Není tu Slováků už dost?

Od: Datum: 22.06.15 19:53 odpovědí: 48 změna: 23.09.15 20:02

Mám v živé paměti, jak se Slováci strašně chtěli od nás osamostatnit, protože je velmi omezujeme v jejich rozvoji a jak šlapali po naší české vlajce. A teď je tady doslova přeslovákováno, máme ministra financí - Slovák , primátorka Prahy - Slovenka ! Rozum zůstává stát , jak to Pražáci mohli vůbec dopustit, aby jim tam Slovenka rozkazovala a dělala pořádky. To by Slováci nikdy nedopustili, aby primátor Bratislavy byl Čech ! A je jich plná televize, každý seriál okupují, muzikály, moderují naše pořady, studují tady - a to už je nějak moc. Slovenské děvčata berou útokem naše bary a diskotéky, aby se tu mohly provdat a nepohrdnou ani ženáčem - berou všechno. A nejhorší je, že si ani někteří neváží toho, že tu dostali možnost pracovat a žít a měli by být vděční, že jim tu dáváme tolik prostoru a ne hanit český národ, jak jsem několikrát měla možnost slyšet z jejich úst. Berou to tady jako samozřejnost. Kdoví, jak by se chovali k nám, kdyby jsme se tam v takovém množství jim "nakvartýrovali".

Poslední dobou jsem na ně už alergická.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.15 20:01
avatar

- nejsou na tom Slováci dnes ekonomicky líp, nežli ti "slavní" Češi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 23.06.15 06:26

jsou a i v ,mnoha věcech jsou dál. Třeba ve vztahu ke snědé menšině,kterou drží u huby. A třeba i ta u nás diskutované evidence tržeb - tam má i každá babka na trhu vedle brambor registrační pokladnu a ani jí nenapadne, že by mohla nedat zákazníkovi účtenku. O hospodách ani nemluvím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 19.07.15 09:34

To by mě zajímalo, co si představujete pod pojmem ekonomicky líp. Obecně je ČR ze zemí V4 v přepočtu na obyvatele ekonomicky nejvýkonnější. Ale v některých samostatných ukazatelích můžou být třeba jiné státy lepší, nicméně to můžou být i v podstatě bezvýznamné ukazatele. Ano, na Slovensku panuje daleko větší socialismus, což zde určitě některým pamětníkům velmi imponuje, ale je to socialismus na dluh. Stejně jako by to chtěl u nás zavést Sobotka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 20:02
avatar

Květuše proboha vy žijete v jiné zemi než já? Kteří Slováci se chtěli tak osamostatnit, kterým vadilo to, že v tv nejsou filmy ve slovenštině ale v češtině? Proberte se, i malé děcko snad ví kdo rozdělil republiku a proč. Milá Květuše daleko víc mi vadí světoví přivadrovalci co neumí jazyk, chovají se tu tak, že doma by je za to postavili ke zdi. Kdo tu chce žít, bude umět jazyk a ctít zákony a kultůru. Se Slováky jsem problém neměla a nemám, slovensky se domluvím a oni zase česky a líp se při vínečku zpívá stejně slovenská lidovka (nebo aspoň slovácká).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrka
Datum: 20.07.15 21:35

Všichni Slováci se chtěli osamostatnit. Rozdělení republiky naštěstí proběhlo v klidu a už dnes nemusíme poslouchat neustálé připomínky na " slovenská špecifiká ". Jsou jiní, ať jdou vlastní cestou. Tak to nedávno chtěli Skotové a jiné národy. To je každého věc. A Slováci to chtěli o to více. Nikdy by Mečiar nemohl s Klausem udělat dohodu, kdyby neměli mandát voličů. To zase žijete lidus vy kde? Slováci dabují ve veřejnoprávní TV české filmy. To stačí samo o sobě. A když přecházeli na Euro, jak na náměstí křičeli, že Euro je tvrdá mena. Jak by bankovka měla vliv na výkon ekonomiky. Takto je nám daleko líp a můžeme poděkovat Mečiarovi s Klausem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 20:14

No vidíte. A mně se stýská po slovenštině a jsem rád, že v práci máme pár Slováků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrka
Datum: 20.07.15 21:37

Když slyším Slováka říkat delší složitou větu, musím se smát. Vesměs plynule takovou větu něřekne nikdo. A seriál " Susedia ", to je katastrofa. Tak mluví Maďar hozený přes Dunaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 22.06.15 20:24

https://www.poradte.cz/volna-…/9875-zast-vuci-slovakum.html

doplněno 22.06.15 20:32:

4 sanyo: Čtěte pořádně, než začnete vynášet soudy. Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 20:29

Květuše s Honzou plintou, vemte se za ruce a jděte se projít, třeba to z těch vašich "mozků" cestou vyprchá..*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 20:43
avatar

Za lidi mluví výsledky jejich práce. Pro mne za mne, pokud někdo s úspěchem zvládne práci primátorky, ať je to třeba Hotentotka... Pan Babiš je v jisté sféře úspěšný... chcete tam raději jinou národnost, ale neschopnou? Za bývalé ČSR, ČSSR, ČSFR bylo ve vládě a vysokých hospodářských funkcích také několik schopných lidí jiných národností.

Procenta účasti Slováků v českých seriálech, muzikálech, moderování nejsou velmi odlišná od procent v obráceném garde... Plno českých žen a mužů studuje na slovenských VŠ. Mnoho jich je zaměstnaných nebo podniká na Slovensku.

Vděčnost, samozřejmost...No fuj... Nečtu ani dále. Na takové řeči jsem už dlouhou dobu alergický...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 21:02
avatar

Že je soudruh Bureš v jisté sféře úspěšný, o tom není pochyb

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 22.06.15 20:50
Osobne jsem vypozoroval(az teda na cestne vyjimky), ze slovaci, ktere znam,jsou docela idioti. Nevim cim to je. Ale stejny pocit mi potvrdilo uz vic lidi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 21:06
avatar

Nevím, čím to je, ale když někdo napíše Slováci s malým es, tak mně to něco napovídá o jeho kvalitě...

A pokud někdo napíše že osobně vypozoroval, až teda na čestné vyjimky, ze Slováci, ktere zná, jsou docela idioti,,,
tak mi to poprvé něco napovídá o tom, že pisatel s nickem mot se zřejmě pohybuje v té nejspodnější spodině... a podruhé neumí použít ty čestné vyjímky... vyjímky tvoří normálně jen několik málo procent z celku...

Podle výše vložených příspěvků je jisté, že Češi, až na některé vyjímky, nejsou idioti... idiotů je jen několik málo procent z nich. To mi potvrdí více lidí...

doplněno 22.06.15 21:41:

Pokud napíšeš:ve spolecnosti spodiny se nepohybuju,prave naopak... tak si v rozporu s tvrzením, že si osobně vypozoroval, že všichni Slováci, které znáš, jsou docela idioti, až na čestné vyjímky... mělo by se to chápat tak, že se pohybuješ mezi opakem spodiny, to ale odporuje tomu vyjádření, že pár vyjímek (čestných) není duševně slabších...

Člověk, kterému nezáleží na psaní rodného jazyka, A nezalezi, jestli napisu slovak nebo Slovak, nebo dokonce napisu Slovák...většinou patří mezi ... jak to napsat bez porušení pravidel? Lidi si domyslí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 22.06.15 21:18
ve spolecnosti spodiny se nepohybuju,prave naopak...
A nezalezi, jestli napisu slovak nebo Slovak, nebo dokonce napisu Slovák...
doplněno 22.06.15 22:27: Je videt ze to nechapes. To jestli je clovek idiot nesouvisi s tim, jestli je to elita nebo spodina naroda. Znam plno vysokych manazeru, kteri sou idioti. To stejne se da rict o politicich
A na tve grammar nazi trolleni reagovat nebudu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.15 10:21
avatar
Co na tvé doplnění říci? Je to tak, jak jsem si myslel.
Nejen neumíš česky psát, ale ani pochopit přečtené.
Tvoje škoda. Škoda i mého času.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 20:56
avatar

Jasně, že to tu berou za samozřejmost...jsou tady doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 21:05

Měla bys být alergická především na sebe. Kteří šlapali po vlajkách? Neuvedla jsi žádná jména. Tak je nestrkej všechny dohromady. Mám tam spoustu přátel a mezi nimi jsem neslyšel jediné slovo, kdo by roztržení státu schvaloval, všichni z toho byli smutní a spíš by šlapali po politicích, kteří to zosnovali. Musíš říci TEN A TEN, a ne TI SLOVÁCI. Ano, pro některé debily jsme TI ČEHŮNI, stejně jako pro některé naše debily jsou oni SLOVAČISKA, VÝCHOŇÁRI apod. Tak se mezi takové nenávistivce nezařazuj, předpokládám u Tebe určitou inteligenci. PĚKNÉ DNY A HOJNOST ÚSMĚVŮ !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 22.06.15 23:18

Pozor, musím upozornit na význam označení Východňár. To je označení obyvatel okolo Košic, a ti zase obyčejně mají výhrady k obyvatelům z Blavy a okolí. Já mám Slováky rád. Když jsme byli na kvalifikaci fotbalu ME v.r. 2006 v Bratislavě tak jsem měl malou dušičku. Zastavil jsem v zákazu zastavení v první řadě, vyhráli jsme 3-0, už jsem si myslel, že se s autem nesetkám, a dopadlo to dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 21:21
avatar

Už ten název mě zaujal a řekl si "Jaký rasista tu zase je". Studoval jsem se Slováky a pravidelně se scházíme. Ani jeden druhého neurážíme a rozdělení státu nikterak neprobíráme. Byla to hra politiků a ne obyčejných lidí. Nebo se tebe na rozdělení někdo ptal? Prosím nepodporujte nenávist k národu, který je nám nejbližší a ani si slovník brát nemusíte. Aspoň ti starší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.15 07:27
avatar

mapel *palec*Někteým odpovědím jsem se zasmála, s některými vřele souhlasila, ale ta vaše, ta vystihuje můj pohled. Kdybych mohla, dám vám bod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 22.06.15 21:41

Kecáte, všeci? Ostatně my jsme je vypekli už při vzniku republiky (1918) a jindy. Kolik je pražáků rozených? Když se tak dle vás rozlézají, nejsou úspěšnější? Ono se to těžko bere, ale klidně může vládnout ten, kdo to dělá dobře než místní zloděj, blbbec. Kolik našich tam zůstalo třeba po vojně, přivedli si ženu? Kolik lidí od nás dělalo po převratu střední školu na SK soukromě, protože byli levnější než vydřidušské u nás. Co slovenské VŠ u nás neexistující? Mám také diplom z SK. Masaryk :V národy zvláště vyvolené nevěřím. Nemám potřeby snižovat národy jiné, aby můj tím vynikal... národní augurství překáží vlastnímu pokroku. Brnkáte na podivnou strunu, vám bude vadit kdejaký cizinec, jakkoli schopný. Jak byste žila v USA a jinde kde se to cizinci hemží? Běžte se léčit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar
Datum: 22.06.15 22:15

Kvetuse, je mi Vás upřímně líto, ale neklesejte na mysli, třeba ještě vynaleznou lék na nemoc šílených krav.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 22:20
avatar

ar *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 22.06.15 22:36

Milá Květuš, kdys byla naposledy na Slovensku? Zřejmě je to velmi dávno. Ostatní není třeba komentovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 22:39

Oni mají tu migraci tak trochu v povaze. Aby se trhli od Maďarů, tak se dali k nám, potom když Hitler vítězil, tak se trhli a měli samostatný stát a když začal prohrávat, tak se zase trhli od něj a přidali se k vítězné straně a zase jsme je dostali, no a pak se jim to opět nelíbilo a tak se zase trhli. A teď to vypadá, že by zase chtěli zpátky. Takovej hrdej národ to je. Já osobně s nimi nemám nijak dobré zkušenosti a rozdělení v 93. roce mi nebylo proti mysli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 22.06.15 23:05

V životě mě nenapadlo brát Slováky jako cizince. Je fakt že narozdíl od nich - dovolená 1980 ve Slovenském rudohoří - tam nám dali někteří Slováci pocítit že nejsme jako oni. Pak vojna 1986-88, ale to nebylo ani o národnosti, ale spíše o inteligenci. Teď mě teda jeden Slovák sere, ale nebudu jmenovat. Jinak nou problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rudo
Datum: 23.06.15 09:11

Normalni lide reknou, ze je jedno kdo odkud je a slovaky bych celkem bral jako bratry, ostatne jako vsechny lidi, ke kterym citite podobnost. Pokud slovak rekne, ze ten cech, kteremu smrdi z huby, je jen odpad, pak to nema v hlave v poradku tak samo, jako by to rekl cech. Tady neni co resit, i kdyby tu vladli slovaci, tak jako co? Mame tu plno lidi z jinych zemi, kteri se podileji na chodu naseho statu, a nikomu to nevadi a nikdo jim to nevycita, tak se vzpamatujte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.15 09:48
avatar

Dobrý den paní Květuše, mě by jen zajímalo, jestli žijete v Čechách, nebo na Moravě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.15 21:51
avatar

- taky vám připadá děsně "sexy" , když Slováci mluví češtinou? - mně jo ! - zrovna koukám na oblíbeného Maroše Kramára v Zázracích přírody !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.15 22:42

Zdravím,jako mladé devče jsem bydlela v místě,kde byla vojenská posádka. Podotýkám,před revolucí. Jak to bylo zvykem,naši chlapci narukovali na Slovač a naopak. Velmi dobře si vzpomínám,když byla tancovačka,tak tam skoro pokaždé slovenští vojáci vyvolali rvačky a těch nadávek nám Čechům...Čehůni...Švédi. Myslela jsem,že to osamostatněním skončilo,ale je to asi pět let jsme byli ve Vysokých Tatrách a ta zášť v nich pořád je.Jakmile slyšeli češtinu,tak házeli vražedný pohledy...všude...na recepci v hotelu,v restauraci ,v obchodech fakt jsem z toho měla blbej pocit. Nevím,co si o tom mám myslet,pár známých Slováků mám,jsou v pohodě,ale jak se jich sejde víc a pije se...pořád rejpaji. To nemůže být náhoda...A můj brácha si na vojně v Seredi taky užil svoje a to není žádnej poseroutka.Taky nasluhoval asi 14 dní za basu.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.15 23:09
avatar
Jiskro, žiji na Slovensku nějakých 45 let. Spolu se mnou množství dalších Čechů a Moravanů, mluvících česky. Nemám moc negativních zkušeností se záští od domorodců. Sem tam se nějaký nemyslící zaslepený najde.
Určitě podobně málo, jako někdo napadá moji ženu Slovenku v Čechách.
Zkuste své negativní pocity vyjádřit v promilích! Procenta to určitě nebudou...
Nebo poměr českých návštěvníků Tater vůči domácím. Však turisté je živí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 09:42
avatar

jsem z Brna a Slováků je tu hafo, od studentů, zaměstnanců, lékařů, obyvatel. V práci jsme je také měli, vesměs šlo o aroganitní lidi povyšující se nad ostatní bez kouska pokory a úcty k okolí. Je to prostě tak. O tom, že když tu chtějí praovat, měli by se naučit hovořit v češtině nemohla být řeč ! To že tu jsou, mi až tak na nervy neleze jak fakt jak se chovají, často si hrají na povýšené, přitom jejich schopnosti nejsou nijak zvláštní. To moje (nedobrá) zkušenost. Na závěr myslím si, že jsou dost nacionalističtí, tak nechápu proč se hrnou do Česka.

doplněno 19.07.15 11:29:

pane Hejkale s tím náznakem "úspěchu" primátorky jste poněkud mimo realitu. Dosazení nejmenované je podle mého názoru obrovský omyl, mj. který se projevil už při hodnocení stavby Blanky. Osoba je naprosto nekompetentní a odborníci to myslím si ví. Možná je to záměr. Mj. zjistěte si její vzdělání . . .

doplněno 19.07.15 15:34:

účelem příspěvku neblo vás rozeblít, psal jsem pravdu, zkuste se s tím smířit. MJ. mám i na SK rodinnou přízeň a bohužel také velké zklamání, dokud neco potřeboval, byl jsem jim za dobrého přítele, jak jsem svoji "úlohu splnil", už se mnou dotyčný nekomunikukuje. Je to snad moje vina. P.S.Primátora občané nevolí, to byste měl vědět.

doplněno 19.07.15 20:45:

nehodlám číst a řešit názory total demagoga. Do košic se hrne z česka jen minimum lidí v porovnání s Brnem smrem ze Slovenska (vy to asi nevíte a píšete krávoviny) to jsou až tisíce a to jsem pominul studenty univerzit těch u je zde SK jako h...en, je to prostě zanedbatelné a nevím o nikom, kdo by se hrnul třeba za prací do Bratislavy. mega lidí se zajímá o směr na západ a ne obráceně, argumentujete nesmysly a hloupostmi, domnívám se že, zde diskutuje člověk do veku pubescenta. Končím tuhle supidní konverzaci s panem "jen moje pravda je ta svatá". Slováci zde vždy Slovensko vyzdvihovali nade vše což más svou logiku, a česko nicky zvlášť neopěvovali, akorát jsem nepochopil, proč se sem teda hrnou ve velkém. Mj. neí zde málo Dr. slováků, udělají si zde praxi a frr dál na západ, pokud jim to okolnosti umožní. Na MU je Slovenština tak masivní, že si zde připadáte jak za hranicí, to na Slovensku nezapíšete. Chovají se tu dost suverénně, měli by se konsolidovat, ale to se nestane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 13:05
avatar
Po prvé, já o primátorce ani nemukl.
Po druhé, zvolili si ji občané Prahy. Teda zřejmě Češi. Ne Vámi popisovaní arogantní lidi...atd
Po třetí, Váš příspěvek je na blití.
doplněno 19.07.15 19:04: Miramira
Občané města si zvolí nějakou bandu jako zastupitelstvo a potom ti (vy)volení si dosadí šéfa. Takže to opravdu nebyli arogantní Slováci, ale domácí. Nebudu je hodnotit...
Jak by se Vám líbíl Váš mnou trochu upravený text:
jsem z Košic a Čechů je tu hafo, od studentů, zaměstnanců, lékařů, obyvatel. V práci jsme je také měli, vesměs šlo o arogantní lidi povyšující se nad ostatní bez kouska pokory a úcty k okolí. Je to prostě tak. O tom, že když tu chtějí praovat, měli by se naučit hovořit v slovenštině nemohla být řeč ! To že tu jsou, mi až tak na nervy neleze jak fakt jak se chovají, často si hrají na povýšené, přitom jejich schopnosti nejsou nijak zvláštní. To moje (nedobrá) zkušenost. Na závěr myslím si, že jsou dost nacionalističtí, tak nechápu proč se hrnou na Slovensko...
Na blití je mi z toho, jak šmahem odsoudíte celý národ jen kvůli malému procentu z okruhu Vašich známých a rodiny. Možná by prospělo pohybovat se v jiné společnosti.
Nevím, proč mi Vaše vyjadřování připadá jako povýšená arogance bez kousků pokory a úcty...
doplněno 19.07.15 20:58: Máte pravdu.
Jen ta Vaše pravda je ta svatá.
Kde chybí argumenty, začíná urážení protistrany.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 19.07.15 10:45

Ano Květuše máte pravdu ne sice celou a ve všem, ale máte pravdu, což ovšem zdejší přicmrdavači pravdy a lásky nechtějí a nemohou uznat...naše švejkovská povaha a to že za nás věci rozhodne někdo moudrý kdo si dělá patent na rozum / tj. vláda po roce a půl / zářným případem je ten kašpar na silovém ministerstvu...šibenice při demonstracích, hazení vajec na pana velkomožného, aj.

Nevím ale nějaká pamět by v mozku měla zůstat, přesně si pamatuji dělení republiky a vyhrocené národnostní cítění slováků přesahovalo meze vím že byli zblbnutí AM Hůskou, dálším poblbancem z matice slovenské / Mar?/ už ani nevím jak se jmenoval, docela jasné vyhánění čechů např. z armády - bylo jim jasně řečeno ať táhnou domů že je tam nikdo nechce, učitelů a pracovníků ve státní službě, přijetí jazykového zákona a dalších zákonů, tak tady nemedujte že bylo vše v pořádku, nechybělo mnoho a byla tady občanská válka jako vyšitá...tím že se povedlo za včas slováky pustit k vodě z čehůnského údajného vlivu a čehůnské nadřazenosti to skončilo jak to skončilo ...máte sakra malou paměť, a to od roku 93 či kdy došlo k rozdělení není tak dávno...takže kdo ví jak to bylo...vi svoje, možná, že až za pár let budou odtajněny zprávy jak to opravdu bylo a zveřejněny statistiky s udělováním občanství a počtem občanů kteří byli odejiti na slovensko a odejití ze slovenska to budeme vědět, ale to už bude všem stejně jedno, za mě jsem rád , že jsou pryč a je od nich pokoj, a jestli jsou tady - je nám blbečkům jedno protože většina migrujících k nám jsou cikáni a to je to co by nám mělo vadit...a přes to se dostaneme ke školství, politice, atd...

doplněno 19.07.15 13:11:

Ha - jmenoval se zřejmě MARKUŠ!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 11:32
avatar

- možná zase jen neinformovaně kecám, ale myslím, že si Slováci můžou jedině gratulovat, že s těma "čehúnama" už nejsou v jednom státě ! A čím dál více si myslím, že v osobě Babiše se nám zde prezentují tím lepším způsobem, nežli jenom cikánama a hospodskými povaleči.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 19.07.15 12:10

Jo ale Babiš je od 19 let / VŠE/ naturalizovanej čech, se slovákama má společné jen to že neumí česky, anebo to jen dělá...mimochodem víte že co je Babiš v politice a něřídí podřízené osobně, zvyšilo se hospodaření / + / jeho firem...

doplněno 19.07.15 12:11:

Otázka ale stála tak zda zde není přeslovákováno...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.15 13:11
avatar

- jak tak povrchně googluju v historii Slovenska, tak Slováci měli vždy blíže k Maďarům a Moravákům - s Čechy se začali bratříčkovat až v době národního obrození počátkem 19. století a k Československu byli připojeni víceméně z nouze (až násilím) Masarykem v r.1914-18, takže se ani nelze averzi Slováků vůči Čechům divit a rovněž tak se nelze divit, že se od Čechů trhli vždy, když měli příležitost, až se jim to úspěšně podařilo v době, kdy se krvavě rozpadala jiná ustálená uskupení, počínaje SSSR, Jugoslávií apod.

Jen namátkou cituji z jednoho odkazu na historii Slovenska a ČSR :

Problémy Slovenska v ČSR:

ekonomické: likvidace průmyslu po roce 1918 [6][7][8] a období hospodářské krize, nedostatečná pozemková reforma, diskriminační dopravní tarify

politické: ignorování snahy o autonomii či jiné adekvátní řešení slovenské otázky, idea československého národa hlásaná T. G. Masarykem, ignorování předcházejících dohod - ústních i Pittsburské dohody, nerovnoměrné zastoupení Slováků v armádě a na všech stupních státní správy (z třináctitisícového důstojnického sboru bylo 435 Slováků).

doplněno 19.07.15 13:19:

- mimochodem - ideu "národního obrození" nepovažuju z dnešního hlediska za příliš "šťastnou" - nebýt obrozenců, byli bychom dávno součástí Německa - a "byl by klid" !

Rozhodně je směšné, být vlastencem jenom proto, že jsem se v příslušné zemi narodila !, nebo, že tato země měla kdysi slavnou minulost - to Řekové byli rozhodně slavnější !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strait
Datum: 19.07.15 15:40

Na druhou stranu je pravda, že postupně vymíráme, takže někdo to tu zachránit musí. Nevím jestli to budou zrovna Slováci, i když bych jim to docela přál, bylo by mi to určitě bližší než každé ráno diktovat Korán nebo se modlit na koberci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.15 19:27

Sám bych si nepředstavoval tyhle diskuze takhle rozvášněné. Je fakt, že Slovensko jsou jen Vyšné Uhry, co kolaborovaly s náckama. Nebýt toho, že česká strana investovala miliardy, dodnes by vyráběli snad jenom bryndzu. Vy starší, pamatujete si na Škodu 130 Garde, vyráběnou v BAZ? Říkalo se tomu Škoda slov...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.15 17:43
avatar

... no motoricky to docela mazalo a myslím si, že to byl 5kvalt, na tu dobu docela dělo . . . byť to docela chlemtalo šťávu, ale to byl litr superu za 19,- Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annanova1944
Datum: 20.07.15 19:49

ano, mas naprostou pravdu. kdyz o tom tak premyslim, kazdy den potkam nekoho kdo mluvi SK. proc tedy chteli tam behemente od nas a ted se k nam cpou? ale zase na druhou stranu me zajima kolik cechu studuje na slovensku? jeden ci dva?

doplněno 20.07.15 19:52:

mj. znam stovky slovaku ale nikdo mi nikdy nerekl, ze by chtel jet zpet do SK a zit tam...vsechny co znam utekli nebo se snazi jit pracovat do jine zeme...

doplněno 20.07.15 19:52:

mj. znam stovky slovaku ale nikdo mi nikdy nerekl, ze by chtel jet zpet do SK a zit tam...vsechny co znam utekli nebo se snazi jit pracovat do jine zeme...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.15 20:03
avatar

kvetuše, píšete, že Vám rozum zůstává stát.

To je smutné. Až se Vám opět rozeběhne rozum, pak Vám sdělím, že velůice rád jezdím na dovolenou na Slovensko, mám rád slovenskou řeč, ještě raději mám rád moraváky a jejich hovor v telefonu mi vždy udělá radost.

Pokud jste alergická, doporučuji navštívit lékaře, třeba najde lék i pro Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.09.15 19:46
avatar

Milane, esli mate rad Moravaky, tak to byste sa nařehtál, kdybyste se mňů mlůvil...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 23.09.15 19:50
avatar

Hm, fakt mám rád Moraváky, když mi telefonují na rady, vždy jim to sdělím, že jejich řeč se mi moc líbí..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 19:44
avatar

- už chápete, proč se Slováci chtěli osamostatnit?!

(ostatně myslím, že k Čechům ani nikdy nechtěli- to si dohodl Masaryk se Štefánikem)

doplněno 23.09.15 19:55:

http://www.novinky.cz/zahrani…tera-chrani-zakladny-usa.html

doplněno 23.09.15 20:08:

ra252 -

nevím, ale např. zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Slov%C3%A1ci_v_%C4%8Ceskoslovensku_(1918%E2%80%931938)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 19:58

Slováci se chtěli osamostatnit? To Vám nakukal kdo?

A pokud jde o vznik ČSR - myslíte, že chtěli zůstat Maďary? Nebo že chtěli založit Slobodný drotársky Bačastán?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 20:02

Já jsem z Moravy a Slováci mi nikdy nevadili,,byli jako my,,ani mi nepřišlo,že jsou Slováci.A tenhle pocit mám dodnes.Akorát z východního Slovenska jsou takoví temperamenštější.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.