Vysvětlení placení zdravotního pojištění

Od: Datum: 26.08.12 12:20 odpovědí: 13 změna: 27.08.12 09:15

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,když si každý platíme zdravotní pojištění/myšleno všeobecně/do čeho,kam,případně komu tyto peníze jdou?Když si u doktora musím ještě navíc platit,,pak velké částky v lékarně za léky musím zaplatit,když pak ležím v nemocnici za pobyt vše musím ještě zaplatit.Proč se na toto vše nemohou vzít ty peníze z toho,co si každý člověk ,,každý měsíc platí?A kam jde těch 30 kč,co se platí u lékařů?/Kdo dokáže třeba jestli tam přišlo 20 lidí nebo 30 lidí? Může mi prosím někdo vysvětlit,jak to je?Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.12 12:42
avatar

kdyby nebylo pojištění, neměl by systém zdravotnictví z čeho fungovat obecně . . .česky: "kdo by to ošetřování platil". V zásadě je dodržen princip pijištění, kdy ti "zdraví" "doplácejí" na ty více nemocné. Někdo holt čerpá ze systému více než do něj vložil a někdo méně. Regulační poplatky jsou rozporuplným opatřením "modrého teroru" ČR (=ODS), kdy je často velice těžko prokazatelné do čeho ve výsledku jdou. U nemocnic jdou do provozních výdajů a zlepšování komfortu v nemocnicích. U prakt. lékařů a zubařů a podobně mohou jít klidně do jejich dovolených a luxusních aut. Např. pkud chodíte k lékařům jen na preventivky (což je ideální stav)reg. popl. nejste povinen platit.

doplněno 26.08.12 12:46:

v USA povinné pojištění mysím není, ale když pak jste týden v nemocnici platíte náklady v plné výši, což může dělat podle složitosti zákroků a ošetření 10 - 15.000 kč i mnohem víc samozřejmě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.08.12 12:52

ale, kdo to ví? nejde o těch třicet kaček, ale o princip a řekla bych důstojnost člověka. když je nemá, tak co?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 26.08.12 14:10

Princip je úplně jednoduchý. Pokud je někdo v hmotné nouzi, zajde na ÚP a dostane o tom potvrzení. Na základě tohoto potvrzení je osvobozen od regulačních poplatků. Jinak regulační poplatky jsou příjmem zdravotnického zařízení stejně, jako jakýkoliv jiný příjem (platby od zdravotních pojišťoven, jiné zpoplatněné úkony a zákroky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: crockett*
Datum: 26.08.12 14:55

Regulační poplatky jsou naopak velmi jasným a žádoucím opatřením. Jejich primární funkce je regulační - jak již z názvu plyne. To jest aby každý chodil k lékaři jen když skutečně potřebuje - ne na pravidelné odpolední poklábosení u kafíčka s doktorem, jak to někteří dělají. Poplatky jdou pak na provoz a modernizaci výběrčího zdravotnického zařízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 26.08.12 20:21

crockett: Kecáš. Můžeš mi vysvětlit jak může regulovat tzv. regulační poplatek při placení za vyšetření na kolonoskopii? Ukaž mi někoho, kdo si jen tak, odpoledne, zaskočí pokecat s doktorem u kafíčka, a přitom si nechá udělat dost nepříjemné vyšetření?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: crockett*
Datum: 27.08.12 09:15

To bylo obrazně řečeno. Je to prostě proti nadužívání zdravotních služeb. Kromě toho taková vyšetření jako kolonoskopie jsou diagnostická vyšetření, na která se regulační poplatky nevztahují. Regulační poplatek zaplatíte tak maximálně praktickému lékaři, který vás vyšetří a na tu kolonoskopii případně pošle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.12 12:43

odpovím, ale odpověď vás asi neuspokojí.

zdravotní pojištění, které měsíčně platíte jde na úhradu nemocenské (mám zlámanou ruku, jsem práce neschopná a beru nemocenskou, místo mzdy, když jsem pojištěná)

pak platíte ještě sociální pojištění a to obsahuje lékařskou péči, důchody, přísvěvky soc. slabým a td.

o poplatcích psali, že zůstanou, tam kde je vyberou. doktor, lékárna, 20 x 30 je šest set denně x 20 je 12 tisíc k platu. jak to vykazují v daňovém přiznání nevím a asi se tím nikdo nezabývá

lepší je být bohatý a zdravý, než nemocný a chudý

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 26.08.12 14:00

Máte v tom hokej - raději neraďte. Zdravotní pojištění nemá s nemocenskou nic společného, stejně tak jako sociální pojištění nemá nic společného s lékářskou péči.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paaja*
Datum: 26.08.12 14:06

velmi jednoduše: málokoho dnes překvapí, že třeba u havarijního pojištění existuje něco jako spoluúčast pojištěného. Proč tedy ne u toho zdravotního? Jiná otázka je kolik a za jakých podmínek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 26.08.12 14:19

Tak nějak. Sice za noc v nemocnici něco doplácíte, ale přeci si nemyslíte, že těch pár korun skutečně zaplatí veškeré náklady. Je to jen spoluúčast. Náklady jsou mnohonásobně vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 26.08.12 15:11
Moje máma onehdy napsala dopis ve stejném znění jako Vaše otázka na ministerstvo.Bylo jí odpovezeno,kromě jiných blabolu o státě a zdravotní,že když se narodí dítě nemocne se srdcem nebo rakovinou a jeho léčba jde do miliónů tak právě tam putují tý peníze na které všichni povinně platí...
doplněno 26.08.12 15:17: Regulační poplatky schvaluji.Podívejte se do ostatních zemí.Aspoň tam nechodí kdejaký hypochondr.V Irsku například 15eur na pohotovost.Mnoho lidí i rodičů děti si tu rýmu vyléčí radši doma.Je pravda že z rodičů se pak stávají domácí lékaři,ale ten paralen nepotřebuje schválení lékaře.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenicekpoplatnik
Datum: 26.08.12 15:22

Kdyby tady všichni platili zdravotní pojištění, tak je tady ve zdravotnictví ráj na zemi. Bohužel dneska už neplatí větší polovina obyvatel. Minorita okrádaných chudáku musí zaplatit jak za sebe, tak ještě za privilegovanou většinu, která sice neplatí, ale bere plnými hrstmi. I to jednou skončí ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.12 20:19
avatar

Ze zdravotního pojištění se hradí zdravotní péče a léky. Doplatky je podle mne třeba brát jako jakousi spoluúčast. Regulační poplatky ani doplatky za léky nejdou na zdravotní péči, pomáhají zdravotnickým zařízením pořídit lepší vybavení, apod.

___ Sociální pojištění se skládá ze tří složek (z nichž ani jedna nemá nic společného se zdravotní péčí):

- důchodové pojištění

- příspěvek na státní politiku zaměstnanosti (z toho se hradí podpora v nezaměstnanosti, ...)

- nemocenské pojištění (nemocenské dávky, peněžitá podpora v mateřství, vyrovnávací příspěvek v mateřství a ošetřovné)

___ Kdo dokáže, kolik pacientů k lékaři přišlo? Sám lékař, ten přece svou péči účtuje zdravotním pojišťovnám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.