Ulamování stopek od paprik v obchodě

Od: ® odpovědí: 17 změna:
avatar ohneta

Dobrý den, na základě tohoto vlákna by mě zajímalo, z jakých důvodů někteří zákazníci v obchodech ulamují stopky u paprik. Jsem zvědavý na vaše postřehy.

17 odpovědí na otázku

 

 


0x

No to je jednoduché. Prostě aby ušetřili. Proč platit za něco, co se stejně vyhodí.

 


0x

Ze stejných, z jakých loupají svrchní listy z hlávky zelí, rajčata ulamují od stonků atd... Kradou - i když by se proti tomuto označení halasně bránili... *smich* Kulantně řečeno - bez domluvy (smlouvání) nakupují za cenu nižší, než je jim nabízena...

mowla:

jak kradou? *haha* jak nakupují za nižší cenu? *haha*

Za stejnou cenu více paprik - příp. stejně paprik levněji... Neplatí stopky... *smich*

Vždyť si ty stopky neodnesou :D

 


0x
avatar jethro

Protože v supermarketu je běžné, že si zákazník zvadlé, oschlé a jinak nepotřebné části zeleniny odstraní, a kupuje jen čisté zboží. Od toho tam jsou taky ty odpaďáky na "zelený" odpad. Kdyby nakupovali v zelinářství nebo v tržnici, tam jim to oláme prodejce, ale samoška je holt samoška. Samozřejmě to nemůže jít do extrémů, jako třeba že by si někdo před vážením oloupal zemáky, ale odstranit nežádoucí části zeleniny je normální.

Také to dělám, myslím, že je to zcela normální a že se s tím v těchto obchodech i počítá. Když pozoruju lidi, dělá jich to hodně, Zrovna včera jsem z rajčat na větvičce utrhávala tu větev, která byla tak mohutná, že by se s ní snad dalo po uschnutí i topit.

 

 


0x

a co kdyz chcu listy pro morcaka? :( :D

Tak si o ně řekneš, ne?

 


0x
avatar lidus

Přece nebudu vážit a platit něco co vyhodím, ze stejného důvodu nekupuji rajčata i s keřem.

 


0x

Ono to ulamování také odhalí jak ta paprika je čerstvá. Když stonek křupne a hned se přelomí jde o čerstvé zboží. U paprik ze starších dodávek se stonek žužlá a jen kroucením se dá odstranit. Takže nejde ani tak o šetření peněz při nákupu, ale o šetření následné při konzumaci - jak dlouho asi můžete papriku mít doma.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]