Jak uklidnit chlapečka při psím štěkání

Od: Datum: 07.12.13 21:52 odpovědí: 16 změna: 08.12.13 02:16
avatar

Vážení přátelé,
rád bych se s vámi poradil. Mám6 letého syna. Bohužel od doby, kdy před ním asi cca 2 metry vyskočil pes a zaštěkal, tak se bojí psů i fen.
Rok se s rokem sešel a je tu už advent a s ním i pro kluky nepříjemné štěkání rúzných psů. Včera jsem šel s klukem ven, a slyšel kolem sebe jen štěkání.. Nemohl jsem s ním ani hnout. Začal se třást, sekl se a nechtěl pokračovat v cestě. A to jsme ještě na zpáteční cestě šlápli do psího, no proč to nenapsat HOVNA!
I když je doma a někde poblíž začne štěkat pes, rozpláče se.

Minulý rok jsem mu pořidíl gumový míček, bez větších úspěchů. První pes mu ho rozkousal. Známá říkala, že je fajn koupit plynovku, nebo petardy. Jaký na to máte názor, zkušenosti? Účinkuje to?
Rád bych klukovi ulevil, nerad se dívám na něj, jak ho trápí tyto děsy.
Děkuji za rady.
Zdroj: https://www.poradte.cz/zvirat…nit-pejska-pri-petardach.html

avatar
administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: foo*
Datum: 07.12.13 22:01
 

nechápu co tímto příspěvkem chcete vyjádřit.. přijde Vám ten první k smíchu? jinak nevim

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.13 22:08
 
avatar

Nechápu co se vám na mém dotazu nezdá? Kluk je vystresovanej. Celej život se bude bát psů a vám je to k smíchu? jinak nevím.

Od: foo*
Datum: 07.12.13 22:12
 

pokud je Váš příspěvek myšlen vážně a syn se vážně bojí psů tak se omlouvám.. ale fakt je, že jste svůj příspěvek mohl formulovat tak, aby nevypadal jako výsměch příspěvku prvnímu

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.13 22:20
 
avatar

To není výsměch. Jen mě už štve, že lidi dávají přednost zvířatům a vlastní děti. vnoučata přehlížejí. Pes nadělá spoustu bordela a zlé krve ale hledí se na něj jak na modlu. Můj příspěvek je myšlen vážně jen ehm pravda trochu netradiční formou napsán.

Od: jaajajja
Datum: 07.12.13 22:22
 

To vidím, ctrl+C ctrl+V pár slov přepsaných, tak se aspon píšou příspěvky :)

 
Od: jajajja
Datum: 07.12.13 22:28
 

Nemyslím že by někdo dával přednost zvířatům, ale radši nejdřív nakrmím psa a pak teprv by se mělo děckovi koupit hračka nebo něco. A to není že bych někoho upřednostnovala, ale dívala bych se na to, co kdo potřebuje víc.

 
Datum: 07.12.13 22:34
 
avatar

Spoustu bordela a zlé krve dělají především lidé, to byste Ringo mohl vědět. Pes je zvíře jako každé jiné, kdyby se váš syn bál pavouků, tak napíšete to samé? On někdo napsal, že upřednostňuje psa před svými dětmi či vnoučaty? Tu plynovku a petardy chcete pořídit synovi? Nebo jimi chcete štvát psy, které tím jen víc vydráždíte? Chápu Vás, že se nechcete dívat na trápení vašeho syna, ale tímto to nevyřešíte. Tohle je otázka pro dětského psychologa, snad vám tu někdo poradí, co dělat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.13 22:28
 
avatar

taky mě po prvním přečtení napadlo , že to má být vtip. Ale pokud se váš chlapec bojí psů , zkuste ho vzít na agilitácké závody , ale venkovní , v hale je málo prostoru a dost hluku. Venku se postavte opodál a uvidíte sám , jestli se bude chtít chlapec podívat blíž na pejsky.Eventulené nějaká voříškiáda kdyby se naskytla , tam by si mohl (kdyby chtěl psa i pohladit.)Je to smutné , kdyby se měl celý život bát psů ,respekt ano , ale strach ... Plynovka nebo petardy , nesmysl , vyděsíte jak dítě , tak psa .Určite dostanete rady , vzít chlapce ke známéhu hodnému psu , dobrý , ale vy spíč řešíte problém ,, strach x psi obecně,, .

 
Od: martina0*
Datum: 07.12.13 22:30
 

No co poradit... Buď s chlapcem nechodit mezi psy, protože pro psy je přirozené štěkat anebo naopak mezi psy, od kterých nehrozí nebezpečí, chodit a zvykat ho na psí štěkot jao součást života :)

 
Datum: 07.12.13 22:46
 
Když si představím, že takový chlapeček slyší 16x více, pak chápu jeho děs ze štěkání psů. Můžete se domluvit s lékařem a nechat si poradit nějaký šetrný preparát. Pak můžete trávit veškeré Silvestry s chlapečkem v koupelně a uklidňovat ho. Také můžete podpořit kampaň na celoroční zákaz prodeje psů...
Nebo můžete přestat srovnávat nesrovnatelné...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.13 22:54
 

Házet po psech petardy je "dobrý" nápad. Ovšem jen do té doby než to některý pes vyhodnotí jako útok na sebe nebo na svého pána. Pak už může jít o život. Navštivte psychologa, oba.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.13 23:51
 
avatar

Kupte mu špunty do uší nebo klasické protihlukové chrániče a je po problému :) Plynovka je dobrá, ale nesmí se s ní střílet proti větru. Petardy jsou nanic kvůli zpoždění, to už raději pistoli na "starťáky". Také se hodí pevné kvalitní boty s ocelovou špičkou a vystřelovák nebo teleskopický obušek v kapse, kdyby snad došlo ke konfrontaci.

Btw. problémů s nevychovanými nezvladatelnými psy je pořád víc. U nás třeba chodí ženská, která dřív měla jednoho psa. Dnes má dva. Venčí je tak, že je prostě pustí bez vodítka, bez náhubku. Ty potvory skáčou po lidech, rvou se s jinak klidnými psy na vodítku, vbíhají do silnice, prostě hrůza. Samozřejmě po nich neuklízí jejich produkty. Vidím to tak, že jí ty psy brzo někdo "ukončí" a potom bude na nově srdceryvná reportáž s plačící majitelkou o tom, jak sou ti lidi strašně zlí, když přece její miláčci nic špatného neudělali a byli ke všem tak hodní...

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 07.12.13 23:58
 
avatar

Vyjdeme z baráku a než zamknu, už se pes opírá klukovi o prsa zasranýma packama a páníčkovi je to jedno. Ten slušnější maximálně řekne : Fuj je to! Uděláme pár kroků a tři psi se nám motají pod nohama že by je člověk zašlápl /nebo nakopl/. Jak se jim vyhýbáme, šlápneme do psích exkrementů. To se vám zdá být v pořádku? A co byste proti tomu dělali? Nedá se v podstatě nic. Chlap zapíská a nevšímavě odejde i s čoklem. Nic mu nedokážete a maximálně by to byl jen drobný přestupek co navíc udělal ten chudáček pejsek co se chtěl pomazlit a my jsme ho nepochopili.

Už to jde tak daleko, že při návštěvě známých jsme byli slovně napadeni, že jsme nic nepřinesli psovi a ani ho nepozdravili!

Nevadí mi psy, ale ať se k nim jako k psům chováme a milujeme naše děti a ne naopak.

Od: danecekdan*
Datum: 08.12.13 00:51
 

Kupte do rodiny psa, ať s ním mladej roste od štěněte, blbne na zahradě, chodí ven. Začne se automaticky o psy zajímat, o jejich psychologii, o jejich rasy a vlastnosti, jako každý pejskař.

 
Datum: 08.12.13 01:51
 

Super rada, takže se ještě ke všemu budou muset starat o čokla.

 
Od: hop®
Datum: 08.12.13 02:16
 
avatar

Nezlobte se, ale opravdu nešťastně formulovaný dotaz v kombinaci s odkazem, stále nejsem přesvědčen, že ten problém opravdu máte. Tazateli, který řešil problém s pejskem a petardami jsem uvěřil, že ten problém chce vážně řešit, protože svého pejska má rád. Z Vašeho dotazu není zcela jasné, zda nejde jen o jakousi parafrázi...

Pokud jde opravdu o vážný dotaz, bude nejlepší, aby se Váš syn s pejsky začal kamarádit, aby zjistil, že nejsou všichni zlí. Aby mu dělalo radost si nějakého pohladit a pomazlit, aby viděl radost a kamarádství v psích očích. Prostě aby k těm chlupáčům (samozřejmě známým a neútočným) začal postupně získávat vztah. Pozitivní a kamarádský, prostě opačný než má teď a než máte Vy.
Najděte mu nějakého rozumného dospělého kamaráda - průvodce životem pejsků a dalších zvířat, Váš syn si je jistě brzy oblíbí - tedy pokud tím průvodcem nebudete zrovna Vy, a nehledejte v tom prosím nic osobního...
Co se týká šlápnutí do psího exkrementu, jistě to není nic příjemného a estetického, ale lidé, kteří vyrůstají v určitém "kontaktu" s těmito přírodními výtvory mají po celý život daleko odolnější imunitní systém, vždyť jsme všichni jen příroda...

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.