemocnici, tak mu vyplacení tohoto příspěvku zastaví po celou dobu, co je v nemocnici nebo lázních. Takže případný 100,- poplatek musí zaplati ze svého. Důchod nemá ani 10 000,- .Když vše poplatí, tak do dalšího důchodu musí pěkně šetřit, aby vyšel. A z příspěvku na péči stejně nic nemá, protože platí paní, která se o něj stará.

A platit 100,- v nemocnici? Ono to je těžké. Pro někoho stovka je velký peníz a musí třeba se stovkou vyjít i několik dní. Někomu na týden nestačí ani 2000,-

Aha takže vy když pojedete do špitálu tak mrazák a lednici vypnete a jídlo v nich vyhodíte protože budete přece jíst v nemocnici?!?!?!? *zed**zed*

doplněno 22.05.15 22:16:

Todle fakt nemá cenu.

faithoncemore*

Vždyť ten člověk, co má chudák 2000 na měsíc, nemůže mít plnou lednici jídla, přece. Trochu zachovávejte konzistenčnost výpovědí, člověče.

 

nonamee
hodnocení

0x

Asi takhle. Nedavno jsem se z nemocnice vratil, takze jsem o tomhle taky premyslel. Dopoledne kdy jsem nastoupil (den pred planovanou operaci ) jsem hned dostal obed a bylo mi uprimne docela trapne, ze jen co jsem ulehnul dostavam jidlo. Odpo svacinka, vecer vecere. Po operaci uz jsem byl rad i zas kus cehosi, kvalitu hodnotit nebudu.

Za sebe bych nemel problem nejakou rozumnou castku platit, hlavne kvuli tomu jidlu. (Jednou jsem tam byl ale v podstate jen na kapackach) Byl jsem tam ted tyden, jsem pracujici a pres malou nemocenskou bych to ustal, jak stale rikam - jeste v zivote prijdu o vic. Ovsem na pokoji se mnou byly dva starsi panove (oba kolem 70) a ti uz tam byly nejakou dobu a jeste si tam pobudou. V jejich pripade by to bylo s placenim asi horsi.

Jinak kdyz jsem driv prisel se zlucnikovym zachvatem na pohotovost, prvni co bylo jestli mam zaplaceno. Pote me pan doktor vysetril a sdelil ze se jedna jen o virozu a s usmevem me poslal domu. Za par dni jsem byl zpet a nastesti jiny doktor ihned poznal koliku a sel jsem na sal. Za to bych mel platit?

Nyni jsem na urazovce po popsani svych potizi musel vyslechnout prednasku proc tam vlastne lezu, proc jsem nebyl nejdriv u obvodaka nebo na jinem oddeleni, ze tam jsem spatne. Nakonec se na me vsak pan doktor podival a ejhle, byl jsem tam spravne a dokonce byla nevyhnutelna operace.

 

buss
hodnocení

0x

Jsem PRO, rozumnou cenu, nevím proč mám někomu hradit jídlo, H papír atd! Je to okrádání. Ale už to tady kdysik bylo. Jídlo jim mohou donášet z domu, hospody... Doma šetří.

doplněno 22.05.15 20:37:

A co tak petici za poplatek?

doplněno 23.05.15 16:13:

babkazov A víte, co mi příjde zhůvěřilé? A co s tím chcete dělat? Je to přece věc občanů, co dovolí, navrhněte, proveďte.

doplněno 23.05.15 17:30:

Nepovažuji za závist, že někomu něco hradím! Každý si má hradit své. Tady je přílišná solidárnost. Kopa co nedělá se má lépe, než pracující.

buss, však píšu, že mi vadí, že se lidé chtějí hojit na nemocných. Já? Já ikdybych chtěla, nenadělám, ve svém věku, vůbec nic! Ale nebudu házet blátem po největších chudácích. To teda ne! A ještě se závistí!

 

uska*
hodnocení

0x

Měli nehat poplatek 60,- Kč za pobyt v nemocnici, to by utáhli i ti, co jim zbývá 2000,- Kč na jídlo za měsíc. Při posledním pobytu v nemocnici, kdy se již neplatilo, byla se mnou na pokoji babička, která v den propuštění si navymýšlela tolik potíží, že si jí tam ještě nechali. Pak z babči vylezlo, že slíbila na vánoce přispět vnukovi na motorku a kdyby byla doma, tak peníze dohromady nedá. Byli jsme s babčou v nemocnici ještě týden společně a nikdo babičku nenavštívil.

 

hodnocení

0x

Já jsem pro, částku posoudit nedokážu, ale doma člověk jíst musí, koupat se taky, prát a splachovat záchod, to všechno není zadarmo a nemocnice to taky musí platit. A bylo přece omezení, platilo se do určité částky ročně a pokud byl někdo natolik nemocný, pojišťovna přeplatek vrátila. A je pravda, že je dost lidí, kteří se rádi nechají zadarmo obskakovat od personálu a domů se neženou, i mnohá rodina raději dědu či babču přemlouvá, aby ještě domů nespěchal, že tam se o něj nemá kdo starat, tak ať si užívá péče v nemocnici.

lidus*

Lapko, váš názor je přijatelný. Ale všechno jde s kapsy těch co platí daně, raděj ať se utratí za nemocné a sociálně slabé (mimochodem "vyrobené" tímto státem než aby je rozházela vrchnost, neumíte si představit a i já vím jen zlomky, kolik peněz se naprosto neůčelově utratí, stratí (nestratí on si je někdo užije).

Jsem po špitálech vážně až moc často a upřimně, nesetkala jsem se s personálem co by někoho "obskakoval", ani peřiny od krve vám nepřevlečou tentýž den, jídlo postaví na stoleček a nezájem, že na něj nedosáhnete... Jistě, některá sestra udělá i víc než má v popisu práce ale rozhodně to není starým lidem, je to těm kdo ještě mohou a nebojí se ozvat. Někdy to bývá něco za něco, já neprásknu sestru, že mi píchla sousedčinu infuzi a ona mi zato dá každé ráno čistou noční košilku.

kaarolinka

lidus: v této poslední větě jste o Vás vypověděla vše.Z jedné strany nadáváte na režim a přitom nejste o nic lepší.

lidus*

Karolínko a pro vás je přijatelnější, když tu sestru potrestají? Vidíte a já jsem přesvědčená, že příště si dá pozor a pro mě je ta čistá košile důležitější než trest sestry. Tady je nějaký REŽIM? Tady je bezvládí a chaost.

 

hodnocení

0x
avatar babkazov

Tak jsem si to přelouskala všechno. Úplně mi vyrazilo dech tvrzení, že někdo nemocnici a pobyt v ní zneužívá. Jakože tam tráví čas místo dovolené. Někdy to ve tvrzeních vypadalo, jakože se někdo dá do špitálu zavřít, aby doma ušetřil. To je ale fakt šílený pohled! To je pohled člověka, který ani netuší, co je dlouhodobá bolest, bezmoc, ponížení si říci o vynesení mísy. Toho, kdo jen bez bolesti šel na návštěvu a vůbec ani netuší, o čem je řeč. Jééééžiši, to je šílené! Závidět někomu peníze, které neplatí v nemocnici a věřit, že by zdravotnictví a tedy stát, se konečně zvetil, kdyby tyhle poplatky vybral! Šílené, úchylné, na hlavu! *zed* "Bože dej, ať sousedovi ta koza taky chcípne" Stejný system!

To není pohled, to je pravda. Samosebou jen u někoho, opravdu nemocní lidé možná spíš z té nemocnice spěchají domů, do klidu.

Ale i když tomu nevěříte, jsou lidi, co nejdou kolik dní na velkou, a v noci přijdou na pohotovost s bolestí bříška.

A že se některým domů nechce, to znám taky, nejsou všechny ošetřovatelky stejné a tady musí dát a vynést mísu i pacientovi, který si byl předtím někde na chodbě zakouřit, ale mísu vyžaduje, jinak by si stěžoval na neochotu. Je to o lidech... Ale to jsme už někde jinde, i když s placením poplatků to souvislost má.

 

hodnocení

0x
avatar babkazov

A víte, co mi příjde zhůvěřilé? To že poblinkaného, holohlavého chudáka na onkologii vidíte a chcete po něm, aby si zaplatil za oběd a všechny ty krysy, podržtašky, poradce, rádce, šedé eminence v podzemí o kterých se buď píše nebo se ani o nich neví, hodinové ministry, manažery, lobisty se zlatými padáky na zádech a všechny ty vošousty, kteří se motají kolem politiky, kteří nikdy nevyrobili svou prací ani třísku pro tuhle republiku, ale mají neuvěřitelné majetky. Baráky, auta, letadla, prachy, šperky, konta v zahraničí, movité i nemovité pohádkové bohatství. Tohle všechno berete jako samozřejmost. S tím se nedá nic dělat! Napraví to chudáci nemocní. Ti mohou za to, že naše vlast je v takových sračkách. Vážně?! *zed* *plac**blee*

Svatá pravda...to víte, že bychom se měli mnohem líp, ale jako samozřejmost to snad nikdo nebere, jenže co s tím, když po volbách se všichni ti, co jsme jim aspoň na 1 % zkusili věřit, kradou a hrabou pod sebe taky? Já tedy nevím... Ale stejně to je na jinou diskuzi, mimo toto téma.

hodnocení

babkazov,,,krásně pravdivě napsané,,souhlasím!

 

saman47*
hodnocení

0x

Zrušení poplatků v nemocnicích byla chyba, která ovšem byla záměrně udělaná. Říká se tomu odborně populismus. Jiná věc je, kolik by nemocnicím zůstalo peněz, kdyby různí Ráthové a další nekradli. I to by myslím na provoz a modernizaci nestačilo. Jinými slovy: zrušme poplatky, ale potom ať nikdo neřve, že nebudou k dispozici lékaři, tak jako už teď nejsou zubaři, že nejsou léky, že nemocnice nemají na elektřinu, důstojné platy a modernizace. Z lejna bič neupleteš.

lidus*

Ano, přesně toto si máme myslet, samé lži a zase lži a o doktoru Ráthovi víte-vím i já, pravdy ani ne půl, lékaři mají platy nadstandartní, zdravotnický personál rovněž a jak tu mnohdy zaznívá, pokud se jim to nelíbí mohou jít dělat něco jiného nebo se vystěhovat (není to můj názor ale je tu velmi častý). Nezlobte se proč mám platit u zubaře když celý život jsem platila poctivě daně a na své léčení jsem si naspořila, ano, naspořila jelikož před 89 v ČSSR nebylo ani 10 miliard dluhu, to že to banda hajzlíků (napříč politickým spektrem) rozkradla je věc jiná, vy budete pořád tleskat jak je to všechno super a volat Ať žije Amerika a její sociální nesystém. Zamyslete se prosím, kdo poctivě odvádí do sociální kasy, kdo poctivě platí daně-zaměstnanci, tedy ti co vydělávají nejméně, podnikatelé (slušným se omlouvám) neplatí nic nebo minimum a poslední perlička k zamyšlení je, že prokážete-li se v nejmenovaném autosalonu jako lékař nebo právník, máte z vozu 50% ! slevu. Super, blbec co šetří zaplatí milion a vy jenom 500 000, auta máte naprosto stejná.

Někomu se může zdát, že je to mimo mísu a že to nesouvisí s poplatky, omyl, všechno souvisí se vším. Podle hesla z cizího krev neteče, tleskají poplatkům ti co mají štěstí a oni i jejich rodiny jsou zatím ještě zdraví. Je to naprosto stejné jako když se mluví o trestu smrti, nikoho mi nezabili ba naopak Ferda zabil souseda a tak jsem zásadně proti, sousedce Ferda zabil manžela a tak je rozhodně pro. (omluva všem Ferdům) Přece mi nesmí být jedno, že mě se to zatím netýká.

uska*

tleskají poplatkům ti co mají štěstí a oni i jejich rodiny jsou zatím ještě zdraví...

Já takové štěstíčko na zdravíčko nemám, ale tleskám poplatkům v nemocnici za úhradu jídla ! Nechci doplácet na léky, nechci 30,- Kč poplatek u lékaře, chci mít zdravotní péči zdarma, odvedla jsem do systému dost. Ale nechci, aby mne někdo živil nebo já živila někoho jiného. Doma přeci každý se živí sám..

doplněno 23.05.15 15:18:

Píši jen o jídle, O POLITICE S VÁMI NEHODLÁM DISKUTOVAT. Při bývalé paltbě 60,- Kč za pobyt v nemocnici musí nemocný dost ušetřit. Já si doma celodenně nevystačím z touto částkou, tak mi připadá fér si něco ve špitále dokoupit.Konec - šmitec, to je můj názor na platbu v nemocnici, tak jak zněl dotaz.

lidus*

Uško, pak tedy chci abych si mohla vybrat od koho si jídlo nechám vozit, v čem bude naservírované a v kolik hodin ho dostanu. Abych si mohla zvolit jestli vůbec chci nějaké jídlo,abych si mohla zvolit na jaké posteli a s jakým povlečením budu...hlavně abych neležela na pětilůžáku kde leží dementní a pos...ná babička (chápu, že za to nemůže) abych neležela na pokoji kde dva pacienti mají gramofon u postele. Nadstandart co to je? Stejná postel, stejné povlečení, stejné jídlo, stejná péče sester, tu 500 platíte jen zato, že je to jednolůžák, za dvojlůžák platíte 350,-., vzbudí vás naprosto zbytečně denně v 6hodin. Mezi námi kolik toho nemocný sní, při chemoterapii, po nějaké operaci téměř nic. Otázka je, proč se servírují 4 knedlíky, sama sním jeden, tučné maso nejím vůbec, rohlíky a vánočky také ne, nemocniční břečka ať čaj nebo káva není k pití-mám vše vlastní, včetně mléka, jogurtů, ovoce, sušenek, salám co se dává nekupuji ani kočkám. Tedy platit ale mít zato servis. Jelikož je dnes zima a na chalupě topíme, ještě mě došlo jak moc zima mi bývá ve špitále, jak moc je nepříjemné když v 6 ráno rozglábí sestra okna se slovy je tu smrad, ano je ale díky jejímu větrání je pak půlka oddělení usmrkaná.

Všichni křičíte, že vy někoho živíte, vadí vám těch pár nemocných chudáků ale to, že živíte nenažrané, soudce, politiky, poslance, to že živíte EU, zahraniční misse, vám nevadí.

Zapomněla jste na nenažrané doktory !

hodnocení

Zdravím,,,šedý zákal se operuje zdarma,pokud nemáte nějaké zvláštní přání...

doplněno 24.05.15 10:14:

Mám ho za sebou 2 měsíce...

jumba

Žádná operace není zdarma ani šedý zákal !

Jak to, že žádná operace není zdarma? Já byl v posledních hádám 10 letech na třech velmi různých operacích a ani za jednu jsem neplatil, jen za pobyt v nemocnici. Proč lžete?

buss

OK, a ti doktoři to dělali zadarmo, náklady hradil ježíšek, že? Někdo to uhradit musí, je to na solidárnosti, ne? Že je zdr. péče zdarma tvrdili komunisté a šlo to ze st. rozpočtu. Tak na co peníze? Mně říkali, že budeme chodit zadarmo pro chleba.

Buss, reaguji na to, co slibovali komunisti, když v padesátých letech lákali ženy do práce: Doma se vařit nebude, protože ve škole dostanou děti zdarma mléko a pečivo, v poledne půjde každý do nejbližší společné jídelny, kde bude levně a navečeřet se půjde celá rodina do restaurace. K dostání budou polotovary a hotová jídla, která stačí přihřát. "Osvobozená domácnost" bude firmou, která uklidí celou domácnost podle objednávky. Jesle, školky, družiny, jídelny, za velmi mírné ceny. Městská doprava měla být zdarma. :-D Nevím, jestli se mám zasmát nebo posmutnět. Na vládu komančů nevzpomínám ráda. Jen jsem si vzpomněla.

 

mp*
hodnocení

0x

Každá služba má svojí cenu. Samozřejmě zdravotnictví, rozumné zdravotnictví, je založeno na principu solidarity. Třeba já, který jsem za svůj život nebyl v nemocnici (50 let). U doktora naposled jen pro potvrzení. Jediný problém- šedý zákal - jsem zaplatil 40000 kč za čočky (teda zase Americké). Tak absolutně neremcám, páč nevím, co mě může zítra potkat. Ale takové ty paraleny, jídlo v nemocnici a pod. by si snad mohl každý, už pro svůj dobrý pocit, zaplatit. Nakonec každá bába nosila doktorovi něco, jako kafe či bombonieru (já třeba Whisky). Těch 30 korun, myslím, že doktora více potěšilo.

Myslím si, že ho spíše potěšila ta nezdaněná tisícovka denně od 33 pacientů. Řekněme si s Paroubkem : Kdo z vás to má?

 

hodnocení

0x

Ale pořád mi nikdo nechce odpovědět na otázku ,,co mají dělat ti kterým po zaplacení nezbytných výdajů na bydlení zůstane zhruba 2 tisíce na měsíc"?!?!?!?!?!?!

A bohužel to není ,,jenom na jídlo" ale na všechno ostatní.

doplněno 24.05.15 13:26:

Za prvé, nepsal sem o sobě ale všeobecně o lidech kterým po zaplacení nezbytných výdajů na bydlení zůstane všehovšudy dva tisíce na všechno (ne jenom na jídlo) na měsíc.

Za druhé to že někomu zůstává tak málo peněz ještě neznamená že je v HMOTNÉ NOUZI !.!.!

mp*

To Vám odpovím, je pravda, že obecná tendence je, se porovnávat s ostatními. Vy třeba máte jen 2 tisice. Ale vemte si, že někdo nemá třeba nic. To se prostě nedá srovnávat. Ideální je, když každý přijme myšlenku, že za svůj úspěch, či neúspěch si může sám. U sportovců jsme to tak nějak přijali, tak proč ne u nás? Jakmile začnete hledat viníky, tak to je začarovaný kruh. Prostě borci bojují a fňukalové fňukají.

Nepamatuju si to přesně, ale mám dojem, že lidé v prokazatelné hmotné nouzi mohli být od poplatků osvobozeni.

Cikáni v životě žádný poplatek nezaplatili !

hodnocení

Nejsem v hmotné nouzi,,ale všichni mají operaci zadarmo,včetně vyšetřní..

buss

Tak jim to uhraďte!

hodnocení

Tento zákrok platí pojišťovna,,až půjdete na operaci třeba se srdcem,,tak jim to zaplatíte? To bych chtěla vidět...

hodnocení

Pracovala jsem v nemocnici a vím,jaké bylo jídlo,,,V neděli vánočky velká mísa kakaa na stole,, nebo čaj-ten byl vždy.Porce byly tak velké rohlíků so mohl na snídani vzít kolik chtěl.Obědy dobré kvality. byly pro dietáře.Byla jsem teď v nemocnici a tak vůbec nebrali vpotaz,že jsem diabetik. Za operaci se nikdo neplatil! Veškeré léky byly levné.Nebylo jich taková kvanta,ale to je tím,že výrobce léků je hodně a předbíhají se.Brala jsem na spaní prášky a byly zdarma dnes 90kč.A jiné.Nikomu se nic neplatilo.Jednu dobu se dávalo za recept 1kč. pak 5kč. pak se to zrušilo.Je zbytečně moc stejných léků a každý chce vydělat proto jsou tak drahé. Lékařská péče byla zdarma. A byli jsme bez dluhů A teď? Jsme zadluženi až hrůza.

Ano ,doba jde dopředu a také proto není tolik umírajících na infarkrt a jiné nemoci.Ale kolik přibylo nemocí,,kolik je rakoviny,nikdy tolik nebylo .Mozkové příhody ,,čím to je? Asi tím,že se máme dobře.A platba u lékaře nikdy nebyla ,,já jsem ještě neviděla chudého doktora...Takové zážitky mám já.

doplněno 25.05.15 06:11:

Kolik je dnes obchodních středisek a k čemu? Je nás míň ale samé supermarkety. Copak nám narostly žaludky? Co dělají se zbylým neprodaným zbožím?Kolik druhů salámů a proč,? A stejně lidi chodí nakupovat do Polska a Německa. Já jsem ráda,že mi není 20 nebo 50sát umřela bych strachem co ještě přijde-jestli mne vyhodí z práce,jestli budu nemocná a budu mít na léky...

 

culdabulda1*
hodnocení

0x

on je trochu rozdíl mezi důchodcem, který s důchodem tak-tak vyžije a přitom na něj "pánbůh" (tudíž nespravedlivě) seslal těžkou nemoc, takže v nemocnici pobývat prostě musí, nechce-li si "hodit mašli" a mezi člověkem (ať už důchodcem, nebo pracujícím), který se potýká s běžnými zdravotními problémy, které si dlouhé pobyty v nemocnicích nevyžadují.

Taky mi přijde legrační argumentovat tím, že pacient "dostává hotelovou péči" - protože si nedovedu představit člověka bez peněz, který by se dobrovolně cpal do hotelu, který je nad jeho finanční možnosti. Tady se musím trochu pozastavit nad tím, jak jsou někteří lidé s prominutím "rozežraní", stěžují-li si na nemocniční jídlo, které se dá jíst bez problémů ! Ti by si měli tedy samozřejmě na jídlo připlatit.

- já zatím problémy s placením u lékařů nemám, z důchodu vyžiju a v jídle nejsem vybíravá, ale nedovedu si dost dobře představit, že těžce onemocním a veškeré finanční prostředky vyčerpám nejen za poplatky na byt (které se musí platit stále) ale navíc za "hotelový pobyt" v nemocnici.

Proti zavedení poplatků u lékaře a v nemocnici nejsem, ale neměly by se zavádět plošně, nýbrž s přihlédnutím k finančním možnostem pacientů, nebo k typu onemocnění. Pokud se týká situace "nepřizpůsobivých" nemohu se k tomu vyjadřovat, protože o nich nic nevím - navíc nás asi čekají nezanedbatelné starosti s péčí o uprchlíky !

Prostě platit - ale mezi finančními možnostmi pacientů rozlišovat (přece nemůže platit např. nějaký Babiš stejně, jako babička s 8 tis. důchodu)

doplněno 24.05.15 21:43:

- sunset - já teda taky nevím - ale co jsem si tedy celý život platila (srážkami ze mzdy), když ne zdravotní a sociální pojištění? ( a dalo by se taky říct, že i za druhé, protože jsem za celý život zatím zastonala pouze dvakrát - "zaklepávám na dřevo" !).

sunset*

Já teda nevím, nejsem extra študovanej, ale vy se neumíte nebo nechcete pojistit? To je podle mého ta pravá solidarita a správné omezení jednoho životního rizika.

Například - babička dostane na důchodu 8000,-. To je skoro 100 000,- za rok. Otázka tedy zní - proč babička, dávno vědouc o svém minimálním důchodu na hraně chudoby neuzavřela pojistku za pár korun měsíčně?

Mimochodem - Babiš platí měsíčně nejspíš mnohem víc než než ta příkladová babička kdy zaplatila za celý rok a platí tak mimo jiné i její léčení. Netuším, proč by měl platit víc ještě ve špitále, kde by měl nárok na stejnou postel, stejné jídlo a stejnou péči.

doplněno 24.05.15 23:12:

Platila jste tehdy, tehdejší zdravotnictví a tehdejší péči. Dneska dostáváte minimálně o třídu lepší a kvalitnější služby, to není zadarmo a když nebude spoluúčast, tak prostě nezbyde na závažné pacienty s drahou léčbou.

Bohužel většina lidí vnímá jen, že ONI MAJÍ NÁROK a na ostatní zvysoka kašlou.

A pokud tvrdíte že dřív bylo líp, tak si pojďte zavzpomínat, kolik stálo plato maďarskýho brufenu na černém trhu, teda když vůbec byl. Kolik se dávalo za operace, jak dlouho se čekalo nebo to, že v 60ti vám nikdo bypass neudělal a infarkt znamenal často konečnou. Nebo si vzpomeňte třeba na průměrný věk dožití...

 

hodnocení

0x
avatar mylos

Poplatek za pobyt v nemocnici jednoznačně ano, protože to není platba za zdravotní služby, nýbrž za lůžko a stravu. A že na to někteří nemají? To ovšem není problém zdravotnictví, nýbrž MPSV – takový člověk má mít nárok na sociální příspěvek.

lidus*

To jsme ale ty vaše daně jen z jedné kapsy daly do druhé. Takže, poplatky-mé daně vadí, mé daně a sociální příspěvky nevadí?. Krásně se dělíme na ty co mají, na ty co nemají a na ty co mají ale také mají nějaké sociální cítění a na ty co za tu pomyslnou demokracii vyměnili vlasní svobodu a důstojnost. Nevkládejte mi prosím do úst slova co jsem neřekla, zatím co jsem řekla si stojím. Dík.L

doplněno 25.05.15 14:33:

"mylos" omlouvám se, to moje neznalost přiřadila příspěvek k vám, to vůbec nebylo na vás.

1) Jak jste přišla na to, že mi daně nevadí? Jako pravičák jsem pro co nejmenší daně s tím, že se má každý postarat o sebe. Stát se má postarat jen o ty, kteří toho opravdu nejsou schopni.

2) Protože ale žijeme v "sociálním státě", pak je jedině správné, když už to musí být, aby se stát staral, když na to vybral.

3) Já vám nic nevkládám do úst. Vůbec jsem na vás nereagoval.

nikdo*

mylos: Ale jestli jste si nevšiml, tak i v tomto systému se každý stará sám o sebe. Jen si k té starosti o sebe vybere každý nějakou zdravotní pojišťovnu, které odvádí za sebe , své peníze. A stát se stará(to je platí za ně) jen o ty, kteří se nemohou postarat sami. Důchodci, děti, částečně nezaměstnaní. Říká se tomu "pojistné za pojištěnce, za něž je plátcem pojistného stát".

Takže všechny ty povídačky jsou zbytečné. Žádný sociální stát. Jediné čím se do toho stát vkládá je, že stanovil výši odvodů, ale nikoliv státu, ale zdravotním pojišťovnám. Takže když platím své zdravotní pojišťovně to, co mi stanovil stát, očekávám, že s tím bude moje zdravotní pojišťovna hospodařit tak, abych na ten pobyt v nemocnici doplácet nemusel. A že jí to nestačí? To už není můj problém. Buď jsou náklady vysoké zbytečně, pak ať se stará aby je snížil, nebo jsou úhrady(příjmy) nízké, a pak ať se stará, aby nám poplatníkům úhrady zvýšil. Ale aby "tekly" peníze proti směru, naprosto bez kontroly jejich využití ze strany mé zdr. pojišťovny, to je neuvěřitelný státem podporovaný podvod, který slouží jen na obohacení doktorů.

Můžete mi vysvětlit, jak souvisí poplatek za pobyt v nemocnici se zdravotním pojištěním? Pobyt, tedy lůžko a strava?

Můžeme diskutovat o tom, jestli platit "Julínkovné" v ordinaci, na pohotovosti nebo za recept, protože v těchto případech jde o léčbu, tedy něco, co by mělo být hrazené ze zdravotního "pojištění" (dávám do uvozovek, protože v ČR je to tak leda karikatura pojištění, ve skutečnosti je to docela obyčejná daň). Připadá mi ale zpozdilé snažit se naroubovat na sebe zdravotní pojištění (sic) a "hotelové služby".

nikdo*

No vidíte, a mně zase připadá zpozdilé, cokoliv z léčby vyjímat, A strava a pobyt v nemocnici, JE součástí léčby. Resp. měl by být. A to z jednoho důvodu. Já platím zdravotní pojištění, a oprávněně očekávám, že moje zdravotní pojišťovna bude, kromě jiného kontrolovat, jestli za peníze které za mně platí, taky dostávám to, co za mně zaplatila. Tak to také funguje ve světě. Kdežto, když zaplatím "jůlínkovné", tak nemám absolutně žádnou kontrolu nad penězi, které zaplatím. Proto jsem psal o penězích, které "tečou" proti proudu.

Strava a lůžko sice souvisí s léčbou v tom smyslu, že vás léčí tam, kde ležítem a zároveň vám tam dají najíst, ale opravdu si nemyslím, že jde o léčbu. Vaše zdravotní pojišťovna by měla dbát na to, abyste dostal patřičné léky, aby se vám dostalo patřičné léčebné procedury etc., ale opravdu se domníváte, že je smyslem zdravotního pojištění (sic) dbát na to, co jíte, nebo kdo vám vypere lůžkoviny?

Vy především nemáte kontrolu proto, že ve skutečnosti nejde o žádné pojištění, nýbrž o daň, i když se to zdravotním pojištěním nazývá. To nemá s Julínkem či "julínkovným" nic co do činění.

A jestliže bych si platil opravdu pojištění, pak milerád zaplatím 3.000 měsíčně za "hotelové služby". Je pravda, že pobtem v nemocnici neušetříte za nájem, ale nesnažte se mi tvrdit, že výrazně ušetříte, když byste se v nemocnici stravoval vlastními, třeba rodinou donesenými poravinami.

nikdo*

Ano. Opravdu se domnívám, že i strava a ostatní by mělo být součástí pojištění. Protože klid a pohoda, to že nemám ŽÁDNOU starost o sebe, že mohu ležet a odpočívat, je jeden ze způsobů léčby. Kdo si nezažil ten pocit, při nějakých potížích-bolestech, když Vás položí v nemocnici do postele a vy můžete úplně vypnout mozek, nemuset myslet na nic, ani na to, jestli máte na zaplacení pobytu, ten to nikdy nepochopí.

Jak jste přišel na to, že nejde o pojištění ale o daň nechápu. To mi prosím vysvětlete. Daň se odvádí státu. Tady platíte své peníze své zdravotní pojišťovně. Tak jakápak daň?

Zbytek třetího odstavce nechám bez komentáře, protože tahle debata není o podrobnostech, ale o principu.

Pojištění se tomu ve skutečnosti jen říká, ale se skutečným pojištěním to nemá nic společného. Když na lahev s šaraticí nalepím nálepku Whisky, nestane se alkoholickým nápojem. Není vůbec důležité, kdo tu daň vybírá. Důležité je, že se peníze ve zdravotnictví rozpustí stejným způsobem, jako se v eráru rozpouštějí daně.

nikdo*

Vaše tvrzení bez důkazu nechám bez povšimnutí. Nicméně v jednom máte pravdu. Peníze ve zdravotnictví se rozpouštějí neprůhledně, bez kontroly. Proto chtějí ještě ty poplatky. Kdyby se neutrácelo zbytečně, tak by poplatky nebyly potřeba.

Důkazy? To je jako dokazovat že 2 × 2 = 4. Dovolím si ocitovat:

" ... To, co u nás nazýváme zdravotní pojištění, je ve skutečnosti pro většinu lidí daň závislá na velikosti příjmu. Základem reformy by měla být transformace této platby na skutečné pojištění.

Skutečné pojištění má své vnitřní principy, které dokážou jednak snižovat riziko pro zákazníky a jednak motivují zákazníky k odpovědnému chování. Zatímco státní všezahrnující systém bere lidem peníze bez ohledu na jejich chování a pro úhrady banalit nemá dost peněz na drahou léčbu pro všechny nemocné, skutečné pojištění nabízí slevy pojistného za snižování rizika a hradí jinak nedostupnou léčbu místo banalit. Potřebujeme systém skutečného pojištění, abychom měli efektivní systém ve prospěch lidí místo neefektivní černé díry na peníze..."

Celý článek najdete na web.svobodni.cz/...

nikdo*

Tak znovu, po lopatě: Komu konkrétně Vy, platíte zdravotní pojištění? Státu nebo vaší zdravotní pojišťovně?

Tak znovu:

1) Daně se nevyznačují tím, že je vybírá stát. (z historie např. desátky) Charakteristika daně spočívá v něčem jiném než v tom, kdo ji vybírá.

2) Přestože instituce, která tuto daň vybírá, se jmenuje pojišťovna, a přestože tuto daň nazývá pojištěním, tato daň nevykazuje charakteristiky pojištění, nýbrž se chová jako daň.

Četl jste mou odpověď výše? Mach to shrnul dost dobře na to, abych zbyteně nenosil dříví do lesa.

sunset*

Důkaz netřeba, to jako byste chtěl důkaz, že + je znaménko pro přičítání.

Pojištění je dle finačních definic to, že já i soused dáme oba 1000 na hromadu a když si zlomí jeden z nás ruku, dostane 2000. Za stejná rizika (například za podobné auto) platíme stejnou pojistnou částku a je jedno, jestli já vydělávám 10 a soused 150 měsíčně.

Placení za zajištění pojistného rizika procentem z příjmu prostě není pojištění, ale nejbližší finanční definice je - voilá - daň.

Striktně odborně se u nás zažilo špatně "Zdravotní pojištění", dokonce to podle tehdejších zpráv byl záměr, protože občani radši zkousnou platbu "pojištění" než platbu "daně".

Přesně tak, jenže se obávám, že to uživatele "nikdo" nepřesvědčí – on má utkvělou představu, že daně vybírý výhradně stát, takže pokud kdokoli další cokoli vybírá, nemůže to být daň, protože ji nevybírá stát. Nevím, kde k té mylné charakteristice daně přišel.

nikdo*

Poučte prosím prosťáčka(mně) kde jste vzal, že se v tomto případě jedná o "zajištění pojistného rizika"? Nejsem ekonom, ale vaše vysvětlení mi připadá, jak to jen říci a neurazit, nepravdivé?.

sunset*

Nevěřím, že jste takový prosťáček, abyste si nemohl vyhledat potřebné informace sám. A myslím, že česky snad umíte stejně jako já. Ale abyste neřekl, že vás někdo diskriminuje, já vám to donesu až pod myš, přečíst to už fakt musíte vy sám: cs.wikipedia.org/... a zde pojistovnacs.cz/.... A jen dodám pro neekonomy, že v pojišťovnách je klíčové oddělení, kterému se říká Risk management.

culdabulda1*

sunset - jen tak pro zajímavost - (číst sice umím, ale nechce se mi hledat potřebné informace, pokud je zrovna nepotřebuju, alespoň myslím) - pokud jsem v důchodu - mám si ještě platit nějaké pojištění na nemoc, nebo pobyt v nemocnici? a kolik by mi to stálo (řádově) měsíčně - a co když takové pojištění ani nevyužiju - komu to připadne?, nebo, co se s tím děje, když nemám žádné dědice?

Nemusíte odpovídat, pokud budu chtít, zajdu si pro informaci do nejbližší pojišťovny, ale třeba by tato informace zajímala i jiné lidi. Jsem vlastně pojištěná (i na nemoc) - když mám smlouvu s investiční životní pojišťovnou AXA (ACTIVE STAR)?

Než se začnete divit, že se takhle blbě ptám, tak je to proto, že mne to zatím nezajímalo, protože jsem to ještě nepotřebovala (zaklepávám na dřevo) - otázka mne napadla právě teď ! - Za případnou odpověď děkuju. Placení u doktora 30 kč. mi nevadí, placení za pobyt v nemocnici 100 kč. nevím, nemohu posoudit.

doplněno 02.06.15 17:49:

- sunset - děkuju za odpověď, asi se opravdu na to pojištění půjdu zeptat, s tou AXOU jsem asi naletěla, protože jsem se zavázala jsem na 5 let, čehož se možná ani nedožiju - no ale to mi vlastně může být pak jedno.

sunset*

Pobyt v nemocnici mám v celkovém pojištění všech životních rizik včetně odpovědnosti domácnosti, při pobytu kohokoli z rodiny v nemocnici dostaneme 200 Kč denně od pátého dne hospitalizace. Stálo to za celou rodinu 2+2 asi pětistovku nebo nějak podobně na celý rok. Nabízeli mi i variantu 600 Kč denně při hospitalizaci dospělého, ale to mi přišlo zbytečné a bylo to samozřejmě výrazně dražší. Důchodci budou možná mít platbu trochu vyšší, přeci jen je o dost pravděpodobnější, že budou v nemocnici častěji. Když to nevyužijete vy, tak to přeci spotřebují ostatní pojištěnci, to je základní princip solidárního pojištění, zpátky se pojistné nevrací a nedědí.

K druhé otázce - vy myslíte, že nosím v hlavě vaše pojistné smlouvy? Asi dost těžko, žejo, to si musíte přečíst, co jste podepsala. Mimochodem - investiční životní pojištění je nejztrátovější produkt, jaký si můžete pořídit. Ale dealer z něj má největší bonusy, proto vám ho bude vnucovat. Doporučím vám projít víc pojišťoven a klidně několikrát, můžete získat výraznou slevu oproti první nabídce. Taky není od věci pojišťovnu měnit co rok nebo dva, vždycky jsem dostal u konkurence ještě lepší cenu.

Rozhodně se neptáte blbě, ptáte se úplně normálně a je fajn, jak uvažujete do budoucna. Když se dozvíte, kolik by to stálo vás, klidně sem napište.

nikdo*

To vše, co jste poslal, se týká všeobecných pojišťoven. Nicméně např. toto z vámi nabídnuté stránky platí i pro zdravotní pojišťovny: "Pojistné placené pojištěným představuje jeho příspěvek do společného fondu. Příspěvek musí být spravedlivý a musí odrážet stupeň rizika, který konkrétní pojištěný do sdružení přináší. Pojistné musí být dostatečné, aby pokrývalo nároky v průběhu pojistného období, umožnilo vytvořit rezervu pro nevybavené škody, umožnilo vytvořit technické rezervy, dále aby umožnilo pokrýt všechny výdaje".

Stále nechápu, jako prosťáček na to mám právo, kde jste vzal to, že se nejedná o pojištění ale o daň. A prosím fakta. Ne Vaše dojmy a názory.

sunset*

Jako ne-prosťáček nemám povinnost vás poučovat, navíc ještě zdarma. Informace máte, přihlaste se na ekonomku, tam vám to vysvětlí.

doplněno 02.06.15 18:58:

Vy nechápete psaný text? Podívejte se o pár řádek nahoru a řekněte mi, čemu pořád nerozumíte na definici pojištění: Za stejná rizika (například za podobné auto) platíme stejnou pojistnou částku a je jedno, jestli já vydělávám 10 a soused 150 měsíčně.

nikdo*

Aha. Chápu. Nejedná se o fakta, nýbrž o vaše dojmy a pouhé názory. Když v diskuzi neumíte podpořit svůj názor faktem-argumentem, tak to čestně přiznejte. A nevymlouvejte se, že nemáte povinnost. Takhle to bylo škoda slov. Vy jste nepřesvědčil, že máte pravdu. A mně, prosťáčka, nepoučil. Škoda. Proč jste se tedy snažil? K čemu to bylo.

Jedná se o vaše dojmy. Kde jste viděl pojištění, které nezohledňje riziko a jeho platba je procentem z příjmu? Jestliže něco vypadá jako kachna a kváká jako kachna, nebude to nosorožec, ale kachna. Jestliže se něco chová jako daň, pak to bude daň, nemyslíte? Můžete té kachně klidně nosorožec říkat, ale bude to kachna.

Dávám bod.

Ve většině předchozích příspěvků se plete dohromady poplatek za pobyt v nemocnici a cena lékařského zákroku. Že si platím celý život zdravotní pojištění nemá nic společného s pobytem, ale s léčbou. A i když ta léčba může být někdy zatraceně drahá a Vámi "zbytečně nastrkané" peníze do pojištění jsou jen zlomkem skutečných nákladů složitých operací (které můžou časem čekat i Vás), nemá to nic společného s platbou za pobyt v nemocnici.

 

hodnocení

0x
avatar babajaga

Pokud by se jednalo o služby na úrovni, proč ne? Jenže já mám, bohužel, jiný zážitek, sotva rok starý.

Operace pravé ledviny - odstranění kamenů. Asi týden a něco v nemocnici /právě v době, kdy zemřela Iveta Bartošová/.

1/ Ubytování: v pokoji pro 2. Sociálka /WC a sprcha/ společná s protějším pokojem. V pohodě. Po operaci mi přidali spolubydlící. Hodně silná paní, asi 85 let. Což o to, taky budeme...;) Ovšem paní neustále zvracela a zvracela. /ledvinová kolika/. Co zvracela, ona doslova blila, neustále z ní lítaly gejzíry. Nejedla, stačilo, aby se napila vody a už to jelo. Po sobě, do peřin, po zemi. Následně chtěla, ať dojdu zazvonit na sestru. Zvonky nebyly u postele, ale jediný až u vchodových dveří. Měla jsem z ledviny hadici s "kabelkou" na čištění rány. To jsem musela oddělat z postele a jít zvonit. Ale když to bylo třeba 5 x za hodinu, už jsem toho měla dost. Taky mi ještě nebylo nejlíp.

Nejhorší bylo, že jsem měla rozřezanou pravou ledvinu, musela jsem tedy ležet jenom na levém boku. Paní byla ode mě vlevo, tudíž jsem to měla jako v kině, jak vyprazdňovala své útroby. Vše v přímém přenosu a otočit na druhý bok se nešlo.

Nemohla jsem ani pojíst. Až když jsem se začala jakž takž pohybovat, odnášela jsem si tác do jídelny a jedla tam. Ono se špatně polyká, když vám do toho někdo zvrací. Teprve za 3 dny pomazané hlavy uznaly, že paní je na tom tak, že si ji dají na samostatný pokoj za plentu. Ovšem ty 3 dny, to byla muka.

2/ Povlečení - víc než týden jsem strávila v jediném.Nikdo mi nepřevlékl lůžko. Jednou mi vypadla hadička od "kabelky" a zakrvácela mi přikrývku. Co na tom? Měla jsem ji dál. Bylo to z boku a nebylo to při vizitě nijak vidět.

3/ Jídlo. Nejsem mlsná, ale to víte, při nemoci má člověk myšlenky na něco lepšího. Jídlo bylo hanebné. Většinou nějaká pomletina, bez možnosti zjistit původ. Vypadalo to jak na návsi u hospody. Vzhled mizerný, chuť žádná. Prošla jsem různými menzami, tábory, internáty, nejsem vybíravá, ale tohle nebylo jídlo pro rekonvalescenty. Jen jednou - sekaná a umělohmotná kaše - to bych byla snědla i ten talíř. Konečně jednou to nebyla ta masová kaše!

Na 1. máje jsem se těšila, že bude nějaký sváteční oběd. Měla jsem dostat Kološvárské zelí. To si budu pamatovat do smrti. Uvařené zelí, uvařená rýže, smíchané, obarvené červenou mletou paprikou. Masa ani kousek, vzhled hanebný, chuť ještě horší. Nedalo se to při sebelepší vůli sníst. Vzala jsem peněženku a župan a šup do kantýny. Ovšem na svátek práce bylo zavřeno. Utekla jsem jim z nemocnice postranním nehlídaným vchodem. O 2 ulice dál jsem si pamatovala, že měl krámek Vietnamec. A měl otevřeno, kluk rákosová! *tanec*Koupila jsem si balíček šunky, salátu a 2 rohlíky. Teprve pak mi bylo prima. Jen ti lidé na ulici si mě divně měřili, když jsem se vracela do nemocničního areálu. Asi v té košili a županu jsem nevypadala moc seriózně.

Vadilo mi, že na jídlením lístku byla všechna jídla pro různé strávníky. Já měla DIA. Někteří měli lepší, ale co nadělám. Vadilo mi ale, že tam byla uváděna i jídla pro pány doktory: bifteky, stejky, řízky, hranolky, americké brambory, obloha...To jsem tedy záviděla: nic jim není a ještě si tak baští. Kološvárské zelí nedostali.

Další věc, kdy nás šidili. Jako diabetik jsem měla nárok /dle jídelníčku/ na druhou večeři. Cožpak o to, už to nebyla šunka, jako za minulého režimu, ale nabízeli suchou veku a ovoce. Pomeranč, jablko, kiwi. Veku bych s klidem oželela, ovoce bych ráda snědla. Ovšem ani jedinkrát jsem druhou večeři nedostala.

Napsaná byla, zřejmě i vydaná. Kdo za mě tedy snědl můj pomeranč? Chtěla jsem se na to při odchodu zeptat, ale raději jsem mazala pryč jako opice, to víte, když vás pustí z nemocnice, už jen letíte a nic neřešíte. Při následné kontrole jsem si postěžovala vyšetřujícímu lékaři na stravu. Jen chápavě přikývl, asi věděl, co za nechutné míchaniny se pro chudáky pacienty připravuje.

A tak jsem toho názoru: kdyby byla ta péče lepší a hlavně to jídlo /nemocní by se měli posílit/, ráda bych za pobyt zaplatila. Nemusela bych mít stejky, stačila by koprovka, rajská, obalený květák a další obyčejná jídla. Ale chutná! Za tu neslanou, nemastnou péči, pobyt s blijící babičkou a jídla typu prasečí šlichty bych neplatila nic. Spíš bych měla vyžadovat sama odškodnění za újmu, jak se to nyní stává národním zvykem! *stop*Jaga.

Týýýý jóóó, to teda je! Já jsem kapku špitálnický typ, navíc rodiče po špitálech bývali hodně, ale toto?! To vůbec neznám! *plac*A nad tou hrůzou se klene BEZMOC!

lidus*

Ano Jaguš, dlouho by se dalo psát jak to v našem zdravotnictví ve skutečnosti vypadá. Jistě, ten kdo v nemocnici nikdy nebyl to pochopí jen těžko. Nejsem neochotná, když můžu pomůžu ale naučila jsem se i říci nejsem personál, zazvoňte si.

sunset*

Upřímně doufám, že jste si důrazně stěžovala a byl nebo bude ještě nějaký happy end. Pokud jste si nestěžovala, tak vám tento stav až tak moc nevadí a jen utvrzujete personál, že je normální ponižovat lidi na hranici prosté lidské důstojnosti - přeci se prostě nemůžete válet jen tak ve vlastní krvi, to je opravdu hodně drsné zacházení, které si nesmíte nechat líbit.

Mimochodem - v Řecku v nemocnici na Lefkádě byste si to asi hodila rovnou, tam byl dvacetiletej prach a pavučiny i na rentgenu a každý pacoš musel mít 24/7 příbuzného, který dělal vše, co u nás sestry. Pacoš dostal automaticky 2 postele, 2 jídla atd. Kdo neměl příbuzného a neobsloužil se sám, tak prostě ležel jak přijel - v krvavejch špinavejch hadrech - bez nějakého omytí nebo dezinfekce a uhníval zaživa. V ČR mi týden po bouračce tahali celá stébla trávy z otevřených zhnisalých ran! Kdo včas nezařval na sestru, nedostal ani předepsané prášky. Zato silné opiáty na bolest nosily sestry jen tak po kapsách, stačilo je odchytit a člověk dostal třeba 8 silných pilulí s medicinským kokainem denně bez jakékoli kontroly, jak bonbony. A třeba uklízečka ignorovala totálně všechno, za 2 noce pobytu nikdo neuklidil ani (papírového) bažanta, kterého jsem dostal hned po příjezdu a nonstop kapal na podlahu.

doplněno 27.05.15 13:21:

24/7 = 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

hodnocení

Od toho mimochodem nerozumím těm číslům co to znamená?24/7 třeba

 

ujendys*
hodnocení

0x

jethro třeba máte pravdu ale nevim v čem praxe ukázala že to má smysl tak mi to prosím vysvětlete děkuji

 

borax*
hodnocení

0x

Popravdě jsem nečetla všechny příspěvky, já jsem pro platit v nemocnici. Mám takový pocit, že u těch plateb byl strop 5000,-, kdo to překročil to doplácela pojišťovna. Nevím přesně. Ale něco takového by bylo řešením. Pak se tu někdo čílil za amalgámové plomby a nenažraných zubařech. Jsem pro platbu amagámu, protože když vidím ty nezodpovědné co mají v papuli paseku a pak jednou za 10 let jdou a zadarmo si nechají opravit zuby, a mají na dalších 10 let klid, aniž by se zodpovědně o zuby starali a chodili na pravidelné kontroly, to mě berou všichni čerti.

"...když vidím ty nezodpovědné co mají v papuli paseku a pak jednou za 10 let jdou a zadarmo si nechají opravit zuby..."

Fajn, já chodím na běžné kontroly 2x ročně a k tomu ještě 2x ročně na paradentologii. A za tu amalgámovou plombu musím platit, i když si platím skoro 50 let pojištění. To se Vám zdá v pořádku? Zdám se vám taky nezodpovědný?

Ale to už jsme zase mimo původní otázku, tazateli nejde o platby za léčbu, ale za pobyt v nemocnici.

borax*

Platíte za amalgam? Já tedy ne. Ostatně myslela jsem to tak, že kdo chodí pravidelně a stará se, platit by nemusel. Jen ti co na to kašlou.

 

vaha
hodnocení

0x

Vy všichni kteří toužíte platit regulační poplatky můžete je platit okamžitě formou sponzorského daru určitě Vás s tímto darem žádná nemocnice,lázně,lékař,ani lékárna neodmítne.

vaha, vřelý souhlas! *palec*

 

ujendys*
hodnocení

0x

platim si zdravotní,proč?

 

hodnocení

0x

Já to chápu tak, že léčba různých nemocí je různě drahá.Léčí se to, na co dřív lidé umírali, jsou zachráněny děti nedonošené, o dnešních operacích se nám dřív ani nesnilo, nakonec i třeba u zubaře já si dnes libuju při vzpomínce, jak mi bez umrtvení dělali zákroky, které jsou dnes bezbolestné. Když se podíváme, kolik měsíčně stojí léčba RS, rakoviny a nevím ještě čeho, není divu, že finance nestačí. Proto si myslím, že ty drobnější věci, které si event. zaplatíme, + poplatky, ušetří právě tu sumu, kterou potřebují a v žádném případně by nemohli zaplatit ti těžce nemocní. Prostě solidarita.

Proto nejsem proti poplatkům v nemocnici a ani u obvodních doktorů, znám takové, kteří si pořídili do ordinace třeba EKG nebo sono a zjednodušili tím péči pacientům. Samosebou je otázka, jak se ty ušetřené peníze kde vrátí a zda se nerozkradou, ale to je u nás všude a ve všem, to bychom nemohli dělat nic a nikdy.

Domnívám se, že diskuze se dostala nějak mimo otázku.

lidus*

Finance by stačily bohatě pokud by byla jedna ZP, možná dvě (jedna státní a jedna soukromá), takle platíte spoustu lidí, platíte jejich nastavěné paláce, auta, platíte předražené léky co je někdo objedná jen proto, že dostal úplatek. K čemu je dobré lidský život prodlužovat pokud ten léčený a zachráněný už jen živoří? Měsíční léčba RS to je 50 000,- nebo taky 50,- lidi se tu selektují podle toho u které jsou ZP, podle věku, podle doby od zjištění nemoci a nebo také podle toho co šoupnete lékaři nebo jak dobré máte známé třeba až na ministerstvu zdravotnictví.

Prostě dokud nebude ve státní kase pořádek, nehodlám poplatky prosazovat.

když budou jen dvě, není konkurence, když je více, je konkurence

Nikdy neplatíte více lidí, ale jen ty z té Vaší pojištovny.

sunset*

Těžko se srovnává zdravotní a povinné ručení, ale principielně nejde o nic jiného.

Asi si lidi dnes málo pamatují, kolik se platilo za povinné ručení při jedné státní pojišťovně a jak padaly ceny během několika málo let o polovinu jen díky konkurenci. A to přesto, že každá konkurence má své paláce a své režijní pracovníky...

lidus*

Pane Milane tomu rozumím ale ta ZP má palác a auta, tamta také a ta nejmenší rovněž a to všechno platíme. Psala jsem, že bych udělala dvě a říkám to 20 let, jednu státní a jednu soukromou kde předpokládám by byli ti co peníze mají a mohli by si tak připlatit na lepší péči. ZP se předhánejí v benefitech jen pokud lákají nové klienty.

 

hodnocení

0x

Já bych to řekl asi takhle: Až budu mít měsíční příjem takovej že i po zaplacení nezbytných plateb souvisejících jenom s bydlením mi zůstane aspoň 50% toho příjmu tak uznám že bych si mohl dovolit poplatky za pobyt v nemocnici ale když mi zůstane s bídou 25% tak s tím zásadně nesouhlasím. A to nemluvím o rozkrádání pěněz ať už na ministerstvu zdravotnictví, v nemocnicích nebo zdravotních pojišťovnách. Hlavně znovu nepište o hmotné nouzi protože to že někomu zůstane po zaplacení bydlení 2 tisíce na měsíc ještě neznamená že jste (podle úřadů) v hmotné nouzi !.!.!

doplněno 27.05.15 15:50:

Jethro: jasně že pro jednoho je takový bydlení zbytečný ale co když takovýmu člověku (většinou důchodci) nechtějí děti dovolit aby šel do menšího protože jednou ten kvartýr podědí.

Mně, když sem bydlel sám říkala úřednice na sociálce že ať ze 2+1 jdu do garsonky a budu mít peníze.

Když sem jí vysvětlil že v našem drůžstevním bytě platím do fondu oprav kolem 1800 a že v nejlevnější garsonce u nich na sídlišti kam nikdo nechce jít bydlet protože tam je poněkud tmavší podnebí bych platil nájem minimálně o polovinu víc tak nechápala. Tak sem jí řekl ať se schválně u nich na sídlišti zeptá někoho kdo bydlí v garsonce na to kolik platí nájem.

Když sem přišel na další návštěvu tak sem se jí zeptal jestli to zjistila.

Tvářila se jako citron a od tý doby na mně mluvila jenom to nejnutnější.

doplněno 27.05.15 15:58:

Pro mně je rozkrádáním to jaký mramorový paláce si pojišťovny pořizujou a to jaký mají jejich vysocí představitelé platy.

Hanba by je měla fackovat !.!.!

Zase to nechci hnát do extrémů, ale když například osamělý velmi starý vdovec žije ve čtyřpokojovém bytě, na který nemá sílu ani ho udržovat, natož platit, je to vina společnosti? Když neuživím mercedes, musí mi stačit dacie - i když jsem na ten mercedes zvyklý a mám k němu citový vztah. Proč by to mělo být s bydlením jinak?

doplněno 27.05.15 15:43:

K tomu rozkrádání: pokud máš důkazy a neoznámíš to, je to trestné. Pokud nemáš důkazy, je to pomluva a tedy taky trestné. Hrozná společnost, že?

doplněno 27.05.15 15:56:

Když děti nechtějí dovolit, tak ať děti přispějí. Co si kdo vychoval, to má. Za to taky společnost nemůže.

Jetro, já si myslím, že ve velkém bytě jeden starý člověk už vůbec nebydlí. Každý bydlíme tak, jak jsme sehnali nebo uznali, nejlevněji. Velké byty s jedním člověkem, ty jsou jen ve filmech. ;) A v nějakém úplně malinkém, kde si babka vaří, spí, žije a má problém s uložením třeba botů, to je šílené. Třeba špatně chodí a je jako v kleci, v jedné místnosti a to jen proto, že to vyšlo o 50 kč levněji. A to věřte, tak nějak výjde. O moc levněji ne! Kdysi jsem se o totéž snažila. Dělalo to 200 rozdíl. To mi výrazně životní úroveň určitě nezvýší. ;) Jen bych znovu chtěla připomenout, že nebýt tolik milionových úplatků a podvodů a tunelů. bylo by i zdravotnictví o něčem jiném.

doplněno 28.05.15 07:07:

Milane, kolik takových osob jste za svůj život potkal? Spočítal jste si, rozdíl mezi platbou za velký byt třeba v OV nebo družstevním?

Velké byty s jedním člověkem ... to je i součastnost..do loňského roku jsme znal podobnou osobu, 3+1 a sama vdova..

lidus*

S byty je to těžší než si myslíte i u nás v paneláku žije několik osob v 3+1, rádi by vyměnili byty za 1+1 nebo 1kk ale bohužel Brno má takových bytů málo a Bystrc ještě méně.

byt

Buďte rádi, že jsou aspoň ty, co komunisti postavili.

sunset*

A proč je teda nevymění? V nabídce realit jsem za 3 minuty našel 119 bytů v Brně 1+1 nebo 1kk na prodej.

sunset*

Děcka, co nechaj svýho tátu (opakuji tátu!) živořit na dvou litrech měsíčně pro vlastní prospěch jsou snem každého rodiče.

Ad "K tomu rozkrádání: pokud máš důkazy a neoznámíš to, je to trestné" – není to pravda. Trest za neoznámení se vztahuje výhradně na činy níže uvedené:

-----
Trestní zákoník č. 40/2009 Sb., § 368 Neoznámení trestného činu
(1) Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že jiný spáchal trestný čin vraždy, těžkého ublížení na zdraví, mučení a jiného nelidského a krutého zacházení, obchodování s lidmi, zbavení osobní svobody, braní rukojmí, zneužití dítěte k výrobě pornografie, týrání svěřené osoby, padělání a pozměnění peněz, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněné výroby peněz, porušení předpisů o kontrole vývozu zboží a technologií dvojího užití, porušení povinností při vývozu zboží a technologií dvojího užití, provedení zahraničního obchodu s vojenským materiálem bez povolení nebo licence, porušení povinnosti v souvislosti s vydáním povolení a licence pro zahraniční obchod s vojenským materiálem, obecného ohrožení, vývoje, výroby a držení zakázaných bojových prostředků, nedovolené výroby a držení radioaktivní látky a vysoce nebezpečné látky, nedovolené výroby a držení jaderného materiálu a zvláštního štěpného materiálu, získání kontroly nad vzdušným dopravním prostředkem, civilním plavidlem a pevnou plošinou, zavlečení vzdušného dopravního prostředku do ciziny, vlastizrady, rozvracení republiky, teroristického útoku, teroru, sabotáže, vyzvědačství, ohrožení utajované informace, válečné zrady, přijetí úplatku, podplacení, účasti na organizované zločinecké skupině podle § 361 odst. 2 a 3, genocidia, útoku proti lidskosti, apartheidu a diskriminace skupiny lidí, agrese, přípravy útočné války, použití zakázaného bojového prostředku a nedovoleného vedení boje, válečné krutosti, perzekuce obyvatelstva, plenění v prostoru válečných operací nebo zneužití mezinárodně uznávaných a státních znaků podle § 415 odst. 3, a takový trestný čin neoznámí bez odkladu státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu nebo místo toho, jde-li o vojáka, nadřízenému, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta; stanoví-li tento zákon na některý z těchto trestných činů trest mírnější, bude potrestán oním trestem mírnějším.
-----

Citováno z zakony.kurzy.cz/...

 

uska*
hodnocení

0x

lujs - pořád od vás čtu, že vám zbýbá na útratu 2000,- Kč měsíčce. Ptám se, co jste pro to udělal, abyste měl více (krom nadávání na politiku)? Žil jste sám v bytě 2+1, tak jste mohl jeden pokoj pronajmout a zbylo by vám více. Neudělal jste to proto, že se vám nechce ubírat z vašeho pohodlíčka a postarat se o sebe. To je jen jeden z příkladu, jak si přilepšit. Nebo se pletu?

K dotazu - měl byste příjem z pronájmu a klidně si mohl hradit stravu v nemocnici. Péči máme všichni zdarma.

culdabulda1*

- můj známý, který bere 90 tisíc hrubého měsíčně by s Vámi i s ostatními zde vřele souhlasil - a samozřejmě by nikdy nechtěl návrat starých časů, kdy jsme měli v nemocnicích nedostatečnou péči, nebyl Brufen a průměrný věk dožití byl hanebně nízký ! - jo a ještě : komunistické potraviny byly plné jedů !

doplněno 27.05.15 18:01:

- lidus - mně to říkat nemusíte - já ty doby pamatuju !

doplněno 27.05.15 19:18:

- lidus - zdravím koťátka - i když je i trochu lituju - bůhví, jaký budou mít osud.

chtel

Chtěl bych spáchat sebevraždu otravou. Pořád se mi nedaří, když se krmím konzervami z rozemletých kůží a kostí s přídavkem sóji a mouky. To komunistické mléko mne taky štvalo. Když zkejslo tak jsem musel dělat tvaroh. Zato dnešní vyleju okolo plotu a srny se vyhýbají.

Takže kdo poradí kde sehnat Gothaj, šunkový salám v té komunistické kvalitě plné jedu.

lidus*

Marcelko, péče před 89 byla těžce nadstandardní. Kdyby nebyla tak se sem pohlaváři celého světa nejezdili léčit, že se o tom nemluvilo je jiná věc.

doplněno 27.05.15 17:57:

Na ten "nekvalitní" gothaj si zajeďte do brněnského Globusu, ten s Krásna je také jedlý.

doplněno 27.05.15 18:09:

Marcelko máme 4 koťata, opět od úplně cizí kočky co se u nás ubytovala. Nádhera.

...Marcelko, péče před 89 byla těžce nadstandardní...

ano jen pro nekteré v Sanopsu...

culdabulda1*

- milancukrar - já teda nevím - v Sanopsu jsem nikdy nebyla ... ale přesto mám já i moji známí a příbuzní z těchto let jen nejlepší zkušenosti - i jídlo se tam dalo jíst !

Zato když byla moje maminka někdy po 2007 v nemocnici se zlomeninou krčku, přivodila jí tamní péče, kdy pacientům nedávali na umytí vodu, jen nějaké zvlhčené ubrousky - těžké opruzeniny až alergickou reakci v oblasti intimních partií, které si vlastně nemohla umýt, jenom otřít bůhvíjakým sajrajtem. Chodit nemohla.

" - i jídlo se tam dalo jíst ! "

V Sanopsu jsem taky nebyl, na to jsem byl malý pán. Zato jsem tehdy absolvoval operaci kýly v pražské nemocnici Na Františku. Musel jsem tenkrát přemluvit sestru, aby mi místo běžného "jídla" dávala dietní suchary. Na zapití jsem si kupoval v automatu na chodbě čaj. To nemocniční jídlo i pití (včetně čaje) totiž chutnalo všechno naprosto stejně po jakési dezinfekci a nedalo se žr.t. Když jsem pak byl před pár lety ve Vinohradské nemocnici, nebylo sice jídlo "jak od maminky", ale dalo se přirovnat k "hotovkám" v restauraci. Takže moje zkušenost je zcela opačná.

sunset*

Toho vašeho známého znám taky a bere o 30 hrubého víc a diety v eurech...

eulalie*

Pro Usku: Nechápu... co je to za radu? Pronajmout jeden pokoj už z tak malého prostoru, a ztratit pocit soukromí ve vlastním bytě? Umíte si to vůbec představit, když dáváte takovou radu? Vy sama byste to asi udělala, viďte.

lidus*

Eulálie já to nechtěla napsat jelikož jsem opět nechtěla být za tu nejhorší, jsem ráda, že i vy máte stejný názor.

eulalie*

Liduš, mě je celkem jedno, jestli tu budu za nejhorší, ráda si rýpnu tam, kde je to třeba. Jelikož takové odpovědi, co napsala Uska, prostě nemám ráda. A těší mě, že vy taky ne;)

Ona ta sklenice nemusí být z poloviny prázdná, taky může být z poloviny plná.

Vy říkáte "přijít o prostor, ztratit soukromí", já říkám "nabídnout prostor, který nevyužiji, získat kamaráda".

(A mám to z vlastní zkušenosti.)

doplněno 28.05.15 13:46:

Nářez... možná pro někoho. Já to beru jako výzvu k rozvíjení tolerance. Pravda, na začátku mě to stálo úsilí. O kuchyň ani koupelnu se nepereme, víme, kdy vstáváme, a když jedna ví, že musí v době, kdy vstává druhá (nebo třetí, představte si to, jsme tu 3), tak se dohodneme. Když už se tam sejdeme, jedna ustoupí - jednou ta, pak druhá. Když jedna vidí, že druhá jde vařit, sklidí svoje nádobí (když tam zrovna trčí). A tak. Máme pusy, domluvíme se; holky se zeptají, kdy mám soukromé hodiny (vyklidí prostor), já se zeptám, kdy budou vařit/uklízet, abysme se tam netloukly. Jen pro příklad.

Tolerance je potřeba, to je pravda (spolubydla je v kuchyni špindíra, to mi trochu vadí), ale zase mi vychází vstříc v jiných věcech, které jsou pro mě opravdu důležité. Vyhovíme si. Velké kamarádky se z nás (zatím?) nestaly, ale občasný pokec na balkóně je fajn.

Naplno přiznám, že až budu mít peníze na vlastní nájem, půjdu. Ale když je nemám, tak je nemám. (Ale to, že přijdu domů a někdo tam je a zeptá se, jaký jsem měla den (na to je spolubydla super :-D), to mi bude scházet.)

hodnocení

To musí být hrozné žití s někým žít v dvoupokojovém bytě,,,Prát se o kuchyni a pod..Jeden vstává v 6 a druhý v 8 to je tedy nářez ..atd,,

uska*

Ahoj děvčata, co nemáte rády mé rady - pronajmout jeden pokoj, když nemám na to, žít v bytě sama.Byly doby, kdy jsem musela jeden pokoj pronajmout studentce a to jsem žila v bytě 2 + 1 s dítětem. Překonala jsem špatnou dobu, nefňukala, nenadávala na politiku, nespoléhala na někoho a nečekala na zázrak. Tak proč by to nemohl udělat sám žijící muž?

sunset*

Tak si myslím, že odpovědi se nedočkáte. Asi nejen u mně jste vyhrála na plné čáře. Stačí udržet si pevnou páteř - bravo vám!

eulalie*

Dobrý den Sunset! Jak už jsem tu psala, mně nevadí být za nejhorší. A za svým názorem si stojím. Kdyby měli všichni lidi na poradne stejné názory, byla by tu nuda...

sunset*

Váš názor tedy je, že je lepší neztratit pohodlí a čekat bez peněz na základní věci, než uplynou i ty poslední cenné roky života?

Mně to zní jako pomalé, dlouhé a nudné umírání...

hodnocení

Na mou povahu jak jsem psala by to nebylo.Raději se uskrovním a jsem sama.,,,člověk se memůže ani svlést a chodit volně po bytě jak mu je horko a něco jiného je jak je to manžel ,nebo přítel,,a smutno? To ne Jak je člověk mladý má vyžití a nemá čas na smutnění..No jak kdo..

sunset*

Promíňte ten výraz, ale na to se nedá odpovědět jinak - vám je prostě dobře s holým zadkem :)

chtel

Jeden chytrý řekl, že nejlépe se mají ti, co akorát kšeftují s hodnotami, které vytvořili jiní. Takže někdo musí mít holý zadek, aby si jiní mohli užívat. Chyba je, že ti s holým zadkem drží ústa. To ale není nic nového. To už tady bylo. Chléb a hry.

sunset*

Nepovídejte, kdopak chytrý to povídal? Třeba Bill Gates prosím pěkně obral koho? Na čí úkor získal své miliardy?

Trochu přemýšlejte, než si necháte vnutit nějakou myšlenku - když vám jako podnikatel dovezu na stavbu vašeho domku stejné kachličky ze stejné fabriky o 15 tisíc levnější než Siko, budete kvůli mně v zimě chodit nahatej nebo si za zbývajících 15 tisíc budete moci koupit komplet oblečení od trenek po tlustý kabát?

hodnocení

Jo ano je mi líp s holým zadkem.Vím co je chudoba ,,

sunset*

To měl být vtip, nikoli odsudek. I s holou zadnicí je sympatičtější se usmívat než zbytečně plakat.

 

buss
hodnocení

0x

Mají to zadarmo, za mé, vaše a ještě to prý stojí za kulové včetně škol.

 

hodnocení

0x

Ale jóóó byl bych pro placení v nemocnici stejně jako třeba pro povinný spoření na důchod ale nejdřív na to ty lidi musí mít peníze ale né že někdo si vydělá 10 tisíc čistýho a z toho zaplatí 7 tisíc jenom za věci spojený s bydlením. Jak si z toho ten člověk může něco takovýho dovolit?!?!?!?

A jak už sem tady psal, jsou na tom někteří i hůř. Zůstanou jim jenom 2 tisíce na celej měsíc na jídlo, léky, oblečení a další nezbytný věci.

doplněno 31.05.15 15:28:

Sunset: ,,Co někomu brání vydělat si víc?.?.?" Třeba zdravotní stav, rodinná situace, péče o děti, péče o nemohoucího nebo něco jinýho.

Každej prostě nemůže bejt podnikatel.

Néé každej má na podnikání buňky ale hlavně kdyby všichni podnikali k čemu si myslíte že by to vedlo?!?!?!?!?

sunset*

Co někomu brání vydělat si víc?

Přivdaná příbuzná si dodělala kurz na vysokozdvih, šla do skladu a celkem má 17 + něco čistýho a to je diplomaticky řečeno spíše méně intelektuálně obdařena. Akorát dojíždí 35 km, v místě bydliště dělala dřív prodavačku za 10.

doplněno 01.06.15 11:08:

Zdravotní stav? Jako že třeba se špatným ramenem nebo pajdavou nohou nemůžu dělat vůbec nic, ani roznášet letáky nebo prodávat knížky nebo třeba sedět na přepážce v bance? Kecy a výmluvy. A věřte nebo ne, já přesně vím o čem mluvím.

Na péči o nemohoucího dostane pečovatel/ka příplatek, stejně tak na péči o děti. Nehledě na možnost vhodného pojištění. Navíc na děti jsou potřeba dva, litovat osamělé bitches, co si upíchly bejby někde s neznámým hezounem na diskotéce nehodlám.

Jakou jinou výmluvu tam máte?

Nejde přeci sakra o podnikání, jde o zdravý rozum a využití toho, co mi pánbu dal pod čepici. Jestli má někdo hlavu jen aby mu nepršelo do krku, tak v dostatku a hojnosti pravděpodobně žít nebude. Což je bohužel váš případ a dokud nezačnete používat tu hmotu mezi ušima, budete v ****** furt. Ale děláte si to sám, proč by třeba ostatní měli doplácet na to, abyste vy mohl vašim sobeckým děckám odkázat velký byt? Je to váš majetek a pokud si neumíte poradit a děti na vás kašlou, jste prostě naivní. Pravda bolí, ale jedině tak můžete dokázat něco víc než čekat za dvojku měsíčně na smrt. Ani nestojím o vaši odpověď, byl bych rád, kdybyste změnil svůj život sám k lepšímu, nikdo než vy vám nepomůže.

Kdyby všichni podnikali, tak by především nikdo nebulel na internetu, jak jsou podnikatelé bohatí a zlí bastardi.

Když si všichni udělají rychlokurzy na lépe placenou práci, ta hůř placená už nebude potřeba?

doplněno 01.06.15 20:22:

Pokud prodavačky dostanou přidáno, pak ovšem stoupnou ceny, že ...

Takže ani ten rychlokurz na lépe placenou práci nebude míte jaksi ten efekt ...

doplněno 02.06.15 06:03:

Pokud podnik akcionářům nevydělá podle jejich představ, půjdou jinam. Jako ostatní řetězce, které ČR opustily.

Tuíte aspoň přibližně, co je to kapitalismus?

sunset*

Nikolivěk, pane ra252. Pak bude nedostatek prodavaček, supermarkety budou nuceni buď zavřít nebo přidat na výplatě i prodavačkám třeba na těch 17 čistýho. Upřímně bych to prodavačkám přál...

doplněno 01.06.15 20:39:

Snadno zjistíte z veřejně dostupných zdrojů, že 1 zaměstnanec vydělá Tescu (akcionářům, majitelům) kolem 250 tisíc zisku ročně a samo Tesco to nazývá špatnými výsledky. Vážně myslíte, že je problém přidat prodavačkám 80 tisíc ročně bez toho, že by se jediná položka zdražila?

doplněno 02.06.15 09:13:

Víte, člověk musí znát svou cenu a nenechat se vydírat. No tak ať jdou, nikdo tady Tesco nedrží. Chybělo by vám, plakal byste slzy jak hrachy kvůli mizernému obchodu? Asi těžko. Chybí vám třeba Aldi, které v ČR nepodniká? Mně je jedno, jestli je obchod růžovej nebo modrej nebo bílej s puntíkama svinibrodské zelené.

A s tím kapitalizmem jste to daleko nedotáhl - to Tesco si neodveze celej obchod na kamionu. Nechá tady barák, který si můžu pronajmout nebo koupit a provozovat v něm prodejnu. Nechá tady dodavatele i zákazníky. Pokud bych dal prodavačkám 18 tisíc měsíčně a pár vedoucím 25, dosahoval bych ve špatném roce zisku "jen" 100 tisíc na zaměstnance a prodejna se 30 zaměstnancema mi hodí 3 mičudy ročně jako minimum.

lenky

100% souhlas se sunsetem!

V dnešní době každý čeká co dostane od státu. Každý z nás se musí starat sám o sebe a nečekat na zázrak.Všichni mluví o tom jak se má většina důchodců zle. Znám jich dost,jsem také prduch ale oni šetří pro svá vnoučata a děti aby jim mohli přidat na nové auto,na dovolenou u moře ap. Sami sedí doma a belhají se o holi na MHD a naříkají na život. Neznám důchodce co nemá na jídlo. Proboha proč neprodá taková babička dům a nekoupí si garsonku aby z rozdílu peněz mohla lépe žít. proč podporují své děti,mladí mají dnes spousty možností se odstěhovat za prací.Tvrdím že práce je,jen nebýt líný a nechtít sedět u p.c. v kanclu za 20t. Každý svého štěstí strůjce.JSEM PRO PLACENÍ POPLATKU V NEMOCNICI: Nikoho to nezrujnuje.Kdo není v této republice spokojen má možnost se odstěhovat do jiné země,tam by poznal jak se žije.Vím o čem mluvím,lidi probuďte se a buďte rádi že je naše zdrav. na této úrovni.Jsou zeme kde nám toto závidí.Bojme se IS a hrozby války a neřešme maličkosti.Naute se všichni co zde brečíte starat sami o sebe.A že je někdo víc nemocný jak druhý?Takový je život.Pokud si dobře vychoval děti tak ho jidtě nenechají o hladu.

eulalie*

Prosím, paní Lenky, nezevšeobecňujte... Každý nečeká, že dostane něco od státu..., protože jestli KAŽDÝ čeká, že něco od státu dostane, tak tím KAŽDÝ jste také VY! Co vy čekáte od státu?

hodnocení

Lenka,,,a vy si myslíte,že ty děti každé mají práci?A aby mne podporovaly děti ve stáří by byla ode mne nefér.Každý zápasí s prachama a jewště po nich chtít na auto a pod,,Až budete důchode,a dřela jste celý život ve fabrice ,tak myslíte,že váš důchod bude velký,Kde žijete? A ještě rozdávat?Jsou takoví,ale jen pár.

A podle práce kterou vykonával je ohodnocen důchodem...Znám ženské,ktewré pracovaly na 4hod.denně a teď si stěžují na malý dúchod.Nejsou důchody velké to jwe pravda,ale člověk určitě si něco našetřil pokud to měl v hlavě srovnané a neotravuje děti. Které nemají třeba práci.. A stěhovat se z baráku? To je ale blbost nad blbnost. Na staré roky měnit domov,,to je velká hrúza! Vám se to mluví jak máte do důchodu daleko,,Čumět z okna- to po nich chcete? Ztratit známé lidi kolem sebe?A to je tedy na provaz!

hodnocení

susnet,,jak já přijdu do Teska tak tam úplně stačí i 3 prodavačky.Myslíte,že lidi nakupují jak šílení ..za co? Já jsem z Teskem spokojená. A těch 17 000kč to myslíte vážně? To nemají ani chlapi ve fabrice...

sunset*

Upřímně bych vás chtěl vidět, jak byste zvládla prodejnu 100x100 metrů se 3 prodavačkama, za dva dny by vám daly výpověď a mohla byste si ten kšeft provozovat sama.

Já když přijdu do Teska, tak 2 prodavačky jsou jen za pultem salám/sýr, dalších 5 je za kasama, 4 doplňují zboží, 1 na maso/lahůdky, 3 v pekárně a minimálně 3 lidi ochranka na jednu směnu! A to nemluvíme o lidech v zázemí, minimálně 2 účetní a vedoucí tam mají co dělat pořád, někdo musí koukat na kamery, někdo bourá a balí maso a někdo taky musí přebírat zboží z kamionů do skladu.

Nevím, obvykle lidi nakupují za peníze. Neříkám, že peníze mají všichni nebo že to je všechno fajn a spravedlivé, ale zastavte se na 15 minut dnes odpoledne u marketu - za tu dobu vyjedou lidi se zbožím za 20 tisíc minimálně.

Co se týče těch 17 tisíc - ano, myslím to vážně. Nemůžu mluvit obecně, neznám každého z každé fabriky, ale kamarád svářeč má 22 čistého a když jezdil na montáže, nosil domů až 35. Příbuzná ve skladu 17-18, tchán 18 čistého jako montér, kamarád u lisovacího stroje na plasty kolem 20. Vše za 8 hodin denně.

A medián hrubé mzdy je 22399, což je 17 čistého pro svobodného a bezdětného, podívejte se někdy na www.ispv.cz (informační systém o průměrném výdělku).

hodnocení

Ne já myslela za pokladnou,,jsou tam 2-3 čili lidi nenakupují ..A pokladní stačí..Dneska ty pokladní nemají takovou práci jako dřív.Dnes jim to pokladna spočítá ,kolik mají vydat a že sedí? tolik lidi sedí u práce.

A Info systém jsou bludy jsou to jen čísla a fakta jsou jiné.Pracovala jsem ve fabrice a znám kolik si lidi vydělají.A dobrých míst je málo,takřka vůbec.

dar

Chce to si sehnat zaměstnání, kde by jenom daň z takových mini dárků na přilepšení ke mzdě, by činila pouhých 700 000 Kč

novinky.cz/...

Dobrých míst je dost, akorát musíte umět to, o co je zájem. A těm číslům bych i věřil, také znám pár lidí a vím rámcově, kolik vydělají.

 

sunset*

Čísla jsou prostě čísla, můžete s nimi nesouhlasit, jim je to jedno.

Mluvčí Tesca z roku 2006: Průměrná návštěvnost obchodů Tesco v České republice tak v současné době činí přes 1,5 miliónu zákazníků týdně. Dodám, že v té době mělo Tesco v ČR pouhých 38 prodejen, na 1 prodejnu tedy vychází víc než 5500 zákazníků denně.

lidus*

Sunset, vy a Moula opravdu super dvojka, jeden jako druhý. Nemám co dodat a myslím, že Luis také ne, nebojte se on i vás život skřípne, i vy zestárnete, i vy můžete přijít o práci a i vy můžete onemocnět.

Liduško, už sem sem doopravdy nechtěl nic přidávat ale udělám vyjímku protože vám dávám za pravdu.*palec**palec**pusa*

doplněno 02.06.15 08:34:

Pro vás kteří tak slepě podporujete poplatky v nemocnicích, něco k přečtení.

novinky.cz/...

sunset*

Já jsem někde napsal, kolik mi je? Z čeho usuzujete, že jsem zdravý? Vím zatraceně dobře, co to je živoření na invalidním důchodu, když vám ani doktoři nedávaj žádnou šanci.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]