Atmosféra na Poraďte.cz

Od: Datum: 23.09.15 10:19 odpovědí: 21 změna: 25.09.15 10:22
avatar

Dobrý den, tento web je především poradnou. To je jasné. Ale, nemáte dojem, že se zde mění celková atmosféra? Nebylo tady dříve více legrace nebo humoru? Je to jenom můj dojem nebo si toho všiml i někdo jiný? Kde je nadhled a úsměv? Proč je zde tolik až rasistických příspěvků?

Opravdu je to tak správně a toto chceme? Nebo je to tím, že ti rádci schopni humoru už tady nejsou?

Myslím, že jich řada odešla právě kvůli jiné atmosféře na poradně. No, berte to jako povzdech, ale svůj názor napsat můžete. Děkuji Vám a zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.15 10:26
avatar

bene -

ale - když si zde někdo "zavtipkuje" - tak je mu to smazáno jako nevhodný příspěvek - např, "kdo maže ten jede" - to sice nebylo smazáno, ale napomenuto - já už se taky bojím něco říct, aby syslové nemuseli "mhouřit oči" !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.09.15 10:36
avatar

Dobrý den, máte pravdu (s tím příkladem) - to bylo asi zbytečně dramatické. Ale, lepší je snad něco veselého, než příspěvek, který je např. o hanobení jednoho národa. No, mám dojem, že je tady nějak smutněji. Zdravím!

Datum: 23.09.15 10:41
Já mám rad příspěvky,kde je v první větě odpovezeno s humorem,pokud je otázka nahrávkou na smeč a hned nato je uvedena seriózní odpověď.
U takových otázek si zvednu náladu a něco nového se i dozvim.
Případné urážlivé či rasistické příspěvky,zejména kvůli stromovým lidem,by měly být vyjadřovány např.formou podpisu na peticich,nikoliv zde.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.09.15 10:50
avatar

Dobrý den, jasně, je zde poradna - ale, i zde se může ten humor použít. Jen by měl člověk poznat jeho vhodnost (což se někdy nepovede nebo to není vtipné). Také mám rád, když příspěvek (nebo i dotaz) navodí příjemno a potom se poradí. Ale, nějak se to ztrácí. Zdravím!

Datum: 23.09.15 10:40
avatar

Já už ani některá témata, u kterých se už podle názvu jedná o trošku "kontroverzní", neotvírám. Především o imigrantech nebo teď to o matce, která má vítr z toho, že se její syn kamarádí s muslimem. Je mi líto těch lidí. Jak ubohý musí mít život, že je v nich tolik nenávisti...

U témat vztahových je zase aspoň od jednoho člověka (nebudu jmenovat konktrétně, ale někteří uživatelé tohle píší docela často), že tazatali/tazatelce nevěří, že si vymýšlejí, že se asi dost nudí a vymýšlí blbosti atd. Život je divoký a kdybych tu napsala některé své zážitky nebo zážitky mých přátel, tak by se takové "odpovědi" jistě objevily taky.

No a pak už klasicky nějaký dotaz, kde se člověk na něco ptá, ale lidi odpovídají úplně na něco jiného, vypíchnou jednu větu z celého dotazu a pitvají ji.

Raději se nebudu ani zmiňovat o až nechutných odpovědí u toho dotazu od ženy, kterou po nocích znásilňoval přítel.

Takže s tímhle vším, že mnozí odpovídající tazatelům nevěří, neberou je vážně, neodpovídají přímo a ještě je obviňují, to se moc nedivím, že dojde k rozepřím i v těch samotných komentářích, no a to se potom nějaká ta "atmosféra" udržuje těžko.

Přitom by stačilo, aby lidi nebyli furt tak zakabonění a neviděli všechno kolem sebe pesimisticky. I když ona je to taková národní česká vlastnost.. stěžovat si a kritizovat, ale přitom s tím nic nedělat. A pak to takhle vypadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.09.15 10:55
avatar

Dobrý den, myslím, že jste to vystihla dost dobře. Více nenávisti nebo nas*anosti a méně příjemného nebo až humorného. Já sice čtu poměrně hodně příspěvků, ale mnohdy nemám chuť ani reagovat - to si jdu raději zakřičet do světlíku (viz film Ostře sledované vlaky). Zdravím!

Datum: 23.09.15 11:06
avatar

Myslím, že to nemá nic moc co přímo společného s atmosférou na poraďte (např https://www.poradte.cz/volna-diskuze/vtipy-a-jina-zabava/ ), ale všeobecně na Zemi (v práci to většinou jde od 10 k 5 a pak člověk přijde domů a ve zprávách jsou samí uprchlíci, korupce, vraždy, nehody atd..). Tak kde to pozitivní čerpat? Proto bych od @ben čekala, že sem vloží spíše něco pro zasmání a odlehčení (do správné rubriky :) ) než takto laděnou otázku, kam mi přijde, že si každý opět přijde jen postěžovat a koupnout, ulevit a atmosféru to rozhodně nezlepší... *slunce*

doplněno 23.09.15 12:36:

Já jsem o únavě nemluvila. ;) Co se práce týče, myslela jsem tím atmosféru u nás po různých změnách a co tak slyším od lidí okolo sebe, není to bohužel jen u nás..

Také jsem vložila do dané správné rubriky maličký příspěvek pro odlehčení. Možná by z toho mohla být pěkná tradice ;)

doplněno 23.09.15 13:12:

Ano a k tomu už jen mohu dodat, že jaké si to uděláme, takové to budeme mít.. a nejen tady na poraďně.. Ještě se tím tak vydržet řídit :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.09.15 11:17
avatar

Dobrý den, ne, nechtěl bych, aby to zde sklouzlo ke kritice poradny. Jenom to na mě asi nějak "sedlo". Jinak, na Vaše přání vkládám odkaz na poslední můj příspěvek v té snad správné rubrice.

Ale, asi to nebylo to pravé (i když - zobrazeno to bylo 110x). Zdravím!

P.S. A únava nikoho neomlouvá .

https://www.poradte.cz/volna-…e/17490-agrese-vs-pohoda.html

doplněno 23.09.15 13:07:

coklit - máte pravdu. Já to pochopil jako únavu z pracovního procesu a potom šup bez nálady na poradnu. No, a ono je to asi trvalejší a všeobecné - což je škoda.

Datum: 23.09.15 14:42
avatar

bene -

- někdy už se mi nechce ani křičet do toho světlíku ( smajlík - jak říkáte ) !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 16:28
avatar

Bene, nemyslím si to. Chvíli jsem vzpomínala a musím vám říci, že tady byli vždycky i srandisti i bručouni a notoričtí rýpalové a nespokojenci a ukřivdění géniové a fabulátoři. Poradna slouží někdy jako, hmhm, jak to říct, místo, kam se dá chrstnou nasejřenost, zklamání, uraženost, smutek. No a tohle zase každý neumí ani přijmout, ani zpracovat. Anonimita, to je obrovský fenomén. A ti nasratí ho využívají, zneužívají. *hej*Kolemjdoucí mě občas nadzvednou, ale domácí, od těch mě to dlouho mrzí. Dokud si neřeknu: Teda, ty máš dnes den! Anebo si řeknu: žekl jsi to teda hodně blbě, ale máš pravdu. No, co už?!

doplněno 24.09.15 06:47:

Bene, je to tak jak píšete. Pojem "otvírači očí" je dost dobbrý. Do každé otázky zasadí pozadí politiky, znalci politiky, političtí komrnetátoři. *sok* Přečetla jsem si i ostatní odpovědi a musím vám říci, že ostatní mají pravdu. Je to tak jak píšou. Společnost se změnila. Není ptáce, vztahy se mění. Lidi se mění. Jsou nasratí pod střechou, u plné ledničky, u plných skříní, u televize, u internetu. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.09.15 18:02
avatar

Dobrý den, možná máte pravdu, že ta nálada je zde stále stejná. Ale, "srandistů" je zde nějak méně a možná i proto, že zde dostávají větší prostor různí "otevírači očí" a "ustrašenci", kteří v podstatě žádnou radu, resp. radu na jiné téma, nevyprodukují - pouze propagují svou "pravdu".

Dříve, když někdo haněl např. Romy, tak byl napomenut nebo smazán. Dnes, v té společenské atmosféře (strachu a nenávisti) se zdá, že je to zde přijatelné a přijímáme to normálně. Ovšem, když toho bude moc, tak se ten účinek těchto textů otupí (nebo naše vnímání, což je asi horší). Zdravím!

doplněno 23.09.15 19:34:

clayman - není nutno, aby bylo přímo veselo. Hlavně nesmí býti smutno (natož, aby se brečelo).

Jinak, děkuji za odkaz. Znám i jiné veselé stránky, ale nebudu je zde uvádět.

Datum: 23.09.15 18:26
avatar

možná jste jen na špatné stránce. Možná tady najdete uspokojení hledanéhé rázu více: http://www.srandykopec.cz/

Netuším proč bych hledal v kuchařce návod jak postavit dům nebo v programu televize jak uvařit guláš. Ale hledat to tam samozřejmě můžu. Proč bych nemohl? Jen to postrádá smysl...

Zajímavé je i složení diskutérů těchto otázek, i těch politických, stále jedni a ti samý. Mohli bychom uvažovat o uzavřených diskuzních skupinách, kde by se tito jedinci vzájemně ukonejšili, postěžovali by se sami sobě a zase by bylo líp. Ostatním by to nekazilo atmosféru, protože tohle nic jiného nenese.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: procislam
Datum: 23.09.15 18:46

To je jednoduche. Myslim, ze mnoho lidi v posledni dobe presel smich. Nebo byste chtel po lidech za II.WW, aby byli vesela kopa? Myslite si, ze lide, prichazejici o svou budoucnost, jistotu slusneho ziti, maji chut vtipkovat? Jak by bylo vam, kdybyste prisel o praci, partnerku, nebo nekoho blizkeho. Take byste hyril humorem a nadhledem, nebo byste propadal skepsi a nebyl vzdy prijemny?

Dnes lide prichazeji o svou identitu, prichazeji o to, za co jejich predci bojovali. Dost mozna se brzy stanou otroky a fackovacimi panaky v zemi svych predku. Myslite si, ze tem, kdo si to uvedomuji, je do smichu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 20:40

Přesně tak, 80% populace je v posledních dnech naštvaná z toho co se děje, z toho co si EU dovoluje vůči suverennímu státu a že vlastně vůbec nefunguje ta politika EU. V duchu této doby, i optimisty přešel smích, když po nás chtějí abychom ze svých skromných platů ještě platitly byty uprchlíkům a živili je. To se nemůže líbit nikomu. Chtěl bych tě vidět jak by ses tvářila kdyby ti něpř. někdo vykradl byt nebo vzal tvoje auto, což je podobné protože politici zneužívají našich peněz k prosazování pseudohumanistických zájmů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 20:00
avatar

Možná je to tím, že ten Váš demokratický humor už nikoho nezajímá, všechno se jednou ohraje a všechno se vždy mění Navíc lidem humor teďka vhod nepřijde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 20:37

Tento tvůj názor s tebou nesdílím. Mě je úplně jedno jestli sem píše někdo s humorem nebo ne. Není to podstatné pro sdělení informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 20:49
avatar
Mění se poradna? Nebo my? ;) Tak to vám s určitostí nepovím. Také jsem měla takový dojem, že je tu něco jinak, ale vzhledem k tomu, že jsem v poslední době řešila svou osobní životní rozladěnost ;), pokládala jsem to za mé pokřivené vnímání. Takže objektivně nemohu posoudit. Ale máte pravdu v tom, že jsou tu někteří remcalové a z pár příspěvků dští takové negativní vibrace...brrr. Ale stále jsem tu, tak to nejspíš tak hrozné nebude. Mona
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.09.15 21:48

Souhlasím s tím, že by se zde neměly řešit věci politické, rasistické apod. Bohužel se některé obsáhlé diskuze se zvrhnou právě tímto směrem a neodpovídají na otázku zadavatele. Ale snad to ještě není zlé. K slzám mě rozesmál příspěvek na dotaz "Kam na houby" , zaslána byla velmi detailní mapka. Inu na hloupý dotaz aspoň vtipný příspěvek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 09:51
avatar

- lidi jsou "nas*atí" taky proto, že pořád jenom něco chtějí - pokud možno více a více a lepší ... s ničím nejsou spokojeni, všechno a každý jim vadí - protože "svoboda jednoho pořád někde končí ... a svoboda druhého" už ani neexistuje ...

média nám "mastí hlavu tak, že např. bez půjček jste nula - a když nemáte silikony a nejste už v 10 letech nalíčená, tak abyste raději ani nevylézaly z bytu - všichni jenom sedí a řeší své deprese a přitom se ptají, co mají dělat, jestli má cenu chodit do posilovny, nebo dodržovat zdravou výživu, nebo jak si holit už ve 12 (nebo kolika) přirození, co dělat s "pleskajícími koulemi" , atd ... (a pokud si někdo dovolí nějaký vtípek, který by nedejbože takového tazatele dehonestoval - je zle - ze samého "mhouření" očí zodpovědných hrozí oslepnutí, nebo je takový nemístný výrok hned odstraněn !) .. Přitom věšení trenýrek na hradě je společností považováno za "umělecký" protest - aniž by si tito "stoumělci" uvědomovali, že jenom potvrzují názor světa o "blbosti" českého národa.

- a taky všude kolem jen samý podvod (šmejdi, politici, podomní obchodníci i "přátelé" ... atd.). Společnost je prostě "přežraná" a už neví coby... - tak jako tomu bývá vždy, když nějaká civilizace, nebo kultura končí. Pak je vymlácena, nastoupí (dá-li Bůh) - civilizace nadšených budovatelů civilizace nové, kdy jsou malichernosti, závist, nenávist odsunuty do pozadí, všichni jsou rádi i za maličkosti a podvodníky trestají - dokud není "budování" dokončeno. Pak zase následuje rozmařilost, nenažranost, deprese a zánik ... nikdy to nebude jinak - vůbec nechápu, jak lidé mohou pohrdat zvířaty a považovat sami sebe za vyšší (nebo božské) bytosti !

doplněno 25.09.15 10:02:

- bene -

v situaci, kdy s tím nemohu nic dělat - to nic jiného, nežli povzdech být ani nemůže. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 25.09.15 09:57
avatar

Dobrý den, tedy, napsala jste to hezky - to je fakt. Ale, zdá se, že ani Vy nemáte zrovna dnes tu náladu nejlepší . No, nic ve zlém. Zdravím!

P.S. Beru to také jako povzdech.

Od: jmlc®
Datum: 25.09.15 10:22
avatar

Ona je někdy "chuť pomoct" přerušena jinými vlivy. Např. takové zjištění ochotné paní - http://www.novinky.cz/zahrani…nice-obyvatelce-nieheimu.html

Když tady někdo zkouší pomoct ostatním a byť všichni ví, že se jedná o amatérskou poradnu, reakce jsou agresívní a napadají rádce... Také mne to někdy zamrzí. Člověk tu chce poradit třeba svou zkušeností s podobným problémem, ale samozřejmě nemůže znát aktuální možnosti zadavatele (zvláště při těch zadáních dotazů).

Znám však jiná fóra, kde je to příšně specialozováno na konkrétní obory. Tam se uvolněně debatovat o vaření, sexu, videu, dovolené atd. nedá - tady vidím plus tohoto webu - velmi široké spektrum, v podstatě bez omezení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.