Co s kolegou, který smrdí?

Od: Datum: 24.10.12 09:45 odpovědí: 24 změna: 12.11.12 23:14

Co s kolegou, který smrdí?

Myslíte si že každý se dnenně umývá a používá deodorant?

Díky za Váš názor/radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.12 09:47
avatar

Postříkat ho deodorantem, u nás v práci to tak funguje. Nebo se musí někdo obětovat a taktně mu naznačit, aby více dbal o svou osobní hygienu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 09:49
avatar

Co s kolegou, který smrdí?

Těžko říct...

Myslíte si že každý se dnenně umývá a používá deodorant?

Ne, nemyslím...

Na druhou stranu jsou opravdu lidé, co se potí více než je "běžný průměr"...a i když se možná snaží seč mohou, často to nemusí být znát. Pokud se ale kolega nemyje...a nepoužívá deodorant, pak je to samozřejmě jiná otázka. Můžete mu zkusit domluvit...dát mu deodorant k svátku jako dárek, třeba ho to napadne (ale třeba také ne).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 10:05
avatar

No coby, nic. Taky tu máme jednoho, co už dopoledne je cítit takovým tím podpažním odérem. Někdy ani moc ne, ale občas se stane, že je to jak kdyby uběhl půl maraton. Evidentně je proti používání deodorantů a evidentně mu to vůbec nevadí. Pokaždé si říkám, že když to ucítím, tak mu to řeknu, takových věcí se já nebojím. Ale nakonec mlčím a raději odejdu z jeho blízkosti a neřeknu nic, protože ho nechci uvést do rozpaků. Je to fakt na prd téma. Jedině najít někoho, kdo by se mu to nebál říct. A kdyby mi to fakt moc vadilo, tak mu napíšu email. Slušně mu to tam napíšu a poprosím o vyjádření. Nutit ho nelze, jen zjistit, zda si to uvědomuje a pokud ano, tak se zeptat, proč s tím nic nedělá. Všechno ostatní je na prd a na nic ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.10.12 10:08

Hodit do vody a vydřít nebo zdaleka obcházet, když se bojíte mu to říct. Kazí pohodu na pracovišti, co na to ZP?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 24.10.12 10:15

S tímto problémem jsem se ještě nesetkal, ale v minulé práci byla kolegyně, která smrděla parfémem. Jednak měl divný pach, ale proti gustu žádný dišputát, ale parfém má být cítit, když se druhá osoba nakloní a strčí hlavu do ochranné soukromé zóny toho člověka, ovšem tohle smrdělo přes dvě místnosti a kudy prošla, tam se muselo ještě půl hodiny větrat. Myslím, že smrad z potu bych zvládal líp:)

doplněno 24.10.12 10:16:

Ale jinak se taky nikdo neodvážil jí to říct. S tvým kolegou ti tedy asi neporadím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 10:44
avatar

To tu máme taky. Nějaká paní, které je tak pětapade, oblíká se jak kdyby jí bylo pětadvacet, je šíleně zmalovaná, otřes. A k tomu je to parfuméristka, stříká se podle mne několikrát denně. Výtah je po ní cítit ještě tak 10 minut. Nechápu, opravdu nechápu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 24.10.12 10:23

Dobrý den.

Chápu, že pro Vás je to velmi nepříjemná situace. Ale postupujte citlivě, kolega zřejmě neví, že kolem sebe šíří nepříjemný odér. Může být nemocný, vystresovaný... Radím, aby jeden z Vás, který jste mu nejblíž ,si z kolegou opatrně promluvil. Samozřejmě o samotě, beze svědků, je zbytečné mu působit rozpaky. Upozorněte ho na Vám nepříjemnou situaci, zeptejte se ho na případné zdravotní problémy, doporučte vhodný deodorant, vhodné oblečení (bavlněné bez umělého vlákna, přiměřené teplotě pracovního prostředí). Napřed můžete jen naznačit, že třeba znáte někoho, kdo zrovna nevoní a jak je to nepříjemné. Pokud to kolegovi nedojde, řekněte mu to tedy citlivou formou, ale přímo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 10:45
avatar

Taková věc se těžko říká. Nejhorší je, že to dotyčný sám většinou necítí. Když mu to řeknete vy, neuvěří a pravděpodobně se urazí. Upozornit by ho měl někdo jemu blízký.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imis*
Datum: 24.10.12 11:08

Taky bych řekl, že by ho měla na to upozornit jeho přítelkyně. Ale zatím je to furt stejný.

Vím že tohle řešit je velice těžké.

Datum: 24.10.12 12:01
avatar

Překvapivě častý problém s pachem způsobují různé nemoci. Měli jsme ve škole jednu, která byla neuvěřitelně cítit zkaženým masem - něco strašného. Dostávala pravidelně od spolužaček kartáče a mýdla a deodoranty... byla to nějaká vzácná enzymatická porucha. Ono by to ale podle charakteru pachu mělo být poznat, jestli je dotyčný jen čuně nebo ne. Zkuste s trochou nadsázky po ránu něco jako: Hele, nezačal jsi den posilovnou, že z tebe čuji odér pilné práce? a postupně přitvrzovat. Dotyčný se to prostě musí naučit kompenzovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 12:00
avatar

Možná, že se kolega myje dostatečně ale všímejte si, zda si mění trika a košile. Někdo si myslí, že když dá propocenou košili usušit je to dostatečné, bohužel není a páchne to šíleně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 24.10.12 12:29
avatar

Vy jste tedy nějaké citlivky. To na sebe všichni musíme lít litry nějakých biolitů, abychom zcela přebili svou podstatu? On se třeba zas dusí, když kolem projde nějaká chemicky ošetřená kolegyně (a že to je občas fakt síla!), a taky jí to nevyčítá.

Měli jste někdy nějaké větší zvíře, třeba normálního velkého psa? Byli jste někdy v kravíně? Tam, když přijde někdo z města, nemůže se ani nadechnout. A místním to ani nepřijde. Netvrdím, že to máte mít v práci jak v kravíně, ale ... tak si třeba kousek odsedněte, přestavte nábytek apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 12:51
avatar

imis, vlastní zkušenost z pracoviště..

začalo to nenápadně, co to tady smrdí?, až k přímé řeči, pane kolego, počkejte si až se kolegové přestrojí a do šatny jděte po jejich odchodu. Ani různé spreje nepomáhali. Přesto nelze o kolegovi sdělit, že byl špindíra, ale zkrátka měl zdravotní potíže a smrděl.

Bohužel musel skončit, litoval jsem ho, ale pomoci nešlo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imis*
Datum: 02.11.12 20:44

Taky bych to tak řešil, ale je ve svém oboru velice dobrej.

Datum: 24.10.12 18:28
avatar

Je to tak, souhlas s Lidus, může se denně sprchovat, ale pokud nevymění košili, triko, tak stejně páchne.

Zkusila jsem se na to opatrně zeptat a bylo mě řečeno, že nesmím být tak citlivá, že trochu smradu neuškodí. Každý to s hygienou přehání a pak je plno alergií apod. Máme se podívat na ..., v jaké špíně žijí a jak jsou zdraví.

Též jsem četla, že to je jakýsi krunýř proti okolí. Kolega má od Vás víceméně klid. Vy si rozmyslíte, jestli je pracovní věc tak důležitá, anebo se vyřeší sama nebo vlastními silami. A nějaké rodinné záležitost, nebo co jsi dělal o víkendu? Tak to ho třeba vůbec nezajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 18:43

Tak jak tu už někdo psal s napsáním toho mailu. Navrhoval bych tedy napsat mu maila a říci mu to tam všechno na rovinu. Mail bych poslal z anonymní adresy a dopsal mu, že je to poslané anonymně, abychom se vyvarovali trapnosti a to na obou stranách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.12 18:05
avatar

abych něco někomu posílal anonymně? Tak hluboko jsem zatím neklesl. To je zbraň zbabělců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imis*
Datum: 02.11.12 20:46

anonym si myslím že nemusí být účinný,... a kolega je o dost starší a tak mám jakoby k němu zhlížet.

Od: kulik*
Datum: 24.10.12 21:25

Dal bych mu na pracovní stůl za jeho nepřítomnosti deodorant *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.12 21:29
avatar

Imis, tohle je problém. Já mám jednu kamarádku, o které vím naprosto spolehlivě, že se každé ráno sprchuje a že je čistotná i na své prádlo a nechodí v jednom triku týden. A vidíte, stejně je cítit štiplavým potem. Prostě má smůlu. Má takové pižma. A deodoranty také používá, samozřejmě. Ale je fakt, že jenom v létě, když se víc potí. V zimě voní. Třeba za to ten člověk nemůže. Ale docela chápu, že to nemůžete vydržet. Ono to fakt smrdí. Moje rada zní. Buďte rád, že tímto problémem netrpíte Vy sám a že se neříká o Vás, že smrdíte. Mějte s ním spíše soucit. Pokud je to špindíra, tak bych opravdu použia tu radu nade mnou a z jiného mailu mu napsala, aby se nad sebou trochu zamyslel a semtam se umyl. Ale to si musíte být sakra jistý, abyste neublížil člověku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: imis*
Datum: 02.11.12 20:51

Máte pravdu, nevím jak to přesně je, ale v zimě a v létě je to podobný. Nevím jak se často umýva.

Asi má problé, a jelikož jako nejmladší z firmy musím s ním sedět v kanclu a sedět vedle něho při řízení. No už jsem se to i trochu naučil. V létě otevru na plno okýnko, abych to ředil a v kanclu se odvracím a mám ruku před nosem.

No cítim že se s tím nedá nic dělat, pokuď mě nenaštve a ve stresu mu to na rovinu neřeknu.

Ale nejsu taková osobnost.

Od: krkovicka*
Datum: 11.11.12 20:55
Plně Vás chápu.Když v té kanceláři není,je to stejně všude kolem Vás.Mnohdy zapůsobí pravdpmluvnost.I když pravda bolí. https://www.poradte.cz/spolec…jak-rict-nekomu-ze-smrdi.html zde jsem pokladala stejný důkaz.Možná že v těch příspěvcích najdete odpověď.
doplněno 11.11.12 20:56: Důkaz-dotaz
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.12 22:53
avatar

Imis, jsem moc ráda, že se to budete snažit "vydýchat". Jste osobnost, ne že ne. A právě v tom bude ta Ta Vaše síla. Vy se přes tento problém , který vlastně ani není Váš, v klidu přenesete. Vy nepáchnete, Vy voníte, tak mějte soucit s člověkem, který nemá to štěstí a má třeba nějaký zdravotní problém...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.