Jak rozbit mobil, notebook atd?

Od: Datum: 08.01.14 05:22 odpovědí: 11 změna: 09.01.14 12:06

https://www.poradte.cz/elektr…2-jak-mam-rozbit-telefon.html

Vyse uvedeny dotaz cloveka muze rozesmutnit, pobavit. Je to ale normalni? Chapu, ze pro mladeho cloveka je nekdy peklo mezi spoluzaky se starym vybavenim, neni to dle mne ale o detech, je to hlavne o rodicich. Bohuzel manyry slecny vudim napriklad u sve zname. Nerikam, ze su za ti nemuze sama!

Dve roztomile deticky ochotne ztratit/rozbit telefon co rok a "mamo plat! Sice jsi na nas sama (a bohuzel je to sakra znat). Ale jestli se nam chces dovolat..." a mama jde a koupi, princezny nechteji mobil po pet litru atd. Rezala bych je jako zito, to slecna v idkazu je vlastne jeste zlata. Starsi, 18 let nejakym zazrakem odpravila pred 19tymi narozeninami iphone 4s s tim, ze nutne potrebuje ten nejnovejsi. Ja jsem asi divna, spratka, ktery vymysli tohle a zaroven je na ctvrte stredni skole teprve v druhaku bych rezala hlava nehlava! Ode mne chteji nastavit a rozchodit satelit u ditek, veskera domluva zabita na dotazu kdy tedy (chci to mit co nejdrive z krku) odpovedi "ani holka, ani kluk nejsou vecer doma, jsou na diskotece/rande atd. Ja uz na to zacnu pomalu kaslat. Jednak se nebudu vnucovat, druhak, ta vec, kterou takovym rodicum vycitam - predstava, ze cely svet poleze jejich sprateckum do zadni casti tela a jeste je budu snad prosit abych mohla delat servis zdarma. Coz celkove je i o rodicich, kteri nejsou schopni naucit, ze kdyz neco chci, musim proto neco udelat, obetovat atd (v tomto pripade byt doma).

Kdyz clovek zada dotaz do vyhledavacu, ma ci delat, aby bulvy nesbiral po stole!

V kolika byste ditko hnali na brigadu, pokud chce opravdu drahou vec? Nepovazuji za duvod cpat diteti dotykac, s tim, ze se hodi ve skole, jen at se nauci resit problemy (matika i dalsi oredmety) hlavou.

Take vam vadi, ze v mnoha i statnich skolach je kantorum jedno pouzivani chytrych mobilu pro osizeni a zjednoduseni? Beru, ze v dnesni dobe je nutne vedet i kde hledat a rekla bych, ze mnoho lidi nezvlada ani zadat dotaz do google . Naucit mlade, kde najit zdroje by nemelo byt ale na ukor vyuky atd. Navic, cely ten cirkus vlastne skoly podporuji a mnoho mladat svadi potrebu nejchytrejsich mobilu prave v duchu "potrebuju ve skole".

Treba u synovcu bylo sakra znat, ze meli zakaz mit telefon pri vyuce a nesmeli vyndat. Pokud ano, byla poznamka, petka za pisemku atd. Nakonec je jeden na VS, druhy na gymplu (oboje statni) a oba se shodnou, ze napriklad spocitat chemicke rovnice na papire je rychlejsi, nez spustit aplikaci, zadat hodnoty...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.14 07:48

Já souhlasim s první části, kde opravud kupovat dětem to nejnovější je orpavdu špatně a obvzlášť pokud si na to rodiče musí brát i půjčky apod.

Ve druhé části mám už rozdílný názor. Proč ve školách zakazovat pomůcky (kalkulačka, tabulky, internet, aplikace, SW apod.) když je to prostě dnešní součást života. V práci, doma, všude si technikou pomáháme a není podle mne nutné jen ve škole se držet historických způsobů výuky. Proč někoho nutit znát vše nazpaměť, kdy stejně až vyleze ze školy tak toho 90% zapomene. Já si ze školy po nástupu do práce pamatoval uplné prd. Co nepoužívám často stejně hledám na internetu apod. Nevidím v tom problém. Radši děti učme se rozvíjet, tvořit a něco vymýšlet než z nich dělat encyklopedie a matematické tabulky.

Datum: 08.01.14 08:27

Tak to v zasade souhlasite i s druhou casti:-D Samozrejme ze kalkulacky atd ano, ale sitva se naucite neco spocitat, kdyz to mate v rovine natukam do mobilu a ten vyhidu vysledek. Dnes na mnohych skolach zaci ani neumeji poznat kam priklad zaradit, natoz pripadne najit v tabulkach. Pak se nemuzem divit, ze nekdo pise "dobit hrad", protoze tohle ani mobilni pomucka nezachrani:(

Od: ifkali*
Datum: 08.01.14 11:52

Zdravím,

nedá musím reagovat. Je jasné, že je to ve výchově. Syn má 11let a má starý, hodně starý mobil. Má ho kvůli komunikaci, ne kvůli machrování a hrám. Mimo jiné se s náma díval na dokument o tom jak se těžko těží kamínek do mobilu-píšu to laicky))ale je fakt, že opravdu se jeden kamínek těží v těžkých podmínkách a za otrockých podmínek to dokonce dělají děti...Ten dokument viděl a zapůsobilo to na něj. Mimo jiné nerad vyhazuje věci. Ve škole do něj rýpou, že nechápu, proč má takový mobil, když se máme docela finančně dobře. Taky mu jeden kluk řekl, že on starý mobil rozbil naschvál a dostal nový mobil , lepší. Takže on ví, že i kdyby ho rozbil, třeba i nechtíc, tak jdem do bazaru a výchovně dostane ještě horší, než měl. A to podotýkám, že kdybych chtěla, není problém mu koupit nový, ale není to výchovné. Naštěstí je rozumný, akorát se s náma radil, jak už má reagovat na doslova každodenné debilní dotazy spolužáků, proč má takovou šitku. Já mu řekla, at´ poví, že jednou ten jeho mobil bude mít cenu a že je to jeho styll. Argument s dokumentem by na ně nazapůsobil, ne každý je veden doma tady tím spůsobem. Mimochodem je taky zajimavý i dokumnet Kup a vyhod´ , kde se zrovna třeba probírá naše chování a taky dravé chování prodejců.

doplněno 08.01.14 12:07:

Ještě jsem chtěla doplnit, že když byl menší, tak se díval se mnou na japonský film pro děti. Syn byl s tatínkem sám, maminka jim umřela a tatínek se měl co ohánět aby je uživil a platil mu školu. Pak si kluk usmyslel, že chce nějakou hodně drahou elektronickou hračku a táta mu ji koupil, kluik byl v 7dmém nebi a tatínek, ale musel vzít další těžkou práci , aby to vše utáhl finančně a umřel vysílenej na stavbě. Kluk měl hračku a samotu... Tak to brečel u tady té pohádky syn i já.. A pak mě objímal, že je rád, že má rodiče , no prostě silně nabitej dej , ale zapůsobil. Sice v závěru tatínek zázračně ožil a kluk hračku vrátil do obchodu,ncméně si ten film pamuje poučně pořád.Takový je život a je důležité i vědet na co se děti dívají , jak vnímají, mluvit s nimi co nejvíce a taky jim naslouchat a radit.

Od: kami95
Datum: 08.01.14 17:08

Taky bych šla děcku koupit jiný, ale do bazaru a ještě starší než měl..jenže pak se máme divit, že je tolik mladých prostitutek, protože jim rodiče prostě nedají a tak si na to jdou vydělat jinde..musíte to vzít i z této stránky..

Od: ifkali*
Datum: 08.01.14 18:10

Jde o to jakou má pro něj daný předmet hodnotu)) šlapat za blbosti.

Je to ve výchově, kde se následně výchovou utváří řebříček hodnot v životě. Takže jestli někdo šlape, že nedostal nejnovější notas, nebo mobil , nebo jinou hmotnou kravinu nedůležitou k životu,tak je to jeho věc a jeho životní priorita. Co dodat...

Kdyby moje dítě potřebovalo něco nutně k přežití /absurdum,/a já neměla na výběr , tak bych taky šlapala))ale Vaše reakce je neadekvátní, páč se zde jedná o hmotné věci na kterých nezávisí přežití a soužití.

Datum: 09.01.14 12:04

Tak když se k tomu přidá představa, že vás rodiče naštvali a nechtěli to koupit, a že jsou skety..a že pak budete vydělávat několikanásobně víc co celá rodina..tak pak vás ta představa většínou pohltí..můžete mít, cokoliv chcete..ne jen nový mobil..takže bych ten telefon radši tomu děcku koupila, než toto..

Datum: 08.01.14 18:25

A pak taky máme tolik rozmazlených spratků a protekčních hajzlíků, co dostali všechno. Neznám nikoho, kdo by šel šlapat, protože nemá nejnovější telefon a Ipad.

doplněno 09.01.14 12:58:

Ne, já se v takovéto společnoti nepohybuji. Byla jsem slušně vychovaná a nepotřebuju šlapat, abych měla na hadry Gucci:) I když byla jednu dobu velká krize. Holek v nouzi jsem znala nebo znám dost, dokonce i takové, co bydlely v nejlevnějším podnájmu a v pokoji měly jen postel a skříň. každá se snažila makat, jak se dalo, ale ani jedna nešla šlapat.

To už totiž musí být v tobě.

Datum: 09.01.14 12:06

A vy si myslíte, že ty lidi znáte? To jste opravdu tak hloupá? Ty holky mají život normální, život doma..a pak mají další život, kdy vypadají a chovají se uplně jinak, mají jako jiné jméno, jiný věk a jako jiné bydliště a šlapou..A když už říkáte, že neznáte nikoho, kdo by šel šlapat kvuliu tomuto..znáte vůbec někoho, kdo šlape?

Datum: 08.01.14 18:31

Takovému dítěti, co chce rozbít mobil, aby dostalo novější a bylo více in, patří pořádně pořádně nařezat.

Ve škole bych ale kalkulačky a počítače nerušila. Ti chytřejší se naučí počítat i bez nich a ti méně chytří stejně nikdy permutace a jiné stupidity v životě potřebovat nebudou. Mobily ovšem ne, ty do výuky skutečně nepatří, při suplování na základce jsem je normálně zabavovala.

Ale porovnávat matiku a češtinu nelze. V češtině mi nepomůže ani superhypernejmodernější mobil.

doplněno 08.01.14 18:45:

Hm, přesně tak jsem to myslela, my mohli používat kalkulačky tuším právě od té šesté.;).

Od: hm®
Datum: 08.01.14 18:43

S kalkulačkami ve škole - nevím. Možná bych je povolil, ale až tak od 5.-6. třídy. Do té doby počítat z hlavy a na papíře. Vždyť je to strašné, když někteří dnešní skoromaturanti nespočítají bez kalkulačky ani to, co dřív třeťák na základce.

Od: hm®
Datum: 08.01.14 18:38

Abych hned odpověděl: není to normální. Ale dneska je taková divná doba.

Kdyby roztomilé dcerušky rok co rok ztrácely telefon, ... tak by poprvé dostaly něco levného (co kdyby to zas ztratily) a podruhé už třeba nic. My jsem se obešli bez mobilů, dcerušky by se bez něj tedy obešly také.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.