Nejkrásnější jméno pro kluka a holčičku?

Od: Datum: 17.04.14 19:47 odpovědí: 37 změna: 09.07.14 16:44

Dobrý den, tímto si určitě mnoho z nás už lámalo hlavu. Které jméno české i cizí je podle vás nejkrásnější u holčičky a naopak u chlapečka?:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.14 19:51

Kluk: Martin, Teodor, Štěpán

Holka: Anna, Klára, Anežka, Martina

Od: cuca®
Datum: 17.04.14 19:55

Za mě Marek a Markéta, ale opravdu hodně záleží na preferencích a příjmení.

Od: ramona
Datum: 01.05.14 11:40

Správně ...rodiče zapomínají,že malý človíček se bude představovat jménem a příjmením a nedají si to dohromady a jméno končící neznělou souhláskou nemůže začínat příjmení taktéž neznělou ...

je z toho pak syčení nebo prskání např.Jakub Publoch ... Jiří Iž...atd.

Datum: 17.04.14 20:06

Za mě z českých pro kluky vedou Matyáš, Lukáš nebo Daniel a z cizích, jestli to vezmu tak, která by se při českém příjmení určitě nedala použít, je to Sean, Elliot, Sebastian (české "Sebastián" se mi tolik nelíbí) a Hugo (možno i české).

U holčiček mám dost šiřší záběr, tam se mi jich líbí až moc :). České kupodivu ani tolik ne, líbí se mi taková, která nenosí každé děvče - např. Františka nebo Jindřiška, a dál už to pokračuje těmi cizími, z nichž se některé ale dají použít k českému příjmení. Jsou to Sandra, Sofie (Sophie), Emilia, Charlotte, Victoria, Michelle, Catelyn, Stefania (Stefi), Lena, Mia, Emma.. já nevím, mně se prostě více líbí ta zvláštní, která už jenom tím jménem vyčnívají z davu. Možná je to tím, že mám sama zvláštní, ale krásné jméno. Jestli se mi někdy narodí dcera, asi si budu muset vzít nějakého cizince :-D (dělám si samozřejmě legraci, prostě podle příjmení bude i jméno). U holek je to i tím složitější, že člověk by měl myslet i na to, že i ona si může vzít nějakého cizince či naopak Čecha jako poleno.

(Jejda, to jsem se nějak rozepsala :-D )

Od: olaf71*
Datum: 17.04.14 20:25

Anička,Adélka,Eliška - David, Rudolf, Jan

zásadně ne Lukáš a Radek.slyším a mám hned kopřivku

Od: wamp®
Datum: 18.04.14 16:35

Olafe,souhlas *palec* Myslím ty neoblíbené..Já ta dvě jména slyším a zvedá se mně adrenalin *blee*Nic proti těm,kteří ho nosí,ale usuzuji z toho,že znám dva nositele těchto jmen a jsou to opravdu nechutní lidé *blee*

Datum: 17.04.14 20:27

Na jméně vůbec nezáleží, jsou to pověry :)) Důležité je, aby dylo dítě zdravé a čilé !

Od: popelka595*
Datum: 17.04.14 20:28

Každé jméno je krásné, když se hezky vysloví :)

Datum: 17.04.14 20:36

teď jsem zkoušel hezky vyslovit jméno Květoslav a fakt to nejde :-D

Datum: 17.04.14 21:02

super je Isabela a Esmeralda, obzvláště po tom co se objeví v tv nějaký španělský, nebo venezuelský seroš. Já mám husí kůži, když slyším v AZ kvízu CH jako Chrudoš, to se fakt na někom rodiče tak pomstili? Super jméno je Radek, 21.3. mluví za vše, jak neoslavím svátek, jaro nezačne. A dívčí jméno Hana, Hanička má svátek 15.8. na moje narozeniny.

Datum: 17.04.14 21:07

tak sorry Radku. ukulele zní lépe :-D

Datum: 17.04.14 21:34

no jo, ale pak ze mě všichni dělaj lesbu

Od: lusylla*
Datum: 18.04.14 00:37

Můj strýc je Květoslav a funguje to..:)
Kamarádi a další ho oslovují Květoši, Květáku..:D...ale myslím, že kdyby si mohl sám vybrat určitě zvolí jiné jméno...

Od: popelka595*
Datum: 17.04.14 21:22

já mám třeba v práci kolegyni, která se jmenuje Květoslava, říkáme ji "Květinko" a to mi hezké přijde..

Datum: 17.04.14 21:42

Taky sem mel v praci Kvetoslavu, Kvetku...

Datum: 17.04.14 21:46

ale Olaf myslel Květáka, jako chlapa, řekl bych že se mu říká Květušáček

Datum: 18.04.14 00:38

nene Květáček..:D

Datum: 18.04.14 17:08

nebo Karfiolek

Datum: 09.07.14 16:44

Od: hop®
Datum: 17.04.14 21:49

Každopádně se přikláním ke klasickým českým jménům. Jejich výběr by měl být ovlivněn i příjmením, délkou i návazností. K delšímu příjmení bych volil kratší rodné jméno, u kratších příjmení je výběr širší.
Třeba "Ríša Šinko" nebo "Drahomíra Hoffmannová" mi nepřijde jako ideální kombinace. Při výběru je rozumné myslet i na to, jak se dítě bude po celý zbytek života (nebo do sňatku) představovat. Nedělejme mu lehkomyslným výběrem zrovna módního jména zbytečné problémy.

Mně osobně se líbí Petr, Tomáš, Martin, Jakub, Ondřej, Eva, Jana, Petra, a mnoho dalších - myslím tím jména - co se týká osob, tak se mi někteří lidé líbí bez ohledu na své jméno... ;)

Datum: 17.04.14 21:57
Kluk: Tadeáš, Matěj, Lukáš
Holka: Eliška, Anežka, Rozálie, Beata
Ještě znám jednoho Bartoloměje, říkají mu Bárte :)
Od: nikitice*
Datum: 18.04.14 19:30

Jé to je krásné *frajer* . Myslím ten Bartoloměj - Bárt .

Datum: 17.04.14 22:02

Naštěstí má každý člověk jiný názor na to, které jméno je nejhezčí, takže díky tomu se nejmenujeme všichni stejně *smich*

Datum: 18.04.14 00:40

Holčička: Michaela, Anabel, Nella...
Chlapeček: Michael, Lukáš, Alex,...

Od: lucien
Datum: 18.04.14 11:25

Holčička : Deniska, Zuzanka
Chlapeček : Patrik, Tomáš, Nicholas

Datum: 18.04.14 13:19

Každému se líbí jiné jméno, snad proto máme každý jiné. Je však třeba přihlížet i k příjmení a uvědomit si, že dítě, tedy hlavně kluk, bude své příjmení nosit celý život.

Proto, když se někdo jmenuje třeba Hnilička, Vomáčka, Nožička, Polívka, Šourek, Vošoust, Paďour nebo Rohlík, těžko se bude hodit jméno typu: Nicolletta, Viola, Adriana, Hortensie, Angelika, u kluků zase nebude vhodný ten Nicholas, Robin, Patrik, Christian, Kevin, Alan apod. V takových případech jsem pro jména jako je Jirka, Jan, Martin, Libor, Ondra, Tomáš, Petr, Pavel, u děvčat Jana, Dana, Hana, Petra, Magda, Iva, Anna, Anežka apod.

Pokud má někdo ne úplně české příjmení, má u jmen širší výběr. Přesto by měl být rozumný. Dítě třeba může mít nějakou vadu výslovnosti a nebude své jméno dobře vyslovovat, či se mu pro ně budou děti smát.

Nepodsouvám nikomu dnes už zapomenutou Zdislavu, Hromnici, Doubravku či Milivoje, Kosmu, Damiána, Serváce. Určitě si každý vybere to nejhezčí jméno pro své děťátko. Jaga.

Datum: 18.04.14 18:21

Hromnice nejsou ženské jméno, je to označení dne. Tak trochu jako Vánoce nebo Velikonoce. Jinak to býval jeden z mariánských svátků. Moje babička se 2. února narodila a podle toho mariánského svátku ji pojmeovali Marie. Svátek tedy slavívala na Hromnice. Slovo hromnice má vztak k hromu a blesku, k ochranným svíčkám hromničkám.

Jinak se vůbec nechci dotknout těch, kteří hledají pro děťátko nejpěknější jméno, ale občas slyším a čtu, že rodiče hledali to nejneobvyklejší. To mám potom chuť doporučit jedno opravdu neobvyklé. Chrétien (čti kretien). Je to jméno významné osobnosti francouzské literatury z 12. století - Chrétien de Troys.

Od: miriamsta*
Datum: 18.04.14 16:57

Za mne

Holky: Norah, Sofie, Miriam, Alexandra, Luisa (nebo i cizí Selene, Zoe)

Kluci: Oliver, Samuel, Benjamin, Matěj, Martin

Datum: 18.04.14 17:09

Nejkrásnější jméno pro chlapce či děvče? To je přeci takové, pro jaké se rozhodnou rodiče, že pojmenují své děti. Asi sotva někdo pojmenuje svého potomka jménem, ke kterému by byli odpor, že. Takže se to nedá přesně říci, které jméno je nejhezčí.

Datum: 18.04.14 17:14

Zaznělo tu, že každé jméno má své kouzlo, ano má, ale matka by měla myslet, že holčička vyroste a pak bude stále babka Jitřenka, Štěpánka...Izabela nebo Isabella (pro toho kdo tu toto jméno zmínil)

Datum: 18.04.14 17:35

Viktor a Misha pro kluka, Amélie a Eliška pro holku.

Od: loretta*
Datum: 19.04.14 22:02

Tak záleží na příjmení, třeba spojení Kevin Ondráček nebo Megan Kučerová *ee* šílené... pro holčičky je spousta krásných jmen, např. Veronika,Zuzana... krásné je i Mariana... pro kluky je to asi složitější /aspon z mého pohledu / , ale třeba Ondra, Jakub, Petr...

Od: ramona
Datum: 01.05.14 11:47

Hlavně atˇvyberou jméno pro jednotlivce a ne,aby se tak kvůli módě jmenovala celá třída ...

Datum: 07.05.14 18:07

My máme doma Toníčka a holčička měla být Josefínka. Ale ono je to stejně jedno. Až děti vyrostou, budou nám spílat tak, jak jsme spílali rodičům my, co že nám to dali za jméno, protože by se chtěli jmenovat, jako nějaký jejich vzor. Já například bych se chtěl jmenovat Ištván Vinnetou. A to na základě jednoho sexuologického sympozia, kde se zjistilo, že nejlepší milenci na světě jsou indiáni a maďaři

Od: pejsek*
Datum: 09.07.14 11:14

Holčička: Zora,Zuzana, Kristina, Tereza, Sofie, Marie... (nedala bych Adéla a Sabina)

Kluk: Asi nějaké cizí

Datum: 09.07.14 16:04

Třeba Ištván Vinnetou?! *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.